TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 13 Paź 2015 22:02 #407687

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A może posadź cebule na tych przednich rabatach w donicach?
Jak przekwitną wyjmiesz doniczkę i wsadzisz dopiero jesienią.
A w to miejsce będziesz mogła posadzić albo trawkę w doniczce, albo coś jednorocznego
Cyguś jest przecudny
Czy załapał kleszcza na działce, czy na spacerze?
U mnie na działce kleszczy nie ma, dlatego nie wychodzimy z Fleszem.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 14 Paź 2015 22:26 #407887

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aaaależ długo milczałam- całe dwa dni :wink4: Zdycham sobie tu po cichutku, ale powód był prozaiczny- awaria netu :mad2: Przełaczają okolicę z radia na światłowód..i radio świetnie działało, dopóki nie zaczęli modernizacji :jeez: Kilka awantur na infolinii zdziałało jednak cuda :rotfl1: i znowu mam łączność ze światem.
Pragę Was jednak uspokoić, przez te dwa dni nic nie wydarzyło się w ogrodzie ciekawego- ciągle te same nudne krzaki :funnyface:

pęcherznica luteus zaczyna się uroczo przebarwiać
DSC1000114.jpg


DSC1000113.jpg


mini wrzosowisko nadal ładne i dziś mnie olśniło, że i tu trzeba się zakrokusić.. tak więc akcja cebulki nadal w toku..a raczej w zawieszeniu, bo cebulki się skończyły
DSC1000115.jpg


rabata urodzinowa przy furtce nawet w buro-poprzymrozkowo-jesiennej szacie nie najgorzej wygląda i nawet mi się podoba..
DSC10001112.jpg


widoczek od strony bramy..niedokończone rabaty w głębi, ale jest na czym zawiesić oko..a już na pewno o niebo lepiej to wygląda niż jeszcze rok temu!
DSC10001113.jpg


31.10. rok temu :blink:
DSC06902.jpg


wracając do milszych widoków ;)
bardzo się cieszę ze zmiany na rabacie narożnej przy bramie. Wydmuchrzyce, które nadal uważam za łądne trawy niestety się tu nie sprawdziły- od połowy lata prawie leżały wytarmoszone wiejącymi na otwartej przestrzeni silnymi wiatrami i było bałagniarsko..teraz jest ładnie, schludnie i porządnie. Sama się sobie dziwię, bo bałaganiarz ze mnie okropny (tak mówią w domu nieprzychylne mi osoby :silly: ) ale widocznie bałaganiarz z umiłowaniem porządku jestem :happy3:
DSC10001114.jpg


nie jest mi chyba pisane pozbycie sie tych sznurków- w niedzielę specjalnie pojechałam do ogrodniczego, który zawsze by czynny..niestety nie tym razem :hammer:

kilka różnych..
DSC10001124.jpg


DSC1000116.jpg


DSC1000117.jpg


DSC1000118.jpg


marcinki wysokie, strasznie sie ociągają..a tak fajnie się w jesiennym słońcu ich fiolety komponują z przebarwioną Royalty..no nic, ocieplenie ma jeszcze być, to może się zmobilizują
DSC1000119.jpg


troche wiosny na poprawe humorów
DSC10001122.jpg


jest oczywiście cała sesja Cygusiątka :lol: Nic nie zmądrzał przez te dwa dni..nicpoń z niego bez zmian :P
DSC10001121.jpg


chociaż tutaj nieźle się maskuje..
WP_20151014_011.jpg


WP_20151014_010.jpg


Cyguś podrósł znacznie, ale nadal niewiele mu brakuje, żeby się chować we wrzosach :lol:
WP_20151014_004.jpg


WP_20151014_006.jpg


nigdy nie przerośnie rozplenicy, za to z jej pędzelkami walczy często- szczególnie go wnerwiają jak wieje wiatr. Dziś na szczęście były grzeczne;)
WP_20151014_003.jpg


jeszcze biegusiem niesiony aporcik (kora ukochana)
WP_20151014_016.jpg


i kończę Was zamęczać fotkami Cyguśka..

********
Kasiu..cebulki humor poprawiły, niestety nie podziałały równie zbawiennie na zdrowie ;) Czytałam u Ciebie, w jakich warunkach kopałaś róże..oj dałaś sobie w kość.. :jeez: :hug:
Cebulki, jakie zgromadziłam zadołowane wszystkie, ale mma pomysł na kolejne miejsca, tak więc trzeba będzie zwiększyć stan posiadania..troszkę zaledwie, ale zawsze to i tak znacznie więcej niż do tej pory. Nie mogę się wiosny doczekać :dance:

Haniu- ależ ja odpędzanie opadów tylko na swoim terenie odtańcowuję, myślisz, że mam aż taką siłę rażenia :happy3: :think:

Nie wiem, czy są preparaty odstraszające kleszcze.. :think: Wiem, że dla ludzi sa takie spraye, ale czy dla zwierząt..? Pewno nie, bo działanie krótkie raczej jest.. teoretycznie spot on powinien rozpłynąć się po ciele, ale to chyba związane jest z ruchem mięśni..? Nie wiem w sumie tego.. jak widać do uszu nie doszło :hammer:
Mamy bravecto już w szufladzie, ale wet kazał kilka dni odczekać od ugryzienia na ewentualne objawy choroby.. Na razie Cygusiątko w szczytowej formie jest- na szczęście!

Zdrówko średnio na jeża. Wieczorem ok, ale rano budzę się średnio żywa :unsure:

Gosiu- pomysł z cebulami w donicach bardzo dobry! Jak będa mnie wiosną cebule wnerwiać zasychjącymi liśćmi, to jesienia uzupełnienie tak włąśnie zrobię!
Cyguś od kilku tygodni nie chodzi na spacery. Porusza się jedynie po ogródku, uliczce przed bramą i sąsiedniej działce- a mimo to kleszcza złapał. Zakusiek tez miał kiedyś kleszcza, a nie wystawiał nosa poza ogródek na obrzeżach Wawy. W naszej okolicy podobno spory problem pod tym względem jest :jeez: Zresztą dużo się słyszy ostrzeżeń, że kleszcze atakują nie tylko w lasach i na łąkach, ale też na przyblokowych trawnikach..tak więc trzeba byc czujnym-niestety!
Zobacz- na księżyc umiemy dolecieć, a kleszczy wibić nie umiemy :crazy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, chester633, Dorota15, Ewogrod

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 14 Paź 2015 22:58 #407898

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
W rok Twój ogród przeszedł metamorfozę, jaką inne ogrody pokonują lata :woohoo: . W dodatku metamorfoza jest głęboko przemyślana i naprawdę takie szersze widoki pokazują przemyślany, ciekawy i efektowny ogród :bravo:
Na wrzosowisku dobrze sprawdzają się też szafirki, dziś trafiłam niechcący przecenę w LM :devil1: i pomimo, że 500 cebul leży nie wsadzone, przybyło jeszcze kilka paczek :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 15 Paź 2015 22:20 #408012

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuś..szafirki mówisz.. :think: Już mam w tamtej okolicy jedną ich kepkę i od 2 lat się ładnie sprawdzają..a zupełnie przypadkiem jutro będe w okolicy LM.. ;) Dzięki za cynk!

Dziękuję serdecznie za jakże życzliwe spojrzenie na ogródek :kiss3: Staram się, żeby wyszło to wszystko miłe dla oka i ciekawe w miarę, bo wiadomo, że ani pomysłów jakiś extra nie mam, a też i przestrzeń boleśnie ograniczona, więc nie poszaleję zbytnio :dry:
Zauważam, że bardziej podobają mi sie miejsca z powtarzającymi się roślinami niż takie, gdzie każda jest inna. Ogrodu kolekcjonerskiego mieć nie będę ;)
Zmienia mi się co jakiś czas moje patrzenie na ogródek..był czas, że nie dopuszczałam myśli o formowaniu czegokolwiek..aż tu mój P będąc z wizytą u Aguniady zakrzyknął z zachwytem nad kulką bukszpanową..mówisz-masz..są kulki, nie bukszpanowe co prawda, ale są ;) i bawi mnie mój plan formowania cisów- będzie rzeźnia :rotfl1:
Ciekawa jestem, czy za jakiś czas nie uznam, że wszystko do kitu i trzeba zmienić. Co dziwne- kobiety mają tendencję do przestawiania mebli w domu..mnie to zupełnie nie ciągnie. Ustawię raz..i może stać latami. W moim panieńskim pokoju kanapa i tv nie zmieniły miejsca przed 10 lat :blink: a w domu zapewne będzie tak samo.. Jest miejsce na tv, kanapę, stół..i chociażby układ pomieszczenia to wymusza. Na rabatach nie jestem już tak skostniała ;) chociaż..chociaż.. tyle lat chciałam mieć wrzosowisko na pagórku brzozowym, że pewno zawsze tu będzie..pewno z korektami wymuszonymi przez czas, ale będzie.
Patrzę na ogródek ostatnio i sama się już cieszę na myśl o tym, że tuje i sosenka samosiejka się rozrosną..i będzie trzeba je podkrzesać..i będzie miejsce na nowe rosliny kiedyś :woohoo:

Zmykam, bo i tak na forum wiatr hula, taka cisza. Miłego piątku wszystkim życzę!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, katja, madzia

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Paź 2015 19:52 #408102

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Monisiu :)
W sierpniu minął rok, odkąd jestem na naszym Forum ... w międzyczasie Twój ogród przeszedł ogromną metamorfozę - jestem pełna podziwu dla Twojej stanowczości, choć przyznam szczerze, że czasami zaskakiwały mnie Twoje nieoczekiwane rewolucje :) Widzę jednak, że jako rasowa Lwiczka potrafisz walczyć o swoje marzenia i bardzo umiejętnie wprowadzasz je w czyn. Nie sposób nie docenić ogromnej pracy i wysiłku, jakie włożyłaś w reorganizację rabat, tworząc z każdej prawdziwe dzieło sztuki ogrodowej ... Efekty są imponujące :hearts:
Podziwiam, zachwycam się, kibicuję kolejnym zmianom i trzymam kciuki za dalsze kombinacje i pomysły :)
Pozdrawiam cieplutko, życzę pięknej pogody na weekend, a dla dzielnego pogromcy sarnich odnóży - osobne całusy w nochalek :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Paź 2015 22:41 #408155

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu, gorąco dziękuję za wszelkie okazywane serdeczności, na każdym kroku roztaczasz aurę życzliwości a Twoje wizyty u mnie to za każdym razem jakaś miła pochwała :oops: :hug:

ZMiany na rabatach wynikają z niezadowolenia, dążenia do efektu, który będzie zadowalał i tak długo jeżdżę roślinami z kąta w kąt, aż doznam spokoju..taka niecierpliwa natura jestem :wink4:

Z prognoz wynika, że weekend raczej nie zachwyci pogodowo :jeez: co oznacza, że spokojnie będe się mogła poświęcić sprzątaniu domu :rotfl1:

Pozdrowienia serdeczne!

**********
Bardzo dziękuję wszystkim Odwiedzającym ten wątek- za kibicowanie, doradzanie i wesołe towarzyszenie w rewolucjach rabatowych i wszystkie radosne rozmowy, jakie się tu odbywały :bye:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Paź 2015 22:54 #408162

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dlaczego :( ???
Jak wiesz na tym forum niekoniecznie o ogródkach musimy rozmawiać ;) , skoro się sezon kończy. Jest wiele innych tematów, które za chwilę zaczną nam zaprzątać głowy, na przykład dekoracje świąteczne, czy jakieś smaczne wypieki :silly: . Jak wszyscy pozamykają wątki, to gdzie będziemy o tym rozmawiać :unsure: ?
Jak masz doła z powodu choroby, to może wytocz cięższe działa niż skorbolamid :devil1:

A pieska kto będzie pokazywał i gdzie :cry3: ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Paź 2015 23:08 #408168

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dekoracje- jeśli w ogóle robię- to zazwyczaj skromne, a o wypiekach..to z wypiekami (na twarzy) mogę poczytać w Waszych wątkach ;) ..a ileż można pokazywać te same krzaki albo psa :crazy:

Forum już jakiś czas temu popadło w uśpienie i rozmowne nie jest, widocznie wykończeni wszyscy upałem powoli tracą zapał.. :think:
No nic- byle do wiosny- ja się już nie mogę doczekać, aż się zacznie ;)

Wiem, że to forum daje większą swobodę- inaczej dawno bym wyleciała z wątków ogrodowych, gdzie ogrodu akurat najmniej :silly: i cieszę się bardzo, że tu trafiłam :dance:

Nic nie poradzę na to, że obecnie mam ochotę schować się w kąciku i przeczekać nieprzyjazny czas..co też, ślicznie się żegnając, niniejszym czynię :flower1:
Ostatnio zmieniany: 16 Paź 2015 23:13 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Paź 2015 19:13 #408641

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kategorycznie odmawiam brania udziału w pomysłach przynoszących szkodę Forum i ich użytkownikom.Nie będę brała udziału w czymś do czego nie mam ani przekonania ani tym bardziej ochoty.
Monia na początku spełniłam Twoją prośbę i wątek został zamknięty ale ta decyzja nie dawała mi spokoju i dziwnie się czułam widząc kłódkę w Twoim wątku.Teraz kiedy będzie więcej czasu na wirtualne przesiadywanie w zaprzyjaźnionych wątkach,Ty chcesz od nas uciekać.Nic z tego ja protestuję i basta :teach: Gdzie będą odbywać się nocne rozmowy ogrodników no gdzie?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Paź 2015 19:19 #408644

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: i dać tu Człowiekowi ( :kiss3: ) władzę :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Paź 2015 19:20 #408645

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Gdzie będą zdjęcia Cygusia, no gdzie?

edit
:dance:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 18 Paź 2015 19:21 przez katja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Paź 2015 19:21 #408646

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Romeczko, grunt to mieć władzę i nie zawahac się jej użyć :devil1:
Popieram!
Monika i tak była nieszczęśliwa z powodu kłódki - zaraz pewnie sama niechętnie się przyzna ;-)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Paź 2015 19:21 #408647

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Romuś :hug: Monika nas pewnie udusi, ale popieram Twój pomysł :devil1:
Moniś, daj spokój, można przez kilka dni cicho siedzieć, nawet sobie pozdychać w kąciku, ale tak od razu zamykać watek? Mam nadzieję, że Cyguś Cię przekona :hearts: Zamknięcie wątku, to nie tylko szkoda, ale i krzywda użytkowników, a tego nie chcemy :placze:
:hearts:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 18 Paź 2015 19:22 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Paź 2015 19:29 #408654

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Popieram, popieram :thanks: Roma, podziwiam genialną samowolę :kiss3: Monika, co to za pomysł zamykać najbardziej oblegany wątek :ohmy: ? Rozumiem złe samopoczucie, ale od razu sięgać po tak drastyczne rozwiązania :tongue2: ? Uściski przesyłam :hug: :hearts:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Paź 2015 19:31 #408656

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
:bravo: :flower2:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Paź 2015 19:35 #408659

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dziewczyny,dzięki za wsparcie :kiss3: :kiss3: tak trzymać :bravo:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Paź 2015 19:44 #408665

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Romka jesteś niemożliwa :rotfl1: .

Monia co tam u Cygusia? Na pewno coś ostatnio zbroił :devil1: .
Czy Tobie też się tak nic nie chce jak mi? :tongue2: Mi dziś nawet w kominku nie chciało się rozpalić :hammer: , ale zaraz idę się za to zabrać :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 18 Paź 2015 19:45 #408666

  • madzia
  • madzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 1798
Decyzje popieram. :bravo:
Moni nie odzywałam się w Twoim wątku ale zawsze go czytam :wink4:
Pozdrawiam
Magda
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.563 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum