TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 18 Sty 2015 09:22 #330217

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, jak sobie przypomniałam, co napisałam o azalkach, to spać nie mogłam :hammer: :hammer: Oczywiście, że jest fioletowa japonka. Przecież ją mam, widziałaś ją tutaj, a zdjęcia wstawiałam kilka dni temu (na 40 stronie, a na 39 w towarzystwie) No, nic tylko zaszkodziły mi fioletowe rodki. Nic, tylko rodki i rodki :mad2: Azalka to Blue Danube (Blaue Donau). Dzwonki fioletowe, to orliki. Odmiany nie znam, nie wiem, czy na mocnym słońcu będą ładnie rosły. ale jak masz półcień, to będzie szał. :flower2: Białe też są, i dwukolorowe też. Są też piękne odmiany o pełnych kwiatach. Wysiewają się wszędzie. W wolnej chwili, zajrzyj do naszej bazy, jest się czym zachwycić.
Nie wszystkie azalki wielkokwiatowe mają kwiaty przed wypuszczeniem liści. Sama też w tej sprawie podpytywałam forumowych znawców. Mnie interesowały kolory ognia, ale w różowościach też pewnie takie są. Może coś znajdę, to napiszę. Jeżeli będą rosły na zielonym tle, bo kwiaty wyglądają, jak fruwające kule i brak liści nie przeszkadza. Ale popatrzę, bo też miałam miejsca, gdzie chciałam dwa w jednym.
Może dzisiaj odpoczywaj, wykładzina przez tydzień poczeka, a Ty odzyskasz siły i zapał, już jest pięknie.
Bardzo jestem ciekawa decyzji w sprawie tarasu. Teraz zrobiłabym wszystko inaczej, ale tego się nie przewidzi do końca. Robimy najlepiej w danej chwili, a próba czasu to zupełnie inne kapcie :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 09:23 przez hanya.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 18 Sty 2015 14:38 #330304

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Moniko :)

Bardzo spodobała mi się kompozycja berberysu z jałowcem :woohoo: naprawdę robi wrażenie idealnego duetu!
Dzięki Tobie sporządziłam mini listę tych wdzięcznych krzewów ( berberysów oczywiście )- myślę, że posadzone obok siebie, różniące się pokrojem, wielkością i barwą liści mogą stanowić całkiem sympatyczną ozdobę rabaty.
Kosodrzewinkę też wstępnie wybrałam; ze względu na niezbyt dużą powierzchnię prawdopodobnie zdecyduję się na Gnoma, ale ... to na razie plany :)
Dziękuję za pumilo :) i za pąki pigwowca! W styczniu :jeez: !
Odnośnie rozchodnika okazałego - z przyjemnością wymienię się swoimi, polecam zwłaszcza tego o złoto-beżowych kwiatach. Mam jeszcze ciekawą odmianę o pstrych liściach, malutką na razie, ale do jesieni powinna się rozrosnąć. O ile przeżyje tę "zimę" ;-) W każdym razie - jestem gotowa do realizacji Twoich zamówień w zakresie rozchodników.

Ta kuchnia aż się prosi o storczyki; wschodnia wystawa nie jest najgorsza dla tych kwiatów, u mnie mieszkają na parapecie wschodnio-południowym.
Pozdrawiam serdecznie :hug:

p.s. nie dziwię się Twojej Mamie, że kocha magnolie ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 18 Sty 2015 15:45 #330322

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- azalię wielkokwiatową posadziłam na tle szmaragdów, żeby podkreślały ich kwiaty i tam też planuję posadzić drugą sztukę. Ciągle nie mogę się zdecydować. Podoba mi się Chanel i Cannon's Double, ale nie wiem, czy nie zleją się w jedną plamę z Satomi :think:
Ciężki wybór- osiołkowi w żłoby dano.. :jeez:

Z szaleństwem wykańczania nie mam wyboru- deadline jest w następny poniedziałek, tak więc w piątek i sobotę musimy zrobić pozostałe dwa pokoje.

Dziękuję za ofertę dzwonkową! Może się uśmiechnę do Ciebie w tej sprawie wiosną :hug: Jakie masz kolory :whistle:

Paweł- cena za malowanie nieaktualna, od dziś jestem na rencie :funnyface:
Lodówka spora, ale cenowo nie aż taka zła, jak się wydaje ;) Zapłaciliśmy za nią 60% ceny a chyba nawet mniej.

Dereń jest cięty co roku- ale w kulkę.. Ja Ci dam miotlasty- to kula jest idealna w kształcie :happy3:
Nie stresuj mnie wizją komisyjnej wizyty- ja po pracach ekipy od kostki i drenażu mam tak zorany ogródek, że z sentymentem wspominam zeszłoroczne piękne chwasty- teraz to krajobraz księżycowy :jeez:

Haniu- taras to raczej plan na 2016r- musimy zrobić taras i opaskę dookoła domu- to wydatek co najmniej ok 5-6tyś, a tyle innych rzeczy nam brakuje- wg Męża potrzebniejszych :mad2: że chyba taras będzie musiał poczekać.
Taras mamy prawie wybrany- pewno zrobimy z kostki bo tak najłatwiej, a wyjście z dzrzwi tarasowych będzie musiało być drewniane- "dzięki" ekipie od elewacji :mad2: :mad2: Pomyślałam, że aby to zgrać ze sobą to na tarasie staną drewniane donice :think:

Dzięki za info o fioletowej japonce :hug: -zerkałam na fotki ale ona za mało fioletowa jak na moje potrzeby. Zostanę chyba w tym miejscu przy białej. Fioletową chętnie bym połączyła z żółtym lub pomarańczem- bardzo lubie to zestawienie kolorystyczne.

Nie mogę się zdecydować, jaką wielkokwiatową wybrać- wszystkie mi się podobają, a mimo to nie mogę się zdecydować, co będzie fajnie ze sobą grać kolorystycznie. ROśnie Satomi, nieopodal czerwone berberysy a wszystko to na pagórku z żółtego piaskowca- powinnam nie szaleć w kolorami, ale trudno mi się powstrzymać :lol:

Aniu- w sprawie rozchodników, jak to się mówi "jakoś się dogadamy" :hug: Ja się bardzo cieszę, że masz ochotę na sadzonkę ode mnie :kiss3:
Zestawienie berberysów z iglakami jest bardzo urokliwe i szczerze polecam! Do tego jeszcze jakiś wrzosik, rozplenica.. i jest gotowa rabata :lol:

Mówisz, że pigwowiec w styczniu to za wcześnie.. A co powiesz na pigwowiec w grudniu.. :woohoo: 21 grudnia 2013..
DSC04180.jpg


zwróć uwagę na soczystą trawę w tle zdjęcia.. to nadal grudzień 2013..
DSC04179.jpg


Wszystkie zdjęcia poniżej są z ogródka mojej Mamy.

4 grudnia 2013
Hortensja ogrodowa-
WP_20131204_009.jpg


krokusy 4 grudnia..
WP_20131204_007.jpg


Hortensja przetrwała krótki atak zimy i mrozu pod kołderką z białej agro i w 2014 pięknie kwitła
WP_20140702_006_2015-01-18.jpg


Mama zawsze zachwycała się magnoliami, więc 2 lata temu dostała w prezencie na Dzień Matki:)
DSC05151.jpg


DSC05179.jpg


DSC05197.jpg



Jakieś 10 lat temu kupiłam rododendrona- to rodkami najpierw się zachwycałam- azalki przyszły później.. Największy krzak ma niezdrowo blade liście, chociaż w ubiegłym roku po nawożeniu znacznie się poprawiły. POnadto mniejsze rodki po lewej stronie nigdy nie kwitły więcej niż 1- 2 kwiatkami, a w ubiegłym roku zawiązały sporo pączków- tak więc ten rok będzie najlepszym ze wszystkich pod tym względem..
Tak to wyglądało w 2014r, jeszcze liście w kiepskim stanie- ale przewrotnie ten rodek zawsze kwitł obficie, a pozostałe z ładniejszymi liścmi uparcie nie zawiązywały pąków. nawóz, podsypanie kwaśniej ziemi zrobiły swoje. Dodam, że były mikoryzowane kilka lat temu..
WP_20140530_003_2015-01-18.jpg


U Mamy rośnie też bez, przesadzony wiele lat temu z ogródka Babci. Podoba mi sie, że to nie krzew, a drzewo..
DSC05399.jpg


Kolejną miłością Mamy są piwonie..
WP_20140526_006.jpg


WP_20140526_007_2015-01-18.jpg


te zemdlały po deszczu ;)
WP_20140526_003_2015-01-18.jpg


Się rozgadałam trochę :happy: Ogródek od zawsze był moim ulubionym miejscem- sadzenie, kopanie, koszenie- to wszystko sprawiało mi frajdę i już jaki kilkuletni maluch dostałam przydział roli w ogródku u Babci- targałam doniczki z wodą, siałam kwiaty, przesadzałam łubin od Babci i robiłam Tacie łubinowe żywopłoty w trawniku :happy3: u Rodziców w ogródku zaczynałam swoje zabawy z roślinami, a teraz mam swój kawałek ziemi do zabawy :dance:
Jak ja się nie mogę doczekać wiosny!!!
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 15:48 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 18 Sty 2015 15:55 #330329

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Dereń jest cięty co roku- ale w kulkę.. Ja Ci dam miotlasty- to kula jest idealna w kształcie :happy3:
:rotfl1: :rotfl1: zawsze pisałas o cięciu na :laugh1: kartofla a o kulkach nic nie słyszałem..... :devil1: :tongue2:

Hortensja jak z bajki - ale jakiej :think: może o Krzysiu.... B)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 18 Sty 2015 17:12 #330348

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł..ale Ty sobie grabisz.. i wcale nie myślę o trawniku :funnyface: To jeszcze raz- moja wersja kulki :happy3:

DSC07252.jpg


******

Zapomniałam, że w puzzlach trzeba abonament opłacać z konta- nie lubię tak, wolałabym smsem :angry: Chciałabym się w puzzlach pobawić a tu klops :hammer:

Jedno z miejsc do skończenia-chyba w pierwszej kolejności.. Rabata urodzinowa przy furtce. Muszę wytyczyć krawędzie, wysypac korą i dosadzić kilka drobiazgów. Planuję też wybrać trochę ziemi/piasku przy kostce, bo tam ma byc trawnik, a po układaniu korski jest tyle piachu, że chyba nawet chwasty nie wyrosną :jeez:
DSC07249.jpg


DSC07212.jpg


jestem kompletną gapą, bo jak była robiona kostka, to powinnam poprosić o zostawienie trochę kostki z podjazdu- miałabym na obrzeże rabaty. Dysponuje tylko żółtą kostką, którą kiedyś kupiłam bo to ona miała iść na podjazd. Nie chcę teraz z niej wytyczać- od chodnika wolałabym pojechać obrzeżem tym samym, co podjazd. I co teraz :ouch: Tyczyć trzeba, a nie ma czym :mad2: Pamiętam, że jak kupowałam żółtą, to musiałam całą paletę brać- była ekipa na budowie z dużym samochodem, więc mogłam mieć fantazję- przywozili mi piaskowca z Szydłowca, kostkę od producenta..
Zła jestem na swoje gapiostwo.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 18 Sty 2015 17:30 #330356

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dzięki za info o fioletowej japonce :hug: -zerkałam na fotki ale ona za mało fioletowa jak na moje potrzeby.
A znasz karłowaty rhododendron Azurica? Jeżeli nie zobacz tu: www.zszp.pl/?id=207&rco=Rhododendron%20'Azurika'&lang=1
Jest bardzo fioletowy, a wygląda prawie jak japonka ;) .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 18 Sty 2015 17:41 #330363

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu- boooooski :woohoo: :woohoo: Musze go mieć! Dzięki :hug:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 18 Sty 2015 17:58 #330377

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, też poluję na fioletowe rodki miniaturki, ale nie mam odwagi posadzić ich na pełnym słońcu. Zajrzyj na rodki drobnokwiatowe i gęste. Dużo fioletów, prześliczne.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 19 Sty 2015 11:14 #330676

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, witam mgliście :)
Czytam, że pracowity weekend za Wami - malowanie, układanie wykładziny... oj, nie chciałoby mi się, więc podziwiam za wykrzesanie sił! Lodówka bardzo ładnie wpasowała się we wnękę między meblami... To teraz już jesteś gospodyni pełną gębą :)
Wiosny i mnie się chce, ale cierpliwie czekam, planując nowy sezon...
Lubię fioletowe rh - mam tylko jednego, Grandiflorum, ale kocham go ogromnie.

Dobrego tygodnia!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 19 Sty 2015 23:08 #330974

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- u nas mgliście nie było, ale ponuro-owszem. Szron ładnie pocukrował rośliny, ale sennym okiem oceniłam przez okno, nic więcej mi się nie chciało.
Malowanie, wykładziny- mi też się nie chce.. ale wiesz- nie chcem, ale muszem.. Na piątek wzięłam wolne- w piątek i sobotę musimy zrobić 2 pozostałe pokoje, a w niedzielę będę wracać do żywych. Wczoraj byłam jak dętka, a dzis też czuję wszystkie mięśnie. Ale co tam- trzeba nimi ruszać, bo za kilka tygodni wiosna i z łopatą w pole trzeba będzie ruszyć ;)

Pamiętam tego rodka u Ciebie na zdjęciach- piękny! Też mam go na oku, ale najpierw taras musi powstac- czyli pewno 2016r.. Na razie robię rabatę, gdzie musi się pojawić coś o pokroju japonki .. Jesli uda mi się kupić niskiego, a po budowie tarasu posadzę Grandiflorum, to panowie będą na siebie zerkać :)

******
Wklejam fotki poglądowe na pęcherznicę Diabolo- Aniu, gdybyś zaglądała to zerknij, jak to szybko rośnie..
maj 2011 tuż po kupieniu- to te kilka patyczków prawie niewidocznych. Punkt orientacyjny- deska przytwierdzona do siatki ogrodzeniowej..
DSC02820.jpg


sierpień 2011-niewiele się wydarzyło..
DSC03058.jpg


za to luteus, kupowana też z kilkoma gałązkami znacznie bardziej nabrała ciała.. Luteus i Zakusiek :cry3:
DSC03085.jpg


Pęcherznice cięte co roku.
Luteus bezlitośnie na kulkę, bo i tak jest wielkim krzaczorem..

przycięta wiosną 2014
DSC05253.jpg


wrzesień 2014
DSC06481.jpg


Diabolo znacznie zwiewniejsza. Nie tnę jej całkowicie, bo bardzo podobają mi sie jej kwiaty jak i owocniki. Zawsze zostawiam kilka gałązek z ubiegłych lat.
Maj 2014. tne boki, a środek zostawiam dla kwiatów i owocników. W tym roku boczki mocniej przycięłam, bo posadziłąm lilie i zrobiłam dla nich miejsce
DSC05582.jpg


kwiaty i owocniki/nasienniki raczej powinnam pisać..

DSC05619.jpg


DSC05783.jpg


wrzesień 2014. Tutaj tez berberysy Red Pillat i Kobold :)
DSC06543.jpg


Październikowe przebarwienia Luteus i Diabolo
DSC06774.jpg


DSC06772.jpg



*********
W niektórych wątkach pojawiają się zdjęcia wspomnieniowe na przekroju lat- bardzo lubię takie porónania. Widać, że natura z nami współpracuje i rośliny zmieniają się ogromnie, chociaż na co dzień sie wydaje, że w ogóle nie rosną ;)

2011r rosną tutaj już brzozy samosiejki- ehh. kiedy będą drzewami ;)
DSC03071.jpg


jesień 2014 :blink:
DSC06804.jpg


maj 2011
DSC02826.jpg


2014..
DSC06305.jpg


2011
DSC02885.jpg


lipiec 2014
DSC06109.jpg


późne lato, rozpoczęcie budowania rabaty trawiastej
DSC06549.jpg


jesień 2011- stoję w miejscu, gdzie będzie zaczynac się murek z kolejnego zdjęcia..
DSC03109.jpg


ta sama rabata, widziana od drugiej strony- 2014
DSC06108.jpg


Aż sie chce iść do ogródka i nacieszyć tym wszystkim! Od razu na widok takich zdjęć nabieram chęci do pracy- tyle się zmienia w tak krótkim przecież czasie. Jeszcze trochę, a zacznę się martwić zbyt małą ilościa miejsca ;) Wydawało się, że te krzewy rosną już tak długo a ciągle pusto- dopiero teraz widać, jak wszystko podrosło i to w zaledwie 4 lata. Niedługo przyjdzie czas na golenie kolan thujom :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 20 Sty 2015 07:39 #331008

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Fajnie się ogląda takie poglądowe zdjęcia :) , raptem kilka lat a jakie zmiany :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 20 Sty 2015 07:46 #331009

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Chyba tylko u mnie nic się nie zmienia :evil: ale czego się spodziewać po piaskownicy? :silly:
Monika... życzę rychłego finiszu z najbardziej uciążliwą wykończeniówką... myślałam o Tobie ciepło, trzymając w ręku materiał na wczorajszą sowę :)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 20 Sty 2015 12:49 #331125

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Wiesiu- czasem wracam do starych fotek, żeby sobie przypomnieć, jak było. Za każdym razem jestem zdziwiona, że rośliny aż tak podrosły.
Teraz zaczynam powoli myśleć o wiosennych zakupach, planuję gdzie co posadzić- tempo wzrostu widoczne na zdjęciach może nieco mnie pohamuje przez upychaniem roślin :lol:

Gosiu- :hug:
Zamawiam, jeśli mogę, ciepłe myśli na piątek i sobotę :jeez: Kolejne zrywy do prac fizycznych to już chyba będzie ogródek w sezonie- więc większa frajda ;)
Sowy udają się Tobie rewelacyjne! To są przytulanki, czy poduchy..? :think:

**********
Nawet na chwilę nie można przysnąć i spuścić ogródka z oka :hammer: Jeszcze niedawno przedwiośnie, a dziś taki obraz..
DSC07255.jpg


DSC07254.jpg


Śnieg niech sobie leży- jest niezaprzeczalnie ładniej.. ale żeby mrozów nie było :unsure:

Wykupiłam abonament w puzzlach :dance:
Pomysł na dokończenie ściętego rogu działki. Rosną już klony Scanlon, wydmuchrzyce, 3 berberysy i kosodrzewina. Muszę posadzić 2 cisy kolumnowe po prawej, 3 szmaragdy po lewej, przed nimi azalkę wielkokwiatową a w jej nogach na brzegu golterię.
Po lewej stronie pnącze to powojnik- być może tam posadzę- to ściana wiaty śmietnikowej.
ZObaczę, co mi sie zmieści na żywo- ale ogólny zarys jest taki..
rg.jpg


Trochę się zmartwiłam myśląc nad małą rabatą przy schodach. Chciałam tam posadzić 3 miniaturowe kosodrzewiny- doczytałam jednak, że nawet miniaturki rosną do 1m i szerokość nawet do 2 m. Teraz nie wiem- sadzić i martwić się za 20 lat :happy: czy ruszyć głową i myśleć dalej..
Zawsze patrząc na rabatę uważałam, że "jest strasznie dużo miejsca"- teraz mi sie wydaje, że jest za mało :silly:

Dla tej rabaty założenie jest takie, że musi być coś zimozielonego, żeby nie było łyso poza sezonem, a też żeby w sezonie coś się na niej działo..
Krzew liściasty występuje w roli hortensji Vanille Fraise (już jest). Planuje posadzić cisa kolumnowego- chciałabym upolować cisa Wojek, ale żeby był spory :whistle: Po przerobieniu wersji z kosówkami, rozplenicami i berberysami w różnych konfiguracjach.. pomyślałam, żeby posadzić jałowca Blue Carpet, który wypełni rabatę Ciś będzie się z niego wynurzać, a na brzegu posadzę 3 berberysy Admiration, które przez cały sezon dodadzą koloru :think:
Rozplenice uwielbiam, ale przy wejściu trochę miałam obawy- wiosną zetnę, w maju ruszają zwykłe trawiaste farfocle i zanim zaczyna to jako tako wyglądać, to robi się sierpień- no sama nie wiem.. :hammer:
schody.jpg


To tyle, jeśli chodzi o pomysły, jakie mi wpadły do głowy w nocy (abonament wykupiłam o 1 :happy3: )

EDIT.. zapomniałam wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy.. Kontaktowałam się z hodowczynią Kingów- tą, która jest właścicielką suczki, mającej w rodowodzie matke i dziadków Zaka..
Ma 2 suczki-siostry, gotowe do macierzyństwa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w weekend jedzie ze swoimi dziewczynami do Niemiec na randkę :whistle:
Do czego to doszło- żeby interesowały mnie pościelowe sprawy psów, których na oczy nie widziałam :happy3:
Jeśli wszystko się uda, to pewno ok. czerwca byłyby szczeniaczki :woohoo:
Musielibyśmy pojechać prawie pdo Czeską granicę do hodowli. JUz wymyśliłam, że przenocowalibyśmy w jakimś pensjonacie, żeby psiaka odebrać rano i wracać jeszcze w miarę wcześnie- to ok 4 godz w jedną stronę..
To takie plany, palcem na wodzie pisane- ale jakże miłe :lol:
Ostatnio zmieniany: 20 Sty 2015 13:16 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27, hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 20 Sty 2015 13:25 #331141

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Cześć Monia! Ale u Ciebie biało :woohoo: ! W Poznaniu buro i ponuro, ale na plusie.
Pytałam u Nowinki o towarzystwo dla Satomi (mając na względzie Twoje dylematy). Widziałaś? Na zdjęciach spodobałą mi się Fanny, ale podobno ma za małe kwiatki. Za to Nowinka zaproponowała m.in. Juanitę (moją hiszpańską imienniczkę :P ). Moim zdaniem z Satomi tworzyłyby niezły duet kolorystyczny. Co o tym myślisz?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 20 Sty 2015 14:02 #331160

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Monika-Sz wrote:
Teraz zaczynam powoli myśleć o wiosennych zakupach, planuję gdzie co posadzić- tempo wzrostu widoczne na zdjęciach może nieco mnie pohamuje przez upychaniem roślin :lol:

No właśnie ta umiejętność przewidywania jest bardzo ważna, by po latach nie wykopywać dużych już roślin ;)
Plany masz interesujące :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 20 Sty 2015 16:43 #331212

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Moniko :)
Bardzo Ci dziękuję za ten festiwal pęcherznic ... poczułam się wyróżniona :kiss3: Zestawione ze sobą tworzą wspaniały duet, jestem pod wrażeniem Twoich okazów... takie bogate i dorodne ... wniosek nasunął się jeden: albo absolutnie nie powinnam porywać się na uprawę takich krzewów, albo trafiłam na chorowite egzemplarze :( Nie zamierzam się poddawać i będę o nie walczyć.
Te portrety naprawdę mnie zmotywowały :)
Czytam, że również masz zamiar nabyć berberyska Admiration i kosówki :) porównamy kondycję i ceny ... jałowiec Blue Carpet, nie przycinany, lubi sobie zaszaleć z puszczaniem pędów, ale jest bardzo urodziwy. Swojego cięłam dwukrotnie, w czerwcu, skracając najdłuższe gałązki.

Trzymamy więc kciuki za udaną i owocną :woohoo: psią randkę ... jeśli dojdzie do skutku, za 4-5 tygodni możemy spodziewać się pierwszych wieści o zajściu w ciążę :)
Pozdrawiam cieplutko...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 20 Sty 2015 16:52 #331215

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Fajne pomysły Monia! Wydaje mi się, że krzewy dobrałaś odpowiednio, nie powinno być za ciasno.
Zawsze mozesz zmienić koncepcję i jakies roszady przeprowadzić ;-) Cisy Wojtki są rzadko u nas spotykane, zwłaszcza duże egzemplarze...no i ta cena :tongue2: Moze jakiś kolumnowy cyprysik?
Albo zwykły cis baccata kształtowały w stozek? Wyjdzie taniej, a nie mniej efektownie ;)
U nas nie ma ani grama śniegu i raczej się nie zanosi....ale ciekawe czy w lutym nie wróci zima.. :blink:
Ps. Wybierasz się może na Gardenię? :whistle:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 20 Sty 2015 17:12 #331226

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Skusiłaś się na puzzle :happy: - ja jeszcze nie :tongue2: . Fajna przy tym zabawa, ale ja muszę na początek zagospodarować to, co już zaczęłam jesienią, więc dla własnego dobra nic nowego nie wymyślam :happy3: .


'Wojtek' i mi się podoba, ale jeszcze go nigdzie nie trafiłam :dry: . Brałam go pod uwagę na mojej różance, a potem z racji deficytu zastąpiłam jałowcem pospolitym 'Sentinel', którego nabyłam w znanym i Tobie ogrodniczym :wink4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.789 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum