TEMAT: Ogród Aguniady cz. 3

Ogród Aguniady cz. 3 15 Kwi 2015 19:42 #358386

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór, chociaż jeszcze niebo jasne...

Ponoć to ostatni taki ciepły dzień, a przed nami drastyczne ochłodzenie, z opadami deszczu ze śniegiem.
Jakoś szczególnie się tym nie przejmuję - w kwietniu przecież tak bywa - ale mój nastrój z pewnością tę zmianę odczuje.
Trudno, wypada w tym roku nieco dłużej poczekać na prawdziwie ciepłą aurę.

Miałam dziś po pracy miłego gościa w postaci Boguleńki i jestem bogatsza o lawendy, lobelie i petunie :)
W tym roku w moich donicach będzie pastelowo :hearts:
Bogna, dzięki za odwiedziny! Jak zwykle, czas biegnie za szybko.

Kasiu, odpuściłam. Trudno, nie musi być idealnie, a przynajmniej nie od razu.
Muszę najpierw podleczyć nadwyrężony kręgosłup.
Dziękuję za troskę!
Marysiu :)
Moni, Ty masz zawsze fantastyczny trawnik!
Dziękuję :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2015 19:57 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 3 15 Kwi 2015 19:56 #358394

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Podobno 6 dób ma tak być , będzie czas dla domu , odpoczynku i kurowaniu no i :comp:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 15 Kwi 2015 19:57 #358396

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aszko, to długo... ale jak widać, pogoda dba byśmy się nie przeciążali...

Trochę wiosny?



























Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 15 Kwi 2015 21:20 #358445

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale piękny ten pierwszy ciemiernik.
Jestem bardzo ciekawa jaki jest efekt po korowaniu tej rabaty. Napracowaliście się.
Dobrze, że masz pomocników. Ja muszę rozkładac robotę, bo jestem zazwyczaj sama. No czasem syn mi pomoże przy naprawdę cięzkich pracach.
Pogoda niestety jest załamująca. jakoś w tym roku wiosenne prace mnie nie cieszą, chyba dlatego, że są tak bardzo dawkowane.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 15 Kwi 2015 21:55 #358478

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
6 dni paskudnej pogody?! To chyba jakieś żarty.. :screem: Ja mam rozległe plany ogrodowe i czas jedynie w weekend. To się teraz załamałam.. Na majówke prognozy też marne.. ehhh..nie podoba mi sie taka wiosna :ouch:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 15 Kwi 2015 22:16 #358500

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
No niestety chyba to prawda z pogodą. Martwi mnie to, bo jeszcze trochę sadzonek mam do posadzenia. Może jeszcze jutro nie będzie źle; przed chwilą byłam z psem na siku - niebo rozgwieżdżone, piękne.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 06:30 #358551

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Witaj Aguniu!
Rabata północna już wygląda obiecująco. Po rozrośnięciu roślin będzie to miejsce magiczne :hearts:
Czy wśród roślin widzę kilka liliowców?
Pogoda testuje naszą cierpliwość.
Udanego dnia :)
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2015 06:33 przez eda_s.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 07:19 #358564

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Agnieszko w tym razem pogodny i ciepły dzień !!
Piękna wiosna u ciebie.
Doskonałe zdjęcia :bravo:
Niezapominajki? na tle bratków wyglądają przepięknie.
I te ciemierniki cudne są :wink2:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 07:35 #358572

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
witam czwartkowo i wietrznie (jak mi znów kora zaśmieci trawnik, wczoraj uprzątnięty to się pochlastam), skąd ten wiatr znów?
Aguś, ja chciałam bardzo serdecznie podziękować Wam za przemile spędzony czas i za pomoc.

Jak oglądam prognozy pogody to się załamuję, to nie tak miało być... Niech będzie chociaż 12 stopni, słoneczko i bez wiatru.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 08:12 #358579

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry w piękny (póki co) i całkiem ciepły poranek!
Jaka szkoda, że ta pogoda musi się zmienić. Tak na dobrą sprawę, najmniej przyjemnie ma być w sobotę i niedzielę - ochłodzi się i ma padać. OK, przyjmuję to z pokorą, ale od wtorku zimna już nie zaakceptuję!

Trochę się dziś napatrzyłam na swój trawnik i przez noc mocno ruszył z zielenią.
Jesli się uda, w piątek po pracy go skoszę - plecy co nieco się naprawiły, więc mogę działać.

Dobrego już czwartku!

Aha, muszę Wam jeszcze napisać, że w Warszawie są już bardzo zielone drzewa! Listki rozwijają się błyskawicznie, a te drzewa i krzewy które kwitną, robią fantastyczne wrażenie. Z przyjemnością oglądam to w drodze do/z pracy.

Bogna, nie ma za co :kiss3: Ja też dziękuję!
Kiedy sadzisz? Mówiłaś, że najpierw trochę podpędzisz w doniczkach... czyli w przyszłym tygodniu?
Wieje, to prawda, ale póki co cieszę się słońcem...
Aniu, dzień dobry!
Tak, na razie jest pogodnie i ciepło - oby taka aura utrzymała się do wieczora.
Chciałabym dziś trochę popracować w ogrodzie.
Niezapominajki to przeurocze maleństwa - bardzo mi podpasowały w towarzystwie białych i mleczno żółtych brateczków.
Potem pójdą do gruntu.
Ciemierniki to moje wiosenne bieniaminki - chciałabym jeszcze jakieś odmiany kupić...
Dziękuję za dobre słowo!
Edytko, miło Cię czytać! Dziękuję za odwiedziny.
Postaram się dziś opisać w jaki sposób posadziłam rośliny na północnej, może uda się zrobić kilka zdjęć.
Tak, są tam dwie odmiany liliowców: Snowy Apparition i White Temptation. To moje pierwsze :)
Pogoda rzeczywiście jest w tym roku wyjątkowo zmienna, ale chyba już dążymy do ustabilizowania, po tej spodziewanej fali chłodu...
Miłego!
Iwonko, pogoda do sadzenia dziś wymarzona - życzę więc realizacji planów!
Moniko, rzeczywiście prognoza na weekend niekorzystna - może się jednak u Ciebie obędzie bez deszczu?
Wtedy można powidłować, ciepło się ubierając... Trzymam kciuki!
Gosiu, ja także bardzo lubię ciemierniki. Będę chciała jeszcze posadzić ze dwie-trzy odmiany.
Dziś po południu postaram się udokumentować efekt finalny rabaty północnej i opisać nasadzenia.
Mam nadzieję, że pogoda dopisze.
U mnie bez pomocników przy cięższych pracach byłoby ciężko.
Za duży ogród na mój i tak ostatnio nadwątlony kręgosłup...
Dobrze, że syn Ci czasem pomaga!
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2015 08:14 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 09:09 #358598

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Och jak ja lubię niezapominajki :woohoo: , a w Twoim ujęciu wyglądają prześlicznie :flower2:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 09:13 #358600

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Aga, roślinki trochę podpędzę w doniczkach, tylko na świecznice, które będą dosadzone do pozostałych już rosnących od 2 sezonów i na hosty mam plan. Cała reszta była totalnym spontanem i zdaje się, że zostaną przeznaczone na rabatę na górce z której trzeba zwinąć trawnik (pytanie czy syn to zrobi i kiedy? bo zaaarooobiooony jest ostatnio, że ho ho, zdaje się, że muszę ustalić jakąś stawkę, jednocześnie odciąć kranik z drobnymi - dla mobilizacji). Marzy mi się aby dosadzić tam kilka róż (może 3-4), do tego jarzmianki, krwawniki, naparstnice i ostnice. Oczywiście rosnąca tam hako zostanie, natomiast zrezygnuję chyba z wrzosów. Poza tym ma tam do posadzenia dwa kloniki palmowe, które zimowały w donicach, a które mam zamiar trzymać mocno w ryzach. Ale jeszcze nie wiem dokładnie, muszę to przemyśleć, rozkminić wysokości docelowe i rozstaw, a także kolory i terminy kwitnienia. Całość chciałabym zamknąć obwódką bukszpanową, nisko prowadzoną, żebym nie musiała przestawiać podkładów kolejowych, bo nie chce mi się z tym szarpać, a jak M zatrudni do tego chłopców, to się remont długotrwający z dewastacją z tego zrobi, a tego nie chce.
Może dziś nie będzie tak źle z tą pogodą?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 09:37 #358611

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witaj Aguś :kiss3: Mało się ostatnio odzywam, ale zagoniona jestem okrutnie.
Miałam nadzieję na odpoczynek w niedzielę ale przy tej podłej aurze, którą zapowiadają to raczej się wściekać będe a nie odpoczywać.
Zdjęcia wykorowanej rabaty bardzo proszę, niech nacieszę oczy.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 11:22 #358654

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Aguś przyszłam Cię uspokoić, że zakupy bardzo udane, jestem zachwycona jakością sadzonek, dorodne, rozrośnięte. Pogawędziłyśmy chwilę z P. Karoliną, na pewno jeszcze tam wrócę.
Dziękuję za namiar :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2015 11:22 przez majowa.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 11:51 #358666

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Aga, te sadzonki od nich są bardzo ładne, korzenie zajmują całą oferowaną doniczkę, a nie jak nieraz się zdarza, że po wyjęciu rośliny z doniczki pół ziemi w niej zostaje, bo dopiero co przesadzona w większą, ale cena natychmiast większa. Ja też bardzo, bardzo jestem zadowolona. Dziś wypatrzyłam jeszcze jarzmianki sadzone zeszłej wiosny, niektóre są już na powierzchni, znakiem tego, że będą rosły. Na Żabiej wcale nie fajnie, wieje tak bardzo, że podlewać konewką się nie da. Nawiozłam hortensje (zużyłam do tego beczkę wody -120 litrów :supr3: ), miałam w planach jeszcze powojniki ale nie wiem czy nie odpuszczę. Póki co jadę na przeszpiegi kalinowe do Józefiny. Może coś wypatrzę ciekawego, może buczek będzie...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 14:39 #358729

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Iwonka, Bogna, cieszę się, że jesteście zadowolone. Nie wpuściłabym Was w żaden kanał, wierzcie mi ;-), a w tych cenach tym bardziej warto było moim zdaniem zrobić tam zakupy.
Ja ze swoich sadzonek jestem bardzo zadowolona, są świetnie ukorzenione i dorodne, mimo, że niektóre ledwie nad ziemią widać.
Bogna, byłaś w Józefinie?
Mam nadzieję, że rzetelnie Cię tam obsłużyli - słyszałam nie najlepsze opinie o tym miejscu. Może się jednak poprawili, w końcu wszystko zależy od konkretnych ludzi i ich podejścia.
Ja już tu na miejscu kalin nie wypatruję, ponieważ nastawiam się na nasz szaber kwietniowo-majowy ;-)
Poza tym, jestem w tym momencie spłukana :devil1:
Masz interesujące plany ogrodowe, za których realizację trzymam kciuki. Przyznaję, że bardzo mi się podoba, w jaki sposób zaprojektowany jest Twój ogród. Te proste linie rabat zmiękczone obrzeżem z podkładów, schodowy układ skarpy z piętrowymi nasadzeniami, różnorodność, a przede wszystkim wypielęgnowane rośliny - w całości dają świetny efekt. Skrycie zazdroszczę Ci tak ładnie rozrośniętych hako. Ja póki co wyglądam swoich piórek.
Przypomniałam sobie też, co posadziłyśmy w donicach - to Gold Fountains.
Dorocia, wesele za pasem - mam nadzieję, że Ci się pogoda utrzyma!
Warto byłoby zabłysnąć sukienką bez kożucha ;-)
Kochana, postaram się dziś udokumentować rabatę i w szczegółach ją opisać.
Wybieram się jednak na spacer do lasu, więc... zobaczymy jak będzie ;-)
Wiesiu, ja także bardzo lubię niezapominajki... w ogóle, drobne kwiatuszki są takie urzekające...


Ale mamy cudną aurę! :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 15:36 #358745

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Wypogodziło się :dance: idę sadzić.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 16 Kwi 2015 15:44 #358749

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
No :) zadziałało!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.366 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum