TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 25 Maj 2016 14:18 #473671

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ewcia, nie na takie burze czekałam :( zresztą żadnych nie lubię, a z tych naszych, nic dobrego nie wynika. Przed chwilą padało przez chyba minutkę :hammer: Podlewanie chodzi, inaczej już bym chyba sadziła kaktusy.
Zamiast kupować parawany i parasole będę dosadzać drzewa :happy:

Moniśka, przez sytuację na forum jestem wyjątkowo nie w sosie; miałam spokojne, sympatyczne miejsce, pełne życzliwych ludzi, zielono stukniętych, i tyle było tu humoru i serdeczności. Pojawiały się maleństwa, żegnalismy bliskich sercu forumków. Prędzej bym się spodziewała -nie napiszę czego, bo nie wypada- niż takiej afery. Okropnie mi żal. Tak to jest: Rodzice się kłócą i rozwodzą, a dzieci cierpią :hammer: :hammer: :hammer: Mimo wszystko nie chciałabym zamykać wątku, może pociągniemy ten forumowy wózek dalej, może jeszcze wrócą stare, dobre czasy. Dajmy sobie nawzajem szansę. O parasolce pisałam u Ciebie, nie martw się, nic jej nie jest. Możesz spryskać antygrzybowo, na wszelki wypadek, bo jednak takie przemarznięcie osłabia, ale to tylko profilaktyka :) Różowy to nie mój kolor /co za niespodzianka :rotfl1: !/, ale to naprawdę żelazna azalka, może posadzisz u siebie? :think:

Majko, witaj dzielna dziewczyno, właśnie przed chwilą zauważyłam, że prawie ususzyłam Burgundulę :hammer: :hammer: Nie nadążam podlewać. Azalki są w miarę ok, choć do obfitego kwitnienia im daleko; ja lubie takie rozstrzelone kwiaty, ale jak ktoś lubi oglądać bukiety, to niestety u mnie ich nie znajdzie ;)

Martusia, nie wiem, czy rodki się cieszą, ja na pewno nie, bo po jednym kwiatku mogłyby pokazać, dla poprawy humoru udręczonego ogrodnika :devil1:

Wystraszyłyście mnie Ireną, już myślałam, ze znowu mam coś innego; sprawdziłam w naszej bazie: to ona! Na zdjęciach może bledsza, ale i na zdjęciach Dodad nie wygląda kolorowo.
Zrobiłam zdjęcie kwiatka i co myślicie?
DSC05878.jpg


Mandarin Lights
mandarinlights.jpg

Mandarin Lights z orlikiem, ulubione zestawienie Moniśki :hearts:
mand.lightsorlik.jpg

Pontyjka przy tarasie, już ją pokazywałam, codziennie więcej kwiatów, pachnie coraz mocniej; cudowne miejsce na cudowność :happy:
pontyjka1.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2016 14:21 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Amarant, VERA, edulkot, Monika-Sz, Krzysia, Adasiowa, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 25 Maj 2016 19:55 #473729

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
W cieniu :)
DSC05858.jpg

DSC05859.jpg

DSC05860.jpg


I jeszcze raz pontyjka, tym razem widziana z tarasu :hearts:
DSC05863.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2016 20:12 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, VERA, edulkot, Krzysia, Adasiowa, Łatka, dorkow0, Adela

Wśród starych sosen 25 Maj 2016 20:14 #473740

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
hanya wrote:
miejsce, pełne życzliwych ludzi, zielono stukniętych, i tyle było tu humoru i serdeczności.
Haniu, ci ludzie są tu nadal. Po burzy wychodzi słońce.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 25 Maj 2016 21:58 #473809

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Gdybym miała taki zakątek "w cieniu", to już by był mój na zawsze. Uwielbiam takie tajemnicze miejsca, prawie dzikie. Miodzio :bravo:

Pozdrawiam, miłego weekendu :hearts:
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2016 21:58 przez Adela.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 26 Maj 2016 10:23 #473958

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Dziekuję Haniu ! Nawinęły mi się 3 Libretto ,więc zobaczymy co urośnie. :bye:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 26 Maj 2016 21:42 #474217

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Zazdroszczę cienia, w takim rozproszonym świetle świat inaczej wygląda niz na patelni....azalki i inne kwaski tu wymarzone, pasuja idealnie...
Nie pierwsza to awantura w Oazie....wszędzie sa tylko ludzie, nawet najbardziej łagodnym puszczaja nerwy w pewnych sytuacjach, reszta bezradnie przygląda się.. :sick:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 27 Maj 2016 10:00 #474412

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Haniu przyleciałam nacieszyć się u Ciebie rodkami i azaliami :hearts: . Prawdziwy spektakl u Ciebie dają :woohoo: . Wydawało mi się, że po tak suchym lecie w tym roku będzie mniej do podziwiania. Jednak rośliny się postarały :) . Choć pewnie Ty też na to pracowałaś podlewając te swoje ulubienice :think: . U mnie rodki jakoś nie dają rady :dry: . Moja glina wszystko udusi :tongue2: . Już sobie zakazałam kupowania :silly: . Jednak azalie - zwłaszcza wielkokwiatowe - jakoś dają radę, więc nimi będę się pocieszała :happy: .
A wiesz, że pontyjka mi zmarzła - tak na amen :dazed: - byłam pewna, że akurat ona to na stówę da radę :jeez: .

A w ogóle, to tych pni porośniętych bluszczem, to tak Ci zazdroszczę, że szok :oops: .

Lecę się stroić na spotkanie z Monisią :wink4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 27 Maj 2016 20:56 #474560

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64457
Hanulko, wybacz, że robię to w Twoim wątku, ale mój jest obecnie raczej sporadycznie prowadzony, ale przede wszystkim tutaj, do Ciebie, zaglądają prawdziwi ogrodnicy :)
Pytanie z serii banalnych, ale nie dla mnie ... otóż w korzeniach 4 żurawek znalazłam kilka białych larw tego paskudnika - korzenie poddałam drastycznej obróbce skracając je o 70% do zdrowej tkanki, wymoczyłam w środku "bójczym" ( PW ) i posadziłam na nowe miejsce. Przyjęły się, żyją, a nawet próbują kwitnąć.
Pogrzebałam dogłębnie w starym stanowisku - znalazłam jeszcze parę sztuk larw opuchlaków ( unicestwiłam ręcznie ) - i to miejsce jest teraz puste, tzn. bez roślin. Czy kiedykolwiek będę mogła coś tam posadzić? Czy są jakieś wieści, że korzenie iglaków lub host są przysmakiem tego .... :mad2:
pozdrawiam cieplutko i mocno czochram sierściuchy :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 27 Maj 2016 21:33 #474576

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Anulko, żurawki są przysmakiem opuchlaków, wygrzeb dokładnie na ile się da to paskudztwo, zlej HT i za jakis czas możesz sadzić...tak to jest, że często kupuje się żurawki z "przychówkiem", korzenie żurawek powinny być dobrze sprawdzone, moje są wolne od tego....ale kupiłam lata temu na rynku, nieświadoma wtedy posadziłam i żurawka po jakims czasie zwiędła, okazało się, że korzeni nie ma......
No to porządziłyśmy u Hani.... :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2016 21:35 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wśród starych sosen 27 Maj 2016 22:12 #474586

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64457
Sieriko kochana, Twoje słowa jak balsam .... już myślałam, że to miejsce będzie już przeklęte; tak uczynię, jak radzisz - dziękuję :kiss3:
Hanusia nam wybaczy, bo to także jest Dobry Człowiek.

p.s. żurawki, w których zagnieździły się złe duchy, pochodziły z różnych źródeł, a rosły w tym miejscu spokojnie przez 2 lata; dopiero wiosną tego roku zauważyłam, że albo słabiutko przyrastają, albo wręcz zanikają . Aby zdusić podejrzenia w zarodku, od razu zaznaczę, że te od naszego Igora były i są w porządku.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 27 Maj 2016 22:15 #474588

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Anusiu, na pewno porządnie przeszukałaś ziemię w miejscu zbrodni. W tym roku wygląda póki co, że już korzonków nie gryzą, ale chyba dorosłe zarazy już przylazły, bo widziałam kilka dziurek wgryzów na liściach trzmieliny. Oczywiście, że będziesz mogła tam coś sadzić. One żrą drobne korzonki, nie słyszałam, żeby jadły hosty. Natomiast iglaki, trzmieliny, rodki, azalki, tiarelle!!!, żurawki i pewnie mnóstwo innych chętnie pożrą. Ze środków chemicznych do podlewania skuteczny jest Dursban, ale nie używałam, boję się z uwagi na psy. Należy też opryskać rośliny, żeby zatruć osobniki dorosłe. Mospilan jest dobry, pryskanie wieczorem, żeby chrząszcze od razu trafiły na świeżutki 'przysmak'. Czy same eko środki wystarczą, nie jestem pewna.
Dobrze, że żurawki miały w ogóle jakieś korzonki, moje tiarelki nie miały zupełnie nic, obżarte totalnie. Bardzo się cieszę, że zajrzałaś, choć szkoda, że takie draństwo Cię gnębi.
Buziaki, mam nadzieję, że psisko czuje się w miarę dobrze :hug:

Dorciu, podlewałam, ale rodki, niewdzięczne, nie bardzo się tym przejęły, kwiatów niewiele, ale póki co /odpukać!!!/ wyglądają zdrowo, może będzie lepiej z kwitnieniem w przyszłym sezonie. Glina, ale przynajmniej nie musisz latać z konewką, jak przy piaseczkach naszych mazowieckich. Ciekawa jestem, jak się wystroiłaś i gdzie się wybieracie takie wystrojone, chyba nie do ogrodniczego? :rotfl1: Pontyjka zmarzła :woohoo: Koniec świata!

Ewa, wiem, że nie pierwsza i nie ostatnia, ale ta jest jednak wyjątkowa. Zajrzałam do działu host, a tam :( . Niestety stało się.
Nie dałabym rady w tych temperaturach bez cienia. Mnie już słońce bardzo męczy. Jak czytam, że dziewczyny ogrodują w słońcu, to nie mogę sobie tego wyobrazić, padłabym trupem.

Ewa /ewa f/, mój Libretto powolutku otwiera pąki; może jutro będzie widać kolor :hearts: Mam nadzieję, że Twoje, nawet jeżeli pomylone odmiany, i tak będą piękne.

Adela, dziękuję za miłe słowa; mam nadzieję, że już tu będę 'na zawsze'.

Bozi, i z tego się cieszę, i bardzo czekam na to słońce. Na razie mi ponuro.

Czosnek od Ewy-Nowinki :kiss3:
DSC05892.jpg

Ukochane orliki /Barlow Blue/
DSC05897.jpg

Tonika
tonika-2.jpg


Dopiero teraz zobaczyłam Wsze wpisy. Wybaczam wszystko i cieszę się z wizyty :kiss3: Sama chętnie czytam porady, bo u mnie te zarazy narobiły w zeszłym roku okropnego zamieszania, żeby się brzydko nie wyrazić :hammer: :hammer:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2016 22:23 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Gabriel, Amarant, edulkot, Krzysia, Adasiowa, Adela

Wśród starych sosen 27 Maj 2016 22:59 #474619

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dziekuje za fotkę z dedykacją :hearts:

Z Dorcią odwiedziłyśmy największy ogrodniczy, obie odstawione- ja obcasik Dorcia w kwiatki.... Renoma zobowiązuje, sama rozumiesz :silly:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2016 12:45 #474719

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64457
Hanusia, nie oszukujmy się - dwie żurawki z totalnie pożartymi korzonkami unicestwiłam, a te, które rokowały nadzieję, leczyłam :)
Eko środki owszem, są dla mnie bardzo pomocne, ale niekiedy nie wystarczające, zwłaszcza, że trzeba powtarzać opryski bardzo często. Tam, gdzie chciałabym posadzić coś nowego na miejscu żurawek, psiska nie chodzą ... dwoje niewidomych, trzeci głuchy i inwalida, czwarta zdrowa, ale też się nie zapuszcza .... mogę strzelić z armaty z chemią :happy:
Dziękuję :kiss3:

p.s. szczerze mówiąc, myślałam właśnie o płożącym iglaczku w to miejsce, do cienia ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Maj 2016 14:47 #474738

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Hania,nawet nie myśl o opuszczeniu...na tamtym straciłam bezpowrotnie kilka dusz .Już ich nigdzie nie spotkałam :( .Dla mnie to piaskownica...a przecież jesteśmy ....każdy inny i trudno oczekiwać ,że będziemy sobie pić z dziubków.Wobec różnicy zdań już kilkanaście razy powinnam rozwieść się z moim mężem a jestem 42 lata :jeez: OMG
Ale,ale....Twoja strefa cienia jest marzeniem ,poczułam przyjemny chłodem.
Strumyka Ci chyba tylko brakuje ...
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 01 Cze 2016 18:09 #476568

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Haniu ,a Ty co ?.Nie odzywasz się do ludzi :club2: Teraz tym bardziej musimy trzymać się razem :hug: Zaczął kwitnąć mój ostatni rodek Blue Jung .Ale taki z niego Blue ,jak z mnie Walenty .Mam nadzieję że może jeszcze nabierze koloru.Ale i tak jest przepiękny .U mnie popaduje deszczyk a ja się wzięłam za skubanie .Rodki ,to jak Cię mogę ,ale azalki ciężko się skubią :think: I żeby była jasność ,nie myśl o głupotach ,bo ja nie chcę szukać Cię po internecie :kiss3: Trzym się :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Wśród starych sosen 21 Cze 2016 21:30 #483405

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64457
No dobrze Hanulka ... idziemy do pracy....

:hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 22 Cze 2016 08:56 #483501

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Haniu, bukiet dla Ciebie :)

pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 22 Cze 2016 10:45 #483531

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Jakie ładne zestawienie :)
Miłego dnia :bye: U mnie dzisiaj pokazało się słońce i ruszam na ogród :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.620 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum