TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 01 Sty 2015 21:26 #324599

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ale jednak życie w sezonie jest piękniejsze! ;)
Ten czas wyciszenia i na regenerację kręgosłupa mógłby trwać zdecydowanie krócej, ja już jestem tak wyciszona :lol: i zregenerowana, że mogę ruszać!
No i trochę już ogrodniczo pracuję, zamówienia składam :lol: , a wolałabym już sadzić...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Sty 2015 20:23 #325685

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A ja jeszcze z miesiąc chętnie posiedzeć w domku, ale potem chciałabym już wyjść do ogrodu popracować.
Podobno wiosna ma w tym roku przyjść wcześniej
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Sty 2015 20:35 #325693

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jak miło znowu zobaczyć ulubioną fotkę. W tym ciurkadełku jestem po prostu zakochana.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 24 Sty 2015 18:57 #332977

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Czesc Dala :) !
Kolosalny błąd popelnilem nie kupujac w Venlo (zakupy wiosna 2014)azalki w kolorze mandarynki (spróbuje naprawic w tym)
Pewnie nie chcialem by jakis mandaryn rządził wsrod azalii nie lubie krzyczacych kolorow,pomału wymiękam :)
Piekna Twoja mandarynkowa azalia.Mozesz przypomniec nazwe slicznotki z poprzedniej strony?

Pozdrawiam Markus
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2015 19:05 przez markussch01.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 24 Sty 2015 19:25 #332985

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Markus, miło Cię widzieć, a właściwie czytać ;)
Ja, w kwestii kolorów azalii, jestem niezwykle tolerancyjna; lubię wszystkie, a im bardziej kolorowo, tym lepiej! Dorotka (dodad) nazwała ten efekt 'cygańską spódnicą' i to jest niezwykle trafna i fajna nazwa azaliowego bukietu :flower2:
Ta, o którą pytasz - mandarynkowa - to ognisty, węgierski Czardasz:

azaliaczardasz.jpg


Romuś, fontanienka odpoczywa teraz w domku ogrodnika; od kwietnia znowu będzie zdobić nasz ogród :) Też ją lubię, tym bardziej, że nie mam oczka wodnego, więc ptaszki zlatują się do niej jak do wodopoju...


fontankaibodziszki.jpg


Gosiu, ja cierpliwie czekam na wiosnę, odpoczywam i planuję :comp: Biegam po sklepach internetowych, choć z zamówieniami się jeszcze wstrzymuję - mam bardzo mało miejsca i każdy zakup musi być mocno przemyślany :think: Na razie zamówiłam lilie u pana Pajdy, bo tam - kto pierwszy, ten lepszy! A lilie zawsze można wcisnąć na rabaty; dużo miejsca nie potrzebują:


lilieRoyal.jpg


Martusiu, mój kręgosłup jeszcze w trakcie regeneracji i zamiast zgięty w pałąk w ogrodzie, prostuje się w ...basenie i masuje w jaccuzzi :lev: A w przerwach w odpowiedniej pozycji sadzam go przed komputerem i ...na razie głównie przeglądam oferty sklepów internetowych. Nie tylko tych z roślinkami, ale też ze sprzętem AGD, gdyż planuję lifting kuchni B) To jest dopiero wyzwanie!
A sezon zbliża się wielkimi krokami:


nieyczki_2015-01-24.jpg


...i jeszcze zimowa odsłona mojego cedru, którego igiełki zimą przyjmują ładny niebiesko-stalowy kolor:


cedrigiekizima.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, markussch01, Amlos, Isia, piku, chester633, wxxx-a

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 24 Sty 2015 20:48 #333038

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dalu, jaka piękna kępa przebisniegów :woohoo:
No coś wspaniałego! Gdybyś dzieliła wiosną to chętnie odkupię nadprogramowe.... :whistle:
Pozdrawiam przedwiosennie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 24 Sty 2015 21:02 #333051

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Liftingu kuchni współczuję ;) , nienawidzę wszelkich remontów, zdecydowanie liftingi ogrodów są mi bliższe ;) i te nawidzę ;) bardzo :) No w każdym razie życzę, by się szybko zaczął i skończył, żeby czasu i uwagi podczas sezonu nie zabierał, a to już chyba niedługo, sądząc po tym zdjęciu pierwiosnka :) Wy tam w tym Wrocławiu zawsze musicie być pierwsi! ;)
Ale przebiśniegi to nie są tegoroczne? Czy są? :)
A cedr Twój cudnie świeci srebrem!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Sty 2015 10:01 #333148

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Faktycznie do Ciebie Dalu wiosna zbliża się wielkimi krokami :ohmy: . Pokręcona ta pogoda, bo przecież to dopiero końcówka stycznia :crazy: . Tak sobie myślę (próbując uspokoić samą siebie), że może będzie powtórka z poprzedniego roku - czyli pseudo-zima i szybka wiosna :woohoo: . Oby tak było :happy-old: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Sty 2015 10:12 #333155

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry po małej przerwie, Daluniu!
Jak zwykle z przyjemnością spaceruję po zakątkach Twojego klimatycznego ogrodu... marzę już o maju - spoglądając na Twoje azalie - i zatopieniu się w kolorach i zapachach.
Cedr przybrał cudowną kolorystykę... wiesz, że zawsze go u Ciebie podziwiam.
Miałam kiedyś okazję do zakupu tego pięknego drzewa, ale powiedziano mi, że ma ograniczone szanse zimowania w naszej strefie...
Może jednak zaryzykować?
Miłej niedzieli!
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Sty 2015 11:09 #333200

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ta fotka z ciurkadełkiem ,to i moja ulubiona .Też bym takie chciała ,ale zawsze są jakieś tak zwane pilniejsze wydatki .Cedr to moje wielkie marzenie ,które nigdy się nie ziści .Miałam dwa i oba zmarzły.Cyba już trzeci raz nie będę próbować .Ale z drugiej strony ,to klimat się ociepla .Więc może :lev:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Sty 2015 13:52 #333275

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Nowinko, zdaje się jednak, że poza Dolnym Śląskiem i okolicami Szczecina, cedry w Polsce nie mają szans :( Mój to już potężne drzewo i nie wymaga żadnego okrycia; zresztą nawet gdyby chciał, to nie dałabym rady, bo ma z 10 metrów...Ale piękny jest, to fakt! Tak jak specjalnie nie kręcą mnie iglaki, to na jego igiełki mogę patrzeć bez końca...

cedrzblzim.jpg


Agusiu, jak napisałam wyżej, chyba jednak cedr na Mazowszu nie da rady :( Ale wiem dobrze, że rzadkie i niedostępne roślinki kuszą, oj, kuszą ;) To takie wyzwanie dla ogrodnika...A nóż się uda! Ja drugą zimę eksperymentuję z figowcem i kamelią w gruncie. Chyba zapłakałabym się, gdyby mi wymarzły. Jak na razie, pogoda im sprzyja B)
A w maju będzie tak:


azaliewielkokwiatowe.jpg



a.biaaifio.jpg


Dorotko, ja też mam taką nadzieję! Zresztą w tym roku zima jest u mnie wyjątkowo łagodna i - jak na razie - wszystko wskazuje na to, że będzie taka, jak w zeszłym roku :) Przebiśniegi już kwitną, a wrzośce - lada moment:


wrzocewI.jpg


Martusiu, ja nie mam takich jednoznacznie negatywnych odczuć dot. remontów wszelakich ;) Czasami nawet lubię, zwłaszcza fazę projektowania i planowania...Architektura zieleni, czyli projektowanie ogrodów i terenów zieleni nie jest tak bardzo dalekie od projektowania wnętrz :idea2: Teraz w kuchni to nie mam wielkiego pola do popisu, bo zmieniam tylko, deczko już zużyty, sprzęt AGD - zmywarka, lodówka, płyta indukcyjna i piekarnik, i blaty. Marzą mi się blaty z tutejszego, sobóckiego granitu :) Chcę nawiązać do tego granitu, którym wykończony jest domek :hearts:
Ale wiosną czeka mnie odświeżanie salonu i nadanie mu bardziej spójnego charakteru; teraz to taki eklektyczny misz-masz :angry:
A przebiśniegi tegoroczne jak najbardziej!

Kasiu, te przebiśniegi rosną w ty miejscu ...od zawsze. Były posadzone jeszcze przez poprzednich właścicieli, więc muszą mieć co najmniej kilkanaście lat! Nigdy ich nie ruszałam, ale może rzeczywiście trzeba będzie je w końcu podzielić :flower1:

Dla wszystkich znużonych zimą, zmęczonych ogrodniczą bez :flower1: czynnością, kilka kolorowych fotek:


azalierhililie.jpg



azalialiliowaitulipany.jpg




rhsapphoipieris.jpg


...a na koniec wiosenny cedr


cedr.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2015 13:53 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Roma, Zielona Ania, Amlos, Isia, chester633

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Sty 2015 19:51 #333480

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15833
  • Otrzymane dziękuję: 12230
Rozmarzyłam się wiosennie :lev: .
Jak co roku, pierwsze tegoroczne przebiśniegi widzę w zaczarowanym ogrodzie Dali... także wrzośce i coś jeszcze przed nimi - pieris, kalmia? No i cedr na dodatek :eek3:

Dalu, natura Cię wyróżnia ;) , a my mamy z tego korzyść - ucztę wzrokową :hug:


:bye:
Pozdrawiam - Ania
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 25 Sty 2015 21:54 #333589

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dalu, taki maj mógłby być już :happy4:

Moje przebiśniegi wykopałam jesienią, rosły pod śliwą, którą trzeba było usunąć, siedziały bardzo głęboko, ostatnio słabiej kwitły, a Twoje po kilkunastu latach takie dorodne :bravo:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 26 Sty 2015 17:45 #333822

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Nawet nie myślałam ,że Twój cedr taki wiekowy .Igiełki naprawdę ma śliczne .Pomarzyć dobra rzecz :)
U Ciebie jednak klimat dużo cieplejszy ,figowce ,kamelie w ogrodzie ,to wręcz niebywałe .Tylko Ci pozazdrościć ,bo wiele innych roślin też możesz uprawiać :garden1:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Sty 2015 10:26 #333998

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Dala, odnosnie ostatniej rozmowy o azalii w kolorze Tangerine Tango,taka widzialem w Holandii

Rhododendron 'Gibraltar'
(azalia 'Gibraltar')
IMG_7507a.jpg


Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Sty 2015 10:41 #334006

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Kamelia w gruncie to jest wyzwanie :woohoo: , ale kolejna zima wygląda na łagodną liczę więc na piękną wiosenną odsłonę :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 27 Sty 2015 22:49 #334265

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Dalu - ten cedr naprawdę wyjątkowy! Ma śliczne igiełki skupione w pęczuszki. :woohoo: Z daleka wygląda tak mięciutko, puchatkowo. No takie mam skojarzenie... :lol:
I ten srebrny nalot na igłach! :hearts:
Ty masz kamelię w gruncie, a ja się boję wynieść do ogrodu mojego darowanego w doniczce ciemiernika .
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 28 Sty 2015 07:15 #334294

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witaj Dalu! Wpadłam z rewizytą i z podziwem oglądam kolejne fotki Twojego ogrodu :hearts: ! A kamelią i cedrem to mi dopiero zimponowałaś… :bravo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.744 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum