TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 20 Sie 2015 22:48 #396917

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jeśli ZTŻ jest w hali expo na Prądzyńskiego to pociągiem wjedziesz prawie do kasy :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 20 Sie 2015 23:07 #396921

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ano, jest tam właśnie i pociąg się zatrzymuje na Warszawa Zachodnia :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 20 Sie 2015 23:21 #396923

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jedno z wyjść z dworca jest na ulicę, przy której stoi hala expo..jakieś 500m od hali.

Wygrałaś wejściówkę :woohoo: Jedziesz na wycieczkę czy coś upolować.. :whistle: ?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 20 Sie 2015 23:36 #396932

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
na wycieczkę bo nigdy tam nie byłam, ale jakby coś mi wpadło w oko to czemu nie tylko na szczęście będzie mnie powstrzymało to, że pociąg :whistle: ale jeśli dobrze kojarzę to wejściówki są też w Magnolii, takie zaproszenia i masz wtedy wejście za darmo B)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 20 Sie 2015 23:46 #396934

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Tam to znaczy w Wawie, czy na Zieleń to Życie?

W Magnolii mówisz.. :think:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 21 Sie 2015 00:31 #396937

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
na Zieleń, bo w Warszawie na wycieczce już byłam :whistle:
no w Magnolii bo widziałam :kiss3:
są tam 2 kupony na bezpłatne wejście - jedno na Zieleń, zaś drugie na Święto Róży w Kutnie B)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 21 Sie 2015 08:58 #396975

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Piątkowe pozdrowienia :woohoo:
DSC09795.jpg


DSC09796.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, chester633, hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 21 Sie 2015 10:51 #397004

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Świetne są te ''Piątkowe pozdrowienia''. Dziękuję, i równie kwiatowo - w sercu - pozdrawiam. :kiss3: :bye: :bye: :bye:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 21 Sie 2015 11:42 #397015

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Moniko, słodział z tego nowego forumowicza :happy: Ale ja w sprawie bluszczu i winobluszczu na płocie :) U siebie walczę z obiema tymi roślinami, które podstępnie przechodzą od sąsiada i co jakiś czas wyłażą w nieoczekiwanych odległych miejscach, bo za płotem zarosły już wszystko :) Uważaj na te gadziny :)
A zastanów się nad inną :happy: Taką piękną wisterię widziałam kiedyś na płocie, zjawiskowy widok w realu :)

wisteriaa-naplocie.jpg


A może jakieś krzewy z kolorowymi pędami zimą?

krzew-czerwony.jpg
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2015 11:44 przez Hiacynta.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 21 Sie 2015 12:36 #397026

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:lol: Alinko, polecasz kolejnego agresora :devil1: Wiesz jak to jest bujnie rosnące pnącze, ile trzeba ciąć i jak miażdży w swoim uścisku podpory ? :wink4: Mam to wiem, nie polecam :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 22 Sie 2015 23:57 #397339

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Krysiu- :hug:

Alinko- pierwsze moje rozmyślania o ogrodzie i o roślinach, które chciałabym mieć również krążyły dookoła wisterii..wycofałam się szybko z tego a z dobrego źródła wiem, że to była dobra decyzja- to pożeracz podpór jest :blink:

Marysiu- potwierdziła to wczoraj Kasia RObaczek, właścicielka najpiękniejszej wisterii..

*******
Jak wspomniałam gdzieś na forum..blady strach padł na Mazowsze ;) Z wizytą wpadła Kasia Robaczek- ach, jakże się cieszyłam na myśl o tej wizycie!

Kasia jest piękną kobietą :woohoo: ..i takim wulkanem energii, że ja przy Niej jestem śnięta ryba :rotfl1: Muszę ogłosić, że w tematach ogrodowych jest nie do przegadania :funnyface: - zresztą co ja miałabym mówić.. :oops: no- na każdy inny temat paplać umiem bez umiaru :silly:
Radami, pomysłami i informacjami nt roślin sypie jak z rękawa. :thanks:

Poznałam również Gosię Margo i Izę Tamaryszka- Dziewczyny przesympatyczne, szalenie serdeczne ale uczciwie muszę stwierdzić po spotkaniu.. nie moja liga :oops:
Wiedzę o roślinach, najnowsze trendy w modzie ogrodowej, zwiedzone angielskie ogrody, znajomość topowych projektantów ogrodowych, miliona roślin i doskonała wiedza o ich wymaganiach i z czym je zestawiać- to wszystko przemiłe Forumowiczki mają w małym palcu :woohoo:

Wizyta Kasi zaczęła się od zwiedzania ogródka i już od wejścia Kasieńka dostała dreszczy..i nie były to dreszcze zachwytu :funnyface: Kolejna odsłona wątku będzie zatytułowana "remont z ogrodzie Moniki" :rotfl1:

Ogromny szacunek dla Kasi za umiejętność patrzenia na rabatę od razu z całą wizją jak to ma wyglądać.i dzięki temu mam do przerobienia 4 rabaty..ale spoko- lubię przecież przesadzać :lev:
Przyznać muszę z zachwytem, że rad dostałam bardzo cennych ogrom, :woohoo: i gdybym Kasię zwabiła na dłużej :P , to ogródek wyszedłby szybko na "ludzi" ;) Jestem ogromnie szczęśliwa- powoli zaczyna się wszystko układać dzięki Kasi w spójną całość i nieśmiało kluje się nadzieja, że dzięki wyłudzonym poradom- których obym nie zepsuła w trakcie roszad, zapominając połowę :silly: - może wyjdzie z tego ogródek co prawda mały, jednak przytulny, spójny.. Na razie jest ręka, noga, mózg na ścianie, jednak przy odrobinie szczęścia coś z tego skleję i oby nie wyszedł Frankenstein.. bo słowo daję- wyloguję się ze wstydem :rotfl1:

To jest jednak ogromna umiejętność patrzenia na rabaty, na rośliny i od razu tworzenie wizji całościowej. Przykład- rabata trawiasta..niby nazbierałam na niej rośliny, które lubię i które w teorii miały ze sobą fajnie grać.. a ciągle razem nie stanowiło to spójnej całości, nawet w moich niedoświadczonych oczach. Robaczek wpadł, przymknął oko, puścił wodze wyobraźni..i jest plan na rabatę.. i tu wychodzi właśnie nie ta liga..
Ja po prostu lubię rośliny, zawsze lubiłam zajmować sie ogrodem, sadzić coś, pielęgnować..nie wyobrażałam sobie nie mieć "swojego kawałka ogródka", żeby się w nim relaksować przy drobnej nawet pracy, ale kompletnie brak mi wiedzy i wyczucia.. Coś mgliście wiem, ale nie umiem wprowadzić w życie. :hammer:
Najwidoczniej nie pasjonuję się ogrodem do tego stopnia, bo jako uczestniczka forum ogrodniczego nie mam prenumeraty żadnego czasopisma ogrodniczego, nie znam nazwiska żadnego projektanta, ogrody na Chelsea znam jedynie z relacji Kasi :oops: a byliny, które dziś były kupowane widziałam pierwszy raz w życiu :happy3:
Generalnie jestem w tym temacie ignorantką i pozostaje mieć nadzieję, że chociaż obiadokolacja była smaczna :lol:

Kasiu- serdecznie dziękuję za genialne wręcz pomysły nt rabat i wizję całości. :kiss3: :kiss3: :kiss3: Jak opowiadałaś to wszystko wydawało się tak oczywiste i spójne, że aż wstyd, że sama nie umiałam tak ładnie tego wymyślić. Plan na rabatę urodzinową jest cudowny, a pagórek klonowy przechodzący w rabatę trawiastą na razie zadoniczkowany i czeka na przywiezienie nowego klona w miejsce złamanego..ale już mi sie podoba, jak będzie wszystko wyglądać po zaplanowanym pogrupowaniu roślin.

Gwóźdź programu zostawiam na koniec... wrzosowisko :woohoo: :woohoo: Szalona Kasieńka :hearts: w samochodzie przywiozła hurtownię wrzosów ;) a w czasie, gdy ja się przebierałam, ustawiła całe wrzosowisko. Nie wspomnę, że ja bym kręciła się przy nim pół dnia przestawiając doniczki, a sadzenie zajęło by mi zapewne kolejny weekend.. Kasia nie żartowała, że przywiezie łopatkę.. :jeez: stałam trochę jak słup soli i patrzyłam, jak na moich oczach powstaje coś, do czego szykowałam się od kilku lat..bo wrzosowisko to był jeden z moich pierwszych pomysłów na ogród i uparcie sie go trzymałam. Resztki honoru uratował mi chyba w miarę nie najgorszy dobór roślin towarzyszących, które sukcesywnie gromadziłam w tych okolicach z myślą o wrzosowisku.
Uwierzcie..jest cudnie- poskręcać się musicie z ciekawości :P , bo zaraz po pożegnaniu Gości zabrałam się za podlewanie mojego śliczniusiego nowego wrzosowiska :hearts: , korowanie..i zastała mnie przy tym czarna noc..tak więc zdjęć brak.

Dziś miałam, jak wspomniałam, okazję poznać Gosię Margo i Izę Tamaryszka..zapoznanie odbyło się w Zielonych Progach. Wychodząc z domu zapowiedziałam Mężowi, że pewno wrócimy za jakieś 1.5godzinki..no max 2..a w samych Progach spędziłyśmy prawie 3 godz :woohoo:
Oczywiście żałowałam, że nie wzięłam aparatu..i olśniło mnie dopiero tuz przed wyjazdem, że przecież mam aparat w telefonie- ja to jednak zaćmienia czasem dostaję :jeez:
W każdym razie mam jedyne zdjęcie.. 3 rozplenice po lewej stronie, nieśmiało stojące na uboczu, to moje imponujące zakupy :silly: reszta parkingu zastawiona zakupami Dziewczyn..chyba się nie przyznają, ale to podwaliny pod jakiś mały sklep ogrodniczy.. :think: niemożliwe, żeby tak wyglądały zakupy do przydomowego ogrodu :happy3:
WP_20150822_004.jpg


Serdecznie Izie, Gosi i Kasi dziękuję za odwiedziny, za wszelkie rady i spostrzeżenia dotyczące rabat i za przesympatyczny czas, spędzony w Waszym towarzystwie!
Mam nadzieję Kasiu, że jeszcze się wybierzesz zasiać strach na Mazowszu ;) a ja będę w stanie ugościć Cię w mniej spartańskich warunkach i że nie zanudziliśmy Cię na przysłowiową śmierć naszym gadaniem :oops: W każdym razie gdybyś kiedyś planowała jeszcze wypad w nasze okolice to serdecznie zapraszamy :hug: :hug:
Izo, Gosiu- nie skorzystałam z zaproszenia do odwiedzenia Waszych ogrodów, wybaczcie- świeże wrzosowisko czekało na pilną opiekę, mamy się jednak na miejscu i mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja, bo bardzo miło było Was poznać :kiss3:

Ufff, to był weekend pełen wrażeń!!
Ostatnio zmieniany: 23 Sie 2015 00:04 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, gorzata, dorciaj, r-xxta, chester633, eda_s, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 23 Sie 2015 07:45 #397352

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj Moniko :bye:
Gratuluję wspaniałego spotkania z dziewczynami - z pewnością masz o czym myśleć, po takiej ogrodowej terapii ;-)
Miałam okazję gościć i Kasię i Izę w swoim ogrodzie, do dziś echa tych spotkań pozostają w sercu...
Ciekawa jestem zmian, jakie u siebie wprowadzisz... ogród pięknie się rozwija (ach, ten pomocnik Cyguś!), ale zawsze spojrzenie z boku, zwłaszcza od tak wytrawnych ogrodniczek, daje kolejny zastrzyk energii.
Powodzenia! :)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 23 Sie 2015 08:20 #397358

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
O Ty guło jedna! A ja tak czekałam na zdjęcia Robala. :sad2: No.... chciałam zobaczyć czy się już choć troszkę postarzała ale Kasia jak to Robal, pewnie jako motyl skończy i na zgrzybiałą staruszkę to ja nie mam co liczyć. :happy3: A z łopatą to ona się nie rozstaje. Pewnie jedną ma na stałym wyposażeniu w samochodzie obok gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego. U mnie w godzinę zrobiła różankę, u Ciebie wrzosowisko.... ciekawe co będzie dalej. Wiem! U mnie czeka widłowanie perzu. :rotfl1:
Zazdroszczę Wam tego spotkania baaardzo ale może we wrześniu uda się jakiś sabacik zorganizować. :think:
Tymczasem pozdrawiam Was wszystkie ciepło i zmykam do obowiązków.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 23 Sie 2015 11:31 #397376

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Zdjęcia,zdjęcia,zdjęcia, prosimy o zdjęcia. :) Podgrzałaś atmosferę na maxa a nic nie pokazałaś. Teraz będzie się działo w Twoim ogrodzie. Już widzę jak piękny ogród stanie się jeszcze piękniejszy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 23 Sie 2015 21:06 #397486

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monika jest zbyt skromna. Wcale nie ma tak źle urządzonego ogródka.
Ma już prawie skończone rabaty. Wystarczy lekki retusz.
Za tę ligę to mam się obrazić? :tongue2:
No chyba, że to będzie dotyczyło dziewczyn. Ja przy nich to jestem mały pikuś.
A Cyguś jest boski :hearts:
Bardzo dużo czasu spędził u mnie na kolanach :dance:
Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za gościnę. I cały czas mam wyrzuty sumienia, wiesz za co :oops:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 24 Sie 2015 01:34 #397531

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- pozdrawiam i cieszę sie, że się czasem odzywasz :hug:

Do przemyślenia mam sporo, chociaż większośc rzeczy przyjęłam do wiadomości i zaakceptowałam od razu. Potargowałam się trochę o każde miejsce ;) ale generalnie rady bardzo celne i w moim guście- słowem..pomysły Kasi bardzo do mnie przemówiły i będę je sukcesywnie realizować z niewielkimi "moimi" korektami :P
Spotkanie szalenie sympatyczne. Cyguś był zachwycony- z wrażenia, że TACY goście przyjechali od razu wyciągnął miotłę z garażu na podjazd..nie wiem- chyba żeby podpicować ogródek :think: :rotfl1:

Ewuś, wybacz, że zdjęć Robaczka nie mam lepszych :oops: Nie mam porównania, bo widziałam Kasię pierwszy raz ale chyba muszę Cię zmartwić- wygląda załamująco dobrze :rotfl1:

Inuś- zdjęcia już są, chociaż nie umiem nimi oddać tego wszystkiego.. Reszty trzeba się domyślić- jest ślicznie!
Margo2 wrote:
cały czas mam wyrzuty sumienia, wiesz za co :oops:
Gosiu, nie martw się- ten krzew i tak był do wycięcia..serio.. :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: (to żart oczywiście- Gosia nic nie złamała.. kryguje się niepotrzebnie :kiss3: )

Cygusiek był wniebowzięty, lubi być w centrum uwagi- dzięki za zaspokojenie jego próżności ;)
Ciekawa jestem, jak wypadła u CIebie wizyta RObaczka i jakie masz rady nt ogródka.. Ja dostałam kilka fajnych pomysłów na przemeblowania i pogrupowanie roślin..zresztą wiesz, bo relacjonowałam Wam na bieżąco. Oj mam co robić, ale cieszę się, bo nic jeszcze nie ruszone, ale już "widzę", że będzie pięknie :dance:

*********
Dziś robiłam ostatnie prace na wrzosowisku..no-prawie ostatnie. Posadziłam kupione wczoraj w ZP rozplenice. Była jedna Autumn Magic, planowałam dokupić jeszcze dwie i czekałam na przyjazd Dziewczyn, żeby przy okazji wizyty kupić, ale na miejscu okazało się, że nie ma już tej odmiany, więc kupiłam 3 Hameln a Magic przeniosłam w inne miejsce. Lekko skorygowałam posadzenie wrzosów- miałam na wrzosowisko przygotowaną kosówkę Humpy, a jest plan na 3 sztuki, tak więc nieco poszerzyłam przewidziane dla nich miejsce, żeby ładniej wyeksponować wśród wrzosów. Dokończyłam korowanie i voila..są zdjęcia :woohoo:
Niebieskie doniczki to zaznaczone miejsca na 2 kosówki, na brzegu murka rosną 2 trzmieliny, będę sadzić jeszcze jedną, albo dwie..
DSC09821.jpg


DSC09828.jpg


DSC09826.jpg


DSC09823.jpg


na wrzosowisku nie będzie nudno również wiosną.. rosną tu dwie azalie wielkokwiatowe, a między nimi monarda piękna fioletowa, która wg opisu powinna kwitnąc po tym, jak skończą azalie
DSC09816.jpg


na drugim końcu wrzosowiska rośnie pigwowiec- widać tu troszkę jego kawałek po lewej stronie..a dalej w lewo za pigwowcem rosną też 3 wrzośce i jabłonka Royalty, tak więc moje wymarzone jakieś 6 lat temu wrzosowisko powinno być ciekawe wiosną i późnym latem. Na czerwiec jedynym elementem pozostaje monarda, ale nieopodal są też lilie, więc będzie chyba na czym oko zawiesić.. :think: Wszystko pokaże kolejny sezon- będę obserwować, jak to wszystko prezentuje się w trakcie sezonu
Kasia nie jest fanką niebieskich trawek, ale jak do innych miejsc się zgadzam tak z wrzosowiskiem nie umiem ustąpić :funnyface: Myślę, że zostawię 3 kostrzewy a z tyłu za nimi przedłużę albo fioletowe wrzosy albo żółte :think: i chyba skłaniam się do żółtych. Filetowego jest już bardzo dużo i przyda się taka rama z plamą innego koloru
DSC09810.jpg


kosodrzewinka Humpy.. droga jak cholera, ale tłumaczę sobie, że lubię kosówki.. :hammer:
DSC09813.jpg


piękne niebieskie doniczki ;) to miejsca na kolejne dwa egzemplarze
DSC09807.jpg


DSC09804.jpg


jak widać na brzegu trzmieliny, które oby szybko podrosły i zaczęły spływać z murka.. na razie dwie sztuki. Szefowa kazała dosadzić jeszcze dwie, ale nie wiem, czy sie nie zbuntuję :happy3: i nie posadzę jednej :P Zapotrzebowanie na coś spływającego mam od 2 lat, ale ciągle nie mogłam zdecydować co to ma być, czekałam na zrobienie wrzosowiska, żeby jakoś wkomponować coś wiszącego we wrzosowisko- wpadła Kasia i cudownie doradziła wykorzystanie doniczkolandii :woohoo: Mi się trzmieliny uparcie kojarzyły z bardziej cienistymi zakątkami, więc nawet do głowy nie przyszło posadzenie ich tutaj. Oby sobie dobrze radziły!
DSC09840.jpg


DSC09812.jpg


DSC09832.jpg


w głebi są rozplenice- w sumie 3 sztuki, jałowce płożace Mordigan Gold- na razie nieduże, ale docelowo nawet do metra wysokości. W samym rogu Mint Julep i berberys ciapiasty pomylony u Ulińskich- sprzedany jako Red Pillar poszedł tu na banicję
DSC09814.jpg


pragnę wszystkich uspokoić- nie pracowałam sama! Miałam pomocnika..do rozwalania doniczek po całym ogródku :happy:
DSC09800.jpg


robota dosłownie paliła mu się..w pyszczku
DSC09801.jpg


a propos powyższego zdjęcia- wiosenny trawnik wygląda paskudnie. CHyba źle podlewam, bo jeszcze z lipca pamiętam ładną zieloną murawę..nawet nieco ponad tydzień temu po koszeniu było fajnie. Co prawda koszony będzie jutro więc nabierze nieco ogłady, ale generalnie coś przesycha miejscami i takie nieładne kępy są :think: Zmieniłam technikę podlewania- zamiast co dwa dni lać 15min będę co 3 dni po 20min..może się głębiej i lepiej ziemia nawodni. Z czasem się niestety okazało, że kupowana wiosną ziemia nie była zbyt dobra jakościowo.. Zamierzam wiosną lekko przysypac to porządną ziemią niech trawa przez nią przerasta- tu gdzie tak zrobiłam 3 tyg temu, rośnie znacznie ładniej niż na nieruszanych fragmentach. Zła jestem, że tak się dałam wpuścić w maliny. No nic..zobaczymy- a może nawóz wiosną wystarczy. Pamiętam u Rodziców stary nieciekawy trawnik po nawożeniu wiosennym szalał jakieś 2 lata a ja nie nadąrzałam z koszeniem pięknych soczyście zielonych ździebełek. Muszę wrócić do tematu wiosną!

ponieważ musiałam wykopać rozplenicę spod brzozy, bo nie miałam do kompletu sadzonek tej samej odmiany, to od razu zrobiłąm małe przemeblowanie na mini wrzosowisku. WYkopałam liliowce rude- pięknie i długo kwitną, ale teraz ich liście były bardzo już nieciekawe. Wydawało mi sie, że podlewałąm je solidnie..ale wykopanie ich to był nie lada wyczyn! Kasia się śmiała, że wrzosy sadzimy na piasku, aż kurz się unosił.. Kasiu- miałyśmy szczęśćie, że tak było! Liliowce rosły w skale chyba :jeez:
W każdym razie wykopane, siedzą w poczekalni i czekają na zagospodarowanie (wiem..wiem..żaden rarytas, ale mam sentyment do nich, bo takie same miała moja Babcia).
W ich miejsce pojawiła się rozplenica Autumn Magic spod brzozy i myślę, że pasuje tu extra! Trochę pomieszanie z poplątaniem, bo tegoroczne sadzonki wrzosów małe i młodziukie, ale kupiłam też już okazałe..może za rok się wszystko wyrówna..? Rośnie tu 5 sztuk blado fioletowych- Kasia radziła, żeby dać im szansę..ale wkurzają mnie- sa tak blade, że w ogóle ich tu nie widać i psują mi cały efekt- potrzebuję w to miejsce bardziej wyrazistych! Rosną też 3 wrzośce, ale mizerne- chyba je posadzę bardziej blisko siebie, żeby robiły chociaż mini plamkę- na razie są zby rozstrzelone
DSC09818.jpg


mam przy wejściu do domu licznik wejść i nadzór jednocześnie ;) Młode jaskółki są bardzo ciekawskie..jak tylko wychodzę z domu, to wychylają główki i zerkają zaciekawione, a jak tylko spojrzę w górę, to szybko sie chowają i udają, że wcale ich tam nie ma :lol: Wycieraczke przed wejściem mają równie brudna jak my :funnyface: Rodzice sprzątają gniazdko 2-3 razy dziennie, a my grzecznie zmywamy schody każdego dnia.. Wiedzieliśmy na co się piszemy..ale nie sposób było im odmówić zamieszkania tutaj. Tak ptaszynom zależało, dochowały sie bobasów.. Teraz te podrostki mają na nas cały czas oko, a czasem tak fajnie ćwierkają
DSC09835.jpg


początkowo zamieszkać na lampie planowały dwie parki, ale ta w mieszkaniu od zewnątrz ciągle miała kłopoty budowlane- co się pobudowały to fragment odpadał :cry3: Chyba się zniechęciły i wyprowadziły, ale mieszkanie od strony wewnętrznej w końcu udało się wyremontować..jak widać niemałym wysiłkiem i po wielu próbach
DSC09817.jpg


zapomniałam wspomnieć, że znalazło się też miejsce na macierzankę, która na wrzosowisku czekała zadołowana co najmniej 3 tyg..
DSC09824.jpg


Pozdrawiam serdecznie i wszystkim życze udanego tygodnia..byle do weekendu :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, eda_s, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 24 Sie 2015 04:08 #397533

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Monika - super wyszło wrzosowisko ! I kosówki i trawy super wyglądają z wrzosami i jeszcze brzozy - mmmmhm ...... ja na swoim małym wrzosowisku też mam azalie wielkokwiatowe i japońskie i faktycznie jak wrzosy nie są atrakcyjne po wiosennym cięciu, prym wiodą azalie...a potem wrzosy szykują się na swój spektakl i trawy są coraz ładniejsze i masz fajną rabatę cały sezon. Fajne spotkanie miałyście :woohoo:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 24 Sie 2015 09:25 #397565

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wrzosowisko pierwsza klasa :bravo: , aż żałuję, że u mnie wrzosy nie chcą rosnąć, bo też bym sobie założyła :lol:
Pisałaś o kupowanych bylinach, których do tej pory nie znałaś, a widzę tylko nowe rozplenice ;) , to gdzie te byliny :silly: ? Ja bym chętnie coś nowego poznała :P
Te złote jałowce co masz z tyłu rosną również WSZERZ :happy3: , mam nadzieję, że o tym pamiętasz ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.671 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum