TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Wrz 2014 18:49 #299941

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ewo prawda :lol: ? cieszę się, że nie każesz mi bardziej go poszerzać :happy3:

Martuś jesteś pewna, że nie pomyliłaś się o jedno zero :rotfl1: ? i nie kazałaś szukać domku z 2000 m2 ogrodem :rotfl1: ?
A w swoim obecnym to masz jeszcze jakiś trawnik :dazed: ?


Jeszcze parę obrazków, które jako tako się nadają ;)

Moje dwie siewki floksów :P , nie podobne do żadnego, który mam :woohoo:


DSC_3111.jpg



DSC_3091.jpg


viola hybrida 'Rebeka', niestraszne mu niekończące się lato :lol: , kwitnie nieprzerwanie od wiosny :silly:


DSC_3131.jpg


zachwycająca w tym roku Gentle Hermione :hearts: , kwitnie wysoko na delikatnie przewieszających się pędach i jest pięknie wybarwiona :hearts: , szkoda tylko, że pachnie jak... mydło :happy3:


DSC_3121.jpg


czy wiecie może dlaczego moje schizachyrium scoparium leży zamiast stać :think: ?


DSC_3067.JPG


któryś z nowych bodziszków, ale który :jeez:


DSC_3127.jpg


oprócz białego najbardziej zaawansowany marcinek


DSC_3114.jpg


cudna Myriam :hearts:


DSC_3099.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, maria


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Wrz 2014 21:17 #299989

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Księżyc, a teraz jajo... Zastanawiająca zmiana koncepcji kształtów rabat... Ale generalnie jakby wracamy na Ziemię/ziemię :lol:
Diamantino jest cudowna, ja niestety, musiałam kupić ;) Kwitnie już w czerwcu, a kolor jest taki limonkowy na początku, piękny!
Własne siewki floksów w tak krótkim czasie? Gratulacje, ładne!
Bardzo mi się podoba to Twoje dążenie do uzyskania harmonii między trawnikiem i rabatami, na kiedy jest ono planowane? ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Wrz 2014 21:23 #299995

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
artam wrote:
Ale generalnie jakby wracamy na Ziemię/ziemię :lol:
Z Auchana? :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Wrz 2014 21:26 #299996

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no nie.......nie pomyliłam się bo mie wiem czy domki szeregowe mogą mieć aż tak duże ogrody :whistle:
bo jak już szukamy to właśnie szeregowca bo tata jakoś niechętnie patrzy na wolno stojące na chyba, że nie byłby za duży :whistle:
no ba...pewnie, że mam trawnik i to całkiem sporo bo gdzie bym postawiła 2 leżaki, stół, 4 krzesła, materac i koce :cool3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Wrz 2014 21:26 #299998

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Marta, powiększona rabata wygląda jeszcze lepiej :) proporcje świetne. Sposób Dorci jest naprawdę dobry. U mnie sucho, czekam na deszcz ;) Marta, miałam na myśli cyprysik przy wjeździe, taki niski w różach, w połowie jest jasny a w połowie powrócił do zielonego, w dalszym ciągu taki jest, szkoda mi go ciachnąć ;) Do jutra :flower1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 19 Wrz 2014 21:37 #300007

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jak ja bym miała na imię schizachyrium, to też bym leżała.. z rozpaczy :happy3:

Martusia- kawał pięknej roboty odwalony, a teraz..zakupy :dance: Jutro buszujesz w ogrodniczych, tak? Ciekawa jestem, co sobie upatrzysz. Ech..jakby ktoś nieopatrznie powierzył mi swoją kartę do bankomatu :silly:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Wrz 2014 08:48 #300059

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Koło lepiej wygląda niż jajo i więcej roślin się zmieści ;) Przyszłościowy zabór większej części trawnika brzmi dobrze :rotfl1: Fajne te floksowe siewki
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Wrz 2014 10:43 #300081

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
.....siewki floksów :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: jak ja zazdraszczam miejsca do poszerzania ............. u mnie juz nie ma :( :( .......... no chba żebyśmy zrezygnowali z samochodu , albo parkowali na mieście :rotfl1: :rotfl1:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2014 10:44 przez mirdem.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Wrz 2014 20:04 #300160

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marta Diamantino jest młodziutką sadzonką, którą dostałam gratis, ale mam nadzieję, że już w przyszłym roku zakwitnie :P
Uzyskanie harmonii między trawnikiem a rabatami nie ma wyznaczonego terminu ;) , jest po prostu jednym z celów nadrzędnych, które chcę uzyskać w swoim ogrodzie :silly:
Ale jakbym miała się pokusić o wstępne założenie, myślę, że jest to do osiągnięcia w 2-3 lata :lol: . Z pomocą pani Ewy :happy3:

Gorzatko kupna ziemia tylko z Auchana :lol: , znów potaniała :dance:

Martuś szeregowiec to prawie jak blok ;) , szukajcie małego wolnostojącego, ale z dużym ogrodem :woohoo:

Ula dzięki za błyskawiczny szkółking :hug: . Z tego pośpiechu zapomniałam spytać o róże :supr: , co zamawiasz jesienią?
A tak wyglądają moje dwa białe zawilce :dry:


DSC_3136.jpg



DSC_3137.jpg


Posadziłaś nabytki ;) ?

Moniko on się pewnie jakoś ładniej nazywa "po polskiemu" ;) , ale zapomniałam :happy3: . W dodatku widziałam dziś w szkółce tę trawę i ładnie wyprostowana była :angry: , chyba ją przesadzę gdzieś, gdzie będzie miała podpórkę w przyszłym sezonie.
Dziś buszowałam w jednej szkółce tylko, a i tak po większość najładniejszych traw muszę przyjechać wiosną :jeez:

Jadziu trawnik na którym powstała ta rabata ma kształt wielkiego jaja ;) , więc rabata umiejscowiona centralnie musi jakoś do tego kształtu nawiązywać :silly:
Floksowe siewki cieszą, bo kwitną teraz, kiedy już ich rodzice szykują się do odpoczynku po sezonie ;)

Mirko te siewki to samosiejki ;) , zostawiam wszystkie, może się urodzi coś ciekawego :silly:
Kolejne poszerzenia planuję dopiero za rok ;) , nie wiem jak się wyrobię przed zimą z tym co pozaczynałam :happy3:




Zgodnie z obietnicą pokazuję moje dzisiejsze zakupy, głównie trawowe :P


DSC_3134.jpg


Kupiłam: hostę 'Aristocrat', astra lateriflorus 'Prince' i trawy - 2 rozplenice 'Little honey', 2 drżączki 'Zitterzebra', 3 stipy Tirsa (zimujące :lol: ) i miskanty 'Flamingo', 'Ferner Osten', 'Punktchen', 'Zwergzebra', 'Mysterious Maiden', 'Oligostachyus Nanus Variegatus'
Niestety wielu bardzo ładnych odmian już nie było :unsure: , na przykład 'Memory' :( . Jak nie dostanę gdzie indziej, będę musiała wiosną tam wrócić.

Potem usiłowałam jakoś uzbierane rośliny zagospodarować na nowej rabacie ;) , wyszło mi coś takiego


DSC_3152.jpg



DSC_3153.jpg


Brakuje mi jeszcze kilku akcentów zimozielonych, może w poniedziałek coś dokupię :think: . Myślałam też o zrobieniu obwódki wokół klona posadzonego centralnie, obwódki z bukszpanu, co o tym myślicie?
Zaplanowałam tam już jakie róże i gdzie posadzę, ale pozwolę jeszcze tej koncepcji się przegryźć ;) . nie posadziłam nic również dlatego, że u sąsiadów akurat odbywał się huczny grill :supr: i jakieś rozgrywki sportowe :dazed: . Nie mogłam się skupić :tongue2:
Poza tym cały dzień się chmurzyło, myślałam, że może w końcu coś pokropi, a pod wieczór wyszło słońce :evil:
Jest tak sucho, że nie mogłam wygrzebać małych dołków, żeby ustabilizować doniczki :hammer:
No i na tym dzisiaj zakończyłam :whistle:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Wrz 2014 20:09 #300165

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ja bym Ci naprawdę oddała ten mój poranny deszcz... słowo daję :lev:
Obwódki bukszpanowej jakoś nie mogę sobie wyobrazić... ale może to taki defekt mojej wyobraźni? :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Wrz 2014 21:36 #300194

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ależ Martuś , przecież masz Memory ;) . U mnie w ogródku :P . Tylko odebrać wiosną :lol: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Wrz 2014 21:40 #300197

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ale ładny i fajny tez fiołeczek,że tak długo kwitnie, to juz naprawdę godny podziwu :)
Ale rabata powstaję, duża powstaję ,i hortensje ładne widzę ,Ładnie pracusiu :bravo:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Wrz 2014 22:06 #300208

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no to będziemy szukać, szczególnie, ze mamy znajoma ma synów którzy będą budować domy w okolicy i się wszystkiego dowiemy :cool3:
a interesują nas 2 miejsca - Kamionki i Dąbrówka.......czyli być może będę mieszkała w pobliżu Kasi - Robaczka :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Wrz 2014 22:10 #300209

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta super zakupy, najbardziej podobają mi się te trawki. Napisz proszę gdzie je kupowałaś, czyżby w Rykach mieli taki wybór traw?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Wrz 2014 18:23 #300435

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Marta super wyszła rabata i zakupy :eek3: :woohoo:
A może kulki bukszpanowe albo cisowe porozrzucane po rabacie ? :crazy:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 22 Wrz 2014 21:43 #300789

  • maria
  • maria's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 84
Martuś!Jak Ty to robisz i skąd tyle sił?Pięknie planujesz :lol: Nowe nasadzenie roślin no brzmi super :P
Ja zmieniam przesadzam a rady Twoje zdały egzamin.Wygląda ten mój mały ogródek całkiem całkiem zapewne nie co u Ciebie ale ;)
Myslałam też o nasadzeniu trawy red baron i dla kontrastu konwalijnika /dobrze napisałam /ale to dopiero trzeba zakupic :)
pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Wrz 2014 10:47 #300887

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A ja jak Gosia, nie mogę sobie wyobrazić bukszpanowej obwódki ;) Bo jakaż to obwódka wewnątrz rabaty :think:
Chyba szkoda materiału, bo zgonie pośród nasadzeń :think:
Może z brzegu rabaty :whistle:
Miscanty chyba trzeba nieco odsunąć, 'Ferner Osten' ma u mnie z 60 cm średnicy, a nie jest jeszcze stary :think:

Skąd Ty bierzesz tyle sił do pracy :woohoo: zupełnie nie pojmuję :oops:
Niby się staram, ale do Pani mistrzostwa to mi jak stąd .... do Chin :rotfl1:

Nie popadało? U mnie tak, ale szybko wyschło :blink:
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2014 10:47 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 23 Wrz 2014 11:02 #300890

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
markita wrote:

czy wiecie może dlaczego moje schizachyrium scoparium leży zamiast stać :think: ?

Bo to właśnie tak odmiana leżąca :silly: U mnie wygląda podobnie, a w Wojsławicach, gdzie się nią po raz pierwszy zachwyciłam też prezentowała się na leżąco :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.583 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum