TEMAT: Ogród to moje czwarte dziecko :)

Ogród to moje czwarte dziecko :) 24 Kwi 2015 10:53 #361086

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
A ja się na żurawki obraziłam, nie chcą u mnie rosnąć i już. Denerwuje mnie też, że tak wyrastają do góry, brzydko się starzeją. Po zimie mam same trupki, nawet nie będę czekać czy się zregenerują tylko "out".
Miłego dnia!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród to moje czwarte dziecko :) 24 Kwi 2015 10:57 #361087

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...to tak, jak u mnie, Iwonko.
Mam dosłownie jedną ładną, dorodną sztukę, która ma ochotę ładnie rosnąć i widać po niej witalne siły.
Reszta, porażka.
Co prawda próbowałam jesienią z nowymi nasadzeniami i posadziłam piękne 9szt, ale już wiosną połowa wypadła...

Ogród to moje czwarte dziecko :) 25 Kwi 2015 21:00 #361477

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witam wieczorową sobotą :)

Muszę powiedzieć ,że tyle pracy wykonanej przez ostatnie dwa dni nie zrobiłam chyba przez ostatni miesiąc :) chwasty śnią mi się po nocach ,ale wypeliłam chyba wszystkie.Jestem bardzo zadowolona ,bo zajrzałam w każdy możliwy zakątek i mam czyściutko :hearts: szkoda ,że jutro u nas załamanie pogody ma być ,bo miałabym czas wreszcie na poleniuchowanie :)
Ogród z dnia na dzień nabiera kolorów ,wszystko dosłownie budzi się do życia,tulipany rozkwitają niemal na oczach :) Uwielbiam ten czas :hearts:

Ina zdolna może troszkę ,ale na pewno uparta jak osioł i jak coś sobie załżę to po trupach ,a dojdę do sedna :)Tulipany to niespodzianka ,nie kupowałam takich :woohoo: ,ale rzeczywiście są unikatowe.
Małosiu życzę powodzenia w walce z tymi szkodnikami,u mnie póki co nie widziałam jeszcze żadnego.Małgoś to drzewko to cyprysik szczepiony :)
Aguś dziękuję bardzo za pochwały :) troszkę zdrowia mnie kosztował ten płotek ,ale mam i mogę wreszcie zadbać z sensem o trawę w części odgrodzonej od mojej psinki:)
Tulipany ....z roku na rok mnożą się nowe odmiany jest ich tyle ,że majątek można wydać jesienią:) Ja w zeszłym roku wsadziłam około dwustu sztuk ,a ochotę i tak miałam na więcej.Są piękne i niespodzianki też się zdarzyły :woohoo:
Żurawką dałam kolejną szansę ,podobają mi się te roślinki i jak zauważyłaś pięknie rozświetlają rabatkę.Mam nadzieję ,że tym razem opuchlaki mi ich nie zjedzą :( ,póki co nie widać złoczyńców.
Plany weekendowe jak pisałam wyżej pracowicie :) ,ale i na przyjemności czas znajdę.Jutro jadę z moimi dziewczynkami kibicować tacie na maratonie MTB:)
Iwonko moje żurawki to młodziutkie sadzonki ,są śliczne ,ale rozumiem Cię ,wiem o czym piszesz,też mnie denerwują wiosną kiedy to wyglądają okropnie ,ale dość szybko się regenerują.Ja im dałam kolejną szansę i mam nadzieją ,że się odwdzięczą pięknym rozrostem:)


Trochę dzisiejszych fotek.







IMG_5163.jpg


IMG_5164.jpg


IMG_5167.jpg


IMG_5166.jpg


IMG_5168.jpg


IMG_5172.jpg


IMG_5181.jpg


IMG_5176.jpg


IMG_5179.jpg


IMG_5156.jpg


IMG_5157.jpg


IMG_5171.jpg
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2015 21:03 przez Olunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, Aguniada, Margo2, Monifd*, olga1234, zanetatacz

Ogród to moje czwarte dziecko :) 09 Maj 2015 22:04 #366569

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dziewczyny, jeśli żurawki za bardzo wyrastają w górę to wiosną ścina się je niżej. Ładnie odbiją.

Iwonko nie chodzilo mi o cyprysika, tylko o drzewo rosnące po drugiej stronie ścieżki

Ogród to moje czwarte dziecko :) 09 Maj 2015 23:47 #366639

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Piękny, kwitnący ogród Oluniu!
Zazdroszczę posprzątanych, odchwaszczonych rabatek! Uwinęłaś się błyskawicznie, na kilka dni wystarczy ;-)
Nowa magnolka spisuje się dobrze? Yellow Bird, prawda?
Widziałam cudny okaz wczoraj, w Świątnikach w Ogrodach Wrzosowych :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogród to moje czwarte dziecko :) 10 Maj 2015 07:14 #366662

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
majowa wrote:
A ja się na żurawki obraziłam, nie chcą u mnie rosnąć i już. Denerwuje mnie też, że tak wyrastają do góry, brzydko się starzeją. Po zimie mam same trupki, nawet nie będę czekać czy się zregenerują tylko "out".
Miłego dnia!
To mam odpowiedź, u mnie jest tak samo.Rosły ładnie a po zimie wyglądały paskudnie. Już myślałam,ze to ja cos źle robię.Cyna niepotrzebnie wyrzucilam :jeez:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 13 Maj 2015 18:17 #368242

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Małgosiu tam rośnie akacja :)
Kasiu magnolia w tym roku miała ,aż cztery kwiaty ,reszta pąków opadła jeszcze przed zakwitnięciem,myślę ,że to wina tego ,że one są zawsze podrasowane na targi .Mam jednak nadzieję ,że w przyszłych latach bardziej mnie rozpieści :)

Zostawiam znak ,że mój ogród żyje i ma się całkiem dobrze :)


IMG_5235.jpg


IMG_5232.jpg


IMG_5227.jpg


IMG_5226.jpg


IMG_5221.jpg


IMG_5220.jpg


IMG_5217.jpg





IMG_5216.jpg


IMG_5211.jpg


IMG_5206.jpg


IMG_5205.jpg


IMG_5204.jpg


IMG_5201.jpg


IMG_5199.jpg


IMG_5187.jpg


IMG_5189.jpg


IMG_5196.jpg


IMG_5195.jpg


IMG_5192.jpg


IMG_5184.jpg



IMG_5211.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, VERA, olga1234, zanetatacz

Ogród to moje czwarte dziecko :) 13 Maj 2015 19:48 #368267

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Ola, Twoje azalie i rózaneczniki wyglądają REWELACYJNIE!!!!
Kurcze a u mnie znów strajk, tym razem wielkokwiatowe. Obawiam się, ze jednak maja zbyt duzo cienia, ale słonecznych miejscówek brak :(
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Ogród to moje czwarte dziecko :) 13 Maj 2015 20:06 #368271

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...ma się całkiem dobrze, to mało powiedziane!
Ogród kipi kolorami, Oluniu!
Cudownie maj się mai...

A co tam w donicowych słychać?

Ogród to moje czwarte dziecko :) 13 Maj 2015 21:02 #368310

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Dorotko moje rodo ,które rosną w innej części ogrodu ,gdzie słońca niewiele też kapryszą .Myślę jednak ,że za mało im jedzenia dałam w zeszłym roku,jednak one potrzebują dobrze zjeść ,żeby później się odwdzięczyć pięknymi kwiatami :)
Aga tak, u mnie wiejsko czarodziejsko :happy4: ,ale co tam maj jest raz w roku :lol:
Donicowe już rosną ,ale wiatr mi nimi tak pomiata ,że mnie cholera bierze ,bo się łamią.Jak wszyscy wypatruję poprawy pogody:) :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): olga1234

Ogród to moje czwarte dziecko :) 17 Paź 2015 15:20 #408267

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witajcie po bardzo długiej przerwie . Niestety po nawrocie choroby u mojej mamy nie mam czasu na zajmowanie się ogrodem co za tym idzie nie udzielam się na forum.
Dziewczynki i chłopcy :) z uwagi ,że usunięto mnie z wątku sprzedażowego ze względu na małą aktywność (regulamin),piszę tutaj z nadzieją ,że nie zostanę ponownie usunięta.
Tak jak napisałam wyżej ogród zszedł na drugi plan,ale robiłam małe przesadzenia i wysadzenia i mam 12 róż w odmianach zbędnych.
Jeśli ktoś chętny chętnie odpiszę na PW
Pozdrawiam Was :*
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, zanetatacz

Ogród to moje czwarte dziecko :) 17 Paź 2015 15:50 #408271

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Oluś :kiss3: :hug:
mama i jej zdrowie jest najważniejsze, zawsze jakby co jesteśmy tutaj i trzymamy kciuki i mocno :hug: :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Olunia

Ogród to moje czwarte dziecko :) 17 Paź 2015 17:35 #408287

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Witaj Oluniu! Właśnie o Tobie dziś myślałam i patrz! Jesteś :kiss3: .
Zdrowia Mamie życzę, a Ty odezwij się czasem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olunia

Ogród to moje czwarte dziecko :) 25 Paź 2015 21:04 #410330

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Trzymaj się Olu :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Olunia

Ogród to moje czwarte dziecko :) 16 Mar 2016 19:20 #445785

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Dobry wieczór wszystkim którzy byli i tym którzy przyjdą do mnie w odwiedziny :)

Za chwil parę wiosna ,więc wypada się odezwać i przywitać.Nie było mnie trochę czasu ,a to z przyczyn prywatnych jak i pogodowych. Jakoś nie mam weny na pisanie w okresie zimowym :)
Dziś wreszcie można powiedzieć ,że była przyjemna pogoda i mogłam bardziej przyjrzeć się ogrodowi i muszę powiedzieć,że widać wiosnę :woohoo:
Dziś jeszcze nic nie zrobiłam ,ale jutro mam już taki zamiar.Kupiłam około 40 cebul lilii na Gardenii i wciąż czekają w garażu na wsadzenie.
Pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza i podobno do połowy kwietnia na konkretną wiosnę nie możemy liczyć ,ale ja się pocieszam ,ze mamy marzec ,a nie październik i prędzej czy później ,ale będzie ciepło :)
W życiu prywatnym sytuacja opanowana (mama ma wyniki bardzo dobre :) ).Niestety ,żeby nie było zbyt kolorowo mam bardzo ciężko chorego psiutka :( , jeżdżę z nią do Warszawy co trzy tygodnie do onkologa i żyję nadzieją :).
Postaram się zaglądać teraz częściej ,może jutro jakieś zdjęcia uda się zrobić :) .
Tym czasem ślę buziaki i do napisania :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, Margo2, edulkot, zanetatacz

Ogród to moje czwarte dziecko :) 16 Mar 2016 19:41 #445798

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Oluniu, witam przedwiosennie :)
Dziś było naprawdę prześlicznie! Mam nadzieję, że aura się utrzyma, a prognozy ciepłych świąt sprawdzą.
Bardzo cieszą wiadomości o zdrowiu mamy... uściskaj i pozdrów serdecznie od forumowiczów!
Życzę psince zdrowia, a Tobie nieustającego optymizmu :kiss3:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 16 Mar 2016 20:53 #445848

  • Jaga14
  • Jaga14's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 155
  • Otrzymane dziękuję: 89
Olu,witaj :flower1:
Z wizyt w Twoim ogrodzie(pod nieobecność właścicielki)zapamiętałam pięknie udekorowany taras,różowe strzępiaste tulipany i cudną sunię shar pei :hearts: Czy to właśnie ona jest chora? Moja kochana sunia tej rasy odeszła w maju ubiegłego roku...serce boli do tej pory.Trzymam bardzo mocno kciuki,chociaż wiem że to trudna i nierówna walka.
Wprawdzie rzadko wstawiasz jakieś zdjęcia,ale zawsze jest to prawdziwa uczta dla oczu dlatego czekam z niecierpliwością.
Pozdrawiam :bye:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 16 Mar 2016 20:57 #445854

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Olunia!
Fajnie, że się odzywasz! Wiosna tuż za rogiem, więc czas odkurzyć wątek :dance:
Chętnie obejrzę kolejną odsłonę Twojego ogrodu, pokazuj swoją wiosnę!
Trzymam kciuki za psiaka, oby się udało :hug:
Pozdrawiam serdecznie :kiss3:

ps. Żałuję, że nie udało się spotkać na Gardenii, jakoś w biegu zwiedzałam wszystko w tym roku :blink: Może będzie okazja na wiosenną kawkę i pogaduchy?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.312 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum