TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 20 Sie 2012 14:10 #62648

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Dalu, zachwycają mnie niebieskie kwiaty Twego AGAPANTU. Ja kupiłam kłącza wiosną i rosną sobie , ale ... nie zakwitły :( Dlaczego ? Czy są za młode ? U mnie rosną w donicy , a u Ciebie?

I druga sprawa - opisz , proszę , jak pielęgnujesz,przycinasz, nawozisz(począwszy od wiosny)Hortensje bukietowe . Widzę,że kwitną Ci przepięknie , choć to pewnie już kilkuletnie krzewy ?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 20 Sie 2012 14:11 #62649

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dalu przepiękna aleja hortensjowa :P Jeśli się nie mylę to Kyushu??? Jest prześliczna, jak najdelikatniejsza koronka :P Lilie wspaniale Ci jeszcze kwitną, u mnie już tylko pozostała lilium speciosum, inne to już tylko kikuciki wśród zieleni.
U mnie też upał nesamowity, siedzę w domku, na ogród nie chce się wystawic nawet nosa....
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Sie 2012 14:24 #62651

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Ostatnio w pobliskiej szkółce widziałem sadzonki gunnery i juz nawet zastanawiałem się, czy nie wziąć, ale chyba dobrze zrobiłem patrząc na Twoje zdjęcia :eek3:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Sie 2012 20:19 #62702

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, 120 lilii? To szybko i w porę uzupełniłaś pozimowe straty!
I Ciebie jakaś późnoletnia chandra dopadła? Ciekawe, czy psycholodzy już jakoś nazwali ten syndrom u ogrodników? :P Syndrom wypalenia jesiennego? ;)
Może na jakieś zakupy cebulowe się wybierz? :) Może pomoże! ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Sie 2012 22:56 #62802

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Daluś no właśnie .... mam to samo, czytam, przeglądam, czasem napiszę to tu, to tam :whistle: Syndrom jesiennego wypalenia pisze Marta :lol: jaka jesień, dzisaj u nas 35 stopni było :jeez:
A może właśnie te upały tak nas osłabiają B)
U mnie dzisiaj basen po przerwie był w całodziennym użyciu :dance:
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2012 22:57 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Sie 2012 22:57 #62803

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
U nas dziś było także strasznie gorąco - ruszać się nie było można.

Mnie deprecha chwytała zawsze na przełomie maja i czerwca - wszystko tak pięknie kwitnie a ja tego nie mogę podziwiać - bo wiesz, że ja dojeżdżający ogrodnik jestem. Ale w tym roku wzięłam sobie część urlopu na ten okres i od razu mi lepiej się zrobiło
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 20 Sie 2012 23:21 #62810

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
u mnie też było gorąco......cały dzionek na działce :dance:
Daluś, żadna chandra niech Cię nie dopada.....sierpień no a potem jesień to też najpiękniejsze miesiące w ogrodzie....tyle się teraz dzieje, kwitną astry, niedługo chryzantemy zaczną, liście się zaczną przebarwiać no i fakt, że potem zima ale potem znowu wiosna itd....... :kiss3: :hug:

no a zakupki i to te wymarzone to najlepsze lekarstwo na to....... :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Sie 2012 13:52 #62899

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Daluś, głowa do góry :-) Kto ma liściasty ogród, będzie miał jeszcze kolorową jesień :-)

Nie dajmy się chandrze, chociaż za oknem kończy się kolejne (oczywiście u mnie) zimne i deszczowe lato, a po ekologicznych pomidorach zostały tylko fotografie :supr:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Sie 2012 17:00 #62932

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Aż nie do uwierzenia....niby kraj niewielki, a tak niesamowite różnice w pogodzie.....Siberka pisze, że u Niej lato było zimne i mokre....a u mnie upalnie i niesamowicie suche....na każdą kropelkę deszczu czekamy jak na zbawienie...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Sie 2012 17:14 #62936

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Siberko, ja mam liściasty ogród, ale moje lato było upalne i suche, więc n.p. zaczynają mi lecieć liście z drzew i to mnie strasznie irytuje :evil: No i spadające tonami jabłka i gruszki, które codziennie muszę zbierać, brrr, jak ja tego nie lubię! Ogród jest suchy i - ile bym w nim nie pracowała - ciągle wydaje mi się zaniedbany. Czekam już chyba na kolorową jesień, albo choćby na deszcze, bo nie mogę patrzeć na te przywiędnięte, zmęczone rośliny :(
I stąd ta chandra, dołek, deprecha, czy jak nazwać ten stan :angry:

Martusiu, dziękuję za słowa pocieszenia :kiss3: Już mi lepiej, ale : chryzantem nie mam, do kwitnienia astrów i rozchodników jeszcze trochę, hortensje już mi się opatrzyły, ogród wysuszony na wiór, liście lecą, jabłka spadają, a mi się nic nie chce :comp:

Iwonko, a ja przełom maja i czerwca uwielbiam - to czas żywej, soczystej zieleni i kwitnienia moich ukochanych azalii :flower2: Wtedy tylko wzdycham "chwilo trwaj!"...

Joluś, jak zwał tak zwał, ale coś wisi w powietrzu...Jak już nawet myśl o roślinkowych zakupach mnie nie cieszy, to chyba musi być nie najlepiej. I, masz rację, chyba mam dosyć tych upałów :mad2: Wczoraj 37 w cieniu, dzisiaj "tylko" 28 :silly:

Pawle, ja miałam jedno podejście do gunnery czas jakiś temu, ale kiepsko u mnie rosła, dużo z nią było zachodu i dałam sobie spokój. Obawiam się, że na zimnej i deszczowej północy nie dorosłaby do takich rozmiarów, o ile w ogóle przeżyłaby pierwszą zimę. A wrocławski Ogród Botaniczny jest, z tego co wiem, jedynym w Polsce, który może pochwalić się takimi okazami!

Martusiu, jeżeli w psychologii nie ma jeszcze takiej jednostki chorobowej, to jak najszybciej należy ją wprowadzić! "Syndrom jesiennego wypalenia u ogrodnika-amatora" - taką roboczą nazwę tej choroby proponuję wprowadzić :whistle:
A na razie żadne lekarstwa nie działają; nawet myśl o zakupie cebul lilii...oj, niedobrze, niedobrze :placze:

Agnieszko, Kyushiu jest niezawodna i o tej porze, kiedy niewiele kwiatów kwitnie, naprawdę cieszy!
Chociaż upały to nie jest to, co hortensje lubią najbardziej :( Wieczorami latam i podlewam biedaczki...

Ewelinko, Mój agapant w pierwszym roku też nie zakwitł, więc nie zrażaj się, na zimę wstaw go do zimnego pomieszczenia, delikatnie podlewaj, a wiosną, kiedy zacznie wypuszczać zielone listki, wynieś do cieplejszego miejsca i zacznij zasilać. Dopóki się mieści w donicy, nie przesadzaj go, bo strasznie tego nie lubi i po przesadzeniu może kaprysić i nie kwitnąć...
Jeśli chodzi o hortensje bukietowe, to moje mają już z 10 lat, ale kwitną co roku obficie i niezawodnie :flower2: Wczesną wiosną (w marcu) przycinam je ok. 30, 40 cm nad ziemią; zasilam specjalistycznym nawozem do hortensji, albo po prostu gnojówką z pokrzyw raz albo dwa razy. Ważne jest też stanowisko - moje rosną w półcieniu. I to w zasadzie wszystko :wink2:

W czasie tych upałów większość roślin wygląda mizernie, ale wrzosy chyba nie narzekają. I choć bardzo przypominają o jesieni i tak je lubię :hearts:

0406.JPG



0395.JPG



0416.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Sie 2012 21:49 #63009

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, bo trzeba patrzeć dalej, dalekosiężniej! ;) Widzieć już te przyszłoroczne kwitnienia! Zima jakąś taką cezurę wyznacza...A to tylko krótka przerwa, czas na lenistwo i zbieranie sił!
Wrzosy... Ja nie lubię, choć przyznam, że Twoje w takiej masie robią wrażenie!
Dalu, a jak u Ciebie z trawami? Jakoś nie widzę... Nie lubisz?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Sie 2012 22:04 #63017

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, no jak nie lubię, jak lubię! Że zacytuję mojego idola, Ferdka Kiepskiego :silly:
A to na dowód:

0225.JPG



0375.JPG


Mówisz, żeby patrzeć "dalekosiężniej"? Spróbuję, chociaż w tej temperaturze mózg mi się gotuje i nie wiem, czy będę zdolna do takich akrobacji intelektualnych ;)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 21 Sie 2012 22:09 #63024

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Daluś dzisiaj jak wróciłam o 17-tej ze szkolenia zaledwie 28 :lol: Co to za temperatura :rotfl1:
Cieszę się natomiast, że nic się tam nie wypiętrzyło i nawałnice nie nadeszły :happy4:
Zniechęcenie, zniechęceniem, ale wieczorkiem wypadłam na podlewanie ;) i powiem szczerze ... są komary :club2:
Piórkówki, jak widzę zaczynają się starać :bravo:
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2012 22:10 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Sie 2012 13:12 #63186

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Joluś, u mnie tak gorąco, że nawet komarom nie chce się latać :happy4: Dzisiaj rano coś tam pogrzmiało, zrobiło się ciemno, wiatr postrząsał znowu tony jabłek z drzew i ...spadły ze trzy krople deszczu na krzyż :evil: A teraz znowu patelnia :mad2:
No więc czeka mnie znowu wieczorne podlewanie :angry:
Dzisiaj kilka fotek z okolic mojego domku - to codzienna trasa spacerków z pieskami. W dni powszedni jest cicho, spokojnie i sielsko, w weekendy zjeżdża się "stonka" turystyczna, głównie z Wrocławia, ale -co tam!- ja im mojej Sobótki nie żałuję :whistle: Na szczęście większość biegnie na Ślężę najłatwiejszą trasą, więc wokół nas nie ma wielkiego tłoku :)

0228.JPG



02311.JPG



02510.JPG



0269.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Sie 2012 14:01 #63200

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Jaka ładna jest Twoja okolica,Dalu :)
Bardzo dawno nie byłam już we Wrocławiu, a ponoć tyle tam zmian..

Mnie zniechęcenie ogrodowe dopada zawsze w lipcu, kiedy przegrywam wojnę z chwastami...
Wracamy z jakiegoś wyjazdu, a tu cały ogród zarośnięty wysokim zielskiem :blink:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Sie 2012 20:46 #63277

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, cofam swoje słowa, trawy są! :) Ale mało! ;) :rotfl1:
Okolica piękna, to i turyści ściągają...
Dalu, a czemu Ty sobie węża do podlewania nie kupisz? Z konewkami to po domu można biegać, ale nie po ogrodzie...
Teraz mamy takie pory suche, że nie można liczyć na Bożą konewkę, trzeba liczyć na własnego węża! ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Sie 2012 21:07 #63287

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu kochana, z konewką to ja latam tylko do skrzynek i donic :)
Węża posiadam (męża zresztą też :whistle: ), a jakże, kilkunastometrowego z najprzeróżniejszymi końcówkami, znaczy się zraszaczami. Ale to nie zmienia faktu, że co pół godziny muszę zmieniać jego położenie, więc biegam po ogrodzie z tym dziadostwem :evil: No i ciągle coś przeszkadza - a to ściana, a to mebelki, a to za wąsko jest (z przodu domu).
W kwestii trawek - mam jeszcze Red Barona i kilka innych, a na więcej nie ma po prostu miejsca B)

Magdo, Wrocław to moje rodzinne miasto - tam się urodziłam i spędziłam całe życie. Bardzo je lubię, ale od kilku lat mieszkam w Sobótce, bo jakoś wielkie miasto zaczęło mnie męczyć i wystarczy mi wizyta raz na tydzień. Ale obiektywnie trzeba powiedzieć, że Wrocław bardzo ostatnio wypiękniał. I Rynek, i Ostrów Tumski, i okolice Hali Stulecia są naprawdę warte zobaczenia. A z nowego dworca, lotniska, obwodnicy autostradowej, stadionu jesteśmy naprawdę dumni :)
Dla Ciebie piękna bryła katedry:

01316.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 22 Sie 2012 21:15 #63292

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
dala wrote:
Węża posiadam (męża zresztą też :whistle: ), a jakże, kilkunastometrowego z najprzeróżniejszymi końcówkami...

:rotfl1: :silly: :rotfl1:
Szczerze mówiąc, mąż wydawał mi się nieco mniejszy, jeśli chodzi o resztę wypowiedzi... nie czuję się kompetentna ;)

A tak bardziej serio... trochę Ci zazdroszczę tej przyrody na wyciągnięcie ręki...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.470 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum