TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Wrz 2014 11:54 #300906

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Marta... weź ten deszcz... błagam... ja już nie mogę! :placze: :mad2:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Wrz 2014 20:13 #301003

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ktoś tu miał chyba deszcz wszystkim pozabierać i co? :evil:
ja już mam dość.....nic tylko leje i leje a na działce nie byłam od ponad tygodnia! :mad2:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Wrz 2014 20:16 #301005

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
I to zimno też możesz wziąć... dopiero co narzekałaś, ze za ciepło, to się chętnie podzielę tym dobrem :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Wrz 2014 21:44 #301035

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta tylko mi nie pisz że u Ciebie w ogóle nie padało, u mnie wczoraj do południa lało dziś tez solidnie popadało, a ja wcale tych chmur nie trzymałam do Ciebie też miały donieść deszcz. Dzisiaj miałam posadzić żurawki i nic nie zrobiłam. A może trzeba było jednak żebyś przyjechała i pociągnęła za sobą te deszczowe chmury?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Wrz 2014 18:26 #301203

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gorzatko dziś już chyba masz słoneczko :cool3: ?
Deszcz popadał trochę przedwczoraj i wczoraj, ale nawet beczki mi się nie napełniły ;) , czyli mało :happy3: . Zimno też się zrobiło, zwłaszcza wczoraj, bo dziś już z powrotem ciepełko :happy4:
Z obwódki jednak zrezygnowałam, macie rację, to nie był dobry pomysł :silly:

Edytko :hug: , chętnie skorzystam, bo nigdzie go nie ma ;)

Aniu jako jedyna zwróciłaś uwagę na brateczka/fiołeczka ;) , a on taki dzielny :happy4:
Rabatka niczego sobie :P , 8 nowych hortensji tam zmieściłam :woohoo:

Martuś zazdroszczę przyszłego ewentualnego sąsiedztwa :oops: , choć gdybym co dzień na żywo mogła oglądać piękny ogród Kasi, nie wiem, czy nie skończyłoby się to całkowitym załamaniem z powodu niemożności dorównania jej :happy4:

Moniko zdecydowanie pójdę w pojedyncze kulki porozrzucane po rabacie :kiss3: , ale raczej tylko bukszpanowe, bo cisy u nas widuję wyłącznie kolumnowe :think: , bardzo ładne zresztą, kupiłam dwa, ale w kulkę taki raczej nie da się przyciąć :happy3:

Marysiu całe wakacje nic nie robiłam z powodu upałów i zakazu lekarza, to teraz nadrabiam :happy3:
Red Baron też ładna trawka, choć u mnie jakoś wolno przyrasta :think: , konwalnika nie mam, ale kolorystycznie nadaje się do kontrastowych zestawień :)

Jolu obwódki nie będzie ;) , dokupiłam jeszcze dwa iglaczki, dosadzę kilka pojedynczych bukszpanów i myślę, że coś tam zimą będzie widać :silly:
Miskanty rozsunęłam, dzięki za radę :hug:
A kto powiedział, że mam siłę :happy4: , pozaczynane muszę skończyć przed zimą i nie ma przeproś :happy3: . Najwyżej płot mi zostanie do wiosny :dazed:
Deszczyk u mnie też jakiś słabowaty :happy4: , nawet beczki nie napełnił. A codzienne słońce szybko wysuszy tę niewielką wilgoć :unsure:

Wiesiu gdybym wiedziała, że to odmiana leżąca, to bym chyba sobie darowała :dry: . Ja z kolei w szkółce widziałam i nawet trzymała pion :think:

Iwonko padało i owszem ;) , ale żeby podlało, tego bym nie powiedziała :rotfl1: . mimo to zdążyłam trochę z tej pogody skorzystać i większość roślinek na nowej rabacie wysadzona :dance:







Przedwczoraj i wczoraj troszkę deszczu dotarło i do mnie, postanowiłam więc czym prędzej wykorzystać sytuację :lol: . W zawrotnej temperaturze 9 stopni i gęstej mżawce posadziłam wczoraj wszystkie 26 roślin poustawiane na nowej rabacie :lol: . Kopiąc doły mogłam naocznie stwierdzić jak mizerne to były opady :devil1: , jednakowoż chyba powinnam się cieszyć, bo były większe niż zapowiadane 2-3 mm :rotfl1:
Obsadzona rabata wygląda tak


DSC_3175.jpg


W październiku dojdą jeszcze róże, chyba wykopię wcześniej dołki, skoro mam gdzie :happy3:
No i jeszcze jedno zamówienie popełniłam w internecie skuszona dobrą opinią sklepu wystawioną przez forumowicza. Co i jak napiszę jak dojdzie, bo jakoś komunikacja nam utknęła :dazed:

Jeszcze jedna ważna informacja - dziś złożyłam dokumenty na studia podyplomowe na kierunku "Architektura krajobrazu" i dowiedziałam się, że prawdopodobne pierwszy zjazd odbędzie się dopiero 18 października :( . To stawia pod bardzo poważnym znakiem zapytania mój udział w jesiennym szkółkingu zaplanowanym na ten dzień :cry3:
Wprawdzie to jeszcze nic pewnego, ale boję się, że tym razem mi się może nie udać :(


DSC_3174.jpg



DSC_3160.jpg



DSC_3155.jpg
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2014 18:32 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Wrz 2014 18:40 #301209

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Oooo... czyli jednak powrót do szkółki? Czyli prawie... szkółking :rotfl1:
Jajo fajnie wygląda! :)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Wrz 2014 18:52 #301214

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Gratuluję ambitnych planów kontynuowania nauki :idea1: Ale bedzie się działo :woohoo:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Wrz 2014 19:18 #301220

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martusia, gratuluję podjęcia decyzji!
Mam nadzieję, że matematyka i rysunek Ci nie obce, bo ja sama dość zimny prysznic przeżyłam ;-)
Mimo to, studia są szalenie ciekawe. Będzie Pani zadowolona!

Śliczne kosmosy, zwłaszcza te ciemniejsze.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Wrz 2014 21:05 #301264

  • Roma
  • Roma's Avatar
Martuś-bardzo mądra decyzja :bravo: no to niebawem będziemy mieli specjalstę w swoim gronie :)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Wrz 2014 21:12 #301265

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe no ja mam nadzieję, że nie zwariuję bo plany się robią coraz poważniejsze - tata już nie daje rady, co chwila coś się psuje u nas w domu a dziś jeszcze nam wlazła ekipa remontowa - musimy wymienić piec gazowy i zlikwidować junkersa w łazience.......kucie i kucie....oszaleć można :sick:
ale i tak jak się będziemy wyprowadzać to zabieramy piec ze sobą.......i zostawimy właścicielowi dziury a jakże.......nam okien wymienić nie chciał a sobie.....właśnie wymienia :mad2:
gratki Martuś :bravo:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 24 Wrz 2014 22:05 #301280

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martusia- gratuluję decyzji o studiach podyplomowych. Robi nam się forum specjalistów- tylko jak już z Agnieszką będziecie wiedzieć wszystko o tajnikach projektowania rabat i pięknego komponowania, to bądźcie dla Nas łaskawe :hug: taka mała prośba ode mnie ;)

Podziwiam samozaparcie w sadzeniu- mi się w takiej temperaturze ciężko zmobilizować- ledwo się chłodniej robi, a ja od razu dłonie i stopy mam jak sople lodu. Trzymam kciuki za ciepły październik, bo pigwowca musimy przesadzic, a "na mrozie" będzie przykro..
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 25 Wrz 2014 08:47 #301317

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Kiedy już rośliny posadzone, to widać efektowny ;) efekt.
Architektura krajobrazu fajna sprawa, tylko nie wiem, czy to tak rozwojowo, czy zamierzasz z tego żyć. Bo jeśli chcesz się utrzymać z tej pracy, to obawiam się o Twój kręgosłup :think: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 25 Wrz 2014 08:54 #301320

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Fiu, fiu :bravo: gratuluję decyzji :hug: Przed Tobą trochę pracy, ale dasz radę :hug:
Sama szukałam w okolicy podobnych studiów, ale niet :blink:

Dobry pomysł ze wcześniejszym wykopaniem dołków :teach: tak zrób, potem tylko włożysz róże i nasuniesz ziemię.

Widok z tarasu teraz nieziemski będzie, jak te wszystkie roślinki urosną :flower2:

U mnie też ziemia ledwo skropiona :blink: za to przy kopaniu coraz nowe pędraki się pojawiają :jeez: masakra :jeez:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 25 Wrz 2014 09:46 #301329

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Marta gratulacje :bravo: :bravo: i powodzenia na studiach ................ powiem Ci , że właśnie skończyłam dwa lata specjalizacji jestem wolnym człowiekiem :dance: :dance:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 25 Wrz 2014 09:53 #301332

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Gratuluję i ja, to świetny wybór, życzę więc powodzenia :flower1:

A co do tej pięknie wylegającej trawy ;) , to myślę że ona tak się zachowuje jak ma zbyt mokro :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2014 09:59 przez piku.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 25 Wrz 2014 12:15 #301362

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
I ja gratuluję, najważniejsze robić to co się lubi, wtedy nic nie jest trudne. Zastanawiam się czy Twoje rabaty w związku z tym jeszcze wypięknieją, bo zmiany pewnie będą. Trawek jeszcze nie wysadziłam, ale nieoczekiwanie miskanty zaczynają mi się podobać ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Wrz 2014 14:21 #301608

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Ciekawe rośliny wybrałaś na rabatkę, trawy coraz bardziej mi się podobają. Deszcz nadają na Sobotę, może i u Ciebie więcej go spadnie...roślinom takie podlanie przed mrozami dobrze zrobi. Fajny kierunek wybrałaś :flower2: życzę powodzenia :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Wrz 2014 16:04 #301618

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Marta, gratuluję decyzji :bravo: Powodzenia!!!
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.699 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum