TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Wrz 2014 18:22 #301637

  • emienta
  • emienta's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 6
Marta, bardzo się cieszę z Twojej decyzji, tym bardziej, że mówisz o konkretnych terminach. Jak ja dowozilam dokumenty to pani nie miał pewności czy studia będą uruchomione (nie wielka ilość kandydatów), ale widać, że chętni się znaleźli. Zatem do zobaczenia!
Serdecznie pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Wrz 2014 21:09 #301676

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Podziwiam za decyzję podjęcia studiów :bravo: podziwiam za wykonanie nowej rabaty w tak trudnych warunkach, ale też zazdroszczę ci trochę tej pogody. U nas od miesiąca dziennie pada. Rolnicy nie mogą wyjechać w pole bo sprzęt się topi w błocie. Ty masz problem koć dołki bo sucho ja zaś bo ziemia mokra i klei się do łopaty. Ogrodnikowi zawsze wiatr w oczy
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 26 Wrz 2014 21:47 #301684

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No Martusia, brawo! Za studia raz! Ale Ty to tam chyba wykładać powinnaś! :)
Za jajo dwa! Trawy to bardzo dobry pomysł na jajo, na środku Flamingo? Bo to jest przecudny miskant i bardzo wysoki, kwiatostany zwieszające się, cudo! 'Zwergzebra' też cudna, taka fontannowa, niższa...
A ja w wiadomej szkółce się jednak do pros przekonałam, też muszę wrócić wiosną ;)
No te kolejne zawilce, te białe, to jednak trafione! 'Whirlwind' i 'Andrea Atkinson', tak miało być?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Wrz 2014 20:50 #301879

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Od godziny się produkuję walcząc z nową klawiaturą i właśnie wszystko mi wcięło :mad2: :mad2:

Bardzo wszystkim dziękuję za gratulacje i wszelkie wyrazy wsparcia :hug: , choć myślę, że jeszcze na to za wcześnie, nawet nauki nie zaczęłam :happy3:

Gorzatko no właśnie szkółka to nie szkółking :unsure: i będę bardzo wkurzona, jak mi wejdzie w paradę :pinch:

Aguś egzaminów wstępnych z rysunku i matematyki nie było :happy3: , więc mam nadzieję, że dam radę ;) . Choć przyznam szczerze, że nie są to moje mocne strony :silly: .
Jak wychodzę do ogrodu, to tylko te kosmosy rwą oko ;) , nie to, co u Ciebie :silly:

Martuś absolutnie popieram decyzję o przeprowadzce, zwłaszcza, jak dotychczasowe mieszkanie staje się powoli skarbonką bez dna :huh:

Moniko nie jestem taka pewna, czy po dwóch semestrach już będziemy takie mądre :happy3: , moim zdaniem taką wiedzę zdobywa się głównie w praktyce. Ale żeby przejść do praktyki, musimy mieć papierek z uczelni :silly:
Wygląda na to, że w pogodzie wraca na jakiś czas lato, więc zdążysz wszystko posadzić ;)

Edytko efektu spodziewam się dopiero w przyszłym sezonie, ale przynajmniej nie jest pusto :P
Na studia zdecydowałam się dla własnego rozwoju, ale nie wykluczam kiedyś podjęcia pracy w tym zawodzie ;) . Do emerytury grubo ponad 20 lat, czymś trzeba się będzie zająć :happy3:
A do ochrony własnego kręgosłupa zatrudnię do współpracy panią Ewę :rotfl1:

Jolu a czy doczytałaś, że Ewa (emienta) również złożyła dokumenty na ten kierunek :woohoo: ? Ona jest z Zamościa i jakoś nie widzi problemu, żeby dojechać do Lublina raz-dwa razy w miesiącu ;) . A Ty przecież pracowałaś kiedyś w Lublinie i dojeżdżałaś codziennie :dazed: . Przemyśl to jeszcze, byłoby nam raźniej we trzy :woohoo: :dance:
Pędraki miałam podczas zdzierania trawnika :jeez: , głębiej jakoś ich nie spotykam :think:

Wiesiu moim zdaniem to był raczej suchy rok, przynajmniej u mnie :pinch: , ale spróbuję znaleźć leżącej trawce jeszcze suchsze stanowisko :dry:

Ula trochę się obawiam, że zaczną mi się moje rabaty nie podobać :happy3: , ale co się będę martwić na zapas :silly:

Aniu rzeczywiście rano dość mokro było ;) , choć poziom wody w beczkach nie podniósł się nawet o centymetr - taki to "deszcz" był :evil:

Ewo ten termin wcale nie jest taki konkretny, a wiąże się z tym, że być może rekrutacja będzie przedłużona do 15 października :huh: , a to oznacza, że ciąg jest za mało kandydatów :huh: . Ale jestem dobrej myśli :hug:

Iwonko dokładnie jest tak, jak mówisz :jeez: , niektórzy mają błoto od miesiąca, a ja mam suszę czwarty rok z rzędu :pinch:

Marta wykładać :supr: ? A niby co :happy3: ?
Flamingo rozpoznałaś bezbłędnie :lol: , w dodatku posadziłam go przypadkiem tak, że widzę go siedząc na kanapie w salonie :woohoo: , ależ będą widoki :dance:
Zawilce też rozpoznałaś :bravo: , na razie mnie nie przekonują, mają po jednym kwiatku na wysokości 10 cm, nie tego się spodziewałam :dry:




Wspominałam ostatnio o kolejnych zakupach, wczoraj je dostałam


DSC_3177.jpg


Zdecydowałam się złożyć zamówienie w sklepie Albamar po dobrej opinii, że mają dorodne i zgodne odmianowo liliowce. Rzeczywiście sadzonki liliowców piękne, ale oczywiście skusiłam się na kilka innych roślinek :happy3: . I to już nie był do końca dobry pomysł :dry: , a zwłaszcza zamawianie miskantów :jeez: . A zamówiłam cztery: Ghanę, Gracillimus, Krater i Dronning Ingrid. Za te same pieniądze u pana K. miałam wielkie trawy, a tu dostałam po trzy ździebełka :unsure:
Dostałam też trzy gratisy, które również budzą nieco mieszane uczucia ;) . Bo na przykład co mam zrobić z tatarakiem Ogon, wymagającym stanowiska bagiennego i nie zimującym na wschodzie :happy3: ? Na konwalnik też na razie nie mam pomysłu :silly: . Dostałam również hortensję Vanille Fraise i ten akurat gratis mnie cieszy :lol: , bo choć mam prawie 30 odmian hortensji, tej właśnie odmiany nie miałam :silly:
Większość roślinek już wsadzona, musiałam z górki pousuwać co ekspansywniejsze roślinki ;) , żeby nowe maluszki dostały miejscówki.
A wczoraj i dziś walczyłam z płotem :dazed: , nadal nie wiem, czy zdążę przed zimą :happy3:


DSC_3162.jpg



DSC_3163.jpg



DSC_3170.jpg



DSC_3171.jpg



DSC_3179.jpg



DSC_3181.jpg



DSC_3148.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Wrz 2014 20:53 #301881

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś :hug:
no mieszkanie to skarbonka bez dna zaś dziś rodzice zdecydowali, zaś mama mi oznajmiła, że jak tylko skończą remont kuchni to i tak idą do banku zmienić konta to się od razu zapytają o kredyt mieszkaniowy - czy dostaną no i ile :wink4:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Wrz 2014 21:04 #301883

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka- ale marcinki już pięknie u Ciebie kwitną. Moje ciągle w pączkach- dobrze, że się ociepliło, to może jeszcze w tym sezonie zobaczę, jaki mają kolor kwiatów ;)

Pięknie się obkupiłaś, chociaż przyznaje, czasem gratisy mogą przysporzyć kłopotu.. szczególnie tatarak na bagienne stanowisko jest okazem bardzo dla Ciebie trafionym.. :jeez:

Zakupione trawy może na razie nie zachwycają objętością..ale za to Vanilka jako gratis.. WOW! Na bogato- zazwyczaj sklepy dorzucają byle jaka bylinę, a tu taki gest. Świetnie trafiłaś :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Wrz 2014 22:36 #301910

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
:bravo: :bravo: dla przyszłej studentki pracowitej nad wyraz .Martusiu gratuluję decyzji szkoda tylko ,że wtedy będziesz mieć mniej czasu dla nas :( Super zakupy no cóż nie wszyscy szkółkarze wysyłają wypasione sadzonki
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Wrz 2014 09:41 #301946

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Trzymam kciuki za to, by jednak uruchomiono Twój wymarzony kierunek. Przedłużony termin rekrutacji to niestety utrzymujący się stan na wszystkich uczelniach - okrutny niż demograficzny :jeez:

Masz cierpliwość do codziennego skubania przekwitniętych liliowców? :supr3: Te starsze, wściekle kwitnące, mogą człowieka wykończyć :silly:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Wrz 2014 17:42 #301999

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Siberia wrote:
Przedłużony termin rekrutacji to niestety utrzymujący się stan na wszystkich uczelniach - okrutny niż demograficzny :jeez:
Albo niż demograficzny, albo masowy wysyp uczelni :dry: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Wrz 2014 18:09 #302003

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Nowe liliowce a jakie , jakie ????

Siberia niech coooleżanka nie przesadza skubanie liliowców to sama przyjemność :flower1:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Wrz 2014 19:29 #302033

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Martuś będę trzymała kciuki, aby wyprowadzka odbyła się jak najszybciej i żebyś mogła urządzać nowy ogródek :hug:

Moniko swego czasu nakupiłam mnóstwo odmian marcinków w ramach oswajania jesieni :lol: . Był to niezły pomysł, choć one się tak szybko rozrastają, że co drugi rok trzeba dzielić :dazed: , może jesteś zainteresowana, to wiosną podeślę :P . Wszystkie moje są niższe od tych, które dostałaś od Pawła.
Gratisowa hortensja już posadzona - jako jedyna :happy3: , dostała nieźle wyeksponowaną miejscówkę :lol:

Jadziu dziękuję :hug:
Studia podyplomowe, to tak jak zaoczne ;) , nie zajmują zbyt wiele czasu, więc nie przewiduję spadku swojej forumowej aktywności :happy3:

Siberko to w Lublinie nowy kierunek, może dlatego na razie studenci podchodzą do niego jak pies do jeża :huh: , też mam nadzieję, że jednak się uda, ale trzymanie kciuków nie zawadzi :hug:
Obrywanie przekwitłych kwiatów liliowców, tak jak usuwanie przekwitłych róż, to dla mnie czysty relaks :lol: . Jest tyle innych, meczących, czasem nudnych lub ciężkich prac w ogrodzie :whistle:

Edytko nawet na już istniejących uczelniach pojawia się masa nowych kierunków, a studiować nie ma komu (zwłaszcza za pieniądze :whistle: )
A oto obiecana lista moich hortensji :P
1.Pinky Winky
2.Great Star 'Le Vasterival'
3.Sundae Fraise
4.Polar Bear
5.Limelight
6.Vanille Fraise
7.Kyushu
8.Grandiflora
9.Shikoku Flash
10.Levana
11.Phantom
12.Silver Dollar
13.Vanille Fraise 'Renhy'
14.Diamont Rouge
15.Mega Mindy
16.Bombshell
17.Bobo
18.White Lady
19.Dentelle de Gorron
20.Big Ben
21.Diamantino
22.Little Lime
23.Dharuma
24.Tender Rose
25.Magical Fire

Mirko kupiłam pięć liliowców: Sabine Baur, Sink Into Your Eyes, Frosted Vintage Ruffles, Regency Heights i Pagan Ritual. Jakoś nie wyobrażałam sobie, żeby na nowej rabacie miało zabraknąć liliowców i trzeba było natychmiast dokupić :happy3:
Też lubię skubać liliowce :P



Jedyne co dziś zrobiłam, to nastaw na nalewkę z jabłuszek Golden Hornet, którymi przez dwie zimy ptaszki gardziły :dry: . Ale kilka im zostawiłam ;)


DSC_3199.jpg


Chyba jakaś choroba mnie bierze :pinch: , boli mnie gardło, zatoki i czuję, że zbliża się potężny ból głowy :sick: . A ja mam tyle roboty od jutra :jeez:

niewymuszony duecik ;)


DSC_3196.jpg


jeden z nowych bodziszków Orkney Cherry


DSC_3202.jpg


i jeszcze małe "przed i po" ;)
Tak w zeszłym roku we wrześniu wyglądała moja rabata sucholubna (wszystko sadzone w maju zeszłego roku, oprócz dużych rozchodników)


DSC_8241.JPG


a tak wygląda dziś :lol:


DSC_3189.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Edyta, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Wrz 2014 20:12 #302061

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Strach się bać :devil1:

Rozchodniki zostały z tyłu? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 28 Wrz 2014 20:21 #302064

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ja naliczyłam, że powtarza się nam 11 odmian. Widzę, że masz 2 Vanille Fraise ;) . Dziwi mnie, że nie masz Anabelki. To jedna z moich ulubionych odmian ze względu na brak jesiennej czerwieni. Bardzo lubię ten jej pozostający limonkowy kolor :lol: .

Fajny duecik ;) .

P.S.
Nie dopisałam do listy Bobo, którą kupiłam w czasie wspólnych zakupów w lipcu :P .
Ostatnio zmieniany: 28 Wrz 2014 20:22 przez Edyta.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Wrz 2014 20:05 #302522

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Martuś - mam nadzieję, że się wyzbierasz szybko z przeziębienia. Lista hortensji powalająca :thanks: Ty się wkurzyłaś na sadzonki traw a ja swoich w ogóle nie dostałam. Tzn. złożyłam zamówienie, pan się odezwał z pytaniem czy chcę trawkę, która trochę ucierpiała od chłodów, odpisałam i kamień w wodę. Napisałam maila przypominającego i nic ..ciszaaaa....dobrze, że kasy nie zapłaciłam ale zła jestem bo teraz to już muszę czekać do wiosny a takie fajne trawki wybrałam :mad2:
niesamowita transformacja suchej rabaty w rok :woohoo: rośnie Ci wszystko jak na drożdżach.
wracaj szybko do zdrowia :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Wrz 2014 20:58 #302540

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Marto :bye:
Alez ty masz tych hortensji, dużo, chyba wszystkie możliwe,aż się troszkę zazdroszczę ,ze tyle masz, i oczywiście areał większy do ich posadzenia.Ja nimi od dwóch lat się zachwycam :hearts: Ale szkoda,że nie mam już na nie miejsca.Musze zadowolić tymi które mam.( tylko 10) :)
I ten uroczy " niewymuszony duecik " śliczny jest ;) :flower1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Paź 2014 09:33 #302632

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Witaj :flower2: napisz proszę jak prowadzi się taką odmianę jabłoni...zwykłe odmiany to dla mnie czarna magia, nigdy nie wiedziałam którą gałąź wyciąć. Zakupy bardzo udane, dodatkowe rośliny gdzieś na pewno znajdą swoje miejsce...nie myślałaś o zrobieniu niewielkiego oczka, dla roślin na strefy podmokłe? Woda w ogrodzie sprawia wiele radości, wprowadzają się żaby, owady... można posiedzieć i poobserwować. Dałaś radę malować plot?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Paź 2014 17:05 #302678

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Hura, hura, hura :lol: , szkółking nie zagrożony :dance: pierwszy zjazd mam 25 października :idea1:
Ale się cieszę, choć generalnie czuję się fatalnie :pinch: , jakieś grypododobne g... strasznie mnie poniewiera :jeez:


Siberko ale czego się bać? Że rośnie ;) ?
Rozchodniki zostały z boku, bo w tym roku tworzą dwa średnio malownicze gniazda :evil: , muszę coś z nimi zrobić wiosną :think: (wyrzucić 3/4 :happy4: )


DSC_3219.jpg



Edytko ale to są dwie różne Vanilki ;) . Anabelkę miałam, ale wydałam. Strasznie mi się pokładała, pędy powykręcane jakby reumatyzm miała, a wszystkie kwiaty wisiały :huh:
Takich duecików z samosiejkowym żeniszkiem u mnie sporo ;)

Moniko jak na razie jest tylko gorzej :pinch: , ale leczę się i wkurzam, że taka ładna po mi się marnuje :hammer: . Ale dzięki za wsparcie :hug:
A gdzie zamawiałaś swoje trawki? Żebym sama nie znalazła tego miejsca, bo jeszcze nieopatrznie coś domówię :happy3:

Aniu do wszystkich to mi sporo brakuje :happy4: , Łukasz i Bożenka to prawdziwi kolekcjonerzy, ja to mały żuczek jestem przy nich ;)
Nie wiem dlaczego ciągle twierdzisz, że nie masz miejsca :think: , byłam, widziałam, ogromny trawnik zajmujący większość działki :funnyface: . Z tego, co wiem, małych dzieci nie masz, więc po co Ci tyle trawy???? :laugh1:

Aniu chodzi Ci o jabłonkę ozdobną? W ogóle jej nie prowadzę :rotfl1: , to znaczy od dwóch lat, odkąd ją mam, nic nie przycięłam. Ale ona jest zupełnie bezproblemowa, kwitnie, a potem owocuje (obficie!) na każdej dosłownie gałązce :woohoo: . Może jak jeszcze podrośnie uznam, że coś trzeba będzie podciąć, ale na razie sobie tym głowy nie zaprzątam :silly:
Myślałam o zrobieniu małego oczka, ale takiego naprawdę mini-mini :lol: , typu poidełko dla ptaszków, raczej strefa podmokła tam się nie znajdzie :happy4:
Czekam na Igora i jesienną wycieczkę na Lubelszczyznę ;) , obiecali mi za ciasto wykopać to oczko :rotfl1:
Płot w odstawce, M. mi nie chce otworzyć wiaderka z farbą :angry: , jak ktoś widział w jaki sposób jest zamykany Drewnochron, to wie o czym mówię :hammer: :mad2: . Pod pretekstem choroby mi zabronił :pinch:



Kilka fotek z wczoraj, bo dziś nie mam siły nawet z aparatem połazić :supr:

wielkie gniazdo z chryzantemy arktycznej, której małą sadzonkę dostałam w zeszłym roku od Elsi :think:


DSC_3226.jpg



DSC_3225.jpg


jak tu dojść z malowaniem do tak zarośniętego płotu :happy4:


DSC_3216.jpg


jesienny duecik :P


DSC_3210.jpg


najpiękniej przebarwiona azalia Juanita :hearts: , gorące imię zobowiązuje :lol:


DSC_3208.jpg


marcinkowy potwór :happy3:


DSC_3214.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, anabuko1, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Paź 2014 17:17 #302682

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
markita wrote:

Aniu do wszystkich to mi sporo brakuje :happy4: , Łukasz i Bożenka to prawdziwi kolekcjonerzy, ja to mały żuczek jestem przy nich ;)
Nie wiem dlaczego ciągle twierdzisz, że nie masz miejsca :think: , byłam, widziałam, ogromny trawnik zajmujący większość działki :funnyface: . Z tego, co wiem, małych dzieci nie masz, więc po co Ci tyle trawy???? :laugh1: :bye:


Marciu :bye: .Ja tam na Dębowym jeszcze nie mieszkam na stałe.Więc jak wszystko zrobię tylko w klombach, rabatkach a trawnika, zero to chyba jak będę przyjeżdżała tam to tylko tyrać.a moi mężczyźni ( i synkowie dwaj) tylko siedzieć. A tak coś i oni mają do zrobienia na działce.I tak co raz dołki mi kopią , kawałek trawnika usuwają, bo ciągle coś dosadzam, zmieniam.A wydawało mi się,już ze 3 latka temu,że wszystkie roślinki mam,i działka obsadzona jest :happy3: I coraz więcej tego się robi.Ten kawałek z przodu już ma tak zostać,przestrzeni tez trzeba :)
Marcinki śliczne ;)
Ostatnio zmieniany: 01 Paź 2014 17:18 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.632 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum