TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 10 Paź 2014 13:57 #304686

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Moniko, żebyś dała tej wierzbie porosnąć sezon w miejscu, byłaby prawdziwą ozdobą :happy:

Może dosadź hortensje do niej :think:

Na oko strasznie tam sucho :unsure: Może tymczasowo warto ściółkować glebę trawą. Użyźni glebę, zapobiegnie jej wysychaniu.
Sucha odkryta gleba staje się jałowym piaskiem.

Schody piękne :woohoo: :woohoo: :woohoo:

I coś jeszcze :supr: Zaobserwowałam u sąsiadów, że brzozy regularnie cięte od góry są gęste i piękne. Toteż swoim ograniczam wzrost w górę. Oczywiście na razie, bo potem nie dam rady :devil1:
Ostatnio zmieniany: 10 Paź 2014 14:00 przez sd-a.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 00:04 #304864

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dać wierzbie porosnąć.. Ha! A nie widziałaś kilka stron temu żywego dowodu, że wszystko lepiej rośnie, jak jest przesadzane :happy3: Mam 4 berberysy Red Pilar- 3 przesadzane wiosną- pięknie zagęszczone.. jeden, który nie był przesadzany- jest najmarniejszy. Gdzieś z tyłu głowy telepie się myśl, że może ma słabą ziemię.. ale może to kwestia przesadzania..lub jego braku :funnyface:

A serio mówiąc- Hakuro musi niestety zostać, skoro Mąż się uparł.. Tu rośnie tymczasowo, a docelowo chyba upchnę ją na rabatę przy domu. :unsure:
Tutaj, gdzie jutro posadzę Limelight albo nie będzie nic więcej..albo wcisnę jeszcze jednak klona Crimson. Sama biję się z myślami- przyzwyczaiłam się do czerwonego strzelistego punktu w tym miejscu.. Nie mogę się zdecydować, więc wyciągnę Męża jutro na ogródek i niech On coś wykombinuje- będzie na kogo zwalić, jeśli będzie brzydko :lol:

Sucho tam, bo 2 miesiące temu karczowaliśmy stamtąd złamanego Crimsona i od tej pory takie klepisko.. Prawdziwe ściółkowanie korą wszystkich rabat nastąpi w przyszłym roku, w którym, mam nadzieję, będziemy sobie mogli na nią pozwolić w słusznej ilości..

Brzóz nie tniemy- może to błąd i za kilka lat będziemy żałować- na razie jednak potrzebujemy nieco drzew, żeby nie było łyso. Zresztą maluszki, któe 4 lata temu przywiozłam w bagażniku, mają już ponad 5m wysokości :woohoo:

Dzięki za pochwałę schodów :hug: W przyszłym tygodniu wydzwaniamy brukarza i już nie możemy się na niego doczekać. Planuje wejść do nas ok 20go. Oby pogoda dopisała, to myślę, że uwinie sie w tydzień. Ależ to będzie radość! W tym roku nie będzie trawnika, więc jeszcze pobojowisko- ale już kostka zrobi ogromną różnicę :dance:

****
Postanowiłam, że z posadzeniem cisa nie będziemy czekać, aż brukarz skończy kostkę.. Cisa posadzimy jutro, a reszta drobiazgów na tej rabacie pojawi się po kostce, bo by przeszkadzały w kopaniu, a jeszcze przez rabatę musi przejść kabel do światełek, więc tym bardziej drobnica musi poczekać. Cis aż tak nie będzie kolidował- a że rankami i tak jesteśmy w domu, to ekipę przypilnujemy, będą też uczuleni, żeby na cisa uważać.
Tu widoczek na przebarwiającego się klona urodzinowego, cis w tle. Obok klona biedniutki berberys, wykopany w niezbyt mądrym terminie od Aguniady..bo w sierpniu :oops: Biedaczek zrzucił większość liści, ale na końcach gałęzi zostało po kilka sztuk, więc na razie codziennie mijam tego drapaka i sądzę, że w przyszłym roku normalnie się zazieleni. W tym najważniejsze, że żyje.. na urodę przyjdzie czas ;)
DSC06764.JPG


Szkoda, że cis po posadzeniu zrobi się drastycznie niższy, tak teraz fanie wygląda z wysokości doniczki :lol:

Przeglądam stare zdjęcia.. tzn sprzed kilku miesięcy. Zawsze się dziwię, że niby rośliny sie nie zmieniają z dnia na dzień.. a jak sie porównuje zdjęcia, to widać ogromną zmianę przez sezon.
Szczególnie z uwagą przyglądam się jałowcom Blue Arrow.. Na przedwiośniu wyglądały jak zmasakrowane.. Czytałam, że to może być wina jakiegoś grzyba, który zaraża w sezonie, a atakuje i największe spustoszenie robi na przedwiośniu, gdy roślina jest osłabiona po zimie..
Tak więc moje strzały na przedwiośniu były paskudne.. Fotka pstryknięta w trakcie rozwiązywania po zimie.
DSC04305.JPG


Przez sezon fajnie się odbudowały i podrosły.. Pryskałam je promanalem i topsinem- jeśli za rok na wiosnę też zrobią się z nich takie miotły, jak w tym roku, to się wkurzę. Tu ich lipcowa odsłona..
DSC06108_2014-10-11.JPG
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 08:29 #304876

  • Roma
  • Roma's Avatar
Takie zestawienie fotek daje nam skalę porównawczą i co najważniejsze to widać w jakim tempie zmienia się nasze otoczenie.Wydawać by się mogło,że tylko praca,praca a efektów żadnych a tu proszę,jeden sezon a jakie zmiany.Rabata nie do poznania :bravo: Mnie też jeszcze w tym roku czeka przesadzanie i to dosyć dużych krzewów.Muszę przenieść pęcherznicę,za blisko rośnie jedna obok drugiej i dosyć spory jałowiec bo stoi akurat na zaplanowanej ścieżce.Z tymi pracami czekam na jakikolwiek deszcz u nas nie pada od przynajmniej 2 miesięcy :(
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 18:31 #304929

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, a raczej już dobry wieczór!
Wszystkie sobotnie plany zrealizowane? Uśmiech na twarzy jest?
Opowiadaj, co słychać...

Ależ ładnie odbudowały się te jałowce... myślę, że nastąpił przełom i będziesz zadowolona! :)

Relaksującego wieczoru!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 19:09 #304943

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Sobotnie dobry wieczór!

Romciu- u nas też nie pada, ale żeby jakoś strasznie sucho było..? Chyba nie jest tak źle.. Przekonamy się jutro, jak jest w głębszych warstwach, bo planujemy przesadzanie pigwowca.
Rabata się zmienia, czasem aż mnie to zadziwia, jak szybko wszystko rośnie i niepostrzeżenie. Widząc wszystko na co dzień wydaje się, że rośliny stoją w miejscu.. Ta rabata zmieniła się też dzięki Hani, bo rosną tu 2 piękne azalie japońskie- oj, wiosną będzie się tu działo.. :dance:

Agnieszko- witam serdecznie! Ja się u Ciebie właśnie rozgadałam, aż mi serce kołacze ;)

Z jałowcami wiążę ogromne nadzieje- oby tegoroczne zabiegi wiosenno-letnie przyniosły efekt.. Mam nadzieję, że po tej zimie będą prezentować się nieco lepiej.. Nie mają w nogach już agrowłókniny, pryskane były, za rok sypnę nawozem- powinno być ok! Wkurzę się, jeśli będzie inaczej..

Z planów jak zwykle nici- elektryk się zasiedział, jak zawsze. P nawet proponował, żeby iść cisa sadzić- przełożyliśmy to jednak na jutro.. Bez sensu zaczynać po 17tej i spieszyć się, albo co gorsza, kończyć po ciemku..

Biję się z myślami, co zrobić z pagórkiem, na którym złamał się klon.. Niby miałam nic nie sadzić, tylko Limelight. Brakować mi będzie jednak klona.. Skłaniam się jednak do ponownego posadzenia tutaj klona Crimson- w miejsce tymczasowo rosnącej Hakuro, a limkę przesunę nieco w lewo.. Do jutra muszę się zdecydować :jeez:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 19:30 #304956

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dobry wieczór Moniś, kibicuję Twoim projektom hortensjowym i nie tylko. Może posadż limkę teraz, a wierzbę rusz na wiosnę, lepiej przezimuje. Chyba, że klona kupujesz , to faktycznie nie ma wyjścia. Pięknie rosną bergenie, miejsce wyrażnie im się spodobało. Czekam na zdjęcia z cisem w roli głównej. Żeby już zaczęła się akcja-kostka :woohoo:
No i jeszcze nie ruszyłam wiesz czego i nie mam światełek :placze:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 20:27 #304989

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- dokładnie tak chyba zrobię, jak mówisz. :hug:
Decyzja o tyle istotna, że albo sadzę Limkę centralnie w rogu- w miejsce Hakuro i muszę ją w takiej opcji ruszyć teraz(2 raz w tym roku.. :crazy: ), albo sadzę Limkę nieco w lewo, a w miejsce Hakuro pojawi się klon- i na razie ku temu się skłaniam. Jako że klona teraz nie kupimy a dopiero na wiosnę, to hakuro porośnie spokojnie do wiosny- to też będzie o tyle dobre, że chcę ją posadzić na rabacie przy domu, która na wiosnę właśnie powstanie i jest szansa, że to byłoby ostatnie przesadzanie Hakuro.

Miałam w rogu posadzić tylko Limkę, ale łyso jakoś mi będzie- wizualnie już się przyzwyczaiłam do tego bordo strzelistego punktu w rogu i chyba wrócę do tego..
Wydaje mi się, że to może ciekawie wyglądać- bordo klon, a pod nim cytrynowo-białe kwiaty Limelight, w mojej wyobraźni nieco obejmujące klonowy pień.
Nie wiem, jak się dogadają odnośnie ph gleby, ale z tego co czytałam, to klon jest pod tym względem tolerancyjny, to jakoś się pogodzą. Nie ma co ukrywać- ten pomysł jest najbliższy sercu i chyba tak zrobię. Tęsknię za czerwonym klonem w tym miejscu- a teraz jak mam jeszcze producenta fajnych drzew prawie pod nosem- to aż żal nie kupować :P Wiosną chyba znów do niego zawitam- tym bardziej, że jeszcze wiśnię Kanzan muszę kupić.

Dziś obwieściłam Mężowi swój plan- Limka z boku, klon w miejsce Hakuro.. a Mąż od razu dopytywał się o dalsze losy Hakuro- co On się tak na nią uparł..? :hammer:

Fotki cisowe jutro. Prognozę właśnie wysłuchałam- słoneczne 20* obiecują w Tv, więc miło się będzie pracować:)

Do brukarza dzwonimy po weekendzie- oby się szybko wyrobił z obecnym zleceniem, bo my już nie możemy się doczekać!

Światełka są dostępne bez problemu- na bieżąco uzupełniają braki. Może jutro zarządź wycieczkę- jak to w niedzielę, miło się po mieście jeździ.. :whistle:
Ja się nie mogę doczekać na te do salonu- podobno dopiero się produkują, więc przesyłka wyjdzie do nas najwcześniej w środę. Oj, żeby tak było- bo już elektryk wstępnie na sobotę umówiony!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 21:06 #305005

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monia, bardzo dobrze, że chcesz posadzić klona. Da radę. Do tego dosadź średnie trawki, jeżówki a z przodu możesz posadzić jeszcze wrzosy.
A jak się czujesz?
Ja po swojej kuracji rano wstałam zdrowa.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 21:25 #305018

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniś, też myślę, że ten klon w rogu to bardzo fajny pomysł. Łagodzi kąt prosty, daje kolor, wypełnia przestrzeń, no, cud-miodzio. A do wiosny niedaleko :dance: Po drodze parę okazji na prezenty. :whistle: Jak M. zachwycony wierzbą, to bardzo dobrze. Jakiś początek musi być, tylko patrzeć, jak sam zacznie przemycać doniczki :laugh1:
Myślałam o jutrzejszej 'świetlnej' wyprawie, ale przyznam, że szkoda mi pogody. Wolę coś dłubać w ogrodzie. Jednak to chyba ostatnie dni takiej cudnej aury, a potem :hammer: :hammer: :hammer: Ciekawa jestem, jaki wybrałaś wzór kostki?
Kto będzie pilnował brukarza, czy znowu sam Zakuś? :woohoo:
Dobrego wieczoru a jutro wspaniałego dnia w ogrodzie,
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 22:07 #305036

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu- też sądzisz, że ponowne sadzenie klona tutaj, w miejsce złamanego, to dobre rozwiązanie..? Bardzo mi sie tu podobał i chyba jeszcze raz spróbuję- tym razem z lepszym egzemplarzem..
jeżówka już tu rośnie- na razie mam jedną sztukę- śmieszną, bo w jednej donicy rosły białą i różowa- tak więc mam prawie dwie. Zobaczę, jak przezimują- powinny nieźle, to te zwykłe, nic fikuśnego. Może w przyszłym roku skuszę się na więcej.
trawka też tu już jest- rozplenica. Tak więc tylko klona brak ;)

Haniu- masz rację, że pierwsze pomysły najlepsze.. Plan był na klona i hortensję z jego boku.. Hortensji nie było, klon sie złamał.. teraz hortensja jest- więc klona kupię raz jeszcze :silly: Do wiosny lata świetlne, ale jakoś wytrzymam ;)

Wzór kostki.. :eek3: Zapomniałam o tym! Zresztą ustaliliśmy z Mężem, że brukarz musi zacząć pracę w dniu, gdy oboje jesteśmy rano w domu- na miejscu dogadamy szczegóły. Z tego, co rozmawialiśmy- albo będą tylko szlaczki po bokach, albo jeszcze damy wąskie łuki po skosie. Niestety pomysł łukowatego kształtu, rozszerzającego się w stronę bramy padł- za dużo cięcia, za dużo strat..

Myślę, że nie muszę się obawiać samowolnych zakupów P :happy3: Najważniejsze, że nie broni mi zbytnio kupować. Na razie studzi zapał, wymieniając listę innych, ważniejszych zakupów- co ja oczywiście rozumiem.. ale serce nie sługa :P

Brukarze będą zaczynać od rana, więc będziemy mieć ich na oku przez większość czasu, bo do pracy zazwyczaj wychodzimy ok 13-14.. Po naszym wyjściu Zak na pewno będzie miał ciężkie chwile, słysząc chałas na zewnątrz. Pytałam glazurnika, jak się zachowywał, gdy on schody układał.. Szczekał cały czas :jeez:

Teraz jednym okiem forum, drugim okiem meczyk.. Mąż niby w reprezentację wiarę stracił, ale mecze ogląda. Jaki obowiązkowy :P
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 22:27 #305048

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Czy po bramce mąż odzyskał wiarę w reprezentację? ;)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 22:31 #305049

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
A po drugiej?? :dance:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 11 Paź 2014 23:03 #305063

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Hahaha!! Nie wierzę.. :dance: :woohoo:

Iwonko- jesteśmy w szoku! Historia tworzy się na naszych oczach. Mąż na mecz szykował się bez przekonania i z każdą chwilą entuzjazm wzrastał. Jaka radość w domu- obdzwonił wszystkich znajomych.. Nawet moja Mama dzwoniła na 4 minuty przed końcem upewnić się, czy dobrze widzi wynik w TV :P

Moim okiem laika też oglądałam mecz- nie ukrywam, po pierwszej bramce jakby z większym zainteresowaniem.. ;) Nie znam się zupełnie na piłce, ale na ile mogę ocenić, miło było popatrzeć na składne akcje, umiejętne odbieranie piłki itp Szczególnie forma i bieganie do samego końca- zazwyczaj bidulki już w 60 minucie byli zmęczeni..
Kawał dobrej roboty odwalił Szczęsny!
Przyjemnie mieć możliwość oglądać taki sukces na własne oczy :lol:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 12 Paź 2014 19:19 #305237

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Witam w niedzielny wieczór. Pogoda niestety nie dopisała na równi z sobotą, jednak z przyjemnością spędziłam popołudnie w ogródku. Wbrew ponurym chmurom, było dość ciepło, zwłaszcza jak się zerknie na kalendarz..

Troszkę podziałaliśmy z P..
Posadziliśmy cisa na rabacie przy bramie, ja poustawiałam doniczki, żeby zobaczyć, jak będzie.. Drobiazgi czekają na zrobienie kostki- żeby nie zostały stratowane te maluszki.., ale cis niech już się korzeni przed zimą..
DSC06786.JPG


Posadziłam też jedną z Vanilek na rabacie urodzinowej. Przy okazji wreszcie się zdecydowałam, co zrobić z siedzącym od 2 miesięcy w donicy miskantem Silberpinne.. Niezbyt to na zdjęciu widać, ale rośnie z tyłu klona i cyprysika. Dosadzę może jeszcze jedną sztukę z drugiej strony klona- ale jeśli, to na wiosnę..
DSC06809.JPG


DSC06808.JPG


Deficyt kory trwa nadal.. może w listopadzie kupimy kilka worków i wysypiemy tę rabatę :think:

Limka też już rośnie- na pagórku ze złamanym klonem. Już z P ustaliłam, że kupimy tu nowego klona na wiosnę i posadzimy prawie w miejscu Hakuro- prawie..bo trochę głębiej w róg działki. Przed klonem i hortensją posadzę najprawdopoodbniej rozplenicę- obecnie tu rosnąca mnie wkurza, bo jest sporą kępą, a nie wyprodukowała ani jednego kłoska.. Będzie tu więc niezawodna (chyba...?) Hameln, a obecnie tu rosnąca pojdzie do kąta za brzozę pendulę, żeby przemyślała swoje zachowanie ;)
Zanim sie rozplenica i Limka rozwiną, to obok są 3 liliowce, które w międzyczasie będą przyciągać uwagę, a z drugiej strony lawendy.
Powinno tu być ładnie za rok :think:
DSC06800.JPG


DSC06799.JPG


Zdjęcie dla Gosi-Margo.. Rozmawiałyśmy jakiś czas temu o paskudnej trawie, rosnącej rozłogami.. Zobacz, co u mnie w tym roku zauważyłam.. Niby kępka niepozorna, wielkości dłoni.. Z pokroju przypomina carex jakiś..
DSC06806.JPG


A co się dzieje pod ziemią- podstępna bestia ma tak ogromne korzenie i tak długie, jakich nawet perz nie ma :supr3:
DSC06807.JPG


Trochę jesienno-kolorowych rabat..
DSC06790.JPG


DSC06801.JPG


Miejsce, które nazywam zapomnianym rogiem działki.. Tu na gorodzenie puszczę chyba blusz Thorndale, niech robi zieloną ścianę. Górne piętro robi brzoza i sosenka samosiejka, więc żadne thuje i tego typu kolumny nie wchodzą w grę.. a zasłonić jakoś się trzeba. Brzoza zaskakująco zielona..
DSC06802.JPG


Dwie na brzozowym pagórku stanowczo w bardziej jesiennej szacie
DSC06797.JPG


Jeden z fajniejszych wrzosów- ze względu na kolory będzie ozdoba nawet bez kwiatów..
DSC06796.JPG


Tu w lato równaliśmy działkę, więc chwastowego trawnika brak. Nie sialiśmy nic, bo i tak za chwilę będzie robione wyjście na taras- tak więc zajmiemy się tym i w ogóle całym trawnikiem w kolejnym sezonie. Dobrze, że rabaty juz w większości są ;)
DSC06805.JPG


Urodzinowy Crimsonig ślicznie wybarwiony- baaaardzo się z niego cieszę! Dodatkowy atut, że liście długo trzyma. Scanlony już łyse :unsure: , a tu feeria barw :woohoo:
DSC06812.JPG


Zastanawiam się, jak długo musi być przywiązane drzewo od chwili posadzenia? Ten klon ma ok 5m, więc same kołki nie dają rady- stąd dodatkowe piękne wiązanie do ogrodzenia.. Jak myślicie, długo będę musiała na to patrzeć..?
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2014 19:35 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1, eda_s

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 12 Paź 2014 19:23 #305239

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór, Moniko!
Emocje pomeczowe wciąż świeże - jak to miło, że i nam coś się może udać!


Co w ogrodzie i co w domu?
Decyzja o klonie zapadła? Bardzo ją popieram... u mnie klony Crimson Sentry o tej porze roku wyglądają zjawiskowo, zwłaszcza podświetlone zachodzącym słońcem.
Limkę zmieścisz, Hakuro (co on się tak na nią uparł? ;-)) też.
Będzie jeszcze ładniej niż jest, z tą aranżacją.
Super, że udało się podziałać w ogrodzie - mnie dzisiejsza aura zniechęciła do aktywności.
Może jutro będzie lepiej.
Pytałaś u mnie o drewno kominkowe - kupiliśmy je od przypadkowego, aczkowliek co roku jeżdżącego w okolicy 'dostawcy', z Zielonki.
Drewno zdrożało, ale kupiliśmy bardzo ładnie pocięte, wysuszone, po 190zł, z ułożeniem.
Miał na samochodzie 4m3, tyle nam wystarczy, bo mamy jeszcze zapas. Nasza drewutnia ma 8m3 - w ubiegłym roku zapełniliśmy ją całą, za 170zł/m/

Miłego wieczoru!
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2014 19:37 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 12 Paź 2014 19:32 #305245

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O, współczuję, turzyca piaskowa :evil: . Ja ja dobrze znam tę cholerę :hammer: . Kiedyś kopiąc zagłębienie pod kompostownik mój brat stwierdził, że chyba rosło tu kiedyś jakieś drzewo, do tego stopnia było zszyte, że nie dało się łopaty wbić :mad2: . Ona niestety lubi takie piaski jak mamy :evil:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 12 Paź 2014 19:49 #305256

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Moni, ja tam stawiam na wydmuchrzycę.... niestety. Ostrzegałam. :silly: Ona ma tempo! Wywal tę wydmuchrzycę, bo będziesz ją miała wszędzie!
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2014 19:50 przez constancja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 12 Paź 2014 20:09 #305268

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moni :bye: , widzę,że ie próżnujesz, tylko planujesz, dosadzasz, :)
Crimsonig faktycznie ślicznie wybarwiony i jaki duży, a raczej wysoki już :ohmy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.593 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum