TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Paź 2014 18:07 #302694

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
... czyli już studentka. Powodzenia!
Rozchodniki Ci się rozszalały :woohoo: . Gdyby nie to ich wyleganie, byłyby idealne :happy: . Podobno pomaga uszczykiwanie wiosną. Mam kilka tegorocznych, jedne stoją, jedne leżą :evil: . Zadowolona jestem, póki co, z kilkuletniej Matrony, która tworzy zgrabny krzaczek i wcale nie rośnie w pełnym słońcu, sucho też nie ma za bardzo :think: . Jak czytam tu i tam, to nie ma mądrych na rozchodniki. Jakie odmiany masz na tej rabacie?
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Paź 2014 18:33 #302700

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Martuś, z tego co mi wiadomo to Vanilla Fraise jest tylko jedna a Renhy to jej synonim : :think: . Na Sundae Fraise mówią mała Vanilka.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Paź 2014 18:42 #302704

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martula, po pierwsze - zdrowiej, a po drugie - gratuluję, studentko :)
Te Twoje marcinki są po prostu fantastyczne, ten fioletowe urzeka głęboką tonacją. Cudne!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Paź 2014 21:31 #302762

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Marta - do lekarza i to już jak Ci nie przechodzi a jest gorzej !
Widoki jesienne cudne, w szczególności piękne marcinki i azalia.
Namiary na sklep z trawkami na priva wysyłam.
:bye:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Paź 2014 22:28 #302778

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martusia- mam nadzieję, że szybko wyjaśnicie, ile jest Vanilek.. bo ja chcę sobie kupić Vanilkę i się tu zestresowałam, że są dwie odmiany i teraz nie wiem, którą chcę :funnyface:

Ciekawe, jak to jest z rozchodnikami.. Sądziłam, że to kwestia wilgoci i słońca.. U Mamy rosną w półcieniu na ciężkiej glebie i się trochę rozkładają.. Wiosną od Mamy zabrałam jedną kępkę- u mnie jest niższa od tych, które zostały u Mamy, stoi prosto, a rośnie na słońcu i lekkiej, trochę piaszczystej glebie. Sądziłam, że to stanowisko i wilgotnośc taki ma wpływ na ich wygląd. Czy to oznacza, że za rok moja kępa też może się rozłazić..? :hammer: To się podzieli i odmłodzi :P

Gratuluję studentce :hug: - skoro termin pierwszego spotkania wyznaczony, to znaczy, że chętni się zgłosili! Super, bo pamiętam, że się martwiłaś, czy kierunek uruchomią..

Zdrówka życzę!! Chociaż teraz taka pogoda, że wszyscy chorują.. Ja kiepsko sie czuję, Mąż chory też mocno.. Mam nadzieję, że Tobie szybko minie :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Paź 2014 00:10 #302976

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Spóźnione gratulacje Martuś, mam nadzieję, że te studia spełnią Twoje oczekiwania. Ja też nie lenię się:D dziś wróciłam z 2 zajęć z tańca, a 13go zaczynam jeszcze kurs prowadzenia stron internetowych:)
Jak szaleć to szaleć:)
A rośliny u Ciebie wyglądają przepięknie. Marcinki naprawdę cieszą kolorami.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 04 Paź 2014 22:13 #303312

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martusiu tyle hortusi :ohmy: ,ale Ci zazdroszczę ,chociaż i ja stałam się właścicielką paru w tym Anabelki .Fakt ,ze dopiero sie ukorzeniają ale co mi tam już jestem happy :hearts: .Cudnie rozrosła się chryzantema arktyczna Rabatki wyglądają imponująco :hearts:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Ostatnio zmieniany: 04 Paź 2014 22:13 przez jagoda5214.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 18:59 #303790

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aniu podziwiam Twoje rozsądne podejście do ilości rabat w ogrodzie :bravo: , kurczę, czemu ja tak nie potrafię :dazed: :happy3:
Teraz już wyglądam tęsknie końca sezonu, a tu jeszcze tyle roboty :jeez:

Kasiu indeksu jeszcze nie mam :P
Tylko jedna odmiana rozchodnika mi tak wylega, za to mam go w dwóch wielkich kępach :jeez: , no i nie wiem jak się nazywa :dazed: . Oprócz niego mam Matronę, Purple Emperor, Birthday Party i dwa o kolorowych liściach - biało-zielonych i żółto-zielonych. Wszystkie pozostałe ładnie stoją. Wymieniłam tylko wysokie rozchodniki, mam tam jeszcze sporo niskich ;)

Edytko rzeczywiście może tak być :think: , no nic, zakwitną obie to sobie porównam :lol:

Aguś niby już lepiej się czuję, ale kaszel wciąż trzyma :dry:
Marcinki już prawie wszystkie porozkwitały, codziennie napawam się kolorami w oczekiwaniu na chryzantemy, które jakoś się ociągają :silly:
A będzie się działo :lol:


DSC_3246.jpg



DSC_3247.jpg


Moniko obeszło się bez lekarza :P , kaszel kiedyś przejdzie :silly:
Nadal czekasz na kontakt z trawkami? Współczuję, wiem jak się człowiek napali na zakupy, a tu kicha :evil:

Moniko wygląda na to, że jest jedna Vanilka, możesz się nie stresować :happy4:
Nie wiem dlaczego moje rozchodniki leżą, skoro inne odmiany stoją :think: , na tej samej rabacie. Drastycznie zmniejszę kępy na wiosnę, może jak będą mniejsze, to łatwiej będzie im utrzymać pion :silly:
Studia startują, teraz trzeba szybko kasę organizować na czesne :happy3:
Czytałam, że teraz Ty się rozchorowałaś biedulko :hug: . Mnie katar już odpuścił, trochę kaszel szarpie, ale generalnie jest dużo lepiej. Teraz ja Tobie będę życzyć szybkiego powrotu do zdrowia ;) :hug: . Dobrze, że poszłaś do domu :kiss3:

Ula dzięki :hug:
Ciebie jak zwykle nosi :happy3: , a działkę ogarnęłaś po nieobecności spowodowanej remontem?
Salsa :woohoo: , chciałabym to zobaczyć :dance:

Jadziu ano jakoś się nazbierało :oops: , a wcale nie planowałam, zwłaszcza tych jesiennych :happy3: . Ale jak się oprzeć takim sprzedawcom/kolekcjonerom, jakich mamy na forum :supr: . Chryzantema arktyczna przypomina obecnie wianuszek :happy3: , też na wiosnę zostanie drastycznie zmniejszona :silly:


DSC_3260.jpg





Coś ostatnio zaczynam gonić własny ogon :dazed: , na nic nie mam czasu, a roboty huk :pinch:
A więc nadal maluję płot :sick: , miałam pokusę zostawić do wiosny ostatnie 13 przęseł, ale przecież całą zimę będę sobie pluła w brodę, że nie skończyłam :jeez:
Po ostatnich przymrozkach trochę sprzątnęłam warzywnik i dynie z kompostowników. No i zaczęłam się dobierać do kompostu. Dziś jeden przesiałam właściwie ręcznie :angry: , bo z powodu gigantycznej ilości pędraków żadne sito się nie sprawdza :evil: . Pół wiaderka robactwa z jednej komory kompostownika :hammer: . Ale 4 taczki czystego kompostu uzyskałam :tongue2: . Zejdzie mi z tym do końca tygodnia, no i jeszcze płot :mad2: , do tego ciągle podlewam, bo przecież susza tragiczna :jeez:
Zupełnie nie wiem kiedy będę kopać doły pod róże, o sadzeniu cebul nie wspomnę :whistle: . Czy ja już pisałam ile ich mam ;) ? No więc mam... pińcet cebulek :happy4: , a dokładnie 504 :P , choć właściwie to nie jest dokładnie, bo nie policzyłam wykopanych do przesadzenia :rotfl1: . Matko :dazed: , święta mnie zastaną jak nic :pinch:
Nawet zdjęć nie miałam kiedy zrobić :jeez: , jakieś kotlety z zeszłego tygodnia ;)


DSC_3258.jpg


cudny, zeszłoroczny nabytek, miskant Purple Fall :hearts:


DSC_3254.jpg


Munstead Wood ciągle kwitnie, a tu trzeba się do przeprowadzki szykować :dry:


DSC_3253.jpg


tradycyjny, kończący sezon, bukiet od Nostalgii :lol:


DSC_3250.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 20:00 #303818

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Pińcet cebulek? :supr3: :supr: :huh: :tongue2: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 20:03 #303820

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Pani sadzi te cebulki, bo trochę na tym zejdzie :devil1:
Nostalgia... ech... ciągle nie wiem... dać jej kolejną szansę... a może już nie? :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 20:13 #303827

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
pięcset cebulek? o matulu! :blink: :supr3: :eek3: :huh:
to ja już nie marudzę na te moje.......50.... :oops:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 20:28 #303833

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ja już posadziłam wszystkie cebule! I te kupione teraz, i te wykopane w różnych okolicznościach latem... W zasadzie mogę znów zacząć kupować, jestem gotowa na wyprzedaże! :rotfl1:
Marta, a już miałaś traw przez internet nie kupować, z tego, co pamiętam ;) My w takim zagłębiu trawowym mieszkamy, a Ty na łączach ;) działasz, zamiast naocznie...
Ja właśnie odkryłam, że pan Artur taką ładną galeryjkę stworzył :) www.daglezjaryki.pl/galeria-traw1.html
Już sobie małą listę stworzyłam :)
Jeśli chodzi o malowanie płotu, polecam pomysł Tomka Sawyera ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 21:27 #303853

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
:flower1:
Marto,
polecam Biedronkę :rotfl1:
Wczoraj kupiłem Szafirki (15 szt) i Krokusy (10szt) po 1,49 zł (Grupa cenowa-1) :idea1:
I Hiacynty (3szt) za 2,29 zł. (Grupa cenowa-2) :drink1:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 21:29 #303854

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To tak na wszelki wypadek - jakby Ci było mało! :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 21:38 #303857

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Marta- od razu się zmęczyłam, przeczytawszy, ile masz cebul.. O matulu- to jeszcze Św Mikołaj będzie pomagał w sadzeniu :jeez: Za to wiosną wszyscy będą siedzieć u Ciebie w wątku, jako najbardziej kolorowym :lol:

Dobrze czytać, że przeziębienie Tobie mija- więc i dla mnie jest nadzieja :P

Dzięki za info o Vanilce- :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 21:39 #303858

  • Roma
  • Roma's Avatar
W ubiegłym roku też sadziłam 500 cebulek natomiast w tym roku to nawet jeszcze nie posadziłam swoich lilii które wykopałam :hammer: nie kupiłam w tym sezonie ani jednej cebulki :( Nostalgia wygląda cudownie, moja też teraz wygląda bardzo atrakcyjnie.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 22:26 #303886

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś wnet od tej pracy nie będziesz wiedziała nawet kiedy przyjdą święta :rotfl1: .Jak można sie tak zapracowywać dziewczyno . :jeez: Wiem ,ze ogrodniczki są szalone i muszą mieć wszystko już zrobione. Bukiety cudne
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Paź 2014 22:45 #303895

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
:happy3: :happy4: :laugh1: Picet cebulek zdziałało cuda, popłakałam się

Mnie za to los skarał koniecznością wykopania, zapakowania, opisania i wysłania pocztą kilkudzissięciu paczek :devil1: A to jest to czego najbardziej nie lubię :rotfl1: Plus księgowość :happy-old: na dobicie :jeez:

Świat jest pełen wariatów :happy3: idę po browarek :happy-old:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.703 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum