TEMAT: Ogród nie tylko różany

Ogród nie tylko różany 11 Maj 2014 16:39 #256971

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Moniś jak zawsze zdjęcia przepiękne :thanks: chyba przy każdej wizycie będę to powtarzała, aż Ci się znudzi i mnie przepędzisz :rotfl1: .....ale naprawdę nie mogę się na nie napatrzeć, a to z papuzimi tulipanami w ogóle bajka....
U mnie z tych tulipanków niestety po kilku latach został już tylko jeden,.... ale jeśli tylko trafię to na pewno dokupię, bo to wspaniała odmiana :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany 11 Maj 2014 16:46 #256978

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, witam niedzielnie, popołudniowo!

Mam nadzieję, że miło spędziłaś weekend. Sama byłam nieco wyjęta z życia, więc za dużo nie skorzystałam, ale ogród potrafi i przez chwilę uleczyć ze smutku, czy zmęczenia. Ta jego majowa świeżość jest niezwykła.

Muszę powiedzieć, że z wielkim podziwem oglądam Twój zakątek.
Chciałabym i ja kiedyś móc Cię odwiedzić, bo to co pokazujesz, jest naprawdę szalenie ciekawe, inspirujące i pokazuje, z jakim pietyzmem traktujesz każdą swoją zieloną podopieczną.
Łuki, zbiornik wodny, te fale rabatowe, kwiaty róż czy piwonii - niezmiennie mnie zachwycają, na tyle, że kilka razy wracam do zdjęć.
Te są świetnie wykonane - masz doskonałe oko do oddania detali na fotografii.

Z przyjemnością tu dziś u Ciebie byłam :)

Pozdrawiam ciepło!
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 11 Maj 2014 18:49 #257066

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
28 Aspiryn :woohoo: , a ja sobie posadziłam jesienią trzy i myślałam, że mam dużo :rotfl1:

Te małe białe kwiatuszki, których nie znałaś, to śniedek ;)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 11 Maj 2014 22:06 #257272

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Moni widoki ogólne a w szczególności różane masz wspaniałe, idealnie dobrane i symetryczne, a do tego w takich ilościach muszą dawać cudowny efekt w czasie pełni kwitnienia :bravo: :supr3:
A ten tunel różany to cudo, oj widoki będą wspaniałe :search:
Takich wielkich drzew jak moje to się ni doczekasz, nikt z żyjących nie pamięta kto i kiedy je sadził. Ja usiłuję zaadaptować zastany starodrzew do mojej wizji ogrodu, a Ty tworzysz nowy ogród prawdopodobnie na byłych polach ornych, choć widać z boku jakieś zadrzewienia. I właśnie tej możliwości stworzenia czegoś cudnego od zera Ci zazdroszczę :tongue1:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 12 Maj 2014 19:07 #257833

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ewo (Daisy) - dziękuję za odwiedzinki i pochlebne słowa. Oczywiście zapraszam kiedy tylko będziesz mieć czas i ochotę (ja wtedy chętnie popilnuję Twojego ogrodu :happy4: ). No, mam nadzieję, że Veilchenblau nie narobią mi wstydu i ładnie zakwitną po tym jak je tak zareklamowałam

Ewo (Terlico) witam u siebie i zapraszam do odwiedzin. Teraz to i ja się rozchorowałam na "Cora Luise" . Koperkowa jest śliczna chociaż długo każe czekać na rozwinięty kwiat. Irene Koster jest niesamowita ! Mam ją od lipca a zakwitła jak szalona. Oby tak dalej ! Trzymam kciuki za pomyślne załatwienie miejsca pod rabaty

Robaczku, no no no - 300 róż ....wcale się nie dziwię, że rymujesz inwektywy na wiosnę...nie Ty jedna... ja to jeszcze jesienią :whistle: a potem tak jak piszesz ...zakwitają i człowiek nie wie jak się nazywa tylko lata, ogląda, wącha, fotki cyka w takich pozach, że sąsiedzi mają ubaw (ja kiedyś to nawet w upalne południe niedzielne robiłam im zdjęcia pod białym parasolem żeby uzyskać lepsze warunki do fotografowania ...no i co się dziwić, że się ludzie jak na nienormalną patrzą :think: )
Klemki przy aspirinach są na takich cusiach:

20140511-untitled-002-2.jpg

a Kaiser na razie wygląda tak (zdjęcie w słabym świetle i przy wietrze ale nie mam jak zrobić teraz bo leje)

20140511-untitled-003-2.jpg


Colli - dziękuję i miłego popołudnia życzę.

Agness - dziękuję serdecznie i nie bój nic - nie przepędzę - miło mi Cię gościć :hug: Te papuzie tulipanki mam pierwszy rok i bardzo mi się spodobały. Będę chciała dokupić - oby tylko nie było pomyłki.
Aguniu - Aguniado, dziękuję Ci serdecznie - tyle miłych słów :hug: Masz rację, że ogród potrafi w krotką chwilę uleczyć człowieka z wielu trosk, zmartwien i zmęczenia, zwłaszcza tego psychicznego. Oczywiście zapraszam w realu jak będziesz w okolicach :hug:
Marta (Markita) - wiem, szaleństwo z tymi aspirynami...teraz bym już w takiej ilości nie posadziła tylko zrobiła jakieś mieszane rabaty ...no...ale kto powiedział, że nie można tego jeszcze zmienić ...kurcze mam jeszcze takie koło z 17 Bonicami :think:
Majeczko, dziękuję bardzo...mam nadzieję, że Veilchenblau się sprawią i ładnie zakwitną (chociaż same liście też mi się podobają). Wiem, że takich drzew jak Ty masz nie doczekam ...i wiem, że tworzenie ogrodu do istniejącego drzewostanu jest sporym wyzwaniem. Tak, masz rację, u nas wcześniej było pole uprawne a ten drzewostan z boku to sad sąsiada i faktycznie jak zaczynasz od zera to masz nieograniczone możliwości...ale klimatu starego drzewostanu nie stworzysz - ot taki urok, nie można mieć wszystkiego
pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 12 Maj 2014 19:15 #257840

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moni :bye:
Kaiser piękny, :)
długo juz go masz??Jak się sprawuję,widze,że dużo ma kwiatów.
Ja w tym roku sobie go kupiłam.
miłego wieczorku życzę :)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 12 Maj 2014 19:19 #257844

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aniu, mój też tegoroczny i jeszcze nie jest tak ładnie rozwinięty jak Twój - może zimno i deszcz jest tego przyczyną :think:
miłego wieczoru :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 12 Maj 2014 21:22 #257981

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Angela za mną chodzi, a dotąd jej nie posadziłam. Może jesienią się zaczaję :)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 13 Maj 2014 21:35 #258559

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ewciu, Angela jest cudna i bardo bujnie kwitnie ale będziesz ją musiała zabezpieczyć na zimę bo ma -26 jeśli dobrze pamiętam. U mnie na wygwizdowie co prawda nic jej nie było pod kopczykiem z kory ale też ostatnie 2 zimy były z taryfą ulgową. Tak czy inaczej zachęcam - nie będziesz żałować. Ja pomimo łagodnej zimy cięłam róże nisko ale mimo tego Angele już zbudowały ładne krzaczki więc nawet w razie konieczności cięcia do kopca powinno być ok w sezonie. Z bieżących
koperkowa zdecydowała się wreszcie rozwinąć - jak dla mnie miód-malina:

20140513-untitled-042.jpg


Rozwija się też zeszłoroczny Guernsey Cream (kwitnie u mnie pierwszy raz i bardzo mi się podoba ..zwłaszcza te kwiaty na wysokości 2 m ale znalazł się taki na mojej wysokości :rotfl1: )
20140513-untitled-075.jpg

Little Marmaid. Jeden kwiat normalny jeden zwydziwiany:

20140513-untitled-047.jpg


20140513-untitled-046.jpg


"Potworki": Kaiser i Innocent Blush:

20140513-untitled-064.jpg

I ja doczekałam się Palibina - cudnie pachnie

20140513-untitled-061.jpg

I pierwszy kwiat w sezonie mojego ulubionego iryska:

20140512-untitled-019.jpg

I bodziszek podobno Johnson's Blue

20140513-untitled-036.jpg


miłego wieczoru :bye:
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2014 21:38 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa

Ogród nie tylko różany 13 Maj 2014 22:13 #258583

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moniko,koperkowa przepiękna.Taka pełna.
Jest jeszcze z pojedynczym kwiatem,też ładna.
Moje powojniki jeszcze w tyle,ale najbardziej do przodu Kaiser.
Mam kilka bodziszków,ale chyba żadnego niebieskiego .. :think:
Piękne zdjęcia. :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 13 Maj 2014 22:38 #258607

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monika, świetnie dobrałaś te dwa potworki :dance:
Johnson's Blue powiadasz? To znaczy, że mój himalajski 'Plenum' prawdopodobnie jest Johnsonem. Kolejna pomyłka….ale ta akurat nie razi po oczach, bo chociaż kolor się zgadza. Kupiłam jednak 15 sadzonek Plenum, ze względu na podwójne kwiaty i to kolejne rozczarowanie... :unsure:
Irysek śliczny! :)

Pisałaś o fotografowaniu pod białym parasolem..kochana, toż to wyższa szkoła jazdy! :bravo: Czego się nie robi dla tych naszych księżniczek… :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 14 Maj 2014 09:24 #258740

  • pecja
  • pecja's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witam się !

Zwiedziłam z przyjemnością Twój piękny ogród. Podziwiałam róże, prace związane z powstawaniem oczka. Widać, że ogród otoczony troską właścicieli odwdzięcza się pięknym wyglądem. Zauroczyła mnie piwonia koperkowa, te jej liście mają równie dużo uroku co sam kwiat.


Pozdrawiam serdecznie!
Magda
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 15 Maj 2014 22:08 #259644

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Niesamowite masz te widoki
Ja się powoli załamuję. Tez bym tak chciała, ale ja za bardzo lubię rośliny, nie potrafię wybrać co posadzić, więc sadzę wszystko i potem mam taki bałagan
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 16 Maj 2014 08:46 #259775

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Moniczko ,nie będę orginalna .Powiem tylko ....masz piękny ogród .Róże zawojowały mnie bez reszty
Powojniki piękne i wszystkie inne rośliny też .Jestem oczarowana. :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 16 Maj 2014 08:59 #259784

  • colli28
  • colli28's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 150
  • Otrzymane dziękuję: 31
Moniko zazdroszcze pozytywnie koperkowej :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 16 Maj 2014 19:00 #260061

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Czy u Was też taka pogoda pod psem ? Zimno, wieje i leje :( Nie chce się nosa wychylić z domu a na rabatach aż zielono od chwastów :mad2:

Ewo (Terlica) -dziękuję :thanks: tak widziałam koperkową z pojedynczym kwiatem i myślę nad jej zakupem ...czy Twój Kaiser też świeżo kupowany ? Bodziszki są bardzo fajne. Mam kilka odmian ale na razie tylko te niebieskie się pokazały.

Kasiu, no widzisz a mi się te potworki na razie średnio podobają :think: dzisiaj, po kilku dniach deszczu wyglądają jak zmokłe kury :rotfl1: Nie lubię takich pomyłek - człowiek sobie zaplanuje rabatę, cieszy się jak dziecko a potem rozczarowanie...ja tak miałam z odętką wirginijską, która miała być przetacznikiem. Do niebieskiego iryska dokupiłam jeszcze 2 ciemne bo też mi się podobają i zobaczymy czy zakwitną w tym roku

Pecja- witaj :bye: dziękuję za miłe słowa. Mnie również zauroczyły liście koperkowej :)

Gosiu - nie załamuj się - masz pięknie skomponowane rabatki ...ja bym chciała osiągnąć kiedyś taki bałagan :hug:

Nowinka - witaj u mnie i dziękuję serdecznie za tyle miłīch słów :thanks:

Colli - to zamawiaj jesienią :woohoo: ta piwonia jest naprawdę piękna i oryginalna. Szczerze mówiąc nie sądziłam, że zakwitnie już w tym roku bo zakupiłam ją w jesieni. Na wiosnę myślałam nawet, że padła a tu taka niespodzianka :woohoo: W ogóle po jesiennych zakupach piwonii jestem bardzo zadowolona bo praktycznie wszystkie (a kupiłam kilkanaście) będą kwitły :)

Foteczki z zapłakanego ogrodu:
Polarnacht

20140516-untitled-069.jpg

Pierwszy kwiat Omoshiro

20140516-untitled-068.jpg


obgryziony Ivan Olsson

20140516-untitled-059.jpg

Cornellie

20140516-untitled-028.jpg

Chanel

20140516-untitled-023.jpg

Gibraltar

20140516-untitled-054.jpg

młode przyrosty na Erecta

20140516-untitled-050.jpg


Palibin

20140516-untitled-040.jpg
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 16 Maj 2014 19:04 #260062

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Żurawkowo

20140516-untitled-067.jpg


20140516-untitled-046.jpg


20140516-untitled-043.jpg


20140516-untitled-042.jpg


20140516-untitled-041.jpg


20140516-untitled-006.jpg


20140516-untitled-004.jpg


20140516-untitled-014.jpg
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 16 Maj 2014 19:06 #260065

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moniko,mój Kaiser tegoroczny. Już ma kilka rozchylających się pąków,jednak do pełnego rozkwitu trochę jeszcze brakuje.
U nas dzisiaj słonecznie i nawet ciepło,choć wietrznie.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.460 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum