TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 06 Sty 2015 17:23 #326484

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A jak u mnie był i spory mróz i cały dzień słońce, to jak mam rozumieć mądrości ludowe? Jednoczesna długa zima i wczesna wiosna jakoś kłócą mi się ze sobą :happy3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 06 Sty 2015 17:49 #326496

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- myślałam o próbie w weekend, ale dostałam u Ani reprymendę ;) , że chcę ciasto gotowe wykorzystać, więc teraz nie wiem, czy się porywać.. a jak się uda smaczna- to czy się przyznawać :funnyface:

Markitko- musimy najpierw wyjaśnić pojęcie sporego mrozu.. Jako, że jest styczeń i temp -10* jest całkiem normalna w tym czasie, to "spory" zaczyna się zapewne poniżej -20*, a że takiej u Ciebie na pewno nie było, to słońce wygrywa :dance:
Podoba się Tobie taka wykładnia :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 06 Sty 2015 17:58 #326501

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia-jesteś specjalistką od interpretacji :P tak trzymać :teach: Nażarłam się racuchów i teraz chce mi się spać :jeez:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 06 Sty 2015 17:58 #326502

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bardzo mi się podoba :happy3: i będę jej się trzymać :happy4:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 06 Sty 2015 18:00 #326504

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jakie gotowe ciasto kupujesz? Jakby było sensowne, to chętnie spróbuję :oops:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 06 Sty 2015 18:01 #326505

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Wykładnia cokolwiek tendencyjna :rotfl1: ale niech będzie...
Roma napchała się racuchami... ja najchętniej wciągnęłabym cały upieczony dziś chlebuś :oops:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 06 Sty 2015 20:55 #326642

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Te dwa przysłowia się nawzajem wykluczają. No bo przecież nawet przy bardzo mroźnej pogodzie może być słonecznie
. Trzeba się trzymać tej wersji, że słońce więc będzie wczesna wiosna
Ty nie narzekaj na swięta w tym roku. Poczekaj do przyszłego to dopiero zobaczysz jak fatalnie sie układają
Co do panierki możesz dodać sezam, albo pokruszone płatki kukurydziane. Pycha
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 06 Sty 2015 23:36 #326744

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Romciu- ja się najadłam wszystkiego, co znalazłam w lodówce. Z tego powodu dobrze, że ide do pracy- lodówka zostaje w domu :happy3:

Martuśka, cieszę się, że mogłam pomóc. :hug: :happy3: Ja też się tej teorii trzymam i za nic nie dam sobie wmówić nic innego ;)

Haniu- w sklepach widziałam w opakowaniu ciasto francuskie, ciasto do pizzy i ciasto do tarty. Nie moge się wypowiadać, czy sensowne, bo robiłam raz- ja niezadowolona ze smaku "farszu" na ciasto nie zwróciłam już uwagi, Mąż chwalił.. Tak więc jest różnica zdań.. ;)
W weekend może zrobię próbe- nie wiem jeszcze czy ciasto kupię, czy pokuszę sie o samodzielne wykonanie..?

Gorzatko- jakoś trzeba się pocieszać i liczyć, że sie spełni! Myślenie życzeniowe ma moc sprawczą- podobno ;)

Gosiu- dlatego też trzeba wyciągnąć z powiedzenia to, co nam odpowiada, wczepić się w to jak rzep i czekac wczesnej wiosny :lol:
Za rok wolne dni wypadają jeszcze gorzej?!? :jeez:

Panierka z płatków! Racja- przecież moja Mama często tak robi! Przekażę Mężowi- niech się doszkoli :happy-old:

*********
Mam chytry plan, że późno pójdę spać- dzięki temu jutro" przyjdzie później :lol: Nie liczę na to, że jak wcale nie zasnę, to jutra nie będzie- nie raz już sprawdzałam ;) Ale dopóki nie śpię, to jest "dzisiaj" a że "dzisiaj" jest jeszcze wolnym dniem, to postanowiłam się nim nacieszyć!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 07 Sty 2015 09:05 #326765

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Monika-Sz wrote:
Mam chytry plan, że późno pójdę spać- dzięki temu jutro" przyjdzie później :lol: Nie liczę na to, że jak wcale nie zasnę, to jutra nie będzie- nie raz już sprawdzałam ;) Ale dopóki nie śpię, to jest "dzisiaj" a że "dzisiaj" jest jeszcze wolnym dniem, to postanowiłam się nim nacieszyć!

Taką metodę stosuje mój M co niedzielę :rotfl1: , ale wstawanie w poniedziałek jest wyjątkowo trudne :pinch:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 07 Sty 2015 12:40 #326824

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monisiu-proponuję przyjąć inną strategię w stosunku do wykonywanej pracy, albo pokochaj te pracę którą wykonujesz albo zmień na inną bo szkoda życia na męczarnie.Z mojego podwórka:
Z zawodu jestem księgową i jako księgowa pracowałam 10 lat,były to najgorsze lata mojego życia,tak zawodowe jak i prywatne.Codziennie rano przeklinałam dzień w którym przyszło mi iść do pracy.Ten stan rzeczy przenosił się na rodzinę :jeez: Pewnego dnia wstałam rano i powiedziałam sobie, dosyć Prawie z dnia na dzień zmieniłam zawód a co za tym idzie i pracę i od tego dnia przez kolejne 30 lat czułam,że jestem we właściwym miejscu.Do pracy chodziłam z przyjemnością i żadna nadgodzina nie była mi straszna.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 07 Sty 2015 13:29 #326842

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, mam nadzieję, że pierwszy dzień po wakacjach przeleci szybko i sympatycznie :hug: Zbadałam teren i okazuje się, że w moim sklepiku mają te gotowe ciasta, świeżutkie, ciągłe dostawy :happy4: Czyli eksperymenty czas zacząć. Mój M. choruje sobie dalej, Kuba albo rozrabia albo śpi, a ja jestem okropnie zajęta czekaniem na wiosnę. :laugh1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 07 Sty 2015 21:55 #327033

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Wiesiu- pozdrawiam Twojego Męża :bye: i w pełni solidaryzuję się w oszukiwaniu poniedziałków ;)

Romciu- ja swoją prace czasami lubię, chociaż w ostatnich miesiącach coraz mniej.. Męczy mnie sam fakt, że muszę tam iść, pomijam same okoliczności pracy, odpowiedzialność- która sama w sobie czasem ciąży itp.. To jest tyle ciekawszych rzeczy, które wolałabym robić.. CHociażby rozpalanie kominka i patrzenie w ogień. Jak zacznie się piękna pogoda, słońce.. to siedzenie w pracy w ogóle będzie bolec moją duszę :jeez:

Haniu- ciężka, żeby nie powiedzieć syzyfowa praca- czekać na wiosnę w styczniu.. ale wiesz co- poczekam z Tobą :dance:

Dzień pierwszy pracujący minął szybko i dość przyjemnie, co nie zmienia faktu, że posiedziałabym sobie w domu. Coś ostatnio szwankuje u mnie etos pracy :happy3:

Zimno jakoś dziś było.. i mroźno. Po wczorajszym słońcu ani śladu. Jadąc do pracy w radio usłyszałam, że od jutra ocieplenie i zapowiadają temperaturowe plusy.. Ciekawa zima u nas.. :crazy: Żeby tylko- tfu tfu tfu- nie przypomniała sobie o nas w marcu :hammer:
Jak dla mnie to taki klimat może być na stałe. Lekka zima bez trzaskających mrozów- o rośliny w ogrodzie można być spokojnieszym i ogrzewanie nieco mniej będzie kosztować ;)
Chociaż.. dziś dostaliśmy rachunek za listopadowo/grudniowe 5 tygodni i trochę zbił nas z tropu- aż takiego się nie spodziewaliśmy :think:
Po co ładowaliśmy pieniądze w lepszą wełnę na poddasze, lepszy styropian na ściany, skoro jakoś szczególnie tego w rachunkach nie widać.. Może to syndrom pierwszej zimy w nowym budynku..? Chociaż to nie taki nowy dom- stan SSZ stał ok 2 lata, teraz lato było upalne i już mieszkalismy, więc nie można powiedzieć, że ściany wilgotne po świeżych tynkach.. Oj, strach się bać co by było, jakby za oknem było -20* :blink:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 07 Sty 2015 23:33 #327068

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mimo wszystko, to Wasz pierwszy sezon grzewczy, więc standardowo rachunki najwyższe ;) , u mnie w pierwszym sezonie były dwukrotnie wyższe niż mam dzisiaj, a zima była podobna. Te wszystkie wydatki na lepsze dogrzanie domu nie poszły na marne, tylko jeszcze tego nie odczuwacie.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 08 Sty 2015 09:04 #327090

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dzień dobry Moniś, dzisiaj cieplutko i tak jakoś przytulniej na świecie. Praca na pół etatu to jest to! To fantastyczne rozwiązanie, tylko gorzej z pensją :whistle: Kilka godzin poza domem i dużo czasu na życie. Ze wszystkim można spokojnie zdążyć i jeszcze się wyspać. Jakbyś mogła znależć prace bliżej domu :woohoo:
Rachunki za ogrzewanie są zawsze okropnie duże! Ja się boję otwierać koperty z tymi diabelskimi rachunkami. Dla uspokojenia dzielę przez 12 i oddycham z ulgą,bo nie jest tak żle. A że nie ogrzewamy np. w lipcu? Taki mamy klimat... :funnyface:
Czyli czekamy na wiosnę razem :dance: Dobrego dnia :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 08 Sty 2015 10:21 #327109

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
ciężka, żeby nie powiedzieć syzyfowa praca- czekać na wiosnę w styczniu.. ale wiesz co- poczekam z Tobą
Jeżeli pozwolicie to Wam pomogę, ja kobieta pracująca jestem, żadnej pracy się nie boję :funnyface: !
Ale etos pracy zawodowej też u mnie głęboko schowany….

Ocieplenie idzie, a nawet już przyszło. Bardzo boleśnie odczuwam dziś ten fakt w górnych partiach ciała :sick: . Ratunku….
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2015 10:22 przez asia2.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 09 Sty 2015 09:50 #327412

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
markita wrote:
Mimo wszystko, to Wasz pierwszy sezon grzewczy, więc standardowo rachunki najwyższe ;) , u mnie w pierwszym sezonie były dwukrotnie wyższe niż mam dzisiaj, a zima była podobna. Te wszystkie wydatki na lepsze dogrzanie domu nie poszły na marne, tylko jeszcze tego nie odczuwacie.

Monika
u nas było dokładnie tak jak napisała Marta,piec ustawiłem tak aby się załączał kiedy tego potrzebuję tzn. 2 godz. przed pobudką i wieczorem 18..00-20.00.Jeśli mam wolne i jestem w domu palę w kozie drzewem lub brykietem, czasami temperatura jest powyżej + 23 oczywiście w salonie....ale szumna nazwa w domku o powierzchni 90m2... :devil1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 09 Sty 2015 21:24 #327609

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, jak samopoczucie? :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 09 Sty 2015 22:39 #327647

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka- może ja mam za duże oczekiwania, ale kurcze, przecież mrozów trzaskających nie ma.. Przez chwilę było -10* ale było też lekko plusowo.. a dostaliśmy 700pln za 5 tyg.. nie wspomnę, że 150pln z tej kwoty to przesyły, wysyły, dystrybucje :hammer: Ale 7 stów za grzanie w chwili, gdy prawie nie ma zimy?!

Ja chyba na rozpoczęcie sezonu grzewczego prozac muszę zacząc brać, bo ciągle mi się wydaje, że coś wieje itp.. W sumie wiem, że dom nie może być jak termos, tylko wymiana musi zachodzić- ale nie za dużo tej wymiany :crazy:

Haniu- ja też na rachunki w nerwach czekam, a jakie by nie były, to zawsze za dużo ;) Na wiosnę czekamy- oczywiście!

Asiu- mnie wczoraj tak głowa bolała, że siedziałam do 2 i czekałam aż minie- wszelkie próby położenia się kończyły sie takim łupaniem czaszki, że.. :cry3:

Etos pracy mamy więc na podobnym poziomie :silly:

Paweł- u nas do końca tak nie mogę, bo jest podłogówka, a ona się tak łatwo nie nagrzeje w krótkim czasie.
Cholery dostaję, bo niby miała też się wolno wychładzać- niestety słynna bezwładność działa tylko w 1 stronę :mad2: Doszłam do wniosku, że hydraulik bałwan źle zamontował regulatory temperatury- wg instrukcji powinny byc minimum 1m od okien i drzwi- a my mamy przy drzwiach, a w tzw salonie (też bawi mnie ta nazwa.. wobec tego nie mamy łazienek tylko salony kąpielowe :P ) na ścianie zewnętrznej, między oknem a balkonem, na wprost drzwi wejściowych.. no lepszego miejsca nie mógł znaleźć.. Jak ja sugerowałam, że lepiej gdzieś na wewnętrznej ścianie z boku, to mi tłumaczył, że lepiej tutaj, żeby fałszywie za wysokiej temperatury nie pokazywał.. No to teraz szaleje i co chwilę się uruchamia.
Gdybym dorwała tego barana :screem:
Niestety regulatory idą po kablu a nie na radio, więc prucie ścian nie wchodzi w grę..

Kominkiem chętnie bym sie dogrzewała- ale pamiętasz, jakie miałam cudowne drewno od oszusta, który kilka lat zaopatrywał moich Rodziców..
Teraz drewno nieco przeschło i pali sie lepiej, woda się w nim nie gotuje.. Mam nadzieję, że na przyszłą zime będziemy mogli kupić nieco więcej drewna- porządniejszego.
Teraz jak palę, to temp też jestem w stanie podnieść do 22-23* i już P narzeka, że za gorąco. Ja jestem zadowolona, bo w październiku po kilku g0dzinach tłuczenia ognia w kominku ledwo podnosiłam do 20-21*, tak więc widać, że drewno zaczyna grzać, a nie sie jedynie gotować w kominku..

Haniu- znacznie lepiej, bo weekend. :dance: Nie wiem, co mi się tak w pracy pogorszyło. Jakieś ukryte załamanie nerwowe czy co.. :think:

**********
Mąz mi wygłosił listę zadań na jutro- gdzie mam jechać, co zrobić itp.. W odwecie przekazałam dziś otrzymany katalog z Lilypolu- niech sobie poczyta i wyciągnie stosowne wnioski :funnyface:

Jutro od rana urwanie głowy- serwisant pieca na coroczny przegląd, zaraz po nim elektryk na montaż ostatnich juz chyba światełek. Musimy jeszcze rozgryźć, jaki błąd popełnił poprzedni elektryk, że na klatce schodowej schodowe nie chcą działać- ale to na spokojnie..
Na jutro na obiad w planach naleśniki z fetą i szpinakiem, zapiekane w beszamelu.. a w wolnej chwili zamierzamy pomalować kuchnię.

Zapowiada sie dzień pełen relaksu :lol:

Pozdrawiam- za oknem huczy wiatr.. :unsure:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, hanya, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.488 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum