TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 02 Lis 2014 13:28 #309901

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Małgosiu, podziwiam Twoją cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Ja bym nie dała rady chyba. Mój M też czasami kręci nosem na moje pomysły, tylko że w jego przypadku kręcenie nosem pojawia się wtedy, gdy mój pomysł nie dość że wymaga sporo pracy, to jeszcze sporo z tej pracy wymaga jego pomocy :P No ale pomarudzi, ponarzeka a i tak pomoże w końcu. No chyba że się jakoś szczególnie uprze, to wtedy najwyżej muszę brać się do roboty sama i tyle. Mam nadzieję, że i Twój M w końcu zmięknie. Skoro już tyle w ogródku osiągnęłaś mimo wszystko, to może i on się w końcu podda. Musisz tylko być troche bardziej twarda ;) Trzymam kciuki :)

Tymczasem jeśli chodzi już o same prace ogrodowe, to patrząc na Twoją tegoroczną aktywność w ogródku, aż wstyd mi za siebie. Oprócz nowej różanej rabaty (do stworzenia której pogoniła mnie wręcz Aga :silly: ) nie zrobiłam nic więcej.
U Ciebie nowy trawnik, przeżedzone rabaty, plany na ścieżkę i murek. Aż nie mogę się doczekać wiosennych zdjęć z Twojego ogródka. Będzie pięknie. :bravo:
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi 02 Lis 2014 18:32 #309955

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Małgosiu, mało piszę, ale śledzę Twój wątek i jestem na bieżąco :)
Doskonale rozumiem Twoje dylematy, bo sama musiałam przez lata 'urabiać' mojego M. i przekonywać go do moich koncepcji ogrodowych.
Jednak mężczyźni są z Marsa i oni są ulepieni z innej gliny :P Zrozumiałam, że M. nie będzie się cieszył każdym kwiatkiem tak jak ja, ale dumny jest ze swojego trawnika (dba o niego) i uwielbia 'wielkogabarytowe' rośliny. Dla świętego spokoju staram się nie zabierać mu murawy na nowe rabatki i co roku sieję rączniki, za którymi nie przepadam, ale wiem, że on wręcz przeciwnie :)
Może więc spróbować pójść na kompromis, albo jakoś obłaskawić M. sposobem? Te nasze babskie sposoby...
Pozdrawiam serdecznie, życzę wszystkiego dobrego :kiss3:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 02 Lis 2014 19:48 #309981

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Właśnie Gosiu. Może niech i on ma trochę radości z tego co jemu się podoba a z tego co piszesz zbytnio ci się nie sprzeciwia,tyle tylko,że nie jest zachwycony.czasem trzeba też szanować czyjeś zdanie aby szanowano i nasze:-)wiem,że przykro gdy robimy coś z zapałem i uczuciem a najbliższa osoba tego nie docenia ale tak to jest juz,że to co nam się podoba niekoniecznie musi innym. Ja o tyle jestem w lepszej sytuacji,że mój M też zawsze marudzi i krzywo patrzy jak usuwam trawkę ale pomaga mi i zawsze potem powie ,,wiesz faktycznie teraz ładniej'':-)jednak wiem,że ma swoje ulubione miejsca i ja to szanuję i staram się tego mu nie zmieniać chociaż swoimi oczami widzę tam co innego:-)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 03 Lis 2014 20:00 #310262

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Krzysiu, jak milo, że do mnie zaglądasz. :bye:
Współczuję Ci straty :hug:
Zauważyłam, że mężczyźni raczej wolą większe gabarytowo rosliny. Kwiaty są bardziej dla kobiet. Czasem jest tak, że im w ogóle nie zalezy na ogródku, więc zostawiają wszystko w rękach kobiet, wykonując tylko cięzsze prace zlecone. Widac, że tak w naszym wypadku nie było. Akurat tak nam sie trafiło. Ja wywalczyłam sobie prawo do decydowania co posadzić w ogrodzie,ale kosztem braku pomocy. Wszystko robię sama. Wolę to niż słuchanie ciągle marudzenia.
Jestem bardzo ciekawa co wymyslisz u siebie. Jakie są Twoje ukochane rosliny?


Małgoś, jak wiesz ten rok jest ogólnie dla mnie trudny. Chyba tak musiało być, że i ogród nie był mi przyjazny w swoim czasie. Naharowałam się strasznie. Ale mam nadzieję, żę wynik innych moich tegorocznych bolączek będzie taki sam jak ogrodowy, czyli wszystko dobrze się skończy. Juz teraz widzę, że jest inaczej na rabatach. Zobaczymy jeszcze w przyszłym roku, bo jak wiesz może znowu mi się coś nie spodobac.
Jesli chodzi o M. to ja nie lubię jak marudzi, więc albo robie wszystko jak go nie ma, żeby nie słyszeć, a jak już jest zrobione, to przecież nie zmieni ;) , albo odpuszczam. Tak jest z pomniejszaniem drastycznym trawnika. Ale małymi kroczkami... :devil1:


Dalu, miło, że do mnie zaglądasz, ja przyznaję, że zgubiłam Cię w odmętach wątków. Bycie na 2 forach robi swoje. Ale poprawię się. Masz całkowitą rację, że faceci są jacyś inni :supr:
Już to dawno zauwazyłam i staram się bardzo nie zadrażniać sytuacji. Tylko, że ogród to jest moje ukochane dziecko. Jest dla mnie ważniejszy niż dom. Dlatego jest mi smutno, że nie mam pełnej swobody działania. No, ale ogród też jest jego, więc zostawiłam trawnik, a nawet jak wiesz wymieniłam, żeby był ładniejszy. Staram się tera zwprowadzac więcej iglaków, które lubi no i traw. Może niedługo stwierdzi, że jemu też sie podoba?
Liczę na to.

Violu, kompromis to podstawa dobrego małżeństwa. Gdybym go nie stosowała to bym nie wytrzymała ze swoim m 30 lat :happy: Ja wole sama zrobić, niż słyszec marudzenie. Chociaż ostatnio słyszę je coraz rzadziej. Chyba w końcu do M. dotarło, że nie odpuszczę i, że bardzo mi na ogrodzie zalezy. Chciałabym jeszcze żeby zaczęło mu się podobać, ale to kwestia czasu ;)

Nowych zdjęć nie ma to wstawię stare


001_2014-11-03.JPG


002_2014-11-03.JPG


003_2014-11-03.JPG


005_2014-11-03.JPG


006_2014-11-03.JPG


007_2014-11-03.JPG


009_2014-11-03.JPG


010_2014-11-03.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Ogródek Gosi 03 Lis 2014 20:08 #310266

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Gosiu :bye:
Aksamitki w tym roku to długo w ogrodzie sobie kwitną.I dobrze, i fajnie, bo jakieś kolorki jeszcze żywe są :)
Ja już nasionka zbieram i zbieram ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 03 Lis 2014 21:22 #310311

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Jestem bardzo ciekawa co wymyslisz u siebie. Jakie są Twoje ukochane rosliny?

Zawsze podobały mi się ogrody angielskie, naturalistyczne, wiejskie...
Na działce mam żywopłoty z tuj, bardzo stare drzewa iglaste, piaszczysto, sucho, więc najpierw spróbuję zagospodarować miejsca cieniste pod sosnami, już posadziłam trochę host i żurawek. Między nimi poupychałam to co przetrwało, jakieś drobiazgi nadające się do cienia. Są jeszcze resztki skalniaka, wiosną chcę go reaktywować. Jeśli chodzi o rabatki to jest na nie sporo miejsca :garden1: a pomysły mam nadzieję pojawią się w trakcie prac. Poza tym podglądam ogrody oazowe :devil1:

Najbardziej się martwię dużym trawnikiem, musimy go przekopać, wypoziomować, pewnie trzeba będzie nawieźć porządnej ziemi, jakbyśmy na ugorze zaczynali, ale byle tylko zdrowie było :P
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 04 Lis 2014 08:24 #310404

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gosiaczku ,wstawiaj fotki nawet stare .Mnie osobiście podoba się Twój ogród i mogę go oglądać w każdym wydaniu . :) Ja też już wstawiam co mam ,bo nowych brak .Dopóki są stare ,to nie jest źle :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 04 Lis 2014 09:05 #310420

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Małgosiu, z przykrością czytam o sytuacji w pracy, miałam nadzieję, że to chwilowa zawierucha, ale z tego co piszesz to szeroko zakrojone redukcje etatów :-( Mam nadzieję, że ominą Cię dalsze przykrości z tego powodu, choć w dalszym ciągu dotyka to Twoich bliskich współpracowników..współczuję :hug:
W kwestii ogrodu i M - Wasze tegoroczne osiągniecie, piękny trawnik - to wspólne dzieło i radość. Może na kolejny tok zaplanuj od wspólnie jakaś rabatę? Z krzewami, ktore lubi M i jakaś jedna grupą kwiatów lub traw, którą bedzie mu łatwiej zaakceptować? Trzymam kciuki za konsensus, bo wiem jakie to dla Ciebie ważne. Całkowicie to rozumiem.
Buziaki :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 04 Lis 2014 19:41 #310492

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Aniu, ja ie zbieram żadnych nasion. Nawet astry same się sieją. Gdzie spadnie tam urośnie, a jak mi nie bedzie pasowało to wyrwę albo przesadzę

Krzysiu, czyli podobają nam się te same ogrody. Ja też mam bardzo słabą glebę. I również w tym roku wymieniałam trawnik. Nie nawoziłam ziemi, tylko starałam się ją nawieźć. Robię to też Biohumusem, który zmienia jej strukturę. Fakt, że nawozić trzeba często, ale mniej to kosztuje jednorazowo. Natomiast rośliny sadzę do moje rodzimej ziemi, tylko do dołka sypię lepszą ziemię i obornik. Dobrze też mieć własny kompost. Także spokojnie i na piasku możesz mieć wiele odmian. No i najlepiej najpierw wytycz miejsca na rabaty, żeby mieć roboty z wymianą trawnika.

Ewo, jesteś moim dobrym duszkiem :kiss3: Na razie mam jeszcze jesienne fotki.
Na póxniej zostawiam wspominkowe. Mam tego dużo :)

Kasiu, niestety nadal w pracy jest źle, a zaczynam przypuszczać, żę może stać się jeszcze gorzej, ale to dopiero za rok, czy dwa. Mam czas na zmianę, już zaczynam się do niej szykować. Najpierw muszę zająć się sobą.
Mój M. niestety nie lubi zmian i każde widoczne pomniejszenie trawnika, każda nowa rabata przyprawia go o palpitację serca. Nawet ta zmiana trawnika była dla niego ciężkim przezyciem. A wydawac by się mogło, że z radością przyjmie wiadomość, że chcę go zmienić. Teraz jest już ok, bo przyzwyczaił się i jest zadowolony, ale jak on się zamartwiał na początku po wysianiu trawy, jak wyglądało to bardzo mizernie. Cały czas biadolił, że to się nie uda, że wygląda strasznie i po co to wszystko było, przecież trawnik był. Teraz przeżywa, że chcę połozyć ścieżkę. Ale akurat tutaj nie będę go słuchała. Położę i już. A rabaty na razie sobie odpuszczam. Niech chłopak ochłonie :happy:



011_2014-11-04.JPG


012_2014-11-04.JPG



013_2014-11-04.JPG



014_2014-11-04.JPG


016_2014-11-04.JPG


018_2014-11-04.JPG


019_2014-11-04.JPG


020_2014-11-04.JPG
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 04 Lis 2014 20:09 #310504

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Jesienno sloneczne foty masz jeszcze u siebie :flower2: u mnie tez pogoda jak marzenie, biorac pod uwage ze to juz listopad, to tylko sie cieszyc :dance:
Stresa pracowego wspolczuje, trzymaj sie jakos :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 04 Lis 2014 21:17 #310530

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Gosiu jak coś ,to przyjeżdżaj do mnie. Ja pozwolę ci przekopać co tylko chcesz:-D
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 04 Lis 2014 21:47 #310546

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Całą zimę ma chłopak na to, żeby ochłonąć :happy3: . Do wiosny M zregeneruje układ nerwowy i można działać od nowa :devil1: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 04 Lis 2014 22:01 #310556

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jula, dzięki :kiss3:
Bardzo się cieszę, że mamy taką jesień.
Widziałam prognozy długoterminowe i wychodzi, że zima ma być bardzo łagodna, a wiosna szybka.
Oby

Violu, niedługo mogę potrzebowac takiej mozliwości ;)
Chyba, że znowu zacznę rewolucję, bo jak patrzę na wszystkie nasze ogródki to długo spokoju nie może być

Edytko, mam nadzieję, że w końcu odpuści te swoje zapędy projektanckie i zacznie po prostu akceptowac moje pomysły.
Przecież ja tu urządzę :evil:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 04 Lis 2014 22:19 #310569

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Bardzo mi się ta prognoza podoba ;) . Szczególne, że wczoraj znów kupiłam... trawy :ouch: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 04 Lis 2014 23:05 #310577

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Warto było pomęczyć się z trawnikiem :) Przez zimę M się przyzwyczai do myśli o zmianach ;)
Kot leży mi na klawiaturze i ręku, mruczy jak nakręcony-pewnie już pora się kłaść :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 05 Lis 2014 20:48 #310756

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Edytko, szalejesz :happy:
Ja miałam zamiar dzisiaj złamac swoje postanowienie nie wstępowania do ogrodniczych. Chyba pogoda na mnie działa.
No, ale chyba ktos czuwa nade mną, bo musiałam zostać jak zwykle dłużej w pracy. Oczywiście nagle. Ale może jutro się uda? Może kupiłabym tańsze rh pod sosnę?

Ewo, ja o tej porze już dawno spałam na książce. Jestem zdolna tylko do przeczytania 2 stron.
Jak by mi taki kot mriczał nad uchem to bym nic nie przeczytała :happy4:


023_2014-11-05.JPG


024_2014-11-05.JPG


025_2014-11-05.JPG


026_2014-11-05.JPG


028_2014-11-05.JPG


029_2014-11-05.JPG


030_2014-11-05.JPG


031_2014-11-05.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, wxxx-a, viola

Ogródek Gosi 05 Lis 2014 22:16 #310803

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Mnie też cieszą te prognozy, ze względu na koty...
Listopada to na Twoich fotkach nie widać. Fajna gaura. Jak Ci zimują ostnice? Bo to ostnice, prawda?
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 06 Lis 2014 19:17 #310964

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, tak to ostnica. Tę zimę przetrwała rewelacyjnie. Tylko nie można jej wiosną ścinać, mimo, że wygląda na uschniętą. Jak ma zielony środek znaczy, że żyje.
Ale nawet jak nie przezyje, rewelacyjnie się wysiewa, więc nigdy nie zniknie z ogrodu
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.444 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum