TEMAT: Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 31 Mar 2015 17:40 #354167

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Białe kwiaty - piękne ! Kamelia - urzekająca. Powiedz, jak ją pielęgnujesz ? Czy rośnie w jakiejś przydomowej szklarence ? Zawsze mi się wydawało,że to bardzo wymagająca roślina i nie na nasz klimat...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 31 Mar 2015 18:06 #354179

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dalu :hearts: pomocy !

Dziś nawierciliśmy brzozę, oczywiście łatwo i prosto nie było :ouch: jak to u nas :happy: Wiertło uwięzło w drzewie, próba wyciągnięcia zakończyła się jego złamaniem, nawierciliśmy drugi otwór, zamontowaliśmy wąż, podłączyliśmy butlę, ale brzoza płacze okropnie. Sok spływa z obu otworów po korze, trochę kapie też do butelki, tylko trochę. Wyczytałam gdzieś, że można otwór zalepić gumą do żucia, ale nic to nie daje, jak uszczelnić otworki ?
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 01 Kwi 2015 10:12 #354392

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Dalu czy Twoja Kamelia zimuje w ogrodzie .Mam koleżankę ,która zauroczona jej kwiatami też sobie ja zafundowała aż 2 szt. Mieszka w podobnej strefie jak Ty .Fajnie mieć brzozę w ogrodzie, a u mnie rośnie przed domem, więc nie ma takiej opcji ,żeby wiercić dziurki i stawiać słoiki .Cudne kwitnienia krzewów o tej nieciekawej porze jak za oknem raz jesień raz zima .Kuruj się zresztą pogoda nie nastraja do wyjścia do ogrodu
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 01 Kwi 2015 11:51 #354420

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
A u mnie szczęśliwie bez sabucus nigra Eve przyjął się i udaje klonika :lol:
Ale ten pomarańczowy kolor jest świetny i takiego bza nie widziałam ;) Może się kiedyś skuszę na takiego, bo pomarńczowy to mój ulubiony kolor :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Kwi 2015 14:40 #355257

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Dalu, słoneczko moje :)
Tobie i całej Twojej rodzince - cieplutkie i wiosenne życzenia ...

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 04 Kwi 2015 19:36 #355383

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
:flower2: :flower2: :flower2:

Attachment IMG_7289-14.jpg not found

Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Kwi 2015 20:49 #355551

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U mnie peris rośnie w towarzystwie rh, więc powinno być mu dobrze. Może faktycznie jest za młody
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 05 Kwi 2015 21:30 #355563

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, mi ten klonik to na Orange Dream wygląda, ale to trzeba by było w różnych momentach poobserwować...
Zakupy na miejscowym targu? Ale masz dobrze! A my to musimy jeździć na szkółkingi! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 10 Kwi 2015 21:10 #356832

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewelinko, mam dwie kamelie - jedną w gruncie, a jedną w doniczce :)
Ta w gruncie, niestety, jeszcze nie kwitnie, ale ja cieszę się, że przetrwała już drugą zimę!
Ta kwitnąca, to nowy nabytek i jeszcze się zastanowię, czy zostawię ją w doniczce i przechowam przez zimę w chłodnym pomieszczeniu, czy też pójdzie do ziemi...

Krzysiu, mam nadzieję, że już dałaś sobie radę z sokiem brzozowym :drink1:
U mnie w tym roku coś słabo wypływa. Może dlatego, że jest taka susza?

Martusiu, faktycznie podobny do Orange Dream. Niedługo rozwinie listki, to zrobię mu fotki.
A mój targ, to ulubione miejsce mojego szkółkingu ;) Rośliny na miejscu, niezbyt drogie, wybór całkiem całkiem...
Już jestem umówiona na jutro rano z koleżanką :dance:
A tymczasem wczoraj kupiłam w mojej Biedronie śliczny okaz Rh - w końcu 'rzucili' mnóstwo odmian, ale większość bez pąków :( Z wyjątkiem mojego Alfreda ;)

Gosiu, moje pierisy też rosną na rabacie z Rh, azaliami i innymi 'kwasolubami' Dzisiaj całe zimozielone towarzystwo zostało potraktowane dolistnie Magiczną Siłą :garden1:


pieriskwitnieirh.jpg


Vero, coś mi się Twoje zdjęcie nie chce otworzyć :(

Aniu, dziękuję pięknie za przemiłe życzenia świąteczne :kiss3: Święta miałam wspaniałe, mimo nieciekawej pogody. Spędziłam je z całą rodzinką, w sumie było nas 10 osób; mieliśmy mnóstwo czasu na pogawędki, spacery i inne przyjemności, które oferował nam ...hotel. Ja sporo czasu spędziłam w basenie solankowym i jaccuzzi ;)

Kwiatuszku, mój klonik za chwilę rozwinie listki, a właśnie teraz, wczesną wiosną ich kolor jest najpiękniejszy, najbardziej intensywny B) A że był taki samotny, dokupiłam mu kolegę :P Tym razem z bordowymi listkami :hearts:

Jadziu, pogoda się poprawiła i coraz więcej kwiatów widać w ogrodzie :flower2: najbardziej cieszy mnie magnolia gwiaździsta i wczesna azalia PJM Elite. Mimo że obie maja kwiaty wymęczone przez niedawne wiatry i przymrozki :(


widoczekzmagiazIV.jpg


W skrócie można by rzec tak - wczoraj była zima, a dzisiaj ...lato :eek3: Różnica temperatur jest ogromna. Dość powiedzieć, że jeszcze wczoraj rano były 3 stopnie, a dzisiaj w ciągu dnia - 20 stopni :supr3: W cieniu! Od razu pojawiły się motylki, pszczoły i inne trzmiele i może moja morelka będzie miała jakieś owoce B) A wczesne tulipanki tak jak szybko otworzyły kwiaty, tak momentalnie omdlały...Zwłaszcza te czerwone:


tulipanywczesneczerwone.jpg


Inne tulipanki botaniczne:


tulipanybot.jpg



tulipanywczesneb.jpg


Rozszalały się też hiacynty:


hiacyntbiay.jpg



hiacyntciemnor.jpg



hiacyntfiol.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, Isia, chester633, anabuko1

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Kwi 2015 07:24 #356938

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Cóż Dalu można tylko pozazdrościć takiego kwiecia,ta magnolia cudna,choc w góry tez dotarła wiosna mieliśmy aż 19 st,to u mnie dopiero wczoraj stopniał snieg,krokusiki tylko kwitna,cieszmy sie ta piekna pogoda,bo ochłodzenie zapowiadaja,Pozdrawiam Cie.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Kwi 2015 08:56 #356949

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dalu :bye:
Magnolia cudna.Ale to ona jest jedną z najwcześniejszych, prawda??
Moja jeszcze trochę ;)
Ale i tulipnaki pięknie Ci już kwitną. ciekawa jestem jak, moje,Zaraz zobaczę :)
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2015 08:56 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 11 Kwi 2015 20:33 #357047

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu-Nie popełnię pomyłki ,jeśli powiem,że Twój ogród jako pierwszy wita u siebie wiosnę i przybiera jej barwy.Jesteś uprzywilejowana bo jako jedna z pierwszych oglądasz budzący się ogród.
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Kwi 2015 12:01 #357272

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Azalia i magnolia robią piękny początek kwitnienia krzewów:) Dobrze, że możesz je obie ująć obiektywem aparatu, większy efekt. Czy mi się wydaje, u góry, nad magnolią kwitnie jeszcze jakieś drzewo? Jak u Was z pąkami liściowymi na drzewach? Kamelia w ogrodzie to dla mnie już wyższa szkoła jazdy :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Kwi 2015 19:22 #357391

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Pieknie jest w twoim ogrodzie. W tym roku pierwszy raz zakwił mi pieris, ale się cieszę :)
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Kwi 2015 20:02 #357409

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Iwonko, witaj! Cieszę się, że zaglądnęłaś do mojego ogrodu :)
Gratuluję kwitnienia pierisa :bravo: On bywa dosyć humorzasty, ale ja na moje, odpukać, nie mogę narzekać. A już w tym roku naprawdę ładnie i obficie kwitną :flower2:

pieriskwitnie.jpg



pierisvarkwiatnie.jpg


Vitusiu, dobrze dojrzałaś! W głębi ogrodu kwitnie jeszcze śliwa ozdobna Hessei. Trudno ja sfotografować, bo to spore drzewo, a kwiatki - malutkie, delikatne...Ale w realu wygląda pięknie, zwłaszcza na tle błękitnego nieba:


liwahesseikwiaty.jpg


Pączki liściowe na drzewach? Troszkę się zazieleniło, pojawiła się delikatna zielona poświata, a na niektórych krzewach listki się już rozwinęły :)

Romuś, wiosenka w tym roku, w porównaniu z ubiegłym, i tak dosyć późna. Dwa ostatnie, ciepłe dni trochę przyspieszyły wegetację i w ogrodzie op razu zazieleniło się i buchnęły kolorki. A najwięcej, tak lubianego o tej porze, żółtego:


narcyztobiayzbl.jpg



narcyztyzbl.jpg


Aniu, magnolia gwiaździsta już przekwita, ale w kolejce czekają już następne, późniejsze - Galaxy i Nigra :dance:


magngwkwiaty-2.jpg


Na razie kwitną tylko tulipanki wczesne, botaniczne. Ale pozostałe już powoli pokazują pąki.

Dagmarko, i Ty doczekasz się prawdziwej wiosny! Może troszkę później, ale za to dłużej będziesz mogła się nią cieszyć :) Mieszkasz w pięknym miejscu, ale klimat u Ciebie z pewnością bardziej surowy. Chociaż u mnie też są góry, no może - górki ;)
Troszkę je widać na poniższej fotce:


widoczekzmagnigrami.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Margo2, dagmarazap, VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Kwi 2015 20:17 #357415

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Hiacynty tłuste ;) , moje ne diecie piaskowej :lol:
A ziarnopłon ładnie się z narcyzami komponuje :)
Jakie to szczęście, że rodki właściwe i do Ciebie dowieźli, bo ten żal dało się tu i ówdzie wyczuć :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Kwi 2015 20:30 #357419

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martusiu, i tu trafiłaś w punkt!
Zazdrość mnie zżerała, że Dorotka takie fajne rodki kupiła w Biedrze :P Pobiegłam następnego dnia i ...były! Mnóstwo odmian i to jakich! Ale 90 procent bez pąków, a ja niecierpliwa jestem i nie chcę czekać 100 lat na kwiaty ;) No i wypatrzyłam takiego jednego, wypasionego i wypączkowanego na maxa ...Alfreda :dance: Którego, nota bene, i tak nie mam gdzie posadzić :flower:
A ziarnopłon to mój ulubiony wiosenny zadarniacz. Zajmuje mi obecnie pół ogrodu, ale jak otworzy kwiatuchy do słoneczka, to cały ogród promienieje :flower2:

piwoniewziarnoponieIV.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród Dali czyli azaliowo-liliowy zawrót głowy 12 Kwi 2015 20:40 #357424

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Pięknie magnolia wygląda na tle, jeszcze trochę szarego, ogrodu - teraz jej czas.
Moja też już rozwinęła pąki.
Te "bierdonkowe" różaneczniki Doroty narobiły trochę zamieszania.
Sama uległam gorączce i kupiłam dwa fioletowe (libretto, Rasputin), uważając, że nie mam miejsca ;) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.661 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum