TEMAT: Ogród Doroty '2014

Ogród Doroty '2014 19 Sty 2015 20:17 #330897

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
śliczne takie cerkwie, warte uwiecznienia i zwiedzania póki są.......a cmentarze stare zawsze są polem do refleksji.....
Nie odpuszczasz azalii....ja nie mogę się zebrać by wszystkie dać w jedno miejsce, wiosną muszę dokończyć dzieła....choć u mnie tylko pomarańczowe, najbardziej pachniały...teraz dużo więcej odmian, podoba mi się ta perłowa.....Schneepearle?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Doroty '2014 25 Sty 2015 14:35 #333286

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Zasypało warstwą białego puchu, gdyby jeszcze trochę słońca się pokazało byłoby idealnie :) Ale na to raczej nie ma co liczyć, nic to.

Ewunia, tak, to ona. Podobna jest Eisprinzessin, ale moim zdaniem bardziej wymagająca.
Cerkwie na szczęście w większości mają opiekę, przynajmniej na naszym terenie. Trochę gorzej z cmentarzami, ale i w tym kierunku coś tam się dzieje. Dziś niestety wycieczki nie będzie - akumulator w samochodzie nam zdechł :mad2: A szkoda, bo w takich śnieżnych okolicznościach z pewnością prezentują się znakomicie.

A teraz kilka migawek z zimowego ogrodu - jak na styczeń przystało :)










Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, hanya

Ogród Doroty '2014 25 Sty 2015 14:45 #333291

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, u Ciebie prawdziwa zima, jak na styczeń przystało!
U mnie nadal szaro i mokro, przynajmniej nie muszę się martwić o delikatne roślinki - jak na razie ;)
Śniegu to ja jeszcze tej zimy nie widziałam, a największy mróz to było którejś nocy może z minus pięć stopni :eek3:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 25 Sty 2015 16:43 #333342

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dalu, niestety u nas było -18, mam nadzieje, ze szkód większych nie poczyniło. Bardziej obawiam się spadków temperatury pod koniec zimy.Teraz w zapowiedziach pogodowych kilka dni z lekkimi opadami śniegu i lekkim minusem, potem trochę zimniej, ale mam nadzieję,że śnieg będzie. Może wymrozi trochę szkodników, bo po ostatniej zimie nie było kolorowo. Ślimaki, skoczki, grzyby różne panoszyły się na całego.
Twoją wiosnę widziałam :) Czakram działa!
To jeszcze takie dzisiejsze znalezisko :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania

Ogród Doroty '2014 25 Sty 2015 16:49 #333346

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Urocze zimowe widoki!
Ciekawe od ilu miesięcy zguba z kawą sobie stoi ;-)
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 25 Sty 2015 16:52 #333349

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Szkoda wycieczki, ale nadrobicie. Jednak ogród opatulony po uszy bielutką kołderką ma ogromny urok. Mam wielką nadzieję, że będzie mróz wystarczająco duży, żeby wytłuc ślimaki i inne dranie, ale na tyle mały, że nie wykończyć nas :happy:
Miłego wieczoru :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 25 Sty 2015 18:05 #333386

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cieszymy się z tego śniegu ,jak małe dzieci .Ale jest ślicznie ,nawet u mnie pada :woohoo: .Ja już myślałam ,że moją okolicę wszelki opad omija ,a tu proszę śnieg w styczniu kto to słyszał? :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 25 Sty 2015 19:16 #333445

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękna zima w ogrodzie, ja jeszcze jej ( na szczęście ) nie widziałam u siebie. Ale przyznać trzeba, że swój urok małpa ma :tongue2:. Dobrze Nowinka napisała: śnieg w styczniu kto to słyszał :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 29 Sty 2015 19:44 #334871

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dzisiaj rano sypało, a po południu tam gdzie pracuję już prawie sniegu nie było i świeciło słońce.
Ale u mnie na działeczce nadal biało. Ciesze się, bo nadchodzą chłodniejsze dni, a raczej noce.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 31 Sty 2015 15:34 #335493

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witajcie sobotnio.
Chyba wszędzie zabieliło śniegiem, choć samopoczucie podle. Ciśnienie niezbyt sprzyjające żywym organizmom :rotfl1: Próbowałam sobie poprawić kawą, spacerem, lepieniem bałwana, odśnieżaniem ale pomogło tylko trochę. Nic to, trzeba przetrwać.

Aga, kubek stoi pewnie od października :oops: Często zdarza mi się zostawić w ogrodzie to i owo. Czerwony nie rzucał sie w oczy w otaczającej burości dopiero jak zabieliło się otoczenie czerwień rozbłysła ;)

Haniu, przez tydzień snieg zniknął, ale dzis rano zaskoczenie - znów biało. I to jak!
Mam nadzieję, że jutro uda się gdzieś wyskoczyć podziwiać świat w zimowej szacie.
Mrozu na razie nie widać, niestety pogłowie ślimaków i innych drani pewnie nie naruszone :( Może jeszcze nadejdzie....

Ewuniu, moim zdaniem (choć nie cierpię zimy) śnieg i mróz powinny być, przynajmniej chwilę. Niech się Biała Pani w lutym wyszaleje a od marca witajmy wiosenkę.

Iwona, wiem, ze dziś i w okolicach Szczecina spadło coś białego. U Ciebie dalej nic? Ech, rozbestwiliście się tam nieprzyzwoicie.

Gosia, zimna prawdziwego jak na razie nie widać. Ciekawe czy dotrzyma tak do wiosny.

No i co mam Wam powiedzieć? Jak jest zima to powinien być śnieg. I jest, przynajmniej chwilowo ;)
No to polazłam z aparatem, wprawki trzeba robić przed sezonem :)















;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania

Ogród Doroty '2014 31 Sty 2015 15:55 #335496

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
U nas też biało ale nie troszkę mniejsza warstwa. Za to przymrożona do wszystkiego i trudno zrzucić z roślin.
Bałwana fajnego żeście ulepili :bravo: u nas nie ma kto bo wnuków nie ma, pewnie wpadną w tygodniu bo zaczęły im się ferie.
Łopatka już czeka na sezon, choć rękawiczki może niezbyt odpowiednie :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 31 Sty 2015 16:22 #335505

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To nie do wiary, że ktoś w tym roku ma taką zimę ;) . U mnie całą noc lał deszcz :pinch: , rano zaczął padać śnieg, przez chwilę miałam prawdziwą zadymę :lol: , niestety szybko się skończyła, a plusowe temperatury nie mają litości dla takich mikrych opadów :dry: . Tak więc u mnie nadal błoto :angry:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 31 Sty 2015 16:27 #335507

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Cześć Dorotka :bye:
Na mojej działce też jest tak bajkowo-zimowo. W końcu nasze ferie się zaczęły ,śnieg się przyda.
Jedno mam życzenie- w marcu poproszę o wiosnę...

Sporo azalii chciałabym dokupić, muszę poszperać w Twoim wątku , jakie to masz u siebie odmiany.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 31 Sty 2015 19:09 #335566

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Do czego to doszło - śnieżna zima nas cieszy!
Ale przyznajmy, że przy tej wszechobecnej szarzyźnie dawka bieli potrafi nieco podreperować nastroje.
Niech no tylko to ciśnienie się podniesie, bo paść można!

Dorotka, fajne zdjęcia... masz mokry śnieg chyba - nic nie powyłamywał?
U mnie to taki bardziej puch...
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 31 Sty 2015 19:39 #335583

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Majeczko,u nas po nocnych opadach w dzień temperatura bliska zeru więc śnieg sie lepił, pod spodem płynęła woda. Po południu wyszlo słoneczko, teraz lekki mróz.
Młody strasznie marudził, że nie ma sie z kim bawić więc mamusia polazła dokazywac w śniegu. Bałwan rzeźbiony przy pomocy łopatki, ot taka namiastka grzebania w ziemi :rotfl1:

Marta, wczoraj wieczorem bębnilo w dach aż miło, nie spodziewałam się tej bieli rankiem. Ale niech juz będzie. Z dwojga złego w lutym wolę śnieg i lekki mróz niż pluchę i ciemnicę.

Magda, to sie nam życzenia pokrywają. Ja też chcę wiosne od marca, bez przymrozków w maju. A jak będzie? zobaczymy ;) U nas ferie dopiero za dwa tygodnie, może zima wytrzyma :)
Azalie u mnie niestety w 50% nn, ale zapraszam. Chyba większość moich opisana w bazie.

Aga, dziwne prawda? :rotfl1: Gdyby zima wyglądała tak jak dzisiejsze popołudnie - słonecznie i bało, lekki chłód, bez wiatru - nie mialabym nic przeciwko. Niech sobie będzie... do końca lutego i ani dnia dłużej :P
Śnieg mokry, sporo otrzepałam, jutro postaram się zwalić resztę, przynajmniej z iglaków. Rózaneczniki też pozbawię czapeczek, bo jak się skorupa przymarznięta zrobi to powygina pędy.

Szalenie podobają mi się dzisiejsze drzewa w białym przybraniu




Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 31 Sty 2015 21:50 #335698

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Zimowe zdjęcia Twego ogrodu oceniam dodadnio! ;) Rzeźbiony bałwan to coś! U nas się takie raczej toczone robiło przed laty, jak jeszcze śniegi bywały! :rotfl1:
A ile trzeba stopni mrozu, żeby Twoje ślimaki wytłukło? ;) Jakoś chyba do tej poty jeszcze takiego mrozu nie było, bo co roku one są ;) Bo nie wiem, czy mam być za takim mrozem czy nie... Bo taki mróz to mógłby i rośliny wytłuc :lol:
A wiesz, że jednym z moich noworocznych postanowień ;) jest postanowienie o nawożeniu roślin właśnie? Bo ja niczym przez ostatnie dwa lata chyba, a na moich piaskach to tak nie można jednak...
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 31 Sty 2015 22:22 #335722

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Zazdrościmy zimy, możliwości nowego aparatu też.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 01 Lut 2015 06:33 #335783

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Ale zima :woohoo: ! Tyle śniegu to ja ostatnio widziałam w naturze trzy lata temu...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.677 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum