TEMAT: W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie.......

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 19 Wrz 2016 22:18 #502365

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Bożenko, przesadzę a raczej zamienię miejscami przetacznikowce bo mały z tyłu a duzy z przodu...irysy syberyjskie zbyt juz zagęszczone, bródkowe wykopane 2 miesiące temu.... :oops: , już dawno powinny być w ziemi, nawet gdy nie przyjmą się nie będzie szkody. Azalię muszę ocalic bo wiciokrzew zarósł ją dokumentnie, 2 piwonie, róże też ale to za miesiąc.....wiele jeszcze przede mną. Na pewno cos jeszcze znajdzie się...Powojniki zostawiam na wiosnę.....

Zeberko dziękuję, polenic się też trzeba....wszystko dla ludzi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Adasiowa, zeberka363


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 20 Wrz 2016 11:18 #502407

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Przyszłam do Ciebie po dozę optymizmu i nieco zapału do pracy i nie zawiodłam się :lol: .
Nikandra zachwyciła i mnie, szkoda że u mnie jednoroczne marne mają szanse bo zwykle młode siewki padają łupem ślimaków :(
Poproszę jeszcze o widoczek nowej metalowej zdobyczy w docelowej lokalizacji, bo te twoje zardzewiołki zachwycają mnie na równi z bogatą roślinnością :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 20 Wrz 2016 22:27 #502506

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wiesiu, z tym zapałem to różnie bywa..... :rotfl1: , zdobycz leży wepchnięta za ławkę i czeka. Moje plany w tym roku biorą w łeb przez drogę, co prawda droga juz jest, mozna by postawic płot ale fachowcy się wypięli....nowych nie znajdzie za świecą. Co za czasy, roboty nie do przerobienia ale większość wyjechała za granicę a ci co zostali nie mają ......ludzi do pracy. A skoro plotu nie ma to i terenu pod nim zagospodarowywać nie można :jeez: M mówi dopóki płotu nie będzie to i taras musi czekać, na wszystko nie starczy...to i przy domu nic nie ruszam. Udało mi się tylko kupić nowy rupieć.... :dance:
Furtka dwuskrzydłowa tym razem...złomowisko powiększa się :happy3:


trawydalierz16042.jpg


Trochę dzisiejszych kwiatów....


trawydalierz16002.jpg


trawydalierz16013.jpg


trawydalierz16018.jpg


trawydalierz16020.jpg


trawydalierz16023.jpg


trawydalierz16025.jpg


trawydalierz16030.jpg


trawydalierz16034.jpg


trawydalierz16038.jpg


trawydalierz16041.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, edulkot, Adasiowa, Łatka, zanetatacz, rozalia, Adela

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 21 Wrz 2016 08:21 #502538

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19346
  • Otrzymane dziękuję: 80112
Ewo, prześliczna furtka.Rozumiem, ze wyszukałaś gdzieś z "odzysku"? U nas we Wrocławiu gdzieniegdzie, zwłaszcza zaś w dzielnicy, gdzie mieszkali moi rodzice, są całe takie poniemieckie kute płoty nadzwyczajnej jakości i urody.
Problem z "ludźmi do pracy" doskonale mi znany. W tech chwili na wsi znaleźliśmy młodego człowieka - nie dość że chętnego, to rozgarniętego, jeśli nawet bez fachowego wykształcenia - który robi dla nas różne drobne rzeczy - ale to cud prawdziwy, hołubimy go i chuchamy, by się aby nie zbiesił.
Te liliowe kwiatki, przypominające czosnki - co to?
Też już masz czerwone listki... :(

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 21 Wrz 2016 09:06 #502545

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
No cóż pewnie płot poczeka do wiosny, chyba że sami zakaszecie rękawy :huh:
Furtka urocza :hearts: , czy będzie częścią płota czy ogrodowym ozdobnikiem?
A o czosnkowe pytam i ja :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 21 Wrz 2016 10:13 #502553

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
Ewuś furtka cudna.Śliczne widoczki z Twojego ogrodu.Ja miałam też przygody z pracownikami.Pewien pan tak przyłożył się do zadania , ze wykarczował jaśmin i bez- bo jak stwierdził Dawid kazał wyrąbać mu całe zielsko tak wiec uczynił :evil: Gdyby znalazł się jakiś rozgarnięty i kumaty w pracach polowych to bylibyśmy przeszczęśliwi.Ale może czekamy na cud ? Pozdrowionka z suchej ziemi lubuskiej :hug:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 21 Wrz 2016 20:38 #502594

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Aniu, ktos dał ogłoszenie, że sprzedaje, a ja lubię takie "cosie" :rotfl1: , liliowe to czosnek skalny, malutki ale sympatyczny. Cokolwiek naprawić czy zrobić to droga przez mękę, a przecież to nie darmowe czynności. Szczęśliwe ososby mające na podorędziu tzw. złotą rączkę.

Wiesiu, M jest antyrączką :rotfl1: gdyby jeszcze chodziło o normalny murek, ponieważ wynieśli nas wysoko :jeez: to musi mieć ponad metr, argumentuje; zrobimy źle szalunki, grucha wyleje beton, wszystko rozejdzie się.... :happy3:
Znasz mnie, furtka będzie ozdobnikiem, tzn. chciałabym aby była... :think: muszę przemysleć docelowe ustawienie, będzie kiepsko, będą zmiany...czosnek skalny.

Kasiu, jaki tam cud, gdyby nie te miliony co wyjechały,trafiłby się ktoś rozgarniety i chętny zarobić.
Moja ciocia, wiekowa osoba, kupiła węgiel, zwalili pod komórką i pojechali..zobaczyła, że pod sklepem stoi młody bezrobotny sąsiad. Podeszła do niego, zniesie mi pan węgiel do komórki? dobrze zapłacę, przyda się grosz. Co młodzian na to? pani chyba głupia, na co mi robić? wole piwo pić. No to będzie pan miał na dużo piw....pani naprawdę głupia, nie będę robił na piwo, stary da z emerytury.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Adasiowa

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 21 Wrz 2016 22:11 #502614

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Zdobycz jak zwykle ..udana
Co do fachowców- jako,że mojemu mężowi żaden nie dogodzi i on musi sam więc czekam aż on sam zrobi to i owo.A,że to człek zapracowany więc ja czekam i czekam.Jak coś prostego to biorę się sama a m.widząc,że na pewno żle zrobię [ha] przychodzi i robi sam. I tak 42 lata bawimy się w podchody :P
Jesienne zdjęcia mają coś w sobie

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 22 Wrz 2016 09:00 #502643

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Nie zna, ogrodnika który nie wprowadza zmian ;) , więc i u Ciebie to nie nowina a ozdobnik ładny musi być więc godnie wyeksponowany :lol:
A taki wyższy murek to faktycznie wymaga solidnego szalunku :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 25 Wrz 2016 09:45 #503124

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Jaka piękna furtka :supr3: .
Ewo, zainspirowana Twoimi metalowymi ozdobami, postanowiłam wydobyć z rupieciarni brata jedno przęsło kutego ogrodzenia, podobno w czasach wojennych dziadek kilka takich skądś przytachał. Chodziła taka myśl mi po głowie od dawna, ale po obejrzeniu, dokładnym obejrzeniu :teach: Twojego ogrodu zdecydowałam się zaadoptować przęsełko, trochę nielegalnie, rodzice wiedzą, brat nie :oops: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 25 Wrz 2016 20:10 #503209

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Aszko, każda metoda dozwolona byle skutek był :happy: .

Wiesiu, naoglądamy się cudów to i u siebie chcemy mieć.. :rotfl1:

Krzysiu, dziękuję, że poswięciłaś czas na poznawanie mego ogrodu :kiss3: a jeśli cos Cię zainspirowało to fajnie. Jesli tylko masz dostęp do takich cudeniek to nie wahaj się, wdrażaj pomysły. Stare kute przedmioty są przepiękne, widać kunszt tego co projektował i tworzył. Co prawda kowale i dzisiaj potrafią ale brakuje tego czegoś nieuchwytnego co powoduje, że zamieramy z zachwytu...pochwal się swoim przęsełkiem.

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 25 Wrz 2016 22:41 #503251

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
świetna furtka!
nierobusi znajdzie sie wszędzie...niby kasy nie mają ale po co im robić? samo do domu przyjdzie... :club2:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 26 Wrz 2016 20:39 #503403

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Sieriko :)
Pamiętasz nasze dylematy: mieć czy być ? Pomimo, że w swoim czarodziejskim ogrodzie MASZ tak przepiękną kolekcję roślin, jakiej nie powstydziłby się żaden ogród botaniczny, chociaż i tak Twoje rabaty są przemyślane i zestawione z naturalnym smakiem, a nie "pod sznurek", to wersja "BYĆ" jest widoczna na każdym kroku ....
Jesteś dla ogrodu, dla przyrody, dla roślin, zwierząt i dla nas. I za to jestem Ci niezmiennie wdzięczna. Dwie Ewy są w moim życiu bardzo ważne: jednej już nie ma; dobrze, że jesteś :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 27 Wrz 2016 18:15 #503534

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
No, furteczka do tajemniczego ogrodu jest, tajemniczy ogród też, czekamy na efekt połączenia tych dwóch elementów i zdjęcia ;) Super zakup. Lubię takie metalowe detale, ale niestety teraz trafić takie cacko i do tego antyczne, to łut szczęścia, niczym wygrana w totolotka.

A o polskich fachowcach proszę mi nie wspominać, brrrrrrr :evil: Właśnie wypięli się na mnie tynkarze, którzy we wrześniu mieli otynkować wiatę :mad2:

Jeszcze pięknie, kolorowo u Ciebie, jesieni niewiele widać :)
Pozdrawiam :hug:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 27 Wrz 2016 21:27 #503580

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Zeberko, dziękuję.

Anulko, mieć jest mi coraz bardziej obce, czasem sama sobie wydaję się "dziwakiem", myslę, że dojrzewanie wreszczie zaowocowało, niemniej zwielokrotniłaś tak bardzo moje zasługi dla świata, że czuję :oops: . Nie wiem czym zasłużyłam na tak serdeczne słowa, dziękuję za wiarę we mnie :kiss3:

Arletko, metalowe detale ściągam z al...najczęściej, cóż takie czasy, tyle, że rzadko mogę sobie pozwolić na zakupy, bowiem w dobie polowania na starocie ceny oszlały/ a raczej ci, co sprzedają ;) /. Rzeczywiście póki co typowych oznak jesieni nie widać.....
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Adela, zeberka363

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 02 Paź 2016 00:13 #504062

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Żeby skończyć płot musisz ściągnąć uchodźców
Chyba bliżej do tych ze wschodu ;)
Już wiele firm tak pracuje.
Takie dzikie czasy nastały, chociaż może to i dobrze?
Może w końcu każdy dostanie więcej za swoją pracę, jeśli nie ma komu pracować?
Trzymam kciuki za szybki koniec remontów, żebyś mogła poremontować ogród :)

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 02 Paź 2016 20:19 #504149

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Poszukaj swojej jesieni Sieriko .... zawsze podziwianie Twoich krajobrazów było dla mnie ucztą dla oczu i ducha, wyobrażam sobie, że jesienne barwy, trawy i koraliki owoców panują u Ciebie niepodzielnie;
pozdrawiam cieplutko :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 02 Paź 2016 20:33 #504151

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Gosiu, ogrodowe remonty zostawiam do wiosny. Owszem, w październiku zrobię jeszcze roszadę różaną, okazuje się, że mało która rosnie we właściwym miejscu? Jak to jest, że nagle przychodzi chęć, przemozna chęć do przemeblowań :think: , skoro tyle lat coś rosło w konkretnym miejscu i było dobrze? ale czy faktycznie było dobrze? myślę, że ja zmieniłam, po raz kolejny, swoje wizje i upodobania.... :happy-old: wcale sie za to nie ganię, po prostu chłonę to i owo, mam prawo do tego, czerpię zadowolenie i nie daję swojej psychice pozwolenia na gnuśnienie.....czyli przesadzam. Natomiast taras i cała reszta poczeka....nigdy nie dopuszczałam mysli o strzyżonych kulkach a tu..... :think: zimą przemyslę ale w zasadzie decyzja zapadła. Będzie to jednak drobny akcent :devil1:
Dzisiaj chyba ostatni ciepły dzień w tej serii, wyszłam więc by uwiecznić bajeczne kolory, godzę się z myślą, żę deszcz je zgasi byle tylko spadł i to obficie, potwornie sucho......

Anulko, razem na to wpadłyśmy....telepatia? jesieni jeszcze nie widac, ot, kilka pojedynczych akcentów /a fotki coraz gorsze :oops: /


ostatniesmugilata001.jpg


ostatniesmugilata023.jpg


ostatniesmugilata033.jpg


ostatniesmugilata041.jpg


ostatniesmugilata042.jpg


ostatniesmugilata045.jpg


ostatniesmugilata047.jpg


ostatniesmugilata059.jpg


ostatniesmugilata061.jpg


ostatniesmugilata063.jpg


ostatniesmugilata064.jpg


ostatniesmugilata068.jpg
Ostatnio zmieniany: 02 Paź 2016 20:58 przez sierika.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Bozi, Dorota15, edulkot, Adasiowa, beatazg, Łatka, zeberka363


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.563 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum