TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Paź 2014 22:29 #304839

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Nie :( Zamawiałam 6 kokoryczy a na dziś mam 2 :blink: W tym jedna ze szczawikiem!
Ostatnio zmieniany: 10 Paź 2014 22:30 przez sd-a.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Paź 2014 22:35 #304842

  • Roma
  • Roma's Avatar
markita wrote:
Edytko
Co tu zrobić, żeby chociaż do wiosny wytrzymać :happy3:
Zabrać się za produkcję serów,wędlin i pieczenie chleba :P ja już się zabieram ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Paź 2014 22:43 #304849

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Popieram Romę...ale tylko słowem bo do czynów daaaaaaaaaleko.... :rotfl1: ,od czegos jednak trzeba zacząć .Marcinkowo masz bardzo, udane rosliny pod każdym względem.Rozchodniki zostaw koniecznie, dlaczego wykładają się ?u mnie stoją na baczność, wszystkie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Paź 2014 23:02 #304858

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Siberko no to trochę ostudziłaś mój zapał do zakupów w Bergenii :huh: , cóż, poszukam gdzie indziej :whistle:

Romciu chlebek to ja piekę regularnie od dwóch lat :funnyface: , nie pamiętasz? Nawet do Ciebie przywoziłam ;)
W serowym wątku bywam regularnie, choć cichaczem ;) , jest wielce prawdopodobne, że zimą coś spróbuję :silly: . Tylko wędzenia się nie podejmuję, bo nie ma mi kto zbudować wędzarni :happy3:

Ewo ja zaczęłam od pieczenia chleba i już dwa lata zleciało :supr: , może z innymi wyrobami też tak będzie :silly:
Rozchodniki zostawiam, tylko zmniejszę trochę kępy ;) , strasznie mi te gniazda psują widok ogólny na tę rabatę :evil:


No to może jeszcze na dobranoc trochę jesiennych róż :lev:


DSC_3322.jpg



DSC_3317.jpg



DSC_3315.jpg



DSC_3296.jpg



DSC_3285.jpg



DSC_3283.jpg



DSC_3326.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Alina-277, chester633, luki, sierika, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Paź 2014 19:13 #304945

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuś, nie mogłam sobie odmówić wizyty w Twoim wątku :flower1: . Co prawda nie czytałam wszystkiego, ale fotki obejrzałam :tongue2: . Róże super. Moje też nadal kwitną :woohoo: i cieszą bardzo, bo przecież za każdym razem jak wracam z kolejnego kursu to je widzę :lol: . Nostalgia u mnie nie tak okazała jak u Ciebie, ale za to "różowa żarówa" ma kwiat przy kwiatku i jeszcze sporo pąków :woohoo: .

Trzymaj się :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 11 Paź 2014 22:56 #305059

  • Roma
  • Roma's Avatar
ale piękny kolor.


Martuś-pewnie,że pamiętam, przecież zakwas na mój pierwszy chleb był od Ciebie :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2014 22:56 przez Roma.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Paź 2014 08:01 #305095

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Piękne te Marcinki. Ja mam ich niewiele, a jeszcze po przesadzeniu w inne miejsce trochę zmarniał
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Paź 2014 08:40 #305105

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Martunia, wpadam jak zwykle jak po ogień ...sorki :hug:
kwiatuchy wszelakie masz cudne :woohoo:
co do zakupów tam to słusznie - ostudź zapał
:bye:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Paź 2014 10:21 #305128

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martusia, przypomniałaś mi, że powinnam wstawić na zakwas... dawno już nie piekłam chleba, a jesień i zima to dla mnie najlepsza pora na kucharzenie i wszelkiego rodzaju wypieki. Może się jutro zmobilizuję.
Pogoda dziś taka sobie, ale zamierzam wyjść do ogrodu. A jakie Ty masz plany?
Róże przecudne!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Paź 2014 18:26 #305516

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia jakże miło Cię widzieć :hug: , czuję się wyróżniona, bo nigdzie więcej nie zostawiłaś śladu :happy3: :hug:
Różowa od Ciebie chyba już skończyła na ten rok ;) , no cóż, taki los przesadzanych róż, muszą się od nowa klimatyzować :lol: . Za to druga Nostalgia wyprodukowała kolejny bukiet, ten będzie dla Ciebie :kiss3:


DSC_3350.JPG



Romciu to Old Port przybrał zimniejsze, jesienne wybarwienie :P i ani myśli kończyć kwitnienie, a jutro muszę go w końcu przesadzić :dazed:

Ula marcinkami chętnie się podzielę, powiedz tylko który wpadł Ci w oko ;)

Moniko cieszę się, że znalazłaś chwilkę, żeby wpaść do mnie :hug: , u siebie masz niezły kołowrót :happy4:
Miałam Was nie posłuchać i zrobić jednak zakupy w Bergenii, ale jakiś chochlik skasował mi zawartość koszyka po dwóch godzinach żmudnego przeglądania i wybierania :dazed: . Stwierdziłam, że ktoś jednak czuwa, żebym nie zrobiła głupstwa, i dałam spokój :happy3:

Aga ja sama nie umiałabym chyba wyhodować zakwasu, więc żeby mieć ciągłość z tym chlebkiem piekę go już od dwóch lat regularnie :tongue2:
Szczerze mówiąc okres jesienno-zimowy przeraża mnie z tym zapotrzebowaniem na lepsze jedzonko :evil: , zawsze parę kilo po zimie do zrzucenia :hammer:
Wczoraj nic nie zrobiłam w ogrodzie, bo miałam gości, a więc pół dnia w kuchni, a potem za stół :pinch: .... Na szczęście były też spacerki ;)
Róże cudne, bo nie Twoje :rotfl1: ?




Kolejny tydzień pracy się rozpoczął :tongue2: . Ta pogoda wręcz zmusza do wychodzenia z domu i pracowania :devil1: , czekam z utęsknieniem na deszcz, żeby ze spokojnym sumieniem usiąść i odpocząć :happy3:
Płot wprawdzie skończyłam zgodnie z planem w sobotę :dance: , zostało mnóstwo innych zajęć :dazed: . Czego to ja dziś nie robiłam :jeez: , kopałam doły, przesiewałam i rozwoziłam kompost, skubałam róże :evil: , sadziłam cebule, podlewałam :mad2: ... niczego nie skończyłam i jutro cała polka od nowa :tongue2: :happy4:
Moje dziecko twierdzi, że jutro ma wolne :huh: , jakoś nie zarejestrowałam takiej informacji ze strony szkoły. Jak jest u Was?

Dzisiejsze fotki :P
Najpierw chryzantemy, jako pierwsza White, kwitnie od lipca


DSC_3333.JPG


Rose Juice, muszę ją zabrać spod płotu, za ładna jest :lol:


DSC_3336.JPG


Purple, tak jak purpurowym różom, nie umiem jej zrobić wiernego zdjęcia :hammer: , wcale nie jest czerwona :unsure:


DSC_3351.JPG


Pink Lady


DSC_3354.JPG


i moja faworyta :woohoo: , podniebna Skandynawska, uwielbiam ten kształt kwiatu chryzantem :hearts:


DSC_3348.JPG


reszta za chwilę zakwitnie nad płotem, czyli na wysokości ponad 2 metrów :silly:


DSC_3349.JPG



pięć pozostałych chryzantem jeszcze się namyśla ;) , więc zakończę cudnym, maluśkim astrem płożącym :lol: , za chwilę nie będzie widać zielonego :happy4:


DSC_3356.JPG
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2014 18:29 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Paź 2014 18:36 #305522

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
A u mnie Skandynawska nie przeżyła pierwszej zimy, może miała złą miejscówkę :think: Ale ja i tak szukam tylko niskich ;)
NaTwoich zdjęciach wszystkie piękne :woohoo:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Paź 2014 18:46 #305526

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie olbrzymka rośnie pod ceglanym słupkiem, on na pewno chroni od zachodnich wiatrów, a poza tym co to za zima była ostatnio :dry:
Wszystkie pozostałe są niskie, Rose Juice ma około metra, reszta to karzełki ;)
Muszę spróbować ukorzenić patyczki, bo niektóre wyrastają z jednej gałązki, a chciałabym troszkę podzielić :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Paź 2014 18:57 #305530

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
markita wrote:
Aga
Róże cudne, bo nie Twoje :rotfl1: ?

Absolutely! :P

Wyhodowanie zakwasu trudne nie jest... będę wstawiać niedługo - rok temu kupiłam sobie nań specjalnie przepiękny słój :)

Ach, te chryzantemy!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Paź 2014 19:10 #305534

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Jak już rzekłam nie przepadam za chryzantemami, głównie z powodu ich mało atrakcyjnego wyglądu przez dużą część sezonu. Teraz jednak prezentują się pięknie. Chętnie popodziwiam je w Twoim ogrodzie :lol: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Paź 2014 19:56 #305556

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ach ten płożący.....przypomniałaś mi, że posadziłam takiego i.....przykryty innym zielskiem nie wydostał się, ale żyje.. :fly:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Paź 2014 20:30 #305577

  • Roma
  • Roma's Avatar
Aga-mój zakwas ma już 3 lata a jedna z moich koleżanek ma ponad dziesięcioletni zakwas.Chleby piecze jak malowane.
Martuś-czy możesz zapisać mnie na listę oczekujących na aster płożący?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Paź 2014 20:52 #305594

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Marta, chryzantemy, co jedna to ładniejsza :woohoo: . a ta Skandynawska bardzo, bardzo. Dzięki za fotkę płożącego, mam go od tego roku, szybko się rozrósł na murku. Jak wyjeżdżałam, jeszcze nie kwitł, ale pączki były zauważalne :) .

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Paź 2014 21:24 #305604

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Co do dziecka ;) to u mnie jedno (szkoła publiczna) ma wolne, ale w szkole odbywa się akademia dla belfrów, więc i tak idzie... drugie natomiast (szkołą prywatna) ma normalnie zajęcia, okolicznościowy apel odbył się dziś...
Ile ja się musiałam nasłuchać na temat tej jawnej niesprawiedliwości! :jeez:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.506 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum