TEMAT: Martowy prawie ogród 2013

Martowy prawie ogród 2013 21 Paź 2013 22:17 #199601

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Marto, Quercus bimundorum 'Crmimson Schmidt' według etykiety. Ma być liść ciemno zielony, tylko jesienią czerwony. Doczytałam teraz, że szybko rośnie.

Jak ja zazdroszczę tego wyboru bylin u Was. Pozieleniałam jeszcze bardziej...
Zapraszam
Mania Zieleni
Ostatnio zmieniany: 21 Paź 2013 22:20 przez Zielona Ania.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy prawie ogród 2013 21 Paź 2013 22:52 #199616

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Paprotkę jakąś kupiłaś :dazed: ? Zupełnie nie kojarzę :wink4:
Ale żeby taki afront panu Tomkowi zrobić i nic nie kupić :eek3: , a fe, wstydź się :happy-old:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 21 Paź 2013 23:10 #199621

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Marto, jak czytałam o poczynaniach Twojej cioci, to zastanawiałam się, czy ona czasem nie ma korzeni poznańskich :happy4: Zamiłowania roślinne ma prawie takie same, jak mój mąż, co za jedyne kwiaty ozdobne uznaje dynie i kabaczki i ewentualnie buraki naciowe :happy:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 23 Paź 2013 20:16 #199924

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ewa, no popatrz, nie zauważyłam Twojego postu, ale na pytanie odpowiedziałam! :)
Dorcia, już koleżance wyjaśniam! Otóż odnotowałam u Ciebie jakieś ruchy wśród berberysów, to o wzbogacenie kolekcji molestowałam ;) , w kwestii traw jakoś była cisza, to i dlatego głośno nie krzyczałam ;) Ale, że wszystkich namawiałam, to pewne! Na 6 osób trzy kupiły, to i tak nieźle, uważam! :rotfl1: A Ty nie martw się, to da się naprawić!
Gosiulu, no świat tego jeszcze nie widział! :lol: A hortensję pnącą to ja mam posadzoną, ale moja nie rośnie... Na widok Twojej dech mi zaparło i widzenie osłabło... ;)
Dorotka, bardzo dobra wiadomość, no tak piszą, a jak będzie u mnie, napiszę po zimie... Oby było dobrze, bo piękny! Jeszcze kilka takich fajnych jest, już zrobiłam rozeznanie, a nawet zamówienie! :lol: Paprotka też fajna i też ma nie wymarznąć! U nas w sobotę było chłodno, rano siwo od mrozu...
Wiesiu, biała już się pyszni, bo złocień posadzony! A trytomek nie ma, bo już wszystkie możliwe kupiłam, ale namawiam wszystkich szkółkarzy bylinowych do nowych trytomek w przyszłym roku! :)
Dalu, ja myślę, że on kwitnie tak późno, bo pochodzi z in vitro i dopiero do kwitnienia dojrzał...O, teraz u nas też pięknie! Co u mnie też nie zmienia faktu, że niektóre chryzantemy bardzo opieszałe... :angry:
Izulu, doprecyzowałabym... Byt róż określa moją świadomość! ;) Co ciekawe, ta wysoka świadomość tak wybiórczo się pojawia... Bo fakt, że wciąż nie mam cienia, nawet przez chwilę nie skłania mnie do rozważań, czy aby nie powinnam zaprzestać kupowania host! :lol: No paproci też nie powinnam mieć! :lol:
Siberko, a jakże by inaczej! :lol: Zamawiający płaci! Ciocia już kilka pomników sobie posadziła, rośliny najlepszym pomnikiem dla ogrodnika! :) Ale wciąż jeszcze ja mam więcej! :lol:
Aniu, dąbka widziałam, ładny, duży! :) Oj, Wy z bylinami też źle nie macie! Przecież Bergenię macie!
Marta, bo jak ja kupowałam paprotkę, to Ty jarząbka targałaś! :) W ogóle się nie wstydzę, od kiedy rozsądek i wysoka świadomość ;) to powód do wstydu? Do dumy! :rotfl1:
Alinko, o poznańskich korzeniach nic mi nie wiadomo... Ale z tym zamiłowaniem do kwiecia u cioci to inaczej jest... Ciocia sobie rabatkę pod swoim blokiem założyła, tam się realizuje kwiatowo... A warzywnictwu poświęca się u mnie... Uważam to rozwiązanie za całkiem udane! :rotfl1:

Ciocia ozdrowiała, dziś spędziłyśmy przepiękny dzień na działce! Ja kopałam swoje doły, ciocia swoje... Ja swoją łopatką, ciocia swoją... :lol: Ja posadziłam roślinki, a ciocia nie! :rotfl1: Ale już idą ponoć...
Minął tydzień od ostatniego pobytu na działce, oj, bardzo się zmieniło, liści prawie nie ma...
Za to w niektórych miejscach kwiecia jakby więcej! :)

DSC_1946.JPG


DSC_1948.JPG


DSC_1966.JPG


Na białej rządzi driakiew...

DSC_1937.JPG


Jedyny kwiat wśród rzeszy szczypiorków...

DSC_1959.JPG


Aster ericoides f. prostratus 'Snow Flurry'

DSC_1967.JPG


Przesadzona na początku września sosna himalajska ku mojemu zdziwieniu ma się świetnie, ale pomyślałam, że musi się czuć strasznie samotna! Powstał pomysł nowej rabaty! Poszerzy się, przedłuży, będzie miejsce dla kulek! A przy okazji warzywnik się przysłoni! :rotfl1:

DSC_1934.JPG


I jeszcze... Mikrokosmos ;) Widzicie te oczy? :happy4:

DSC_1952.JPG


To jeszcze widoczki...

DSC_1944.JPG


DSC_1957.JPG
Ostatnio zmieniany: 23 Paź 2013 20:18 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Martowy prawie ogród 2013 23 Paź 2013 20:24 #199932

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marta Ty robisz wśród dziewczyn za natchnienie????przy zakupach oczywiście :rotfl1: swietna rola,pożyteczna niezmiernie,co one zrobiłby bez Ciebie,o ileż ubozsze ogrody miałyby,strach pomyśleć :rotfl1:Nieeeeee,czytam dalej ,że i szkólkarzy molestujesz!!!!!!!!!! Cioci zazdroszczę Ci coraz bardziej,chciałabym iść w zawody z ilością dołków,oj skurczyłby się ogród szybko.Driakiew urocza,asterek snujący się też.Ach te czarne oczy,żebym ja takie miała.......
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 23 Paź 2013 20:42 #199945

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Już dziś ustaliłam z Jolą (u Joli), że berberysy kupiłam dzięki jej okularom :P . Wykładu o trawach słuchałam (tego pierwszego) - nie kupować, nie sadzić, nie dzielić :devil1: ... potem się wzięłam wyłączyłam i ... oddawaj miskanta :funnyface: .


Napisz mi co Ciocia zamawiała, bo zapewne będę miała na to zlecenie od mamy :rotfl1: .

Piękna ta himalajka :ohmy: !
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 23 Paź 2013 21:52 #199991

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Drzewa straciły liście, ale czy na ziemi coś z nich zostało? Bo u mnie zauważalna ilość jest jedynie pod gruszą, ale te akurat miały trochę rdzy... Chorych liści nie uznaję! :blink:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 24 Paź 2013 10:38 #200053

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Bardzo podoba mi sie ta rózowa chryzantemka ,,jest sliczna :)
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 24 Paź 2013 10:39 #200054

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Mówiłam, mówiłam, ze to tylko kwestia czasu kiedy zadomkową część zaadaptujesz :rotfl1: Słuszna decyzja, tylko żmii trzeba dokupić :wink4:
Ty się nie zachwycaj, tylko usuń ten mikrokosmos z oczami :silly: jak zacznie wsuwać, co w okolicy za późno będzie :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 24 Paź 2013 12:46 #200080

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Chryzantemki miały u Ciebie nie zdążyć zakwitnąć ;) , a tu proszę jaka różowa piękność :woohoo: , ciekawe, czy ja taką mam :think: , bo u mnie na 10 wciąż kwitnie tylko 3 :jeez:
Aster płożący już na liście :P
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 24 Paź 2013 13:34 #200087

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Och i ja się zachwyciłam płożacym asterkiem. Cudny ci on :hearts: Wiadomo gdzie kupić?
U mnie juz mało czym się można zachwycić, łyso sie zrobiło.
I tu wychodzi przewago ogrodu z kulkami. U was jakos tak płynnie lato przeszło w iglakową jesień :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 24 Paź 2013 17:07 #200193

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Melduję że w moim obi z jednej strony bombki a z drugiej nieprzecenione cebulki, powoli tracę nadzieję , w zeszłym roku już byłam po olbrzymich zakupach po 2 zł i wszystko miałam posadzone a teraz czekam, w auchanie przecenili na 5 zł ale kupiłam tylko allium forelock bo kojarzę że ten czosnek był nieprzyzwoicie drogi
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 25 Paź 2013 19:40 #200494

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Marta co Pw nie czyta -proszę o przepis na pasztet z cukinii
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 25 Paź 2013 22:34 #200546

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Sosenka wydawała się być zadaniem ryzykownym, a proszę - nie zauważyła przeprowadzki i ciałka nabrała przed zimą :) Ech, masz zielone ręce Martulu!
Przyszłam pogratulować rozstania z Moniką. Pogratulować, bo pocieszać po stracie nie muszę? Taka ładna różyczka kwitnie i chryzantemy. I praca na działeczce wre...
I tak mijają pory roku. A Tyś Martulu muzą i natchnieniem. Ot, spirytus movens szkółkingowiczów. Z głównym naciskiem na movens, żeby ktoś sobie nie myślał :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 26 Paź 2013 10:09 #200601

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 26 Paź 2013 20:00 #200674

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Ewa, oj, no widzisz, staram się, jak mogę ;) :happy3: Ale nie słuchają się! :rotfl1: Na trytomki nikogo nie namówiłam, a takie ładne, na miskanta namawiałam za cicho ;)
A ze szkółkarzami to jest tak... Ja staram się sprawić wrażenie popytu, żeby tę podaż spowodować! :rotfl1:
Ciocia dziś kolejne dołki kopała, głęboko przemyślawszy usytuowanie nowych upraw... Z tych przemyśleń wyłonił się istny labirynt, ja nie wiem, jak ja tam kosić będę! No ale tak z drugiej strony, to ja specjalnie dużo tam nie koszę... :rotfl1: Jednak wymogłam pewne zmiany na wypadek, gdybym jednak kosiła częściej... :happy: Miejsca jeszcze trochę jest, ale ciocia zapowiada ofensywę na wiosnę! :lol:
Dorcia, no grunt, że kupiłaś! Nie możesz się wyłączać w kluczowych dla zakupów momentach! :rotfl1: Pierwszy wykład był taki bardziej naukowy ;) :happy3: , bo naprawdę miskanty lepiej sadzić wcześniej, ale drugi uwzględniał czynnik emocji ;) , a na emocje podczas szkółkingów zamykać się nie można! Ciocia zamówiła jeżyny jakieś monstrualnej wielkości i winogrona... Nawet się dziwiłam, czemu jeszcze temat winnej latorośli nie wypłynął, no to już wypłynął! Wypłynie i u Ciebie, myślisz?
Siberko, no trochę ich wywiało, ale sporo zostało, niektóre liście wielkie i ciężkie ;) Mam już cztery wory po ziemi liści! :)
Aniu, ale która, bo wszystkie różowe... ;)
Jolu, a ja mówiłam, że trzeci rząd róż w szpalerze różanym przybędzie! No nawet jeśli jeszcze nie teraz...
Żmiję i złączkę! To poważna inwestycja jest! :lol:
A dziś przeszłam od słów do czynów, ale o tym za chwilę...
Mikrokosmos w chwilę później spadł i strasznie się potłukł :silly: , nie wiem, czy przeżył ;)
Marta, no jakoś tak rzutem na taśmę, czego i Twoim życzę... U mnie jeszcze jedna taka bez szans... U nas sprawdzają się tylko wczesne odmiany, taka jest prawda, a jeszcze w tym roku wegetacja późno ruszyła...
Aster jest śliczny! :) Spróbuję go rozmnożyć...
Dorota, wiadomo, gdzie kupić, ale spróbuję go jakoś przez odkłady może rozmnożyć, przysypię mu gałązki. Cieszę się, że czytam, co czytam ;) , gotowam nawet przy najbliższej okazji przypomnieć te słowa! :)
Kasiu, u nas już przecenili, już nawet wykupili, o jeden dzień za późno zadzwoniłam :angry: I już po ptokach... Fajny ten czosnek!
Ewa, ale jak tylko przeczytałam, to wysłałam! :)
Iza, bo ja w przesadzaniu jestem naprawdę dobra! Nie żartuję, mam duże doświadczenie! :) Tu się jednak bałam, bo cała ziemia z korzonków się obsypała, ale się udało! No i nowa rabata powstanie i kulki będzie gdzie sadzić i nie tylko!
Rozstaniem z Moniką nie jestem specjalnie przybita, nawet coś na kształt ulgi odczuwam... A jeszcze nowa właścicielka taka zadowolona, cudownie! :lol:
Dzięki za spiritus głównie movens! :rotfl1:
Marzenka, aleś Pani nerwowa... ;) A przepis już wcześniej poleciał! :P

No to tak... Nowa rabata spadła mi jak z nieba, nawet nie podejrzewałam wcześniej, że ona mi tak potrzebna! Koncepcja już jest! Tam będą oczywiście kulki małe i duże w towarzystwie różowych i purpurowych bylin, na które jakoś miejsca nie widziałam nigdzie... Dwie z nich już prawie idą, jedna szczególnie piękna, dalea purpurowa się nazywa, ale z dalią nie ma nic wspólnego! :P
A nisko między kulkami będą posłonki...I jak będą kwitły, to takie poduchy kolorowe będą! A potem będzie zielono i też ładnie...
Dziś ruszyłyśmy z ciocią na działkę, no i ciocia miała roślinki do sadzenie, a ja nie! :dry: Ścierpieć tego nie mogłam i postanowiłam wstąpić po drodze do takiego jednego sklepu, w którym nigdy nic nie ma, taka desperacja! :rotfl1: No i było, było tym razem! Jak zobaczyłam żywe, kolorowe listki, wiedziałam, że muszę go kupić, choć nie było to zbyt rozsądne... Klon palmowy prosto z holenderskiej szklarni... Tak podejrzewam... No ale zadziałał czynnik emocji! ;)
Oto on!
Acer palmatum 'Asahi Zuru'

DSC_1988.JPG


W chwilę potem po usunięciu czterech taczek darni... Rośnie na nowej rabacie! :)

DSC_1990.JPG


To jeszcze... Kolejna chryzantema zdążyła...

DSC_1976.JPG


Trytomom znów ostatnie przymrozki wykończyły kwiatostany, ale się nie poddają...

DSC_1986.JPG


Jeszcze wiosennie...

DSC_1975.JPG


I jesiennie...

DSC_1933.JPG


DSC_1954.JPG


DSC_1965.JPG


DSC_1997.JPG


DSC_1979.JPG


DSC_1983.JPG
Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2013 20:02 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Margolka

Martowy prawie ogród 2013 26 Paź 2013 20:17 #200681

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Marta, jeśli dobrze widzę, a wzrok mam słaby :devil1: to mój aster płożący rozmnożył się sam ;) U mnie też zakwitł pierwiosnek :huh:
Przepiękny ten klonik, ale ma tak egzotyczny wygląd, że chyba specjalnych zabiegów potrzebuje - opatulania na zimę i... :think:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Martowy prawie ogród 2013 26 Paź 2013 20:17 #200682

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Zrób klonikowi porządną ściółkę, bo czytałam, że młodziakom korzenie właśnie przemarzają... Może te liście i ciociną korę spod agrestu... :whistle: :devil1:

Czy ciocia sadziła winorośl ukośnie i głęboko? Głębiej niż w doniczce rosła??? A ukośnie, bo łatwiej leżącą okrywać na zimę.

Darń jest super do okrywania winorośli, tylko trawką do dołu :teach:
Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2013 20:18 przez sd-a.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.428 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum