TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 15 Lis 2015 17:30 #413784

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Róże niektóre mają liście nawet zimą. Rekordzistką w tym względzie jest u mnie Chopin. U nas w ogrodzie też jest bardzo dużo trawnika i wcale nie zamierzam go podbierać, i tak mam co robić :tongue2: Fajnie na twoich fotkach wyglądają trawy, aż zaczynam żałować, że ich nie mam :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi 15 Lis 2015 19:56 #413827

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jak u CIebie jest kolorowo- o tej porze taka różnorodność na rabatach to skarb! Część zdjęć jest chyba wspominkowa, bo widzę rozchodniki.. :think: ale mimo to ciekawie jest- tyle różnych kształtów, faktur, kolorów. :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 15 Lis 2015 23:01 #413869

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Marysiu, to aż takich róż terminatorem u mnie nie ma. Zazwyczaj wszystkie zrzucają liście późną jesienią.
Ty masz bardzo duży ogród, jak mam mały. Dlatego dla mnie proporcje mojego trawnika są za duże w porównaniu do rabat ;)
A tak na poważnie, to teraz już tak tego nie odbieram. Podoba mi się tak jak jest
Ale ta nowa rabata bardzo mnie cieszy. Tam tego trawnika jest bardzo mało, więc go nie żałuję

Monia, zdjęcia sa robione na początku listopada.
Ale rozchodniki, przynajmniej niektóre wyglądają teraz tak samo.
Tym się różnią nasze ogrody. U mnie musi zawsze się coś dziać, stąd taka różnorodność, która czasem męczy., a czasem bardzo cieszy. Musisz koniecznie do mnie przyjechać, żeby zobaczyć jak to naprawdę wygląda
Ja już robię listę roślin z ZP. Tylko, że chyba muszę zorganizować skok na bank, żeby to wszystko co chcę kupić :happy:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Lis 2015 07:36 #413886

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Gosiu, Ty szczęściaro! Ja o nowej rabacie moge jedynie pomarzyć... Korzystając ostatnio z samotnych pobytów na ogrodzie " koryguję" jedynie dyskretnie brzegi trawnika, ale to są centymetry ....
Ja też nie przywiązuję wagi do nazw odmianowych, ani nawet nie planuję nasadzeń. Kupuję oczami - jak mi się coś spodoba w ogrodniczym - jest moje. :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Lis 2015 16:25 #413941

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Świetna ta różowa chryzantema :) . Moje mnie trochę zawiodły w tym roku, szczególnie Filette, miała być samokończąca...Po tym, jak w zeszłym roku wyrosła i wyległa, zapytałam sprzedawcy, poradziła uszczykiwać... też urosła wysoka i wyległa, tyle, że później :devil1:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Lis 2015 21:54 #413999

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Asia, nigdy nie wiesz co się może przydarzyć. Pamiętasz jak cały czas marudziłam, że ja już nie mogę nowych rabat robić, nie mam gdzie, i jaka jestem nieszczęśliwa z tego powodu?
I tak mówię co roku, a co roku sadzę i sadzę i nawet nową rabatę udało mi się wyciąć :whistle:
Takie centymetry to i ja uskuteczniałam. Jak się nie ma to się lubi co się ma ;)
Czyli mamy typowy syndrom zakupoholiczek :rotfl1:
Nie ważne, że nie ma gdzie wsadzić, najważniejsze, żeby mieć.
Na razie robię plan rabatki, ale zastanawiam się co z tych planów zostanie jeśli wejdę do sklepu. Chyba, że zamówię przez internet :bad-idea:
Chociaż marzy mi się wyjazd do Zielonych Progów. Tam mogłabym kupić wszystko co mi trzeba, byle by tylko kasa była
A z tym już gorzej :happy:

Kasiu, najlepiej kupować chryzantemy od forumków. Są opisy zdjęcia. Od razu widać jak to to będzie rosło.
Mam 2 takie wielgachne. Uszczykuję ale też rosną spore. W przyszłym roku mam zamiar w czerwcu ściąć je do ziemi. Tylko, czy doczekam się kwiatów, jeśli teraz zakwitły tak późno?


028-15.jpg


029-14.jpg


030-15.jpg


031-13.jpg


032-8.jpg


033-15.jpg


034-12.jpg


036-12.jpg


037-13.jpg


038-13.jpg


040-12.jpg



Całe to żółte złoto wylądowało w worku i będzie się kompostowało. Ciekawa jestem ile mu to zajmie, ale raczej na szybki efekt nie licze.

042-10.jpg


043-8.jpg


044-8.jpg


045-10.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Adasiowa

Ogródek Gosi 16 Lis 2015 22:31 #414009

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ładne jesienne widoczki :) U mnie wszystkie owoce na winobluszczu już zjedzone prze ptaki, szczególnie przez mazurki, które zlatywały się stadami :D
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Lis 2015 23:07 #414025

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kompost liściowy w podziurawionych workach robi się rok..tak zdaje się mówiła Kasia Robaczek..

U Ciebie rozchodniki nadal tak wyglądają :blink: :blink: U nas więc październikowy przymrozek musiał być silniejszy, niż u Ciebie- od tamtej pory wszystkie rozchodniki czarne :pinch:

Snuj plany wyprawy..snuj.... :dance:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 18 Lis 2015 20:29 #414256

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Piotrku, u mnie jakoś ptaki nie jedzą jeszcze owoców. Pełno jest na winobluszczu i na berberysach. A ptaków na pewno jest sporo. Za to zostawiłam orzechy na ziemi i te zniknęły. Na pewno sroki się nimi żywiły.

Monia, tak myślałam, że to w przyszłym sezonie nie będzie jeszcze gotowe. Robiłam kompost w zeszłym roku i wiosną nic jeszcze nie było gotowe. Wrzuciłam wszystko do kompostownika.
Rozchodniki wyglądają jeszcze całkiem nieźle. Mrozu u mnie nie było.
Jak widzisz snuję plany, ale do ich realizacji potrzebuję jeszcze trochę szmalu. :happy:


Na początku listopada wyglądało u mnie jeszcze tak


047-11.jpg


049-9.jpg


050-6.jpg


053-5.jpg


056-7.jpg


054-9.jpg


057-6.jpg


060-6.jpg


061-7.jpg


062-9.jpg


065-7.jpg


052-4.jpg


058-7.jpg


070-4.jpg


063-7.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eda_s, Adasiowa

Ogródek Gosi 19 Lis 2015 08:19 #414318

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Tak sobie patrzę na ogrodowe fotki jesienne i stwierdziłam ,że marcinki i chryzantemy muszą być w ogrodzie .Więc z tej racji zamówiłam już sobie 11 sadzonek na wiosnę .Powsadzam je po całym ogrodzie
żeby rozjaśniały kolorem smutne jesienne dni.Tak sobie myślę ,że może jaką ścieżkę zlikwiduję :think:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 19 Lis 2015 21:25 #414422

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewciu, faktycznie o tej porze roku chryzantemy i marcinki to podstawa. 11 sadzonek :supr3:
Ty to jak robisz zakupy to na całego
Myśl, myśl. Na pewno cos wymyślisz :devil1:
W sumie to ja skaczę pomiędzy roślinami, to i Ty możesz :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 20 Lis 2015 06:47 #414462

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Gosiu, przecież masz mnóstwo trawy :woohoo: nie rozumiem jak możesz narzekać na brak miejsca na nowe chciejstwa ;) Swój trawnik koszę w 10 min. :happy4: :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 21 Lis 2015 23:38 #414637

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
No niestety trawnik jest zaanektowany przez M. Walczy o każdą piędź ziemi. Dlatego jestem w szoku, że oddał mi taki kawał na nową rabatę.
Na razie sama nie chcę ruszać trawnika, jest święty, :happy: za dużo pracy włożyłam w jego odnowę
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 22 Lis 2015 10:06 #414655

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gosiu ,Ty skaczesz w rabatach ,a ja się przedzieram :rotfl1: A jak jeszcze coś dosadzę ,to mi chyba tylko motolotnia zostanie :devil1: Twój mąż walczy o trawnik ,a mój pilnuje każdego starego krzaka .
Ale to mu się na nic nie zdaje ,bo ja dotąd kombinuję aż wykarczuje ,to co miałam w planie :)
No ale co się nabiadoli :jeez:
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2015 10:07 przez wxxx-a.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 22 Lis 2015 20:11 #414799

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
To mamy tak samo z krzaczkami. Mój też broni wszystkiego
Ale ostatnio9 znowu mnie zaskoczył, bo nawet za bardzo nie protestował jak swteirdziłam, że trzeba kilka wyciąć
Czekam jeszcze tylko aż byliny całkiem zanikną i będzie cięcie :)

Cały czas pokazuję początek listopada


073-5.jpg


074-5.jpg


076-7.jpg


077-5.jpg


078-5.jpg


079-3.jpg


080-5.jpg


082-6.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Ogródek Gosi 22 Lis 2015 20:25 #414808

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ja z P też mam problem, bo odkrył w sobie żyłkę obrońcy zieleni :rotfl1: Jak chcę się czegoś pozbyć, to muszę uzbroić się w argumenty..albo zrobić to cichaczem- na szczęście części roślin nie kojarzy :silly: Są też takie, których nie darzy uczuciami i jest mi wszystko jedno.
Inna sprawa, że jak się uprę, że coś ma zniknąć to nie ma siły, żeby było inaczej :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 22 Lis 2015 20:37 #414819

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Czyli na nas nie ma rady, tak czy siak wprowadzamy w czyn swoje zamiary........ :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 22 Lis 2015 21:13 #414845

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Małgosiu :)
Zobacz, pokazujesz zdjęcia z początku listopada, a ani się obejrzeliśmy, nadchodzi grudzień ....a wraz z nim prognozowane przymrozki - oszronione rozchodniki i trawy będą wyglądać zjawiskowo .... kompost z liści drzew owocowych robi się stosunkowo szybko, około 7 - 8 miesięcy, tak więc na przyszłą jesień będziesz mogła nawozić rabatki własnym "złotem" :)
Adam na szczęście daje mi wolną rękę we wszelakich poczynaniach, ale dzielnie pomaga przy rewolucjach wymagającej większej siły. Ostatnio wymyślił nowy apartament dla dyń :woohoo:

pozdrawiam cieplutko ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.456 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum