TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Kwi 2015 21:17 #357438

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ja też kupiłam już z pączkami z tym,że były tylko białe. Do Biedronki weszłam przez przypadek :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Kwi 2015 22:43 #357512

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Dalu u Ciebie wiosna w pełni :flower2: parę dni cieplejszych i w pełni kwitnienia tulipany i cudna magnolia u mnie wszystko jeszcze w pąkach na razie szaleją hiacynty ale na taką wiosnę jak u Ciebie to jeszcze 2 tygodnie przyjdzie czekać... tak pieknie zielono sie zrobiło aż buzia się śmieje na takie widoki ziarnopłon w moich kolorkach tylko gdzie by go posadzić :whistle: :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Kwi 2015 22:52 #357518

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dalu, piękna wiosna :flower2: .
Ziarnopłonem zachwycam się w pobliskim parku, zastanawiałam się nad przyniesieniem go do siebie, ale u mnie sucho :jeez: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Kwi 2015 08:37 #357566

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj Dalu :bye:
Wiosna u Ciebie szaleje :) Pieriski cudownie kwitną. Moje póki co nie zaszczyciły mnie takimi widokami. Jeden nawet stracił zimą wszystkie listki i zastanawiam się czy w ogóle powróci do życia...
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Kwi 2015 16:25 #357691

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dalu, Stellata podsadzone PJM Elite wygląda super!
Mój PJM niestety zaniemógl...na pozwijane liście i obawiam się fytoftyrozy... :dry:
Śliwa rownież uroczo kwitnie! Mam słabośc do wiosennych kwitnień, gdy wkoło jeszcze brakuje zieleni takie kwiaty cieszą najbardziej, prawda?
Dziękuję za zdjęcia szerszej perspektywy, masz piękny ogrod :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Kwi 2015 21:43 #357849

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Dalu, pięknie kwitną Twoje pierisy! Moje nigdy tak nie wyglądały. Chyba rzeczywiście są humorzaste, jak piszesz. A może mają u mnie za sucho. Kiedy one zawiązują pąki kwiatowe?
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Kwi 2015 21:59 #357864

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Ale nam Polska zakwitnie nowymi rododendronami niedługo :happy4: :happy4: :happy4:

Ziarnopłon uroczy :hearts: A gdzie mój jeden jedyny? :think: Miał mi się namnażać :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 13 Kwi 2015 23:23 #357913

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, już kwitnie azalia? Jak zwykle Dolny Śląsk jest dwa tygodnie do przodu z wiosną. Śliwa Hessei u mnie dopiero zaczyna rozkwitać, a na pierisach nie zauważyłem jeszcze kwiatostanów.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Kwi 2015 09:56 #357992

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
To niesamowite że masz już kwitnącą azalię :woohoo: , może wiesz jak zwie się taka wczesna odmiana?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Kwi 2015 19:26 #358092

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
A ja w tym roku chyba przegapiłam rodki w Biedronce :( . Dopiero teraz u Ciebie doczytałam, że były :pinch: . Pewnie już nic nie zostało :placze: , a co roku dokupuję. Kurcze blade, ale dałam ciała :huh: .

Widzę, że u Ciebie to już wszystko zaczyna kwitnąć :dazed: . U mnie szafirki ledwie w pąkach, tulipanom do kwiatów to jeszcze dalekoooo :tongue2: .
Magnolia gwiaździsta co roku mnie u Ciebie zachwyca, a potem zapominam kupić :hammer: . Może w tym roku nie zapomnę :oops: .

:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 14 Kwi 2015 20:46 #358136

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Sorki Dalu, ale pozwolę sobie odpowiedzieć Dorci - posłałam ziś mojego M do Biedronki - u nas jeszcze są 19,99 sztuka wię może i u ciebie jeszcze coś będzie.

Powrócę jeszcze do mojego pierisa. Nie mogę sobie przypomnieć mojej odmiany - białe obrzeża na listkach piękne czrwone przyrosty i wyobraź sobie jedna gałązka zrobiła się całkiem zielona i to ona tak obficie zakwitła
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorciaj

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 15 Kwi 2015 14:58 #358324

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Zimno, dobrze,że chociaż nie pada , bo mam dziś prace ogrodowe...
Zdecydowanie więcej masz u siebie kwiatowych kolorków niż ja. Na moich rabatkach niewiele jeszcze kwitnie , poza wszechobecnymi BRATKAMI. Czekamy na ciepełko i słońce :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 16 Kwi 2015 20:56 #358841

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewelinko, faktycznie, ciepło nie jest, ale ja wcale się nie cieszę, że nie pada :( U nas jest bardzo sucho, od wielu tygodni nie padał porządny deszcz, a zimą w ogóle nie było śniegu :evil:
Roślinki jeszcze jakoś sobie radzą, ale potrzebują wilgoci...Kolorków trochę już jest:


hiacyntr-2.jpg



tulipantypeny.jpg


Iwonko, ja w odmianach nie jestem mocna :oops: Sama mam trzy pierisy, ale nazw nigdy nie pamiętam...
W mojej Biedronce były dwa rzuty rododendronów; ten pierwszy - kiepski, ale drugi świetny - było mnóstwo odmian, krzaczki ładne, zdrowe, gęste, ale w większości bez pąków. Ja kupiłam jednego, ładnie wypączkowanego, o wdzięcznym imieniu Alfred. Na więceju po prostu nie mam miejsca :placze:

Dorotko, nadrobisz zakupy rodkowe w przyszłym roku :)
Moja magnolia gwiaździsta już przekwita, ale za to zaczęła swój spektakl magnolia Galaxy. Lubię jej wielkie, motyle kwiaty :flower2: Ładnie wyglądają na tle delikatnych, koronkowych kwiatków śliwy wiśniowej Pissardi:


magGzbl.iliwakwiaty.jpg


Wiesiu, prawdopodobnie to PJM Elite, chociaż mam jeszcze jeden krzaczek tej azalii i on dopiero leciutko zaczyna otwierać pączki...
Ta moja najwcześniejsza kwitnie w czasie kwitnienia azalii gwiaździstej, a zwykle przypada to na początek kwietnia :flower1:
Ale za chwilę zacznie się azaliowo-rodkowe szaleństwo. Ta azalia japońska aż rwie się do kwitnienia:

azaliajapfiol.jpg


Romku, pierisy zawiązują pąki jesienią, więc jeśli ich nie ma, to już z pewnością nie będą kwitły :idea1: One są dosyć kapryśne...
Śliwa Hessei już przekwitła, ale w zamian kwitnie śliwa wiśniowa Pissardi w duecie z magnolią Galaxy:


maggalaxyiliwaPissardi.jpg


Siberko, rododendronów i azalii Ci u mnie dostatek (40, 50? - muszę policzyć), więc dlatego tak kocham maj B) Wtedy chyba mój ogród jest najpiękniejszy...
A ziarnopłon obecnie zajmuje pół mojego ogrodu i nawet go lubię, gdyby nie to, że przykrywa mi gęstą warstwą rabaty i nie widzę, co na nich wychodzi. A ślimaki mają używanie :mad2: W ten sposób już zżarły mi kilkanaście czubeczków lilii :(

narcyzyiziarnopon.jpg


Tamaryszku, pierisy zawiązują pąki jesienią i jeśli zima jest lekka ślicznie kwitną wczesną wiosną :flower2: A później zachwycają jeszcze ładne różowe przyrosty. Ja mam trzy pierisy; wszystkie kwitną na biało, a marzy mi się jeszcze taki z różowymi kwiatkami...

Kasiu, dziękuję za miłe słowa :kiss3: Ja również uwielbiam wiosenne kwitnienia drzew i krzewów :hearts: Teraz właściwie nie ma dnia, żeby nie pojawiały się jakieś nowe kwiaty. Dzisiaj zauważyłam pierwsze u wisienki japońskiej Kiku coś tam coś tam ;)



winiakikukwiaty-2.jpg



Moniko, każdy dzień przynosi nowe kwitnienia! I dlatego kocham wiosnę :) A Twój pierisek może jeszcze dojdzie do siebie :think:

Krzysiu, u mnie ziarnopłon szaleje i co roku mam wrażenie, że jest go coraz więcej. Wczesną wiosną cieszy jego świeża zieleń i wesołe słoneczka kwiatków, a później całkowicie zanika...

Isiu, ja nigdy ziarnopłonu nie sadziłam , a on się mnie nigdy nie pytał, gdzie się rozsiać ;)
Hiacynty już powolutku przekwitają, ale jeszcze cieszą kolorkami!
Za to skimia może nie ma zbyt spektakularnych kwiatków, ale zapach w jej pobliżu unosi się niesamowicie piękny!

skimiakwiaty-2.jpg


Olu, każdy rododendron jest piękny, a im ich więcej w ogrodzie, tym lepiej rosną i piękniej wyglądają!
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2015 20:59 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 16 Kwi 2015 23:35 #358964

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
...Kiku Shidare Zakura?
Mam i ja :dance: Od tygodnia :rotfl1:
Tymczasem będę podziwiać Twoją :lev:
Zestaw Galaxy z Pissardi bossssski :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Kwi 2015 09:43 #359021

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
No proszę - jak pięknie rozwija się MAGNOLIA ! Jaka to odmiana ? Ja mam "Susan" , z masą pączków , ale potrzebuje jeszcze kilku ciepłych dni...
Widzę też pierwsze rozkwitające AZALIE :flower2: Wczoraj , korzystając z ładnej pogody skończyłam zabiegi pielęgnacyjne przy moich rh. Teraz już mogą kwitnąć !
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 17 Kwi 2015 09:44 #359022

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Zachwyciły mnie kwitnienia magnolii i azali :woohoo: U mnie dopiero maleńki pąki się pokazują. Pierisa spisałam już na straty - nawet najmniejszego zalążka listków nie widać :dry:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 19 Kwi 2015 20:37 #359808

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
W sumie to całkiem ładny chwast z tego ziarnopłona :lol: i jeszcze ma wielką zaletę, sam zanika! :lol: Gdybyż inne tak chciały. ;)
No tak, Dalu, kupiłaś rododendrona, którego nie masz gdzie posadzić :) Zawsze uważałam Cię za bardzo rozsądną ogrodniczkę i nawet bywały chwile, że chciałam brać z Ciebie przykład :) I co teraz? :rotfl1: Już znikąd pomocy i ratunku dla siebie nie widzę :) Ostatni bastion rozsądku padł! :rotfl1:
Ja Galaxy podziwiać teraz będę codziennie przed moim blokiem, rzeczywiście określenie "motyle kwiaty" jest bardzo odpowiednie.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 19 Kwi 2015 21:06 #359835

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Moniczko, za chwilę zacznie się azaliowy spektakl :flower2: Magnolia gwiaździsta już przekwitła, Galaxy w pełni rozkwitu, a młodziutka Nigra w tym roku nie ma pączków kwiatowych. Ale w kolejce do kwitnienia stoją już następne drzewka i krzewy, na przykład złotlin, który za chwilę obsypie się kwiatami:

zotlinpki.jpg


Ewelinko, to magnolia Galaxy, która charakteryzuje się kolumnowym pokrojem i pięknymi, wielkimi, choć niezbyt licznymi kwiatami.
Moje azalie i rododendrony też już w blokach startowych! Dzisiaj jeszcze niektóre Rh pryskałam Magiczną Siłą, bo nie podobają mi się ich jasne listki.
A w oczekiwaniu na Rh, cieszą inne kwitnienia. Kwiaty mahonii przepięknie pachną:

mahoniakwiat.jpg


Kasiu, tak, to ta wisienka :) Z ozdobnych mam jeszcze kolumnową Amanogawę, która jeszcze nie kwitnie.
Klonik kwitł nie będzie, ale kolor listków o tej porze roku jest powalający:

klonikorangemodelistki.jpg


...i jeszcze takie wiosenne radości:

hostaky.jpg



kalinaonpki-2.jpg



laurowiniapki.jpg


Mój wielki oleander dostał nową donicę, bo ze starej zdecydowanie 'wyrósł':

oleandernowadonica.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.458 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum