TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 01 Sty 2015 17:45 #324347

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Moniś, szczęścia w Nowym Roku! Oby był taki, żeby przykro się z nim było żegnać!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 01 Sty 2015 17:50 #324353

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ależ mi się spodobała Twoja wersja imprezowych dań!! Zgapię przy najbliższej okazji!! Pracy nie tak wiele, ale za to jaki efekt!

Niech Ci się szczęści w Nowym Roku :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 01 Sty 2015 18:00 #324363

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika na odwiedziny Forumowiczów też będą takie ,,cuda'' serowe z deski :yummi:

A życzenia Noworoczne hmmm...sama wiesz......zdrowia i psiaka.. :hug:
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2015 18:02 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 01 Sty 2015 21:06 #324582

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Moniko, dobry wieczór w Nowym Roku :bye: . Dobrego zdrowia, samych dobrych wiadomości, dobrego samopoczucia, słowem szczęśliwego Roku 2015 :drink1:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 01 Sty 2015 22:50 #324625

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- odpoczywam i się relaksuję. Mama zaprosiła na obiad noworoczny, dała wałowkę na jutro, tak więc odpoczywanie przeciągnie się do jutra ;)
W kominku ogień radośnie się pali, nagrzałam do miłej dla siebie temperatury.. Mąż coś marudzi, że gorąco- a wreszcie ciepło się zrobiło.. poza tym uwielbiam palić.. poprawiać drewienka, dokładać, patrzeć na ogień.. Kiedyś już się śmiałam, że pod tym względem z jaskini nie wyszłam :lol:

Wiosna za rogiem- oby tak było! Liczę na wczesną wiosnę i miły sezon- ale byłoby fajnie mieć rozpieszczająca nas aurę..
Ściskam serdecznie!

Gosiu- ja się do hodowczyni zgłosiłam po szczeniaka cavaliera,a dostałam dorosłego kinga- Zakuśka, więc tutaj los sam zdecydował..

Mąż się śmieje, że po psinkę pojedziemy razem- w drodze powrotnej on będzie prowadził, a ja z psiakiem na kolanach, żeby się do mnie przywiązał jak Zakuś, któego głaskałam całą drogę do domu- 2 godz w samochodzie przemawiania i głaskania. Mąz chce, żeby pies był "bardziej mój" bo to ja za Zakuśkiem tęsknię bardzo mocno.. a też się śmieje, że woli, żeby piesek wszędzie chodził za mną, a nie za nim ;) Zakusiek taki był- nigdzie się nie mogłam ruszyć, wszędzie za mną biegał, jak cień.. więc Mąż woli, abym to ja była osaczona :P
Mówię o tym psiaku, jakby to był jakiś pewnik, a suczka jeszcze w ciązy nie jest.. :silly:
To głupie, ale ucieszyłam się, że w rodowodzie suczka ma Matkę Zaka.. Śmieszne się to wydaje nawet mi samej, że tak do tego podchodzę- ale takiego szczeniaczka umiałabym pokochać.. z tęsknoty za Zakiem.. Zwariowałam..?! :oops:

Asiu- popieram.. Niech będzie fajny pod każdym względem!
Sylwester i Nowy Rok 13/14 stał pod znakiem sporej awarii na budowie, spotkanie z serwisantem 1go za dodatkową opłątą..nerwy itp.. cały rok to było ciągłe psucie się czegoś, ekipy na budowie i ciągłe nerwy.. Patrząc na to w ten sposób- to w tym roku będę robić zakupy, stać w korkach, gotować i dobrze się bawić- zgadzam się!
Dla Ciebie też wszystkiego dobrego!!

Agusiu- zgapiaj na zdrowie.. i smacznego życzę :) Najwięcej roboty z wycinaniem pumpernikla w małe okrągłe kanapeczki "na jeden ząb"- ale generalnie szybko, łatwo i nie ma co zepsuć! :funnyface:
Na słodko też coś zrobiłam- ..oszukiwane tiramisu lodowe. Oszukiwane na tyle, że herbatniki nie były moczone w kawie i alkoholu. Mimo wszystko lodowy torcik smaczny- jak lody śmietankowo-kawowe.

Pawełku- jak się goście forumowi zapowiedzą i dadzą szansę na przygotowanie zapasów ;) - to jak najbardziej.. A forumowicze to zamierzają się wreszcie kiedyś w odwiedziny wybrać..?! :hammer:

Dla Was również wszystkiego dobrego w 2015- niech się spełniają marzenia a rok 2015 będzie czasem zdrowia, spokoju i uśmiechu :hug:

Kasiu- serdecznie witam u progu Nowego.. Niech nam wszystkim ten rok przyniesie radosne chwile :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 09:50 #324669

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
To głupie, ale ucieszyłam się, że w rodowodzie suczka ma Matkę Zaka.. Śmieszne się to wydaje nawet mi samej, że tak do tego podchodzę- ale takiego szczeniaczka umiałabym pokochać.. z tęsknoty za Zakiem.. Zwariowałam..?!

Wcale niegłupie :hammer: ! To poniekąd magiczne….
Miałabyś siostrzeńca (albo siostrzenicę) Zakusia.!!! Rodzina, wspólne geny i te sprawy.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 12:04 #324708

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, witaj kochana! Jak samopoczucie? Chyba odpoczęłaś po szaleństwach sylwestrowej nocy, a przed Tobą jeszcze parę dni wolnego. Pyszna perspektywa. Wcale mnie nie dziwi Twoje siedzenie przed kominkiem, mam to samo upodobanie, niestety chwilowo kominkowanie nie jest praktykowane. Atawistyczne zapatrzenie w ogień, to ulubione moje zajęcie nie tylko w zimie. Cały rok, poza oczywiście okresem upałów, odpalałam kominek i miałam z tego wielką przyjemność. Wszystko nabiera uroku, robi się przytulne i bezpieczne. Już pewnie pytałam, czy czytałaś K.Lorenza 'I tak człowiek trafił na psa'? On właśnie pisze, że najlepszym rozwiązanie po stracie psijaciela, jest jego krewniak, nawet najdalszy. A ponieważ psiaki jednej rasy są przecież bardzo do siebie podobne, można odnależć w nowym psiaku cechy tego utraconego i tym sposobem człowiek trochę ukoi żal, a maluch znajdzie wspaniały dom i zwielokrotnioną ilość miłości.
Twój osobisty księgowy ma rację oczywiście. Dawniej, kiedy dla psa gotowałam, twierdziłam, że to człowiek się przy psie pożywi, teraz z chrupkami to inna sprawa :) Dobrego dnia i humoru :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 14:37 #324744

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu- siostrzeniec to za dużo powiedziane.. 10 woda po kisielu byłaby bliższa prawdy.. Ale gdyby sie udało mieć szczeniaczka od tej suczki, to byłabym zadowolona- jakoś tak miałabym poczucie, że cząstka Zakuśka wróciła..

Haniu- odpoczywam i cieszę sie wolnym czasem! Pogoda nie ułatwia- wietrznie dziś i deszczowo.. taka plucha ponura. W sam raz była aura sprzed kilku dni- leciutki mrozek i okolica oprószona śniegiem. Mogło tak zostać- a teraz mokra breja, lekkie ciepełko.. Rosliny chyba zgłupieją od tej pogody.. :hammer:

Nie, nie pytałaś, czy czytałam.. i nie- nie czytałam. Serio tak twierdził, że daleki kuzyn może pomóc..?
Wiesz- ja się starałam na jakiegoś psiaka spojrzeć serdecznym okiem.. nawet przeglądałam strony schroniska- biedne psiaki, ale do żadnego serce się nie wyrywa :oops:
W rodowodzie potencjalnej mamuśki, która wg planów hodowli ma mieć wkrótce randkę ;) znalazłam matkę Zaka i jego obydwu dziadków. Te psiaki pojawiają się w 4 pokoleniu wg rodowodu więc to prehistoria- ale są! Sama się z siebie śmieję, ale już serdecznie myślę o ewentualnym szczeniaczku z tej linii, a jeszcze o nim wróble nie ćwierkają :silly:

Księgowego muszę się posłuchać, bo niestety ma rację. Nowy piesek to wydatki- wet, karma..
Zostaliśmy z kilkoma kg karmy po Zakuśku- tej dla nerkowców. Kontaktowałam się ze schroniskiem, czy nie chcieliby wziąć, ale brak odzewu z ich strony, tel nie odbierają.. :think:
Poza tym Zakusiek znał rytm domu, wszystkiego był nauczony- a nowy piesek to nauka wszystkiego od nowa- teraz nie możemy sobie na to pozwolić czasowo.

Pozdrawiam i uśmiechu życzę, na przekór pogodzie za oknem- brrrrr!

*******
Po śniegu prawie śladu nie ma.. Za oknem deszcz i wiatr- ponuro się zrobiło i nieprzyjemnie. Cieszę się mimo wszystko wolnym czasem- bardzo była mi potrzebna ta chwila wytchnienia- a sielanka trwa aż do 7go :dance:
Tymczasem za oknem..
Resztki śniegu z trudem znalezione..
DSC07153.jpg


Uznajmy, że większość rabat się nawadnia ;) Tu przed wejściem, w tle połamany od wiatru miskancik :unsure:
DSC07151.jpg


Azalka z pąkami- oj, żeby nie było jej za ciepło. W pogotowiu zimowa agro- gdyby mrozy nagle przyszły!
DSC07152.jpg


Zmykam- idę napalić w kominku, bo wiatr huczy za oknem!

Sprawdzałam ludowe porzekadła a propos pogody..
Na dziś- Makary pogodny, cały styczeń chłodny.. Więc styczeń będzie ciepły ;) bo pogodnie na pewno nie jest. Tak więc nie narzekamy na ponurośc i deszcz- styczeń nie zetnie nas mrozem dzięki temu.. :lol:
Najważniejsze, jaka będzie pogoda w 3 Króli- to będzie znak, czy wiosna będzie wczesna.. Na Trzech Króli słońce świeci, wiosna do nas pędem leci. Tak więc we wtorek wszystko się wyjaśni :funnyface:

Tym razem serio- zmykam :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 14:43 #324745

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A jak prace wykończeniowe? Miało być układanie wykładziny, zdaje się i takie tam... różne? :think: ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 15:23 #324759

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, karmę po Gapci, oddałam wetowi. Mają pacjentów potrzebujących wsparcia materialnego. Może też spróbuj. :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 16:55 #324793

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu- miały być i wykładziny i różne inne też ;) ale się trochę pozmieniało.. Może w poniedziałek zabierzemy się za malowanie kuchni.. a wykładziny muszą poczekać jeszcze chwilkę.

Haniu- na to nie wpadłam, muszę się zapytać. Chociaż wydaje mi się, że jak karma nie jest fabrycznie pakowana, to się wszyscy obawiają, że jakaś trefna może.. :think:

Szkoda mi wyrzucać, bo medyczne karmy tanie nie są, a przecież choroby nerek i kamica to nie jest chyba jakaś rzadka choroba- mogłoby się komuś przydać..
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 17:05 #324804

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Moniko, widziałaś? :laugh1: Zainspirowałaś mnie swoim wpisem i popełniłam wątek: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/r...slowia-ludowe-pogoda
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2015 17:07 przez olibabka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 17:09 #324806

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia-a jakieś plany ogrodowe na ten rok są?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 17:48 #324819

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Taką karmę może przecież zjeść zdrowy pies :think: A jakieś psisko w rodzinie? Albo u sąsiadów? Może tak wykorzystasz, bo szkoda wyrzucić. Jeżeli nie masz zaprzyjażnionego weta, to może być trudno :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 19:00 #324847

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Najlepszego w Nowym Roku :drink1:
Karmę najprościej oddać do schroniska, z pewnością się ucieszą.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 19:12 #324852

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Dobry wieczór Moniko :)
Serdecznie witam i cieplutko pozdrawiam w Nowym Roku :)
Twoje ostatnie wpisy podsunęły mi pewną podpowiedź dla Ciebie - tylko, bardzo Cię proszę, nie uznaj tego za wymądrzanie się jakiejś baby, tylko potraktuj moje słowa jako troskę o Twoje przyszłe, spokojne życie z nowym pieskiem.
Przed decyzją o zakupie szczeniaczka z konkretnej hodowli ( np. tej, o której wspominasz ), KONIECZNIE sprawdź rodowody OBOJGA rodziców: czy przypadkiem i u mamy, i u taty nie powtarzają się ci sami przodkowie ... Zakuś cierpiał na kilka chorób genetycznych ( serce, kamica ) , w rodowodzie przyszłego malucha pojawia się mama Zakusia, a to oznacza, że musiała być nosicielką wadliwego genu; jeśli potencjalny tato również będzie nosicielem, potomstwo obojga będzie chore.
Czy u kingów konieczne są badania genetyczne na występowanie chorób związanych z rasą? I to można by sprawdzić, czy hodowca przeprowadził takie testy.
Tak czy inaczej, proszę Cię - porównaj oba rodowody - im mniejsze pokrewieństwo i im mniej wspólnych przodków, tym lepiej rokuje to dla zdrowia malucha.
Jeszcze raz przepraszam za ten "wykład", ale ... chodzi mi o dobro Twoje i pieska :)

Haneczko :)
Karma dla nerkowców charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów i bardzo niską - białek. Lepiej więc nie podawać jej psom ze skłonnością np. do nadwagi ;-)
Moja Vini przez 3 lata po operacji pęcherza dostawała taką specjalistyczną karmę, a kto wie, co zadysponuje nasz weterynarz dla Figusia....? On też ma potężny kamieniołom w pęcherzu ...

Ściskam Was dziewczyny :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 19:42 #324877

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Anusiu, słusznie prawisz, ale odrobinka nie zaszkodzi na pewno. Przecież to nie na wciąż, tylko jakaś pozostałość. I po kilka kulek do zwyczajnej karmy. Jak zdrowy pies, raz na jakiś czas troszkę sobie pozwoli... :kiss3: Moje ulubione lody też tłuściutkie :oops: Kubuś dostał -za zgoda weta-karmę pozostałą po Gapie, taką już przełożoną do wiadereczka, RC Renal.
Dobrze, że piszesz o tych genetycznych sprawach, na pewno trzeba rzecz poważnie przemyśleć. I omijać szerokim łukiem niektóre linie Zakusiowego rodu.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2015 19:50 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 19:45 #324878

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia-posłuchaj Ani,wie o czym pisze :) Kiedy ja szukałam swojego bernusia to oprócz tego co pisze Anka zwracałam uwagę jak długo żyły kolejne pokolenia.U berneńczyków jest to bardzo ważne bo średnia umieralności to 7,5 roku :( Mama Dina w kwietniu skończy 11 lat i ma się całkiem dobrze :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.462 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum