TEMAT: Ogród Doroty '2013

Ogród Doroty '2013 11 Sty 2014 19:09 #214456

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Na bloga już zaglądałam wcześniej dzięki rekomendacji Asi z Green Canoe (o której często w Gorzatkowie ;) ), ale chyba po Twoim wpisie przejrzę go dokładniej :silly:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Doroty '2013 11 Sty 2014 19:13 #214461

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Przejrzałam... ale szczerze mówiąc, na razie dosć ostrożnie podchodzę do tematu takich "witkowych" ozdób... i nie do końca jestem przekonana, czy zrobią dobrze Twojemu ogrodowi... ale może, jak niewierny Tomasz ;) uwierzę, kiedy zobaczę...
W każdym razie - zalecam umiar! :idea1: :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 11 Sty 2014 19:36 #214483

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Umiar zamierzam zachowac. Potrzebne mi są 3-4 podpory pod róze i płotek przy piwoniach.
A majac do wyboru takie
b.JPG

(żródło: Ogrodowisko)
albo takie
wiosnanarabacie.jpg

(żródło: Na ogrodowej)
stanowczo wole te drugie ;)

Iwona, mnie warzywniak zachwycił. Jeśli kiedykolwiek, gdziekolwiek wygospodaruję miejsce na takowy to będzie miał wlasnie taki charakter :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 11 Sty 2014 19:38 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Ogród Doroty '2013 11 Sty 2014 20:00 #214498

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Blog Kasi odwiedzam namietnie od ponad roku przynajmniej,tylko tam są sensowne wpisy na temat ogrodów angielskich,poza tym masa przepisów na wykorzystanie plonów ogrodniczych,zagospodarowania ogrodów i wszystkiego co wiąże się z naszą pasja :thanks: pomysły są naprawde wspaniałe.Kasia B.propaguje rośliny,które my dopiero próbujemy wprowadzac do ogrodu a Anglicy wykorzystują je w szerokim wachlarzu,mowa o ziołach,naturalnej roslinności łąk,lasów,pol, u nas dalej postrzeganych jako chwasty.........a bija na głowę niejedną roślinę ozdobną.
Dorota ja tez jestem za 2 rozwiazaniem,pierwsza opcja nie kojarzy mi sie wcale z ogrodem a szczególnie"w polach".Koszmarek.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 11 Sty 2014 21:49 #214554

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Piękna jest ta ostatnia róża - szkoda ,że nie masz pewności co do odmiany. To angielka?
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 11 Sty 2014 21:52 #214557

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Dbaj o M - niech wypełni obietnicę. Takie drewniano, wierzbowo - leszczynowe dzieła będą świetne. Planujesz, knujesz... A ja coś skupić się nie mogę na niczym. Widać na mnie jeszcze nie czas :)
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 11 Sty 2014 22:38 #214571

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dorotka,
a czy w tym blogu jest jakiś "rozdział" poświęcony takim podpórkom ,czy tylko to ,co na zdjęciach widać?
Mi też podobają się takie swojskie podpory.
Chciałam coś dla Veilchenblau postawić , jakąś drewnianą pergolę przy płocie.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 12 Sty 2014 10:32 #214619

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dorotko mi bardziej podobają się te metalowe - bo dużo "lżej" wyglądają. Gdyby pomalować je na jakiś ciemny kolor, to nawet by się tak nie rzucały w oczy.

Fajne podsumowanie zeszłego roku :) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 12 Sty 2014 11:37 #214644

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
To też prawda ,że biel bardzo się wybija. Mam taką jedną podporę -czarną.
Ale czy one takie stabilne są,to ja nie wiem...
Może dla jakiejś niedużej róży się nadadzą , ale dla bardzo ekspansywnej to już pewnie nie.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 12 Sty 2014 12:48 #214673

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
Dorotko :hug: dawno u Ciebie nie byłam, a tu jak zwykle kolorowe śliczności :hearts: Moje różyska kwitną jeszcze i rwą się do puszczania nowych liści. Co to będzie :think: Jak na razie, dalekosiężna prognoza nic o szczecińskiej zimie do końca stycznia nie wspomina. Kici durnieje - już za dużo tej niby-wiosny :unsure:
Blog Kasi B. uwielbiam i często odwiedzam - bardzo mi po drodze z tą dziewczyną, całkowicie moje wiejsko - naturalistyczne klimaty :)
Jeśli idzie o podpory, to ja lubię takie możliwie najmniej widoczne. M. pospawał trochę prętów i dał do ocynkowania, na to matowa czarna farba. Nie rzuca się w oczy i bardzo trwałe. Na warzywniku chętnie stosuję leszczynowe gałęzie, zwykłe pręty zbrojeniowe i drewniane paliki.
Wszystkiego dobrego! :bye:
" Na początku był Smok..."
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 12 Sty 2014 13:00 #214675

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Białe (pomalowane np. czarną farbą, lub nie jeśli ogród utrzymasz w jasnych barwach) doskonale nadają się pod mniejsze pnącza np niezbyt silnie rosnące powojniki. Róże są zbyt duże (te pnące) i silny wiatr ( u mnie taki wieje często) wszystko poprzewraca. :whistle:
Drewniane jeśli częśc wkopana nie będzie umieszczona w metalowych kotwach zgniją, ale na pewno nadają się pod duże pnącza. :idea1: :)
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2014 13:02 przez mrówa.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 12 Sty 2014 13:28 #214683

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Dorotko.
Przy okazji odwiedzin Twojego ogrodu i ja muszę gorąco polecić stronę Kasi i Andrzeja.
Super jak się dowiaduję, że coraz więcej osób korzysta z ich zasobów i wiedzy o naturalnych ogrodach którą przekazują w swoim blogu. Ja od dawna zaglądam do nich bo jest o czym poczytać, a i zamieszczone fotki też mogą stać się inspiracją do realizacji własnych pomysłów. Nie mówię żeby naśladować ich ogród, ale wzorować się na ich podejściu do gleby, środowiska i roślin naprawdę warto.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika

Ogród Doroty '2013 12 Sty 2014 19:47 #214790

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dorotko, listopadowa, grudniowa i styczniowa podróż po wątku zajęła mi prawie godzinę. Nowa działka jest fantastycznie położona. Zazdroszę tej przestrzeni. Za oknem ziąb, a kolorowe wspominki z ubiegłego roku rozgrzały mnie do czerwoności.
Buki w tym roku wyjątkowo straciły już liście. Normalnie trzymają się do wiosny.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 30 Sty 2014 22:09 #220315

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
piękne masz azalie, róże lilie hosty.... i w ogóle wszyyystko!!!!


pozdrawki
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 01 Lut 2014 21:27 #220915

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Trzeba by troche pajęczyny odkurzyć :rotfl1:
Od dwóch dni u nas odwilż na całego. Śnieg topi sie błyskawicznie ( a było go sporo).
Jak dla mnie luty może być taki jak jego pierwszy dzien a w marcu życze sobie wiosny.

Podpory pod pnacza się klarują, na razie wirtualnie, ale w ostatnim działkowcu jest konkretna instrukcja wykonania, łacznie z wymiarami. Jakby na zamówienie ;)

Ewka, wsiąkłam tam na dobrą chwilę. Mnóstwo porad, informacji, fajnie napisane.
Chciałabym kiedys wybrać się na organizowaną przez nią wycieczkę do Anglii, ale to jeszcze nie teraz :(

Elu, tak patrzę i mam coraz więcej watpliwości. Może to Sebastian Kneipp :think: sama nie wiem.

Iza, ale mnie też jeszcze wczesnie. Na razie wygrzewam się pod kocem, staram sie nie tracić energii :rotfl1: Choć takie dni jak dzisiejszy zaczynaja mnie "poruszać wewnętrznie".

Magda, osobnego rozdziału chyba nie ma. Mnie jakos tak po drodze w oczy wpadały.
Ale na Vilchenblau szykuj potężną podporę. To potwór nie róża. U mnie na lidlowym łuczku oplątana i zastanawiam się jak jej teraz podporę wymienić nie uszkadzając jej zbytnio. Ma chyba ze cztery metry :supr3:
Na nią to tylko solidne, ciężkie podpory.
Myślałam kiedyś o prostych podporach z drutu zbrojeniowego, pomalowanych na ciemno, ale do tego trzeba spawacza. Teść umie spawać, ale sparwarka padła :( .

Dorcia. Jakos nie widze takich podpór u siebie. Mimo, że troche takiego żelastwa mam :unsure: Nie podobają mi się.

Reniu, własnie takie podpory z drutu zbrojeniowego planowałam, ale jak pisałam problem ze spawaczem.
U nas atak zimy mimo wszystko mial łagodny przebieg. Najzimiejszej nocy było może 14 stopni i to juz po opadach sniegu. Mam nadzieję, że to wszystko.
Choć wolalabym by wiosenne temperatury jeszcze nie nadeszły. Mimo wszystko to dopiero poczatek lutego. Zima sobie może jeszcze o nas przypomnieć.

Beatko, dziekuję :kiss3:

Waldku, własnie. Porad tam masa, poparta co najważniejsze zdjęciami obrazujacymi efekty ich prac w ogrodzie. Do mnie takie informacje z pierwszej ręki najlepiej trafiają. Warto sie wzorować.

Romku, witaj. Działka ma potencjał, widoki z niej rzeczywiście wspaniałe. Sadzenie bukowego zywopłotu odlozyłam na razie pewnie do jesieni. Musze wcześniej tego geodetę załatwić do wytyczenia granicy z jednej strony, bo cos mi sie wydaje, ze nam sąsiad miedzę zaorał :rotfl1: :rotfl1: Z resztą pracy tam tyle, ze nie wiedomo od czego zacząć. Na razie czekam na wiosnę. Teść oststnio tam szaleje z piłą, aż się boję co nawyczyniał. Ma jakąs manię wycinania drzew.

Nati, dziekuję. Cieszę sie, że Ci sie podoba.

Ech chciałoby sie juz trochę zieloności świeżej, tęsknoty jakieś mnie gnębią.
Za oknem jeszcze biało, ale znika szybko. Zapowiedzi pogodowe na razie nie przewidują nawrotu zimy, tamperatury do połowy lutego raczej wiosenne.
Oby mroźna zima nie wróciła, bo chciałabym doczekać niedługo takich widoków




Dzieci zaczęły ferie, obiecałam młodszemu wypady na lodowisko, obym sie nie zbłaźniła.
Łyżwy miałam na nogach ostatni raz jakieś.... 20 lat temu :oops:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 01 Lut 2014 22:20 #220952

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Na dobranoc zostawię Wam jeszcze kilka niepublikowanych (chyba) majowych azaliowych widoczków :flower2:








Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, rm27, r-xxta, Pani Bestia, chester633, Adrian

Ogród Doroty '2013 02 Lut 2014 13:50 #221070

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Ja też już chcę wiosnę...i nie chcę zimy...
to są bieżące rzeczy, które ostatnio wiem na pewno :rotfl1:
Fajnie wyglądają azalie...szkoda że tak krótko kwitną :bad-idea:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2013 02 Lut 2014 14:10 #221077

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Grzes, w pragnieniach nie jesteś odosobniony. Ja tez już wyglądam wiosny.
Choć u mnie sniegu jeszcze dość sporo :dry:
Co do kwitnienia azalii... Pierwsze zdjęcie w zeszłym roku zrobiłam 5-go maja, ostatnie 16 czerwca, więc chyba nie jest tak źle ;) Oczywiście trzeba mieć kilka odmian o róznych terminanch kwitnienia by ten okres sie wydłużył. Sądzę, że może byc jeszcze dluższy, bo u mnie nie ma tych najwcześniej kwitnacych odmian różaneczników (sa takie, które zakwitaja już w kwietniu).
A takich widoków nie zapewnią chyba żadne inne kwitnące wiosną.




Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2014 14:23 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27, Adrian, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.429 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum