TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 19:51 #324885

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Wiesiu- też tak sądziłam, ale chyba nie są zainteresowani. Zdaje się, że rozpakowanych brać nie chcą. Mailowałam, pisałam na fb- bez odzewu.. Może spróbuję się tam przejechać i zapytać..?
Podejrzewam jednak, że nie wezmą odpakowanej- w sumie bym sie nie zdziwiła. Wiesz jacy potrafią być ludzie- a może ktoś specjalnie by przywiózł jakoś zatrutą karmę, bo nie lubi schroniska w swoim sąsiedztwie.. Muszą brać wszystko pod uwagę zapewne..
jeszcze ich poatakuję w weekend ;)

Aniu- absolutnie nie mam pretensji do Ciebie! Masz rację!
Znam zagrożenia chowu wsobnego- już sie pytałam, kto ma być szczęśliwym Tatusiem ;) Hodowczyni odpisała, że za kilka dni odpowie na wszystkie moje rozterki, więc czekam..
Przodkowie Zaka pojawiają się w 4 pokoleniu, więc u potencjalnego szczeniaka w 5tym. Teoretycznie geny powinny się mówiąc potocznie rozwodnić.. ale nie wiem przeciez, na co chorowały pozostałe pieski i co wniosły w genach.. :think: To jest przekrój przez hodowle w kilku krajów.
Problem polega na tym, że tych psiaków jest niewiele, to mało popularna rasa i ciężko o skojarzenie rodziców niespokrewnionych.
Hodowle, z którymi rozmawiałam szukają partnerów dla swoich suczek w zagranicznych hodowlach- w ramach szukania nowej puli genowej.
Jednak skąd pewnośc, że te "inne" będą nieobciążone..

Z tego, co wiem, to hodowcy nie maja obowiązku robić badań genetycznych u Kingów- nie jest to tak usankcjonowane, jak np dysplazja stawów biodrowych..
Hodowczyni, z którą się kontaktowałam robiła matce 2 testy dna, jednak nie na choroby serca, tylko jakieś inne choroby.
Hoduje też Cavaliery i też robi im testy dna, ale to chęć i wola hodowcy. To jedyna hodowla, która podaje takie informacje- wszystkie inne jedynie listę zdobytych medali i championatów. Więc może tutaj sie starają też dobrze dobierać rodziców..?

A propos wady serca, jaką miał Zakusiek- ja mam taką samą.. :unsure: Moja Mama nie ;)

EDIT..
Haniu, niestety psiak Siostry też na diecie- dermatologicznej, psiak koleżanki na light.. więc nie mam komu przekazać.
Coś pewno wymyslę w końcu ;)

Romciu- niestety nie jestem w stanie uzyskać aż tak daleko posuniętych informacji, jak długość życia psiaków z rodowodu.
Niektóre hodowle mają zakładki TM, niektóre nie.. Albo nie podają danych, albo psiaki wciąż żyją..?
W jednej z hodowli, której strony oglądałam niektóre psiaki umierały w wieku 4-5 lat.. Zakusiek zmarł w wieku 8.5 roku.

Z poprzednim piesiem też miałam przejścia- odszedł z powodu bardzo agresywnego nowotworu płuc- guz urósł w 5 dni! Miał rtg w poniedziałek i nic nie wykazało.. a w sobotę już guz wielkości mandarynki! Jego mama go przeżyła o kilka lat.. o ojcu nie mam wiedzy.
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2015 20:19 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, hanya, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 20:55 #324922

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Ufff, cieszę się, że nie przyjęłaś moich wywodów jako przejawu zarozumialstwa ... i że doskonale orientujesz się w zasadzkach chowu wsobnego :) w Polsce nasz "cudowny" Związek Kynologiczny nie wymaga od hodowców obowiązku przeprowadzenia testów DNA, które w ogromnej mierze wyeliminowałyby większość letalnych cech, a przynajmniej w dużym stopniu ograniczyłyby nosicielstwo poprzez wykluczenie z hodowli.
Sama robiłam Dredzikowi gruntowne badania oczu u okulisty we Wrocławiu, aby upewnić się, czy nie ma PRA, dziedzicznej wady wzroku, ale na testy na Florydzie nie było mnie już stać - kilkanaście lat temu sam transport próbki kurierem był horrendalnie wysoki. Rtg bioderek też robiłam - u miniatur nie ma takiego wymogu - ale chciałam być pewna.

Może nasze wnuki doczekają się bardziej restrykcyjnych przepisów kynologicznych, ponieważ jak na razie, toniemy w mrokach wieloletnich zaniedbań.... ze szkodą dla naszych psiaków.
Trzymam kciuki, aby odpowiedzi hodowczyni rozwiały wszystkie Twoje wątpliwości, a co ważniejsze - aby były uczciwe i prawdziwe.
Tymczasem planuj wiosenne prace i nasadzenia ... może pod kątem przyszłego czworonoga ;-)?
Jak zimują wrzosy ? Okryłaś im nóżki ;-)?
Pozdrawiam cieplutko ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 02 Sty 2015 21:23 #324935

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu- wrzoski zimują nieźle.. szczególnie biorąc pod uwagę, że u nas temperatura na plusie. :P Okryte stroiszem w trakcie fali mrozów i tak juz zostawiłam. Oby przeżyły!

Zupełnie jakos mi nie w głowie wiosenne rewolucje na rabatach. Na razie zupełnie o tym nie myślę- a chyba powinnam!

U nas hodowcy chyba musza jedynie pilnować, aby nie było zbyt dużego pokrewieństwa, a na choroby tak uwagi nie zwracają. Pies ma interchampionat, więc to dobry materiał do rozrodu- tak się patrzy na to. Kingów niewiele, więc też i nie ma zbytnio w czym wybierać.. Teraz hodowcy się starają i jeżdżą za granicę w poszukiwaniu reproduktorów- po Europie, niektórzy szczeniaki sprowadzają z Ameryki i nimi wspierają swoje hodowle.
Populacja Cavalierów jest znacznie większa i bardziej mają w czym wybierać..

Związek Kynologiczny na pewno ma swoje grzeszki na sumieniu.. ROk temu słyszałam o jakiejś koszmarnej hodowli Yorków k/Wawy, właścicielka jest członkiem związku. To zdumiewające, bo przecież jest coś takiego, jak kontrola miotu, ocena warunków w hodowli.. :jeez: Brak słów..

Szacunek dla Ciebie, że robiłaś więcej badań, niż wymagane minimum- mało kto zadaje sobie tyle trudu! Mnie przekonuje w tej hodowli fakt, że jako jedyna podaje wyniki testów dna- widać, że w ogóle coś robi w tym kierunku..
Obecność linii Zaka w rodowodzie- to przemawia na plus w kwestii serdeczności do potencjalnego szczeniaczka. A co do zagrożenia wadami- ile mi sie uda dowiedzieć, to sie dowiem- bardziej jednak muszę zdać się na łut szczęścia i uczciwość hodowczyni..
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Sty 2015 15:54 #325067

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Witam serdecznie w sobotnie popołudnie!
już mi się dni mylą- jaka to miła świadomość, nie zwarać uwagi na kartkę w kalendarzu. jeszcze kilka dni będę się mogła cieszyć ta beztroską ;)

Przeglądałam zdjęcia z początku 2014 roku.. Ciekawe, czy będzie powtórka..
11 stycznia.. Jeszcze leży agro.. Cały 2014 to był czas likwidacji dywanów z rabat i nieudolna walka z chwastami
DSC04306.jpg


Niewiele później.. 25 stycznia
DSC04370_2015-01-03.jpg


DSC04368.jpg


A na zachętę ;) 30 marca- to już niedługo :woohoo:
DSC04791.jpg


Ehhh.. byle do wiosny- więcej słońca, cieplej..to może i w duszy się nieco rozjaśni..

Tymczasem pozdrawiam z wietrznej okolicy- ale dudni wiatr!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Ewogrod, hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Sty 2015 16:03 #325073

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Monisia, pewnie, że się rozjaśni! Lecimy już z górki teraz i pierwszy przystanek: wiosna za rogiem :hug: Może w tym roku będzie tak samo jak w zeszłym? :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Sty 2015 23:08 #325299

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bardzo na to liczę, że wiosna przyjdzie wcześniej, jak rok temu. Gdy sobie przypomnę tę Wielkanoc, kiedy spadł śnieg, a w majówkę ubrana byłam w 2 polary i jeszcze marzłam- brrr..oby się klimat ocieplał troszkę- szczególnie od marca :lol:

Już się nie mogę doczekać wiosny- wtedy wszystko się wydaje łatwiejsze..
Pozdrowionka :hug: - u nas dalej wiatr hula za oknami :unsure:

********
Jutro bimbam- jaka odmiana po ostatnich dniach :happy3: a w poniedziałek zaplanowaliśmy malowanie kuchni- aaaale mi się nie chce!
jest jednak nikła szansa, że się ta impreza odwlecze :lol:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 03 Sty 2015 23:59 #325319

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu-u mnie w zeszłym roku ostatni śnieg spadł 4 kwietnia a jego resztki były widoczne jeszcze 14 kwietnia,ja takiej wiosny nie chcę.
Monia-nienawidzę rozpoczynać jakiejkolwiek roboty w poniedziałki,po prostu nie cierpię poniedziałków :P Trzymam się starej zasady "w poniedziałek chociaż pożycz a wypij" :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 10:55 #325358

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Żeby była wczesna wiosna i już dalej bez zimy :) Marzenie, ale może w tym roku się spełni :hearts:
Boję się bardzo wczesnej wiosny z póżnymi przymrozkami. Rośliny wystartują i potem :hammer: Ale wpływu na to nie mamy, trzeba zabezpieczać, co się da i cieszyć się, jak szlag nie trafi wszystkiego.
Jaki kolor kuchni? Malowanie łatwe, czy dużo przygotowań i obróbek?

Romuś- stara zasada :rotfl1: Nigdy nie słyszałam :happy: U Ciebie dłużej leży śnieg, rośliny zaczynają wegetację póżniej i są bezpieczne.

Dobrego dnia i pogody na spacer :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 13:22 #325435

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64602
Moniko :)
Dziękuję serdecznie za troskę, dobre słowo i podtrzymywanie na duchu :) okazało się to niezwykle potrzebne i pomocne; jestem Ci za to bardzo wdzięczna ...
Mam wielką nadzieję, że wkrótce u Ciebie pojawi się mała, puchata kuleczka - i wierz mi, będzie to najpiękniejsza wiadomość, jaką u Ciebie przeczytam :) A póki co - planujmy wiosenne prace ziemne, wysiewy i rozsady, ponieważ nasze zielone rozważania i marzenia to jedna z niewielu, zimowych przyjemności.
U nas dzisiejsza pogoda szaleje: na przemian bezchmurne niebo z jaskrawym słońcem, a za chwilę deszcz ze śniegiem i zawierucha. Temperatura na plusie, więc wszelki biały opad natychmiast topnieje, ale wiatr dmucha z niezwykłą siłą.
Pokazałaś krokusy w moim ulubionym kolorze! Kocham żółtą barwę kwiatów zwłaszcza wiosną .... trzymam kciuki, aby jak najszybciej i nie niepokojone przez mrozy zachwyciły Cię i tej wiosny :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 15:49 #325504

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Romciu- podoba mi się Twoja zasada- jak nie piję.. to czasami mam ochotę zacząć :silly:
Jest duża szansa, że w poniedziałek Mąż będzie zajęty, więc się upiecze ;)

Haniu- oj, pogody na spacer to nie ma.. Poszłam do pobliskiego spożywczego i to już była ciężka przeprawa- wieje przeokrutnie!

Malowanie na ten sam kolor, co był- Stepy Bengalu..czy jakoś tak :think: Malowanie było robione przez meblami, a później montaż parapetu, chwilę przed świętami przekuwaliśmy gniazdko elektryczne, tak więc sporo łatek jest na ścianach. Musimy pomalować, żeby było schludnie.
Jest też jedna sprawa- nie mamy nic na ścianach, więc przy gotowaniu czy myciu chlapią się ściany. Mi się marzy szyba-ale to za jakiś czas.. Musimy wymyślić coś tymczasowo, chociaż do oparcia o ścianę, żeby zabezpieczyć :think: :think:

Aniu- cieszę się, że krokusami trafiłam w gust :hug: Ja w ogródku lubię chyba każdy kolor. Kiedyś nie przepadałam za białym, a teraz wręcz jest wskazany- tyle kolorów naćkałam, że czas nieco uspokoić rabaty :happy3:

u nas też kalejdoskop- słońce, okropny wiatr.. a przed chwilą padało coś co ktoś w jednym z wątków okreslił trafnie styropianem.. Tak więc i u nas styropian padał :lol:

udana operacja Figusia cieszy mnie niezmiernie- bardzo to przeżywałam! Teraz jedynie trzymam kciuki, żeby wrócił szybko do zdrowia i szczęśliwie spędzał jesień życia u Was :hearts:

******
Na rabatach ponuro, żadne cebulowe nie są na tyle naiwne, żeby wystawiać nosy ;) Pączki na azalkach w miarę spokojne.. Satomi niepokojąco kolorowa i nie daj Boże, żeby kwitła.. Japonki z małymi pączkami śpią.
Zebrinusek powiewa na wietrze pędzelkami- jak się cieszę, że się na nie doczekałam, po 3 latach wypatrywania ich..
DSC07159.jpg


Bergenie fajnie zaróżowione. Ciekawa jestem, czy wiosną te liście po prostu zmieniają kolor na zielony, czy bedą do wycięcia i wyrosną nowe. To pierwsze bergenie jakie mam i ich pierwsza zima u mnie.
DSC07155.jpg


Żurawki niezawodne- w łagodne zimy nic nie tracą z urody
DSC07158.jpg


Skalniaczkowo.. Wiosną muszę przenieść skalniak w lepsze miejsce- niestety najlepsza rabata raczej nie powstanie i będe miałą tu spory dylemat.. Pomartwię sie w maju ;)
DSC07156.jpg


Ozdobny dereń i słońce, chowające się za dachem sąsiadów
DSC07160.jpg


Młode krzaczki ognika.. jeden zimowy-przebarwiony, drugi letni-cały w zielonościach.. Jak to śmiesznie widać różnice- czerwony rośnie z brzegu rabaty tuż przy płocie. Zielony zaledwie metr dalej, w kąciku przy thui- wyraźnie mu cieplej.
DSC07163.jpg


Widoczek na okolicę- brak sniegu odebrał nieco uroku..
DSC07167.jpg


DSC07164.jpg


Rabatka urodzinowa, do dokończenia w sezonie. Pomysłów kilka, ale żadnego sensownego
DSC07168.jpg



W złą godzinę pomyślałam o śniegu.. Mówisz-masz..
DSC07170.jpg


DSC07171.jpg


Pozdrawiam gorąco- idę udawać, że umiem gotować :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 16:10 #325510

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Cześć Moniś!
U nas też rano przeszła niemal burza śnieżna, ale popołudnie było już słoneczne. Nawet udało mi się wyciągnąć eMa na spacer.
Pokazałaś śliczne marcowe krokusy. Z ciekawości zerknęłam do swojego archiwum i zdjęcia pierwszych kwiatów pochodzą z 22 lutego! To już bardzo niedługo!
To znaczy, że wiosna za pasem ;) .
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 16:12 przez asia2.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 16:18 #325518

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, poudawaj, poudawaj :rotfl1: U nas przed chwilą śnieżyca ale tylko parę minut. Wiatr zrobił się okropnie zimny. Bardzo dobrze, niech śnieg pada, niech mrozik przyjdzie. I miejmy to za sobą.
A jaki był pomysł na wykończenie okolic zlewu i kuchenki? Szkło hartowane za kuchenkę, tak?
Mnie też odechciało się wychodzić, ale od dziś zaczyna się 'dyżur' u sąsiadów. Nie jest zimno, to psisko u siebie będzie, ale martwię się o ich dom :jeez:
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 17:30 #325562

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu- z lutego :blink: ale masz dobrze :hug: U nas różnica w rozkwitaniu tych samych roślin między naszym ogródkiem a Mamy wynosi ok tygodnia.. na korzyść Mamy :dry: Dzieli nas zaledwie 40km, ale my na otwartej przestrzeni- może stąd takie opóźnienie..

Wiosna za pasem- oby! :dance: U nas śnieżycy nie było..pokręciły się kulki trochę na wietrze, większość się roztopiła. Zwariowany dziś był dzień, dobrze, że chociaż słońce trochę poświeciło.

Haniu- udawanie wyszło całkiem nieźle i dość smacznie. Na początku strzeliłam piękną gafę, bo kotlety w panierce zaczęłam obtaczać odwrotnie- najpierw bułka, później jajka :happy4: A jak sie zdziwiłam, że w smażeniu panierka mi odpada :funnyface: Na szczęście przy drugim się zreflektowałam i dalej już z górki ;)
Na obiad były więc moje znienawidzone schabowe (nienawidzę robić i już wiem dlaczego ;) , jeść bardzo lubię), do tego dziki ryż z duszoną papryką i cukinią.
Mam już fajrant :silly:

Pomysł na kuchnię, to szkło hartowane, a że trochę go musi pójść, to sama rozumiesz.. :whistle:

Dyżur sądziedzki-ważna rzecz! Nie dawaj się pogodzie i psiaka pocieszaj w tęsknocie :hug:

*******
Na fali tęsknienia za Kumplem wczoraj zaczęłam oglądać filmy na youtube o szczeniaczkach w domu. Zdałam sobie sprawę, że ja psinę młodą wychowywałam 20 lat temu, wszystko muszę sobie przypomnieć!
Poszło mi wtedy dość sprawnie z Lordkiem, praktycznie bez higienicznych wpadek w domu, a psina szybciutko zaczęła szczekaniem sygnalizować potrzebę wyjścia. Na smyczy też pięknie chodził, nawet na ringówce- zresztą złoty medal zdobył na wystawie.
Zakusiek z kolei duży już był i chętny do nauki, więc też bez problemu. Jedynie chodzenie na smyczy było nie do opanowania- kręcił sie jak diabeł tasmański dookoła mnie, a mi nie zależało na chodzeniu na smyczy więc darowałam sobie i jemu naukę.
Być może latem pojawi się maluszek- kurczę, wszystko trzeba będzie zaczynać od nowa :jeez: Rozglądam się po pokoju w poszukiwaniu pułapek, planuję, jak pochowam kable itp..
Generalnie jestem w fazie i chciałabym..i boję się.. Jednak nie ma co się martwić na zapas- psiaków i tak żadnych nie ma i długo nie będzie, więc "problem" niejako sam się rozwiązuje :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 17:44 #325575

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Monia wszystkiego dobrego w Nowym Roku :hug:

Na ten rok mam mocne postanowienie - jak tylko Pawełek do mnie zawita, to robimy nalot do Ciebie :happy-old: . Tak blisko siebie mieszkamy, że to aż wstyd, że jeszcze się nie widziałyśmy :silly: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2015 17:45 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 17:53 #325586

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Tak,tak,tak albo bardziej nowocześnie yes,yes,yes.... :rotfl1: Dorcia odpalę dwukołowca i jak Sebastian nie wsadzi(chyba złe słowo :devil1: ) mi pod żebro 13 płaskiej to polecimy moto.....
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 17:58 #325590

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Bergenie fajnie zaróżowione. Ciekawa jestem, czy wiosną te liście po prostu zmieniają kolor na zielony, czy bedą do wycięcia i wyrosną nowe. To pierwsze bergenie jakie mam i ich pierwsza zima u mnie.

Moniś ten kolorek to normalka-czasami jest nawet buraczkowy - wiosną wrócą do zielonej normy, jak liście uschną lub zmarzną to je wytniesz na pewno rozpoznasz :bye: .
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 17:59 #325592

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Pawełku Sebastian nic by nie powiedział (no może coś by pomyślał :tongue2: ) - ale ja tylko na 4 kółkach :whistle: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 04 Sty 2015 18:16 #325605

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, witaj noworocznie!
Ja też przejrzałam archiwalne fotki i te widoki napawają optymizmem! Zanim pojawią się pierwsze krokusy będę jednak wypatrywać kwiatów przebiśniegów :search:
Masz może ciemierniki? Polecam, to gwiazdy tej pory roku! Idealnie rosną również w donicach, mogłyby ozdobić wejście do Waszego pięknego domku :kiss3:
Czytałam, że rozważasz przygarnięcie szczeniaczka, kibicuję żeby udało się znaleźć pieszczocha, na pewno przysporzy Wam wiele radości!
Tego Ci życzę z całego serca :hug:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.611 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum