TEMAT: Ogród Ursulki

Ogród Ursulki 31 Mar 2016 21:40 #450937

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Kasiu, niestety nie mam wąskiej sosny.
Bardzo żałuję i chodzi mi po głowie, żeby naprawić ten brak :rotfl1:
Rozglądam się po ogrodzie, co by tu 'wyemigrować' i na razie padło na wyliniałą jodłę koreańską.
Dziękuję, że mi przypomniałaś - przecież ZAWSZE chciałam posadzić sosnę fastigiatę!

Serby i choiny kanadyjskie to świetny wybór! Ale i tak namawiam Cię na jodły :)
Przyjrzyj się jedle kaukaskiej, takiej na choinki świąteczne . No i popatrz na kalifornijską - bardzo strukturalna... Maja dobre kolory do mieszania, bo kaukaska soczyście zielona, a kalifornijska błękitnawa - co może być zaletą w kompozycji.

Aaa, i chciałam przywołać derenie... pagodowy, chusteczkowy - pyszotka w dużym ogrodzie :P
Ach, jak Ci zazdroszczę!!!! Jestem zachwycona takimi możliwościami - wszak zakładanie ogrodu to proces niesłychanie twórczy i pełen miłości :)
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Ursulki 31 Mar 2016 22:28 #450965

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
Ula, ale pięknie nagęgałaś :)

Pokaż co teraz u Ciebie w trawie piszczy! Bo przecież już coś z ziemi wyszło :flower2:

Ogród Ursulki 01 Kwi 2016 23:25 #451450

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
OJ derenia to i ja chciałabym mieć
Pagodowy przepięknie wygląda jako soliter. Nie mam miejsca
A kausa planuję, chyba, że m. zmieni zdanie
Czyli jednak Twój buczek węższy od mojego.
Chyba, że mój jak nastolatek z czasem się wyciągnie

Ogród Ursulki 04 Kwi 2016 21:56 #452379

  • Qra
  • Qra's Avatar
Urszulko, melduję że badylki różyczek własnoręcznie umieściłem w doniczkach :) Zostaje czekać na ukorzenienie :)

Co do wątków na FO to przykre to jest że ktoś po drugiej stronie monitora czując swoją wyimaginowaną pokemonową moc jednym kliknięciem kasuje prace drugiej osoby. Widać ile serca i czasu wkładasz we wpisy. Ale na malućkich - wielkich w ich mniemaniu nic nie poradzimy.

Ogród Ursulki 08 Kwi 2016 15:57 #453654

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Urszulko, jak dobrze, że zajrzałam tu do Ciebie. Pomijając fakt, że mogłam pooglądać śliczne ogrodowe zakątki, to jeszcze zebrałam sporo informacji, które akurat teraz są mi potrzebne. Jak wiesz jestem na etapie obsadzania działki drzewami i nastawiłam się głównie na iglaki, a Twoja opinia utwierdziła mnie w moim pomyśle.
Twój ogród jest już nie tylko bujny, ale robi się wręcz tajemniczy, a ja uwielbiam takie klimaty B) O parasolce nie będę wspominać, bo już wszyscy się nią zachwycali, ale o kotach nie zmilczę. Goły Maniuś powalił mnie na kolana :thanks: Cudny urwis :hearts:

Pozdrawiam cieplutko :flower2:

Ogród Ursulki 11 Kwi 2016 22:24 #455160

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Ursulko, nagęgałaś szalenie twórczo, tak to zresztą z Tobą jest: tu słóweczko, tam słóweczko i nagle otwierają się nowe horyzonty, głównie dla chciejsw :happy4: I, mimo, że naprawdę nie mam miejsca, jestem Ci wdzięczna, to powiedziałam ja, Jarząbek Wacław :) Może tylko w głowie będę kupować i komponować, może tak mnie to mentalnie wyczerpie, że nie będzie miało przełożenia na konkret ale, powiedzmy sobie szczerze, cóż to za przyjemność :hearts: A kto wie, gdzie przebiega wątła linia między rzeczywistością a wyobrażeniem, wszak już Szekspir powiedział, że " życie jest snem wariata śnionym nieprzytomnie" :P

Ogród Ursulki 12 Kwi 2016 09:19 #455274

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dzień dobry Uleńko :coffe: Musiałam bryknąć do Ciebie ,bo już dawno nie zaglądałam .Czytam ,że Ci wywalili wątki z fo .Ciekawe ,czy moje tam jeszcze są .Siedem części .Nie przejmuj się ,tam na czele rządzi banda moherowych fanatyków .(nie sadzę ,żebym kogoś obraziła ,bo to prawda ).Trzeba się bardzo starać ,żeby tego nie widzieć .Ale tu Ci nikt nie wywali ,bo dyrekcja normalna .A ja pochwalę Twoje cudne królestwo i cieszę się ,że tu jesteś :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Ogród Ursulki 21 Kwi 2016 00:38 #459036

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Wybaczcie Kochani, że nie odpisuje, ale ostatnio wychodzę z domu o 7 i wracam po 7 (w sensie 19 tej)...
Wczoraj wieczorem śmignęłam przez ogród i w wieczornym świetle starałam się uchwycić wiosnę ... tak cudną, piękną i bujną :woohoo:

No bo Qra przemówił mi do serca i dzisiaj tylko zdjęcia - ale za to świeżutkie. Odpiszę w weekend jak dam radę.
Pozdrawiam wszystkich i każdego z osobna :hearts:

DSC_0007-f-2.jpg


DSC_0011-f.jpg


DSC_0013-f.jpg


Ach ten busz buszowaty :P

DSC_0018-f2.jpg


Żółte tulipany górą!

DSC_0005-f-2.jpg


DSC_0076-f-2.jpg


Kolorowe też!

DSC_0080-f-2.jpg


DSC_0088-f.jpg


Ale najpiękniejsze... oczywiście bukszpany! Bardzo je lubię w tej fazie

DSC_0129-f2.jpg
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2016 00:48 przez ursulka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Monika-Sz, fiiskomp, zanetatacz, Qra, Adela

Ogród Ursulki 21 Kwi 2016 00:52 #459038

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Oj, zapomniałam dodać jeszcze jedno zdjęcie - dla Moniki.
Monisiu, ostatnio pisałam coś o trzmielinie złotej Fortunego (eonymus fortunei), że można ją zahodować na płocie. Przypomniałam sobie, że przecież mam ją na płocie od sąsiada! Przeplatałam między oczkami siatki i zrobiła się ściana w kąciku gospodarczym.

Tutaj już po przycięciu i uporządkowaniu, więc nie jest taka rozbuchana

DSC_0034-f-2.jpg


DSC_0033-f.jpg


A tu inny krzaczek, wyjątkowo złoty w tym roku - daje piękny kontrast

DSC_0032-f.jpg
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2016 00:54 przez ursulka.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Monika-Sz, Adela

Ogród Ursulki 21 Kwi 2016 01:03 #459041

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dzięki za pamięć!! Wyglada super okazałe..ile lat rosła do tej wielkości..?
Tak sobie jeszcze myślę..ten zakątek wyglada na zaciszne miejsce a u mnie otwarta przestrzeń i wygwizdów :dry:

Ogród Ursulki 21 Kwi 2016 09:05 #459081

  • Qra
  • Qra's Avatar
Bardzo piękne tulipany, widzę dużo z kolorem zielonym takie są najładniejsze :) i las piwonii to będzie się działo, jeszcze chwila jeszcze moment.

Ogród Ursulki 21 Kwi 2016 12:17 #459155

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ula, bujnie, wiosennie i kolorowo u Ciebie!
Żółte tulipany? U mnie też jest ich sporo, chociaż aż tyle nie kupuję :think: Kolory się uwsteczniają?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Ogród Ursulki 21 Kwi 2016 21:28 #459323

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Ula - jaka miła wizyta! :hug:
Znam wiele ogrodów na Forum, ale twój poznałam najwcześniej i zostałaś hm...
takim moim Mentorem? Bardzo inspirujący masz ogród, można z niego czerpać i czerpać,
jak i z Twoich 'pogęganek'.
Znowu pokazałaś bujną wiosnę i jak mówisz smaczne widoczki.
Niech się ta wiosna w końcu rozbucha bo u mnie na razie chłodno.
:flower2: :flower2:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy

Ogród Ursulki 24 Kwi 2016 16:04 #460499

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witaj Ursulko ;) .Pozwoliłam sobie zajrzeć do Twojego ogrodu i jestem oczarowana.Śliczny ogród,wspaniałe zwierzaki i gospodyni z polotem pisarskim.Jeżeli pozwolisz, będę zaglądać częściej.Więcej nie potrafię napisać, bo jestem pod wrażeniem Twojego pięknego ogrodu.Miłego dnia :bye:

Ogród Ursulki 01 Maj 2016 23:10 #463952

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
WIOSNA, WIOSNA, ach to Ty :dance:
Jest cudnie! Cieplutko, słonecznie i do tego… wolne dzionki! Można w ogrodzie pracować, można i leniuchować. Chce się żyć!
Wczoraj zaczęłam powiększać nieco rabatę i znowu obdziabałam trawnik. A zarzekałam się że już nigdy więcej, że absolutnie i tym podobne bździejstwa :jeez:
Tym sposobem wszystko mnie dziś boli i jestem przeszczęśliwa! Relacji jeszcze nie mam, bo na okoliczność padniętego aparatu, zdjęcia były robione komórką, skąd dopiero muszę je zrzucić, a nie mogę znaleźć kabelka. Hmmm, muszę wymyślić jakiś inny sposób przeniesienie zdjęć.
Póki co, odrobina wiosny
Los sasankas

134.jpg


I przesłodkie Angelique

DSC_0011-f-2.jpg


DSC_0028-f-3.jpg


Silna grupa hiacyntowa tydzień temu - powalona na kolana, a właściwie na buźkę

DSC_0108-f-2.jpg


... i dwa tygodnie temu

DSC_0012-f-2.jpg


A bukszpany w gotowości

DSC_0053-f.jpg


Cis na nóżce też :)

DSC_0056-f.jpg


Ciemierniki wciąż urodziwe i horrorystyczne

DSC_0029-f.jpg
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2016 23:46 przez ursulka.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, zanetatacz, Adela

Ogród Ursulki 01 Maj 2016 23:42 #463959

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Siberko, pytałaś o narządek do cięcia bukszpanów.
Tu mam sprecyzowane preferencje. Otóż, jak dla mnie – najlepsze są nożyce o długości ostrza około 20 cm. Myślę, że zarówno dla kogoś kto nie ma jeszcze wprawy, jak i dla wprawnego przystrzygacza – jest to najlepsze narzędzie
Sekator się nie nadaje – bo krótkie ostrza pozwalają jedynie na cięcie pojedynczych gałązek. Wówczas traci się całościowe spojrzenie na bryłę bukszpanową, no i strasznie długo to trwa.
Podobnie maszynka elektryczna nie jest dobrym rozwiązaniem, bo na tyle szybko pracuje, że powinna służyć tylko do korekty już uformowanych bukszpanów.
Natomiast nożyce o tej długości pozwalają na cięcie płaszczyzny. Daje to lepszy efekt i łatwiej opanować bryłę, łatwiej ją też korygować.
A sposób na kulkę? Pewnie już pisałam, że najprościej zrobić tak:
- najpierw stanąć NAD bukszpanem i patrząc z góry w dół, przyciąć dokoła tak jak walec,
- później kucnąć i ciachnąć poziomą płaszczyzną – tak jakby denko tego walca,
- później wyokrąglić miejsca, w których poziome denko łączy się z pionowymi ściankami,
- a na koniec popatrzeć na kulę z odległości kilku kroków i korygować ewentualne nierówności.

DSC_0025-f2-2.jpg


I już. Łatwizna! Kulka jest najłatwiejsza, inne bryły wymagają nieco większej uwagi i precyzji – szczególnie jeśli ma to być symetryczna bryła, na przykład graniastosłup albo stożek. Psiakość! – mi zawsze wychodzą kulki!
Używam zwykłych nożyc z drewnianą rączką. Na zdjęciach je widać w trawie

DSC_0020-f3.jpg


DSC_0022-f3.jpg



Te akurat są kupione w sieciówce w Niemczach za kilka euro, ale w castoramie widziałam podobne za (chyba) 18 zł. Pewnie, że można się szarpnąć na podobne nożyce marki Bentley – ale będzie to około 150 zł. Jedne i drugie trzeba ostrzyc, bo się tępią – jak to nożyce…
W mojej dzielnicy kilka razy w sezonie chodzi pan i woła: nooooże ostrzę, nożyyyyce…
Hmmm, pewnie że bym chciała takie wypaśne nożyce Bentleya, ale rozsądek mi podpowiada, że różnica jest między nimi niewielka. A ileż można kupić roślin za tę kwotę ! Na przykład klona szczepionego Crimson Sentry, który za mną chadza ostatnio, powiewając bordowymi listeczkami i kusi: kup mnie, kup, znajdziesz miejscówkę, znajdziesz, tylko mnie kup…
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2016 23:43 przez ursulka.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Monifd*, zanetatacz, Adela

Ogród Ursulki 01 Maj 2016 23:56 #463963

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Ewo Daisy od Platanów – phi, moje widoczki wiosenne to pikuś do Twoich platanów, miłorzębów, klonów, ambrowców i tych innych drzewiszcz, co to je posadziłaś ostatnio!
Jeszcze troszkę jeszcze chwilkę, niech no zmężnieją, a będziesz musiała zamienić tytuł wątku na „W dżungli śródziemnomorskiej” :rotfl1:
Rośliny rwą się słońca…

DSC_0009-f2.jpg


DSC_0023-f.jpg
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Ogród Ursulki 02 Maj 2016 00:05 #463964

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Gosiu Margosiu – nasze buczki fastigiata – mój Purple Fountain, a Twój nie pamiętam, taki sam czy Black Swan – rosną bardzo powoli.
Mój ma już dobrze ponad 3 metry, ale kupiłam go 2,5 metrowego – czyli ślamazara. Podobnie na grubość bardzo powoli przyrasta. Tylko buki szczepione rosną jak głupie i pożerają okolice w tempie ekspresowym
Wiosna

DSC_0016-f.jpg


Lato

DSC_0096-f.jpg


Jesień

DSC_0158-f.jpg
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.472 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum