TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Lis 2014 00:50 #312413

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Dalu, co zajrzę do Ciebie, ciekawe rośliny widzę :) Dziś od pierwszego wejrzenia zachwyciłam się złocistą kępą trawy :)
Jak ona się nazywa? Zimuje?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Lis 2014 14:35 #312499

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dalu wyczytałam u Edytki ,że planujesz zakup 2 azalii Zdradź jakie bom okrutnie ciekawa :supr3: .Ja też szukam jednej ,ale jest całe lata świetlne ode mnie w szkółce Przytok .Kiedyś prowadzili wysyłkę ,teraz nie i bida w kraju :( .Znalazłam Twój nowo zakupiony różanecznik Dreamland ,śliczny różowiutki taki ,jak cukiereczek .Ja czatuję na fioletowy i biały .Liczę ,że jednak wiosną będą moje .
Oj ,żeby ta zima szybko zleciała ,bo mnie aż mrowi na nowe zakupy :fly:
Ostatnio zmieniany: 11 Lis 2014 14:36 przez wxxx-a.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Lis 2014 22:12 #314225

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Nowinko, jest kilka azalii wielkokwiatowych, które mi się podobają, a których jeszcze nie mam...Ale z doświadczenia wiem, że wiosną kupię 'oczami' pierwsze, które wpadną mi w oko ;) Najczęściej kupuję u7 siebie, na targ ;) u od okolicznych szkółkarzy, a oni mają niezbyt szeroką ofertę, chociaż czasami trafiają się rarytaski :flower2: Od dawna marzy mi się Nabucco - ma piękny kolor i kwitnie najpóźniej ze wszystkich azalii.
Różanecznik Dreamland na fotkach taki bardzo jaśniutko różowy ...mam nadzieję :)
A moje kilkuletnie Rh na jednej z rabat ładnie 'zapączkowane', więc chyba wiosną będzie na co patrzeć:

wrzosowiskoRhmagnolia.jpg


Alinko, to miskant giganteus B)
Trawki zresztą to tej jesieni zdecydowany hit naszego forum i nie tylko naszego. Ja na razie nie mam ich zbyt dużo, ale powolutku uzupełniam rabaty trawami, które dodają im lekkości.

rozplenicaXI.jpg



trawkaXI.jpg



trawkaXI2.jpg


Gosiu, w moim ogrodzie moda na kwasoluby nigdy nie minęła ;) U mnie i wrzosy, i Rh, i azalie, i inne rzadsze rośliny, typu laurowiśnia czy skimmia dobrze rosną, więc mam ich sporo i ciągle powiększam kolekcję. Jesienią azalie pięknie się przebarwiają:

azaliajapXI.jpg



skimmiaiazaliaXI.jpg


Gorzatko, mój winobluszcz trójklapowy nie zarumienił się wcale :( Ale złoty też pięknie wyglądał. Wyglądał, bo dzisiaj już zgubił ostatnie listki...

wejciedodomuXI.jpg


Agusiu, pewnego dnia będę musiała podszkolić się w sztuce robienia zdjęć :idea1: ,bo za chwilę nikt nie zechce oglądać moich wypocin :oops:
Wolter wygląda jakby był w moim ogrodzie 'od zawsze' :) Fajnie się wtopił w jego tło, ale chyba i tak wiosną zmienię mu miejscówkę na bardziej godną wielkiego pisarza i filozofa B)
Dla Ciebie mój ulubiony dąb - podziwiam go codziennie na spacerze z pieskami:

dbwXI.jpg


U mnie do soboty była piękna, słoneczna pogoda i niesamowite, jak na listopad, ciepełko :eek3:
Udało nam się zebrać prawie wszystkie liście i jabłka z trawnika! Prawie wszystkie, bo jeszcze trochę ich zostało na drzewach :angry: Ja powycinałam jeszcze trochę suchych badylków bylin i zdechlaczki hostowe. Zaczęłam też wykopywanie kann, a jest tego trochę!
Właściwie ogród mam posprzątany i przygotowany do zimy, chociaż, jeśli pogoda pozwoli, coś tam sobie jeszcze podłubię...
Na razie ani przymrozków, ani -tym bardziej - mrozów nie widać, więc z kopczykowaniem i okrywaniem roślin wstrzymuję się.
Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia :bye: Bo przecież w listopadzie też może być miło, nawet jeśli za oknem szaro-buro...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Ewogrod

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Lis 2014 23:00 #314238

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Dalu , jakże miło mi było spędzić wieczór w twoim jesiennym ogrodzie. Cudne kolory , cisza , wytchnienie po całym dniu. Dąb jest rewelacyjny, ale i trawy w niczym mu nie ustępują - chyba że wielkością. Podoba mi sie kompozycja na rabacie z kwasolubami.Dzięki takim nasadzeniom kolorowa i w maju i jesienią.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 18 Lis 2014 08:11 #314258

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
W tym roku sporo liści przebarwia się nieco inaczej niż zwykle, u mnie w pracy winobluszcz nabrał jedynie lekkiego muśnięcia óżem i zrzucił liście :dry:
Dąb przepiękny, lubię takie majestatyczne drzewa :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 18 Lis 2014 20:45 #314470

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Piękne jesienne kolory to prawdziwa ozdoba jesieni ale trzeba się nimi szybko nacieszyć :), bo jeszcze szybciej odchodzą i zostaje przygnębiająca szarzyzna :( póki nie przyjdzie biała piękna zima :rotfl1:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Lis 2014 21:57 #317819

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale masz piękne okolice do spacerowania.
Też lubię przebarwiające się liście azaliowe.
Mam ich raptem 4, ale może uda się jeszcze wcisnąć 1.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 01 Gru 2014 09:23 #317854

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ciekawa jestem ,czy jeszcze zostało u Ciebie trochę kolorów .U mnie już tylko iglaki są ozdobą w ogrodzie.Mam wiele złocistych i niebieskich i to one dają trochę koloru .Dobre i to ,bo zimno i paskudnie Kawka ,komputer i kolorowe zdjęcia trochę ratują sytuację :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Gru 2014 11:06 #320078

  • evluk
  • evluk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 27
Przepiękna jesień w Twoim ogrodzie Dalu. A przedogródek w złocistym winobluszczu bajeczny :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 22 Gru 2014 16:54 #322193

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Dalu ładne połączenie wrzosowo- rododendronowe.Szkoda ,że wśród wrzosów mam za mało miejsca ,żeby dosadzić Rh czy azalie .Zdrowych i radosnych Świąt
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 23 Gru 2014 19:47 #322388

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Dalu :)
Dla Ciebie i Twoich najbliższych ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 24 Gru 2014 01:51 #322488

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu, przyjmij proszę życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia
chcę Ci życzyć abyś spędziła te niezwykłe chwile bez pośpiechu, z dala od wszystkich trosk i zmartwień.
:bad-idea:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Gru 2014 18:43 #322823

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, może jakieś zimowe widoczki z ogrodu uchwyciłaś już w obiektywie?
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Gru 2014 22:55 #322850

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dalu :hearts: długie święta sprzyjają poznawaniu nowych ogrodów, z przyjemnością zamieniłam widok z okna na Twoje kolorowe rośliny :)
Azalie, rododendrony, wrzosy, trawy ... wszystko zachwycające i ta tajemnicza ścieżka prowadząca do uroczego stolika :bravo: :bravo: :bravo:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 30 Gru 2014 19:39 #323510

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dalu, mam nadzieję, że święta spędziłaś w miłej atmosferze :hug: Dobrego Nowego Roku życzę :hearts:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 31 Gru 2014 17:57 #323862

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Łatwiutko wspiąć sie na Ślężę sylwestrować ,(nie)ciekawym zjazdu po północy :lol:
Dala najnajlepszego :) 2015r

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 31 Gru 2014 18:48 #323899

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Dala Najlepszego :drink1:

12593-pobierz1.png
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 01 Sty 2015 21:13 #324590

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Vero, serdeczne dzięki za piękne życzenia noworoczne!

Markus, masz 100% rację - schodzi się duuużo trudniej, zwłaszcza tym, co przesadzili z toastami ;)

Marysiu, święta, święta i po świętach...Ale ferie w szkołach nadal trwają, więc i my mamy wolne :)

Krzysiu, witaj w moim ogrodzie :bye: Miło, że ktoś jeszcze do niego zagląda, bo ja zapadłam w ogrodowy letarg...Ogród poszedł w odstawkę, ale przynajmniej mam czas na to wszystko, czego nie nadążam robić w sezonie - książki, prasa, spotkania ze znajomymi, praca społeczna w mojej Fundacji...

Romku, nie lubię zimy i w zasadzie nie robię zimowych zdjęć. Zresztą, tak prawdę mówiąc,prawdziwej zimy to u nas jeszcze nie było. Kilka dni po Świętach troszkę przymroziło i zabieliło, ale od wczoraj znowu 5 stopni na plusie, wilgoć, szarość i wiatr :evil:
I co tu fotografować?

Romuś, Aniu, Jadziu, dziękuję za piękne życzenia :kiss3:

Ewuniu, Nowinko, Gosiu, Wiesiu, Elu, Piotrze,
Tak dawno nie pisałam, że temat jesienny zupełnie się zdezaktualizował :( Piękna, kolorowa jesień to już pieśń przeszłości...Teraz przed nami jeszcze parę zimowych miesięcy, a potem ...wiosna :dance:

Jak już pisałam wyżej zapadłam w długi, zimowy sen ogrodowy...Czytam Was, śledzę, co się dzieje na forum, ale wielka niemoc pisarska mnie ogarnęła. Brak weny do pisania. Za to dużo teraz czytam :paper: i robię to, na co w sezonie ogrodowym zawsze brak czasu :idea1:
Nie, nie zajmuję się ani kuchnią (tylko tyle, ile muszę), ani robótkami ręcznymi. Raczej dokształcanie, praca zawodowa, praca w Fundacji, spotkania ze znajomymi :drink1:
Brakuje mi ogrodu, kwiatów, zieleni, ale tłumaczę sobie, że ten czas wyciszenia też jest ogrodnikowi potrzebny. Chociażby po to, żeby odpoczął jego umęczony kręgosłup, żeby zatęsknić za ogrodem, żeby zapłodnić umysł nowymi pomysłami...
I tego życzę w Nowym Roku wszystkim odwiedzającym mój wątek - żebyśmy umieli się cieszyć każdą chwilą, bo życie jest piękne!

Nie mam zdjęć tzw. zimowych, więc kilka wspomnieniowych - moje ukochane azalie i rodki na "chybił trafił":



a.japoskie.jpg



azalianarciss.jpg



a.kerrose.jpg



aza.wiel.jpg



rhsapphoipieris.jpg



rhblurettiaifontanka.jpg



rododendrony.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2015 21:16 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Roma, gorzata, markussch01, piku, chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.571 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum