TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 27 Paź 2014 22:50 #308828

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta o której Ty wstajesz dziecinko :hug: Ja teraz kontuzjowana, to nie widzę takich widoków :silly:
Dołączyć ... myślę :think:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Paź 2014 17:29 #309412

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Edytko czy Ty przypadkiem nie cierpisz na nerwicę natręctw :happy3: ? Chciałoby mi się przesuwać 2 metrową tuję o metr :jeez: , kanałem :rotfl1: , naprawdę musisz być przynajmniej perfekcjonistką :happy4:
Dziś mam już wszystko posadzone, łącznie z 500 cebulami :P :dance:

Gorzatko jak tam, nadal przymrozki omijają? Niektórzy to mają szczęście :dry:
Tak się zastanowiłam przelotnie, czy kapustę w ogóle się mrozi :think:

Marysiuna szczęście mrożona kapusta ładnie taje na słońcu :lol: i nie więdnie póki co :silly: . Niestety inne mrożonki wymagają codziennego sprzątania :jeez:
Dziś na przykład pół dnia uprzątałam łany lobelii i smagliczki, bo zeszłej zimy właśnie pod nimi nornice urządziły sobie praktycznie sieć komunikacyjną :hammer:
Swojej pracy domowej nadal nie ogarniam :tongue2: , a czas biegnie :pinch:

Jolu nie wstaję jakoś bardzo wcześnie, a już na pewno nie lecę prosto z łóżka robić zdjęcia :happy3: . Fotki z poprzedniego postu robiłam o godzinie 10 :whistle: , a tak wygląda ogród przed 8 rano :silly:


DSC_3449.JPG





No i jak, wymyśliłaś coś :woohoo: ????





Powoli zaczynam widzieć światełko w tunelu, jeśli chodzi o przygotowanie ogrodu do zimy ;) . Dziś zakończyłam sadzenie moich 500 cebul :happy3: , ostatnich róż i bylin.
Codziennie też sprzątam zwarzone rośliny i podlewam kolejne partie ogrodu :jeez: . Mnóstwo roślin posadziłam w drugiej - niezwykle suchej - połowie sezonu i o te muszę dbać szczególnie :dry:
Jednocześnie cały czas myślę o swojej pracy domowej :crazy: , wciąż nie zdecydowałam o ostatecznym kształcie projektu, nie mówiąc o jakimś rysunku :jeez: . Ciekawa jestem jak idzie moim koleżankom :think: , nikt się nie chwali na wspólnym koncie ;)

Tymczasem jakieś fotki z ogrodu :) , nisko operujące słońce pozwala wreszcie robić zdjęcia trawom :silly:


DSC_3451.JPG



DSC_3452.JPG



DSC_3456.JPG



DSC_3460.JPG



DSC_3462.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, chester633, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Paź 2014 17:43 #309416

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Melduję, że dziś tylko dachy lekko pobielone, mrożonek w ogrodzie nie stwierdzono! :devil1:
Mrożenie kapusty... no cóż... każda Matka Polka Karmiąca powinna mieć zapas :happy3: w celach leczniczych... fuuuj! :sick:

Gratuluję zakończenia niezbędnych prac, teraz już nic nie powinno Cię oderwać od zadania, studentko nasza! :P

Zdjęcie trawy z ozdobnymi jabłuszkami w tle najbardziej mnie urzekło :hearts:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Paź 2014 18:26 #309429

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Wszystke trawy pięknie się prezentują, ale najpiękniejsza pierwsza fotka :funnyface:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Paź 2014 19:19 #309445

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Moje koleżanki już dawno powiedziały mi, że to należy leczyć :whistle: :devil1: . Ale cóż, każdy przecież ma jakieś świry :tongue2: , ten mój stosunkowo niegroźny :devil1: .
A w ogóle to kto to mówi :whistle: ? Osoba, która właśnie posadziła 500 cebul :devil1: ?

Uwielbiam patrzeć na trawy prześwietlone słońcem :woohoo: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Paź 2014 21:05 #309479

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
A ja nigdy nie zobaczę szronu na moich roślinach...
Na wielki jaju widać działalność kretów (cóż za regularność i poczucie estetyki! :lol: ) czy Twoją przy zabezpieczaniu róż? Też ładnie ;)
Na przedostatnim zdjęciu jakiś miskant? Dziwne kwiatostany... Jaki?
No i teraz uwaga ;) Do lekcji! Dość komputera! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 30 Paź 2014 21:25 #309489

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Aż to nauczycielskie nasienie jakie :jeez: :rotfl1: . Do lekcji będzie tu młode kobiety ganiać :happy-old: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Paź 2014 09:52 #309576

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ja również wybieram trawę z jabłuszkami :woohoo: i czekam na widoczek z odrobionej lekcji :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 31 Paź 2014 09:52 przez piku.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Paź 2014 20:03 #309682

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Cudne widoki kwitnących traw lubię je podziwiać lecz raczej w zaprzyjaźnionych ogródkach .Widoki oszronionych roślin cudne lecz wiadomo jaka to pora roku ,więc wszystko jest możliwe .Nas na razie omijają takie widoczki .Gratuluję wyrobienia się w pilnych pracach ogrodowych
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Paź 2014 21:42 #309705

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
U Ciebie nawet ta późniejsza jesień pięknie się maluje.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Paź 2014 22:24 #309712

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
wzdycham z zachwytu :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Lis 2014 14:56 #309775

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
A mnie te pierwsze trawki najbardziej się podobają, jak stara babcina koronka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Lis 2014 22:13 #310801

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gorzako niezbędne prace to ja dopiero dzisiaj kończyłam :happy3: , a praca domowa dalej odłogiem :whistle: , czekam na deszcz ;) , wtedy ze spokojnym sumieniem usiądę i zacznę rysować :happy4:
Na fotce z jabłuszkami pozuje Memory :hearts: , ależ on jest cudny :woohoo:

Marysiu na pierwszej fotce Flamingo :hearts: , cudnie powyginane kłosy :lol: , uwielbiam patrzeć na niego siedząc w salonie na kanapie :happy4:

Edytko oj tak, ciężko znaleźć na forum ogrodnika bez żadnego świra :rotfl1:
Jeśli mowa o cebulach, to właśnie wyszłam ze strony Lilypolu i zastanawiam się, czy nie wrócić po szafirki :whistle: :happy3: . Tyle odmian i przecenione :happy4:

Marta kretowiska na jaju to moja robota ;) , mówisz, że regularne? a miały nie być :happy3:
Na przedostatniej fotce andropogon gerardii, czyli zdaje się trawa preriowa :think: , odmiana Little Tower :crazy: rzekomo ;)
Lekcje nadal nie odrobione :oops: , ale przy komputerze mało siedzę :P

Wiesiu z jabłuszkami piękny miskant Memory :hearts: . Masz go może u siebie? Jeśli nie, to kupuj koniecznie :woohoo:
Widoczkami z odrobionych lekcji (jak już je odrobię :happy3: ) to się raczej nie pochwalę :oops: , nie po pierwszych zajęciach. Ale w przyszłości kto wie ;)

Jadziu widoczki oszronionych roślin były normalne o tej porze roku, ale te ostatnie temperatury :supr3: . Cieszyłabym się z nich, gdybym mieszkała w bloku, a tak tylko zgryzota, bo susza okrutna :pinch: . Pilne prace ciągle trwają :happy3:

Ula tylko szczegóły wyglądają ładnie, całość robi raczej smutne wrażenie :unsure: . Kwiaty pomarznięte, liście zwarzone lub opadłe, hortensje czarne :jeez:

Moni gdzie mi do Ciebie :oops:

Iwonko pierwsza trawka to miskant Flamingo :hearts: , bardzo malownicza trawka :lol:






Ponieważ nie zamierzam zamykać na zimę wątku, jak co niektórzy :evil: , będę jeszcze chwilę zanudzać Was moimi postępami prac przygotowawczych do zakończenia sezonu :happy3:
Na dziś nie miałam zbyt ambitnych planów, dopóki nie spojrzałam na prognozy na accuweather :dazed: . Może to naiwność z mojej strony ;) , ale nagle poczułam jakby mi ktoś szpilkę w tyłek wbił :happy3: , złapałam łopatę, taczkę i rozwiozłam jakieś 500 litrów kompostu :tongue2: . Wszystko po to, żeby opróżnić kompostownik na przyjęcie trawy z liśćmi, bo w następnej kolejności złapałam się za kosiarkę :garden: . Tym samym kolejna porcja niezbędnych prac przed zimą mi ubyła :tongue2:
Natyrałam się jak dzika :jeez: , kręgosłup nawet sobie o mnie przypomniał :whistle: , jak teraz ten deszcz nie spadnie, to się naprawdę wkurzę :angry:

Kilka fotek z dzisiejszego ogrodu, już naprawdę nie ma czego oglądać, gdyby nie słońce, które troszkę ociepla widoki ;)
I jeszcze ognisko ociepla :rotfl1:


DSC_3474.JPG



DSC_3478.JPG



DSC_3479.JPG



DSC_3482.JPG



DSC_3483.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Lis 2014 22:31 #310807

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Rudo, jesiennie :search: . Palczatka z fotki wyżej fajnie się prezentuje. Czy ona rzeczywiście taka ładna, jak na zdjęciu ;) ?
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Lis 2014 22:48 #310817

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Oj, joj, jak ładnie, jak czyściutko :bravo: . Ja jeszcze w tym roku nie zaczęłam porządków :oops: . Miałam plany na sobotę, ale właśnie obejrzałam prognozę pogody :mad2: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Lis 2014 23:06 #310824

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Szkoda, że już listopad, bo jeszcze by się chciało coś posadzić.. Nie wiem, czy wytrzymam, jak mi tu słońce będzie tak przyświecać. Mam kilka doniczek w poczekalni, to jakbym dokupiła jeszcze jedną czy dwie rośliny, to przecież żadna różnica :happy3: Faktycznie, chyba lepiej, żeby popadało ;)

U Ciebie praca wre! Współczuję bólu kręgosłupa- jak to dobrze, że nie mam kompostownika, a od kilku dni też już chwastnika (moja wersja trawnika ;) ), chociaz o tyle lżej w stawach :lol:

Pozdrawiam :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 06 Lis 2014 08:31 #310867

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Na Memory poluję odkąd zobaczyłam go na festiwalu traw w Wojsławicach, to przepiękna trawa ale jak dotychczas podziwiam go w forumowych ogrodach :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 10 Lis 2014 14:40 #312217

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kasiu nie do końca zrozumiałam, czy masz na myśli trawkę z ostatniego postu, czyli piórkówkę ;) , zwaną rozplenicą, czy też trawkę z przedostatniego postu, palczatkę, zwaną trawą preriową :silly: ? Obie ładne, choć rozplenice zdecydowanie bardziej fotogeniczne :happy4:

Edytko czyściutko już było :rotfl1: , ale kosiarka wyczyszczona i schowana, dosyć tego dobrego na ten sezon ;)
Udało Ci się posprzątać w sobotę? Ja spokojnie mogłam z robotą poczekać, nie spadła ani kropla w sobotę :mad2: . Aż w piątek ani w niedzielę :hammer:

Moniko przyznam Ci się, że sama się rozglądam za jakimiś cebulami z wyprzedaży :happy3: , wyrobiłam się z sadzeniem szybciej niż myślałam, a tu pogoda nadal dopisuje :happy4:
Mój naprawiony kręgosłup troszkę pobolał i przestał :woohoo: , tak to ja rozumiem :lol:

Wiesiu rzeczywiście masz rację, ciężko go trafić w sprzedaży :think: , pewnie też bym nie miała, gdyby nie Edytka kochana :hug:
Ale ponoć rozrasta się bardzo szybko :woohoo:




Czy ktoś bardzo się zdziwi, że jednak nie popadało u mnie :rotfl1: :evil: :hammer: ?
Cały weekend walczę z projektem na studia :dry: , a właściwie z przekrojami i aksonometrią :jeez: . Chwilami sie zastanawiam po co mi to bylo :devil1:

Troche kolorow (kropelki to mgla ;) )


DSC_3484.JPG



DSC_3501.JPG



DSC_3498.JPG



DSC_3497.JPG



DSC_3496.JPG



DSC_3495.JPG



DSC_3494.JPG



DSC_3488.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): luki, Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.782 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum