TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Paź 2014 23:06 #305654

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
U mnie zaś wolne w szkole.
Marta zdrowiuśkie różane krzaki :woohoo: czy wszystkie u Ciebie takie :supr3:

Jak tam z sobotą? Pytam i pytam i nic nie wiem :supr:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 14 Paź 2014 07:44 #305680

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, coś te róże nie chcą iść spać...moje nostalgie tez były cięte w weekend, bo kwitly na potegę. To tak na pożegnanie :oops:
Doczytalam o planowanych zakupach w Bergenii i o tym, ze jednak nie warto...a sama miałam ochotę na kokoryczkę :dry:
Pozdrawiam tytana pracy! :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 15 Paź 2014 23:17 #306184

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Marta wiedziałam że do Ciebie warto zaglądnąć ale dlaczego tego nie zrobiłam wcześniej :club2: sporo straciłam bo nie dałam radę przeglądnąć wszystkiego, zostawiam sobie na zimowy czas.
Teraz popodziwiałam róże, chryzantemy i Twoją pracowitość, oraz wczesnowiosenne cebulowe :bravo:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Paź 2014 21:06 #306429

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aga dziś też będą róże (właściwie jedna ;) ), muszę jakoś nadrabiać za tych, co się róż pozbywają :happy4:

Edytko jak to chryzantemy wyglądają mało atrakcyjnie w sezonie :dry: ? Przecież są ślicznymi, zielonymi kępkami podkreślającymi letnie szaleństwo kolorów :silly: , a teraz same są gwiazdami :P

Ewo ten maluszek z dnia na dzień coraz bardziej mnie zachwyca :lol: , troszkę susza mu dokucza, ale i tak jest śliczny :hearts:


DSC_3380.JPG


Romciu już przebadałam asterek pod kątem podziału, da się zrobić ;)

Kasiu już nie mogę się doczekać kiedy Skandynawska rozwinie więcej kwiatów :lol: , ten kolor i kształt, ach :hearts:

Gorzatko faktycznie wolne było ;) , na szczęście u mnie tyko jedna opcja, zawsze sprawiedliwa :happy3:

Jolu jakie tam zdrowiuśkie :jeez: , pół dnia dziś skubałam, jestem mniej więcej w połowie :hammer: . O stanie moich rąk się nie wypowiem :sick:
W sobotę szalejemy :dance:

Kasiu powiem Ci, że taki na przykład The Prince wygląda jak w czerwcu :huh: i wcale nie wiem, czy to dobrze :think: . Mnóstwo nowych, zdrowych liści, pełno pąków...
Zresztą nie tylko on szykuje się dopiero do kolejnego kwitnienia :huh: , no nic, póki zimy nie zapowiadają, niech rosną, kwitną :happy4:

Maju witam Cię serdecznie :hug: Ja od 4 lat podglądam Twoje poczynania głównie różane, choć dopiero na Oazie się do tego przyznałam :oops: .Kocie tematy też są mi bliskie :happy4:




Lato tej jesieni wydaje się nie mieć końca :jeez: . Wygląda na to, że wykonam swój plan jesienny, bo nie mam żadnego usprawiedliwienia, żeby siedzieć w domu :devil1:
Wczoraj 5 godzin z widłami i łopatą pracowałam przy kompoście :tongue2: . A mój kręgosłup nic :woohoo: . Jak ja się cieszę :dance:
W kompoście znalazłam dwie nornice (jedną upolowała Puśka :dazed: ) i takie "coś" :pinch:


DSC_3375.JPG


moje dwa, zaginione bez wieści sekatory :happy3: , sama, osobiście wyrzuciłam je na kompost :crazy: :hammer: :dazed:
Pamiętam, że Paweł kiedyś próbował moczyć takie znaleziska w coli, ale to chyba nic z tego ;)

Dziś sporo prac porządkowych i pół dnia skubania róż :pinch: . Jeśli pogoda się utrzyma, zabiorę się za porządki wiosenne :rotfl1:

Chciałabym dziś Wam przedstawić moją różaną miss października :P . Nie znam jej imienia, miała być niebieska ;) , kupiona za 4,90 w supermarkecie strasznie mnie wkurzała w zeszłym roku. Wyrosła wielka i zasłaniała Old Port i Munstead Wood :jeez: . Chciałam się jej pozbyć, gdzieś przesadzić, a dziś... cały kawał rabaty przearanżowuję "pod nią" :rotfl1:
Jest wysoka, dumna, zdrowa, kwitnie obficie cały sezon, cudnie pachnie i zakochałam się :hearts: :happy4:


DSC_3368.JPG



DSC_3370.JPG



DSC_3385.JPG



DSC_3389.JPG



DSC_3390.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Paź 2014 21:18 #306435

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Faktycznie piękna, i piękną sesje jej zrobiłaś. Za to sekatory nie wyglądają zdrowo ;) :laugh1:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Paź 2014 21:21 #306436

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Wyszło na to, że nie cena jest wyznacznikiem prawdziwej wartości i warto czekać, zanim się coś wyrzuci lub przesadzi :lol: .
Twoje kompostowe znaleziska jakoś znajomo mi wyglądają, nawet pokazałam fotkę mężowi,
hmmm.... czuję się trochę usprawiedliwiona za swoje roztargnienie, tłumaczę męzowi, że nie zgubi sekatora ten, kto go nie używa ;) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Paź 2014 21:22 #306437

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Marto, ta różyczka jest absolutnie przepiękna - nieco przypomina mi A Whiter Shade of Pale, której już nie mam, niestety...
Cudnie uchwyciłaś jej urodę - napatrzeć się nie można!

Moje sekatory też gdzieś rdzewieją! :funnyface:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 16 Paź 2014 21:23 #306439

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Róża w biżuterii z kropelek wygląda bajecznie! :)
Kompost bogaty... w żelazo? :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Paź 2014 07:08 #306492

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Oj dawno u Ciebie nie byłam ,ale pięknie jak zawsze .Róże i chryzantemy przepiękne . Mnie w tym roku przybędzie 7 róż .Cztery już wsadzone ,a trzy przyjadą pewnie w przyszłym tygodniu .Jesień bez nowych róż ,to jak zupa bez soli :dance: Jaka do Ciebie przyjedzie ? :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 17 Paź 2014 21:31 #306680

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Marta - toż przecież znaleziska z epoki żelaza odkryłaś - do muzeum z nimi! Róża cudna :hearts: i chryzantemy ...miałam kupić :crazy:
maluszek słodki :hug:
Ostatnio zmieniany: 17 Paź 2014 21:31 przez moni.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Paź 2014 20:50 #307177

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marysiu chyba czas mojej pięknej róży się kończy :dry: , pod koniec tygodnia duży mróz nadają :jeez: , a accuweather śnieg nawet :hammer:
Sekatory to już chyba nie wyzdrowieją :happy3: , zastanawiam się, czy nie zostawić ich sobie jako swego rodzaju memento ;)

Elu pociesza mnie to, co mówisz :happy3: , bo sama sobie tak już nawymyślałam :jeez:
Czy możesz mi przypomnieć co od Ciebie dostałam :oops: ? Pamiętam tylko orlik :happy3: . I jeszcze zapomniałam spytać jak przechować szczawik, bo już mróz go zważył :dry: .

Aga no właśnie ona do kilku róż jest podobna, ale do żadnej na 100% :happy3:
Mówisz, że Ty też gubisz sprzęt :lol: , uff, ulżyło mi :happy4:

Gorzatko niedługo inna biżuteria zagości nam na roślinkach :evil: , choć fotogeniczna jest nie powiem :silly:
Ciekawe, czy zawartość żelaza w kompoście wpłynie pozytywnie na moje rośliny :happy4:

Ewo a ja u Ciebie jestem regularnie, choć jakoś cicho ostatnio :oops: . Poprawię się :kiss3:
Ja zamówiłam trochę więcej ;) , dziś posadziłam 10: Bouquet Parfait, Sibelius, 3 szt. Lavender Ice, Guernsey, William and Catherine, Evelyne Dheliat, La Roche Guyon, Sharifa Asma, Semple Peach. Jeszcze 4 dojdzie pocztą: Celebrating Life, Ghita Renaissance, Marguerite Hilling i Pink Prosperity :P

Moniko zachowam znaleziska aby przypominały mi jakich błędów powinnam unikać :happy4:
Kwiaty jeszcze cieszą, ale ponoć już niedłgo :dry:





Czy u Was jest już jesień???? Bo u mnie ciągle nie :jeez: . Sucho, słonecznie, tylko koszmarny wiatr dziś dodatkowo utrudniał pracę :angry:
Wykorzystuję jak mogę tę pogodę, a w sobotę przydała się wyjątkowo, bo byłam na jesiennym szkółkingu :woohoo: . Wszystkim towarzyszom podróży Eli, Marcie, Dorci, Edytce i Pawłowi - rodzynkowi :happy3: bardzo serdecznie dziękuję za fantastyczny dzień :hug: . Relacja i więcej informacji o sobotnich wojażach tutaj forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...-spotkania?start=144

Oczywiście zrobiłam też zakupy :lol: . Tutaj część zakupów i łupów :happy4:


DSC_3422.JPG


Oprócz tego oczywiście róże z Floribundy i marcinek od Edytki :kiss3:

Dziś już wszystkie róże posadzone, niestety nie wszystkie w sobotę były, czekam na przesyłkę z brakującymi. Ależ szybko sadzi się do przygotowanych dołków :lol: , postaram się zawsze tak przygotowywać ;) . Podarunki od koleżanek też posadzone (Elu co mi dałaś :happy3: ???)i jeszcze parę trawek.
Mój własny Memory :hearts: (Edytko :hug: )


DSC_3426.JPG


Jutro powinnam wysadzić całą poczekalnię :woohoo: i zabiorę się w końcu za "grube" cebule ;) , czyli narcyzy i tulipany :tongue2:
A, zapomniałam, że jeszcze paczka od Siberki przyjdzie :rotfl1: , kurczę, kiedy ja to skończę :supr:

A w jesiennym ogrodzie :whistle:


DSC_3435.JPG


reszta w normie :happy3:


DSC_3424.JPG



DSC_3377.JPG



DSC_3373.JPG



DSC_3342.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, luki, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Paź 2014 20:53 #307182

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
U mnie jeszcze trawy nie posadzone. Chciałam to zrobić dzisiaj, ale oborniczek do dołków dojechał dopiero po zmroku :tongue2: . No cóż, jutro tez jest dzień :P .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Paź 2014 20:54 #307183

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Nooo... przed pierwszym śniegiem chyba nie zdążysz :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Paź 2014 21:02 #307185

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Trawy i tu, jakżeż inaczej, być w Rykach......ale są i róże, całe szczęście.....niektórzy już powyrzucali róże pod kątem traw.... :flower:
Powiem szczerze, że nigdy nie sadziłam traw jesienią.....i nie odważyłabym się..... :whistle: ,w końcu trawy to nie róże.....
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Paź 2014 22:36 #307230

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Mam nadzieję Martuś, że zadowolona z zakupów jesteś a szczególnie ze spotkania. Ja nie mogę odżałować :( że nie poznałam w realu przyjezdnych gości. I spędzałam czas na podróży służbowej do Sandomierza. Choć osłodziłam sobie wspaniałym spotkaniem z Olibabką:)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 20 Paź 2014 22:50 #307235

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ja miałam okazję ocenić stan Twoich rąk ;) , no cóż zdrowe nie są ;) Jakieś takie podrapane, pewnie od tego skubania, chore róże, chore ręce ;)
Ale od traw też ręce chorują, tylko inaczej... Czy już miałaś okazję się o tym przekonać? Ale tylko wiosną!
Sekatory się jeszcze nie przekompostowały, z powrotem je! :rotfl1:
W kwestii sadzenia traw jesienią... Ewa ma rację, to nie jest najlepsza pora, pospieszyć się by należało! A już dzielenie jesienią to jeszcze gorszy pomysł, tak więc jeśli jesienią dzielony Memory nie przezimuje, to nie do niego pretensje :)
Ale prawda jest taka, że większość traw kupujemy jesienią, no to nie można z sadzeniem czekać do wiosny! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Paź 2014 07:52 #307250

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marta twoja pigwa wielkoowocowa ,,jabłkowa'' wygląda rewelacyjnie-a ile masz sztuk owoców..... :think: bo u mnie po raz pierwszy zawiązały się 2 sztuki.... :devil1: ale dla odmiany ,,gruszkowej''- może jej potrzeba zapylacza - może ktoś wie.... :bad-idea:

Marta PW...
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 21 Paź 2014 20:57 #307388

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
JUż jestem i mówię, czym Cię obarczyłam: przetacznik płożący Blue Mirror (te cienkie nitki :P ),
jakiś orlik i myślałam, że daję Ci wieczernika a to jednak była miesięcznica, też ładnie pachnie (jak maciejka)
i ma ładne talarki jesienią, do suchych bukietów akurat, tyle że to dwuletnia roslina.
Zadołuję z donicą marcinka w kolorze innym niż masz, pewnie kiedyś jeszcze nadarzy się okazja.
Chyba zdobyłam jeszcze jednego dzisiaj od sąsiadki, taki w kolorze wściekłego różu,
oddzielę część do donicy, bo dostałam taką karpę, że ledwie przełożyłyśmy to we dwie przez płot graniczny :whistle: .
A mój pełny wygląda tak:

Mam jeszcze takiego fioletowego, choć wydaje mi się, że zaczyna mieć jakiś luźny środek.
To wysadzone z doniczki skarlone astry kupione trzy lata temu przez kuzynkę w Biedronce,
kiedy przestały zrobić balkon tafiły do mojego ogrodu.
Moje zakupy posadzone, dziś skończyłam zakopywać donice z posadzonymi w nich cebulkami,
mam nadzieję, że nornice im odpuszczą w takim opakowaniu.
Przy okazji znalazłam kilka donic
wkopanych ubiegłej jesieni,
których zapomniałąm wykopać latem :hammer: .
Padał deszcz u Ciebie? u mnie polało wczoraj przed południem, ziemia wilgotna.
W dzień bywa słonecznie, poznaję po ciepłej wodzie wieczorem, bo w pracy to mam mur za oknem ;) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.659 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum