TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Wrz 2014 21:35 #298695

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Marta :flower2: ja ty tę darń ściągnęłaś...sucho że szpadla wbić nie można. Posadziłaś już jakieś rośliny, pokaż efekty co zrobiłaś :idea2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Wrz 2014 20:24 #299538

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Elu a ja usilnie myślałam gdzie ona rośnie u Ciebie :crazy: :happy3: , masz rację, nie świadczy to dobrze o mnie :supr:
Też mam mnóstwo gałęzi do rozdrobnienia, maszyna zaledwie raz odpalona, niestety zapycha się i odmawia współpracy chwilami ;) . Nie mam na razie czasu na fanaberie, na razie nie wyrabiam z bieżącym podlewaniem choćby :jeez:
A w Lidlu cebule widziałaś? Całkiem spory wybór w tym roku :silly:

Romciu jak już będę miała te alejki trawiaste :rotfl1:

Moniko masz rację :oops: , jak ja mogłam pomylić zebrę z żyrafą :dazed: :hammer: .
Trudno mi odpowiedzieć na pytanie, na co poluję ;) . Na pewno chciałabym dokupić więcej miskantów, ale też niższych traw. Raczej na pewno nie będzie więcej pros ;) , od zeszłego roku porozrastały się w wielkie kępy :woohoo: , jedną już musiałam przesadzić, pewnie wiosną poleci druga :silly:
W sobotę będę w szkółce, w której jest dużo traw, a właściciel kompetentny i doradzić umie :lol: , już się boję :rotfl1:

Dorcia widzę, że czasu nie masz kompletnie :( , na forum praktycznie nie bywasz :( , jestem bardzo niepocieszona :cry3:
Jajo będzie powiększone już jutro :woohoo: . Zakupy traw planuję... wszędzie i zawsze gdzie się tylko nadarzy okazja :happy3: , w terminie, o którym myślisz - też :P
A czy Ty coś posadziłaś na nowych połaciach rabat?

Ula obiecałam pokazać obiedkę, zdjęcie fatalne :jeez: , ale u mnie ciągle tak wieje, że latałam z doniczką pół godziny, żeby gdzieś przed tym wiatrem się schować :angry:


DSC_3104.jpg


Dużo sobie obiecuję po sobocie :woohoo:

Ula ja sama nie wiem jakim cudem zdołam to wszystko do zimy ogarnąć :happy3: , zresztą przyganiał kocioł garnkowi ;) , sama masz niezłe zaległości z powodu remontu :funnyface:

Iwonka a wiesz dlaczego? bo strasznie mnie razi nadmiar trawy, który ciągle u mnie występuje :rotfl1: . Jak osiągnę jako taką równowagę pomiędzy ilością rabat, a ilością trawnika w ogrodzie, to się uspokoję :happy4:
Z płotem mam tak samo jak Ty :happy3: , zaczęłam w maju, a potem, a to deszcz, a to gorąco, a to lekarz zabronił :happy3: , zima mnie zastanie jak nic :tongue2:

Martuś Mama już chyba wróciła, odetchnęłaś ;) ? Planujesz jesienią róże dokupować?

Gorzatko ciągle powtarzam, że zawsze była u nas Syberia i komu to przeszkadzało :hammer: . Klimat śródziemnomorski i piach w ogrodzie to nie jest dobre połączenie :unsure:

Aniu dzień przed zdzieraniem leje wodę przez dwie godziny :whistle: , trochę pomaga...
Nic jeszcze nie posadzone, za sucho, za gorąco :hammer: . Ale gromadzę rośliny :woohoo:





Jutro powiększam jajo :woohoo: . Właśnie skończyłam lać hektolitry wody, żeby jutro ułatwić trochę prace :jeez:
Zresztą lanie wody to ostatnio moje główne zajęcie :evil: , wciąż i nieustająco :mad2: . Poproszę tydzień solidnej, jesiennej pluchy :happy-old:

Moim drugim zajęciem jest latanie po sklepach ogrodniczych :rotfl1: i gromadzenie roślin na nową rabatę. Jak się już obkupię, będę ustawiać i komponować :P , wolę tak niż w wyobraźni, której mi troszkę jednak brakuje :oops:
Z traw dokupiłam jeszcze jednego miskanta 'Malepartus' i dwie obiedki, a dziś postawiłam na rośliny szkieletowe, czyli takie, które będą konstrukcją rabaty, tłem i nienachalnym towarzystwem dla gwiazd ;)


DSC_3105.jpg


Dwa jałowce kolumnowe 'Arnold', cis 'Stefania', cyprysik groszkowy 'Sungold' i tawuła 'Gold Fountaine'. Oczywiście jeszcze kilka elementów konstrukcyjnych przybędzie, ale te już cieszą mnie bardzo :dance:

Oprócz tego zamówiłam u Łukasza kolejne hortensje bukietowe :woohoo: . Kupiłam 5, dostałam 7, do tego dwa miskanty, bodziszka i kocimiętkę :woohoo: . Łukasz :thanks:


DSC_3106.jpg


To właśnie owe hortensje oraz nowe róże będą gwiazdami na nowej rabacie :P , z czasem myślę, że dołączą do nich również trawy, które także zamierzam tam posadzić.

To tyle o planach, a tymczasem ;)


DSC_3100.jpg



DSC_3081.jpg



DSC_3090.jpg



DSC_3092.jpg



DSC_3062.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): luki, Amarant, maria

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Wrz 2014 20:35 #299539

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
markita wrote:
Poproszę tydzień solidnej, jesiennej pluchy
A proszę bardzo :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Wrz 2014 20:43 #299541

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
a mama wróciła wczoraj i wreszcie odetchnęłam - gotowanie obiadów mi odeszło :whistle:
ale i tak pomagam a dziś na zakupach złapałam się na planowaniu na jutro obiadu :crazy: :rotfl1:
dopiero po wyjściu ze sklepu mnie olśniło, że mama już coś na jutro zaplanowała :rotfl1:

a róże planuje kupić, jak na razie zamówiłam Maid Marion i teraz czekam aż Ewcia zacznie wysyłać zamówienia bo chce 6 pozostałych krasnoludków :wink4:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Wrz 2014 21:07 #299550

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Pochwal się jakie hortensje kupiłaś. Jedną to już nawet wiem jaką :devil1: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Wrz 2014 08:36 #299615

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Martuś, czy ja Ci pisałam, że wszystkie krótkopędy żurawek od Ciebie ukorzeniły mi się? :dance: I w dodatku zobaczyłam jakie ich rozmnażanie jest proste :woohoo: Dzięki, raz jeszcze :kiss3: :hearts:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 18 Wrz 2014 08:36 przez olibabka.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Wrz 2014 09:02 #299619

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta doskonale widać po roślinach, że wodę lejesz hektolitrami :woohoo: Ja nie leję :lev: no może zaledwie nieco dostaraczam :happy4: jak mam dobry dzień :funnyface:
W sobotę po trawy :think: a nie miało być w październiku czasem :silly: Czy to jakaś inna tajemna szkółka, bo tak ogólnikowo wspominasz :lol: Pan K. ?
Sadź, sadź :hug: ktoś musi sadzić, żeby nie sadzić mógł ktoś :happy:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Wrz 2014 09:14 #299623

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Marta, alez ten Twoj ogrod sie zmienil! Nie bylo mnie tu caly sezon I nic nie poznaje... Szalejesz kobieto! Pieknie szalejesz!


Sorry, nie mam polskich znakow w pracy :whistle:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Wrz 2014 09:22 #299624

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Marta!
Fajne rośliny masz do posadzenia - jestem ciekawa efektu końcowego :)
W sobotę wieczorem można się spodziewać relacji?

U nas też bardzo sucho... podlewamy. A rachunek za wodę za okres od maja do teraz... ponad 600zł :mad2:

Miłego czwartku!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Wrz 2014 11:15 #299644

  • Roma
  • Roma's Avatar
Obiecałam sobie,że ten rok będzie rokiem bez jesiennych nasadzeń i myślisz ,że się udało? a w życiu :P W ubiegłym tygodniu dotarły wrzosy i wrzośce, wczoraj, 4 hortensje od Łukasza w drodze jest przesyłka z bylinami od Elli no i róże od Marty i Kamili. Deszczu nadal zero,nie pamiętam takiego suchego sierpnia i września :jeez:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Wrz 2014 18:07 #299711

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, fajne rosliny wybrałaś na "szkielet", ciekawa jestem efektu po posadzeniu! Będzie relacja mam nadzieję?
Dobrze, ze jajo rośnie już teraz, przynajmniej będzie mniej przesadzania wiosną, gdy znowu zyska na objętości ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Wrz 2014 19:32 #299729

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
No cóż miałam Martuś nic nie kupować ,bo przecież miejsca brak :silly: Jednak jak to zrobić ,żeby ze szkółkingu wrócić z pustymi ręcami ;) to se ne da :rotfl1: , więc wpadła mi w ręce róża ,ale tylko 1 szt. Bremer Stadtmusikanten .Teraz czekam na jej kwiaty bo jest fajnie zapaczkowana :dance: Miłej pracy a roślinek multum znów się pojawiło :woohoo:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Wrz 2014 20:18 #299745

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Widzę, że obrabowałaś bank, a nawet wymieniłaś kręgosłup na nowy :woohoo:

A deszczu się nie spodziewaj, bo jak ostatnio padał ulewny to beczałaś, że masz kałuże w ogródku :devil1:
Zapamiętano Ci to! :whistle:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 18 Wrz 2014 22:32 #299807

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Marta :search: zanoszą się chyba wielkie zmiany kolrystyczne, kupiłaś cyprysik groszkowy, który kilka miesięcy temu doradzałaś mi odciąć i wyrzucić bo był zbyt żółty :funnyface: :happy3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Wrz 2014 07:38 #299839

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Marta - super zakupy :woohoo: i mówisz, że wszystko to zmieścisz na tym jaju :crazy: no dobra dobra nie prowokuję B)
U Ciebie faktycznie lato w pełni :dance: Mnie niechciej trochę odpuścił. Masz rację łopata dobra na wszystko ...jeno wczoraj ulubioną złamałam :cry3: na szczęście mam inne więc jakoś sobie radzę. Działam ale nie aż tak jak Ty :thanks:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Wrz 2014 17:22 #299927

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gorzatko całego tygodnia to tam nijak nie widać ;) , nie mówiąc o tym, że deszcze przelotne i burze mają charakter lokalny i żadna to gwarancja, że u mnie spadnie cokolwiek :jeez: . Tymczasem druga połowa września, a ja nadal mam smażone róże :hammer:

Martuś ja naprawdę nie mogę pojąć gdzie Ty upchniesz kolejnych 7 róż :happy3:


Edytko kupiłam Dentelle de Gorron, White Lady, Dharuma, Magic Fire i Tender Rose, a dostałam jeszcze Big Bena i Diamantino :woohoo:
Teraz tylko czekam na sprzyjające warunki do sadzenia :dry:

Marysiu bardzo się cieszę :hug: , w przyszłym roku powinny już tworzyć naprawdę ładne kępki :P
A czy ja Ci już mówiłam jakie genialne winko mi przywieźliście z M. :woohoo: , oszczędzamy i delektujemy się nim :drink1: , niebo w gębie :drool:

Jolu wierz mi, tych roślin, które mają naprawdę duże zapotrzebowanie na wodę w ogóle nie pokazuję :jeez: . Na przykład hortensje bukietowe w tym roku bardzo biedne, choć podlewam ile sił :unsure:
Zgadłaś ;) , jutro jedziemy do pana K., co absolutnie nie przeszkadza, żeby w październiku jeszcze dokupić :happy3:

Dagmara :woohoo: , wszelki duch :woohoo: , fajnie, że jesteś :hug: , szkoda, że tak rzadko :huh: . Ciekawa jestem, co tam u Ciebie :think:

Agnieszko w sobotę na pewno pochwalę się kolejnymi zakupami ;) , ale czy już obsadzoną rabatą :think: ? Raczej nie, pogoda wciąż nie pozwala się tym zająć :evil:
Przypuszczam, że Twój spory rachunek za wodę jest spowodowany posiadaniem automatycznego nawadniania, czy tak? Ja owszem, podlewam bardzo dużo, ale nie wszystko ;) . Generalnie skupiam się na najbardziej potrzebujących roślinach, a system wiadomo - leje sprawiedliwie wszędzie :happy4:

Romciu łączę się z Tobą w bólu podlewających :evil: , ja już nie wyrabiam :jeez: . W zeszłym roku sierpień też był koszmarnie suchy (pamiętasz jak się stresowałam u Ciebie, że mi cały ogród wyschnie ;) ), ale wrzesień już dał się przeżyć.
Jakie róże zamawiałaś?

Kasiu mam nadzieję, że szkielet będzie prezentował się fajnie ;) , w końcu zimą tylko to będę oglądać :happy4: . Ale jeszcze kilka roślin w ramach szkieletu przybędzie, bo jajo powiększyło się znacznie :silly:

Jadziu niby niedużo, jedna różyczka, ale jak cieszy :lol: , zwłaszcza jeśli się okaże warta tego, że akurat ją jedną wybrałaś :P

Siberko no owszem, beczałam ;) , nie wiem tylko dlaczego potraktowałaś to tak osobiście, żeby mi teraz wypominać na każdym kroku :happy4:
Kręgosłup mam faktycznie mocno odnowiony :woohoo: , nadal się oszczędzam, ale różnicę odczuwam kolosalną :dance: . Życie jest piękne jak nie boli :woohoo:

Ula cały dzień myślę, kiedy to ja Ci kazałam wycinać cyprysik z powodu jego żółtego koloru :think: . Rozmowy o jałowcach pamiętam, o żywopłocie, ale o cyprysiku???
Musisz mi to jutro przypomnieć ;)

Moniko zmieszczę to i jeszcze wiele innych rzeczy :happy4:
To lato w pełni już mnie wykańcza :jeez: , nic nie robię tylko podlewam :garden1: :garden1: :garden1:






Wczoraj zgodnie z planem pani Ewa pojawiła się i trochę popchnęłyśmy robotę :woohoo: , to znaczy głównie ona :happy4:
A więc tak było


DSC_2850_2014-09-19.JPG


a tak jest


DSC_3107.jpg


i z tarasu, tak było


DSC_2888_2014-09-19.JPG


tak jest


DSC_3133.jpg


biorąc pod uwagę ilość darni wywalonej z powiększania rabaty, jajo zwiększyło objętość o 100% :woohoo: . Raczej nie przewiduję już powiększania, choć proporcje trawnika wokół na pewno się zmienią, a to z racji poszerzania rabat okalających jajo :P
Przy okazji wizyty pani Ewy (jej energia działa zarażająco :happy3: ) zrobiłam porządek pod katalpą, wykorzystując hosty, które zamówiłam u Igora :P


DSC_3110.jpg


i jeszcze parę roszad wykonałam, a dziś jestem sama, słońce grzeje, sucho tragicznie, wena siadła :unsure:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Wrz 2014 18:12 #299935

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
O!O!O!
Teraz jajo wygląda już jakoś normalniej ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Wrz 2014 18:28 #299938

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no na jedną miejsce już jest bo przecież Marion musi być koło Robina zaś znowu pójdzie kawałek trawnika do likwidacji, akurat w tym miejscu gdzie nie jest za ładny :whistle:
zresztą zastrzegłam sobie, ze jak będziemy szukać domku szeregowego to chce ogród i to min. 200 m2 - tata stwierdził, że chyba zwariowałam :happy3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.527 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum