TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 17 Sie 2015 10:38 #396193

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, ogrodujecie z psiskiem na całego :hug: Oczywiście większość obowiązków spada na Cygusia, a potem się dziwisz, że taki chudziutki :rotfl1: Nakupiłaś sporo roślin i dobrze, jak się rozrosną, będziesz miała co przesadzać na nowe rabaty, w których powstanie ani przez chwilę nie wątpię :happy: Ciekawe tylko, gdzie będą :think:
Kolekcja berberysów rozrasta się imponująco, dobrze, że pies nie włazi w kolce. Oby tak dalej.
Czekamy na chłód i deszcz. Nie protestuj, sama masz dość relaksu!
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 17 Sie 2015 20:24 #396271

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Monika - nowy trawniczek prezentuje się bardzo fajnie :) podziwiam za ogrodowanie w takim upale ale efekty są :hearts: pomiziaj Cygusia ode mnie - słodziak !
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 17 Sie 2015 22:43 #396330

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Ślicznie...
Hakonka... miodzio w przyszłym roku i ja sobie nabędę... pozazdrościłem :P
pozdrawiam psiulka... i właścicieli...
Michał
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 17 Sie 2015 22:48 #396332

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, ja też nie widziałam kłosów na hakone :woohoo: Fajne!
ja bym tej rozplenicy nie ruszała, a niech jej idzie w boczki :P Im większa, tym ładniejsza!
Wrzosowisko zapowiada się fajnie, chętnie obejrzę je na żywo :dance:
Mogę Ci przywieżć jakieś wrzosy jak chcesz, u nas jest duży wybór :drink1:
Szukasz konkretnych kolorów/odmian?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Sie 2015 09:12 #396383

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dzień dobry Monisiu!
Zacznę od końca, czyli od życzeń urodzinowych: oby wszystko, o co prosiłaś spadające gwiazdy, ziściło Ci się i to z nawiązką! Wszystkiego zielonego !!!

(EDIT: zaczęłam to pisać w czwartek, ale w trybie przyspieszonym musiałam opuścić stanowisko komputerowe i spieszyć z pomocą eMowi. Dopiero dziś mam czas wrócić do zaczętego posta)
35 lat :whistle: , to Ty już w wiek podeszły weszłaś ;) (zgodnie z definicją mojego profesora, który na jednym z sympozjów w trakcie wykładu wygłosił pamiętne zdanie "schorzenie dotyczy kobiet w podeszłym wieku, czyli po 35 r.ż. " :jeez: Jak łatwo się domyślić, aplauzu na stojąco nie było :devil1: ...)

A teraz mam sporo do nadrabiania.... Trawnik zieleni się imponująco, ogród dojrzał. Możesz być z siebie dumna ;), bo jest już co podziwiać . Cyguś jest cudowny (ale o tym już wiesz). Mały cwaniak :P , a ta mordka niewiniątka jest po prostu przesłodka. Wytarmoś i wygłaskaj szkraba ode mnie!
Czytam, że szykuje się małe spotkanko. Pozazdrościć :) .
Qrczę, jakoś mi tak w skrócie wyszło, a tyle czasu minęło....
Robię się coraz bardziej lakoniczna :dry: .
Pozdrowionka :bye:
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2015 09:12 przez asia2.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Sie 2015 11:30 #396420

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu- w hortorusie kilka dni temu była wyprzedaż krzewów, z wyjątkiem berberysów. Jak zawsze pełno wszystkiego, ale ja pojechałam po wrzosy i w tym temacie marny wybór :unsure:

Łatwo powiedzieć- nie rób nic.. Ja w tygodniu nie mam czasu zupełnie, więc jedyna okazja to troszkę w soboty (po zrobieniu zakupów, sprzątaniu i czymś do jedzenia) i trochę w niedzielę. Jakbym miała możliwość i czas to celebrowałabym niedzielę, pracując ogrodowo jedynie w tygodniu ;) Zresztą..ja sie upieram, że prace ogrodowe to dla mnie relaks a nie praca :rotfl1:

W ciągu dnia temperatura nie najgorsza..ale wiatr wieje już drugi dzień :angry: i wieczory chłodne.

Na wrzosowisku wrzośce rosną trzy..i jakoś nie zapowiada się, że będzie więcej. Jednak tam są wiosenne akcenty- pigwowiec obficie kwitnący, azalie wielkokwiatowe, chcę dosadzić kępkami krokusy..Może nie będzie źle :think:

Martuśka- posadzę berberyska tak bardzo na słońcu, jak się da. Będzie przez chwilę cień mieć- nie ma tam takiego miejsca, które jest w słońcu non stop :dry:

Shiralciuu- my w niedzielę nie kosimy. Kiedyś Mąż zabrał się za koszenie, ale to już nawet dla mnie było przesadą ;) ..co innego tak sobie cichutko przycupnąc na rabatce i pielić :funnyface:

Haniu- Cyguś zapracowany, to fakt..nic sobe psina nie daje luzu. :silly:
A wiesz- wypadł mu pierwszy mleczak :woohoo: WIęć nasz łabądek jest teraz w starszakach w przedszkolu..czy w zerówce- zupełnie nie kapuję obecnego szkolnictwa.. :jeez: Jak w każdym razie czekam, aż zda maturę i pójdzie na studia w innym mieście :rotfl1:

Moniczko- dziękuję w imieniu Cygusia. Dlaczego tak mało zdjęć ogrodu pokazujesz- trawy zaczynają, u Ciebie musi być bajecznie!! :hearts:

MIchał- hakone są bardzo wdzięczne- tak fajnie falują na wietrze a przy tym są dość mocnym akcentem. Ja się z nich cieszę :lol: Ciekawe, jak będzie z zimowaniem...
Również pozdrawiam!

Kasiu- rozpelniusia na razie siedzi spokojnie.. w tamtym roku posadziłam, więc niech chwilę porośnie spokojnie.. Inna sprawa, że gigant z niej :woohoo:

Wrzosowiska chyba nie będziesz miała okazji zobaczyć- asortyment wrzosów na razie strasznie marny, nie ma w czym wybierać, a jak już coś "rzucą" to strasznie drogie :dry:
Dzięki za propozycję :kiss3: Ja planuję kupić jakieś fioletowe wrzosy..ale potrzebuję killanaście sztuk co najmniej..a że w ostatnim ogrodniczym wrzosy- piękne okazałe, były za jedyne 11pln, to na razie odpuściłam i czekam, aż sprowadzą młodsze sadzonki..czyli tańsze :P
Jeszcze się bujnę w jedno miejsce i jeśli tam też nic nie dostanę to chyba wezmę na wstrzymanie jeszcze przez chwilę, bo zapewne wybór bęzie za jakiś tydień..dwa.. Nie wiem, dlaczego tak późno ruszają z wrzosami i na co czekają!

Asiu- jak się cieszę, że sie odezwałaś :dance: Wszystko dobrze u Ciebie???? :hug:
Za życzenia dziękuję ślicznie, Cyguś wygłaskany:) KWiatuszek urodzinowy śliczny- dzięki :kiss3:

Wasz profesor poleciał po całości :happy3: W sumie to ja już czuję, że żyje na kredyt i się sypię wewnętrznie- w jednym z naszych podręczników do periodontologii była zamieszczona informacja, że organizm zaczyna się starzeć po 25rż..tak więc u mnie już z górki od dawna :rotfl1:

SPotkanie szykuje się bardzo fajne! CO prawda wizyta u mnie trochę na duś i przypadkiem wyszła, bo to nie ja jestem gwoździem programu ;) ale cieszę się ogromnie na myśl o sobocie!

Odzywaj się Asiu..i wątek reaktywuj! Koniecznie!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Sie 2015 13:21 #396444

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Obowiązek przede wszystkim, krótko mówiąc daje psina dobry przykład i to w tak młodym wieku :jeez: Co będzie dalej, strach pomyśleć :devil1: aż się zdziwisz, jak szybko przyjdzie matura, ale lepiej będzie, jak nie wyjedzie....
Jak sprawują się mebelki tarasowe? Chyba jesteś zadowolona. Szkoda, że nie wzięłaś ode mnie grujecznika, tak mi nie pasuje, że głowa boli :devil1:
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Sie 2015 14:00 #396450

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- mebelki sprawują się super- jest gdzie usiąść i w ogóle dużo radości mamy. P coś marudzi, że podoba mu się "taras" z kory- oszalał..

Od grujecznika i mnie by głowa bolała, gdybym wzięła- bo na głowie bym go sobie chyba musiała posadzić :rotfl1: innego miejsca nie widzę :P Ale uważaj, bo się zacznę rozglądać..więc lepiej szybko go polub :funnyface:

Cyguś daje bardzo dobry przykład.. Choćby dziś- ja się zajmuję bzdurami typu cykanie fotek, a psina nie do zdarcia.. jest okaz do wypielenia.. oceniamy wroga..
DSC09780.jpg


przystępujemy do pracy..
DSC09781.jpg


hmmmm..kocham pielenie :rotfl1:
DSC09784.jpg


poza tym..
DSC09785.jpg


DSC09789.jpg




hibiskus ledwo zaczyna- łaskawca..rok temu kwitł na moje urodziny, a w tym ledwo w powijakach..
DSC09772.jpg


DSC09773.jpg


i co mnie niezwykle ucieszyło..przedszkole w trawniku :woohoo:
DSC09774.jpg


DSC09775.jpg


DSC09776.jpg


Nadal gapię się na łysa polanę, która ma być wrzosowiskiem. Wrzosów sensownych nigdzie nie ma..a jak sie jakieś trafią to zawrotne 5 sztuk z danej odmiany :hammer: Musze jeszcze poczekać na łany wrzosów w sprzedaży, jakie pamiętam z ubiegłego roku. Zerknęłam, że wtedy sadziłam w ostatnich dniach sierpnia, więc trzeba uruchomić moją główną cechę- cierpliwość :happy3: Może do tego czasu wreszcie zdecyduję, jak to w ogóle ma wyglądać..

ZMykam do pracy :cry3: Jak mi się totalnie nie chce :jeez: Słońce świeci a mi jest żal upływających dni. Zimą mogłabym pracować, bo i tak nie ma co robić..a teraz- żal się stąd ruszać!
Pozdrawiam :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Margo2, chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Sie 2015 15:34 #396458

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pielenie swoją drogą, ale widać, że głodny pies jakąś witaminkę wreszcie trafił :happy: Rozglądaj się, rozglądaj; jak coś wypatrzysz daj znak :devil1: To dobrze, że hibiskus się nie spieszył będziesz się dłużej cieszyć kwiatami, w upałach wszystko przekwitło błyskawicznie.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Sie 2015 20:42 #396507

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Moniko...
A najładniejsze wrzosy to nie we wrześniu sprzedają.... ja jeżeli chodzi o wrzosy to zawsze 2 poł. września kupowałem na targowisku... czyt. "Święto kwiatów owoców i warzyw" w Skierniewicach... w tym roku również z pewnością będą....
W zeszłym roku bo wyboru do koloru było i wrzosów i wrzośców... cena... nawet nie najgorsza 3,50zł/szt.
W tym roku dopiero się okaże... :coffe:
Sam planuję zakupić jakieś wrzosy aby było kolorowo na moim zrujnowanym Zielonym zakątku... he he he
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Sie 2015 20:56 #396508

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Cyguś jest fantastyczny
Mnie przydałby się taki pomocnik :)
Okazuje się, że wpadniemy do Ciebie, ale raczej po szkólkingu
Pewnie będziemy gdzieś między 11, a 12. Ale to zależy od Kasi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Sie 2015 22:16 #396537

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ech, jak ja Wam zazdroszczę spotkanka :sad2:
Cyguś jest niesamowity, zaś te minki podczas pielenia......no po prostu bomba! :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 19 Sie 2015 01:09 #396558

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- hibiskus dobrze, że zdążył przed mrozami :happy3: tak się zbierał..

Naprawde nie wiem, co chcesz od swojego grujecznik ładny jest przecież! CO w nim Tobie przeszkadza.. :think: ?

Cyguś już dawno wpadł na to, że jak się sam nie nakarmi, to nie zje :funnyface:


Michał- 2ga połowa września.. przecież ja tyle nie wytrzymam :happy3: Zresztą Skierniewice to dla mnie drugi koniec świata :unsure: chociaż 3.5 brzmi kusząco..
Widziałam u Ciebie w wątku, że prace ostro się toczyły, a ekipa niezbyt wzruszała się ogrodową zieleniną :jeez:
U nas jak robili kostkę i drenaże, to wjechali ogromna koparą.. ja obskakiwałam z paniką w oku, żeby mi iglaków płożących nie rozjechali- szef ekipy sie pieklił, że głowę zawracam :P a pan koparkowy takie miał oko dobre, że przejechał kilka cm od iglaka- nie miał łatwo po po drugiej stronie do rozjechania były schody wejściowe :happy3: Popisał się zresztą już kilka godzin później, jak przysypał ziemią właz do kanalizacji..po czym usuwając ziemię zarył łychą i wyrwał właz razem z kawałkiem rury :rotfl1:
Przyjęłam to z zaskakującym spokojem..gorzej ich szef.. :P


Gosiu- z Kasią planuję się zdzwonić w piątek i dowiem się, jak logistycznie wszystko zaplanowała. Wiem, że z ZP będziecie pędzić dalej, ale porywam Was na chwilę, żebyście odpoczęły po zakupach i przed dalszą drogą. Jesteśmy w kontakcie :hug:

Jestem przekonana, że taki pomocnik by sie przydał. Od razu przypomniało mi sie, jak Mąż zbierał wypielone chwasty do worka- jeszcze nigdy nie robił tego tak szybko :happy3: Cyguś wiszący na worku i rozrywający go rewelacyjnie motywował do pracy i narzucał odpowiednie tempo. A odkurzanie jak sprawnie idzie- psina tak ujada na ruszającą się szczotkę, że uwijać się trzeba, żeby jak najszybciej sprzątnąć, bo uszy więdną :P Tak- pomoc Cygusia jest nieoceniona!


Shiralciu- nie smuć się, może i Ty się kiedyś do Wawy wyrwiesz.. :whistle: :kiss3:

Cyguś minki robi rewelacyjne, zresztą Zakuś też śmieszny był- płaskie mordeczki są bardzo wymowne. Szczególnie śmieszne jest rozczarowanie pomieszane z zaskoczeniem- zrzednięta minka, opadający ogonek i nastroszone brewki. Bardzo dobrze mi sie "gada" z tymi mordeczkami- tak wszystkie emocje na nich widać..
Siostra ma spaniela, ale z "normalnym" pyszczkiem i z niego nie umiem tyle wyczytać.. Albo on ciągle mówi to samo- daj mi jeść :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 19 Sie 2015 11:01 #396590

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monia, spotkamy się w ZP. A potem do Ciebie :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 19 Sie 2015 14:54 #396608

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
No jeśli dobrze pójdzie to przyjadę 5 września na Zieleń to życie :)
Bo wygrałam bilet wstępu i juz się zarejestrowałam :)
Oby tylko praca była od września......
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 20 Sie 2015 17:07 #396819

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Moni, masz dwie łopatki czy mam zabrać swoją?
Jutro zakładamy wrzosowisko :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 20 Sie 2015 22:26 #396914

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka- to 3mamy kciuki za pracę i dawaj znać!

Kasiu..tak..jasne.. nie zapomnij odkurzacza i mopa bo i dom trzeba ogarnąć :crazy: Ty chyba sobie żartujesz, jeśli zamierzasz po podróży złapać się u mnie za kopanie! :hammer:


**********
Aaaaaaale się jutro będzie działo! Robaczek przyjeżdza do mnie :dance: Trafiło sie jak ślepej kurze ;) i strrrrrrrrasznie się cieszę :woohoo:

Idę malować trawę :funnyface:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 20 Sie 2015 22:40 #396916

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
spoko dam znać :kiss3: już się cieszę na podróż pociągiem :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.441 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum