TEMAT: Dwa ogródki 2015

Dwa ogródki 2015 03 Kwi 2015 09:35 #354945

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Dziwna w tym roku wiosna.ale i tak lepsza niż w 2013 roku ;)
wiosenne kwiatuszki dają sobie radę zimnem.
Magnolia tuż tuż.Moja jeszcze w głębokich pąkach :)
WAW! i jakie już tulipanki i sasanki .suuper ,że roślinki nie poddają się i prą do przodu :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki 2015 07 Kwi 2015 10:53 #355836

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Rzeczywiście dziwna wiosna, u Danieli tulipanki botaniczne, a u mnie sadzenie róż w śniegu :happy3: Prognoza długoterminowa pokazuje, że jeszcze dwa, trzy dni i nie będzie na co narzekać. Za tydzień ma być 18 st. :flower2: :flower2: :flower2:
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2015 10:53 przez Flora.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 07 Kwi 2015 22:37 #356046

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danielo-przyglądałam się dzisiaj Twojej podkasanej magnolii i muszę przyznać,że i mnie korci podcięcie mojej bo jakaś taka krzaczasta i gęsta jest ale trochę się obawiam czy teraz nie jest za późno :think: Wstawię jutro wieczorem u siebie fotkę to proszę,zerknij.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 07 Kwi 2015 23:02 #356068

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Romko, :hug:
przycinanie magnolii jest zalecane (wg jednych) na przełomie marca i kwietnia. Rany należy zabezpieczyć maścią ogrodniczą.
Ja skorzystałam z rady przycinania w lipcu i wtedy dokonałam podkrzesania. Trzeba się przyjrzeć jak jest zbudowana i przewidzieć jaki osiągniemy kształt. Teraz będziesz miała dobrą okazję (zanim rozwiną się liście) i ocenić.
Jak widać u mojej magnolii miała zdecydowanie jeden wiodący pień, od samego dołu były odrosty we wszystkie strony i po kolei je odcinałam, aż do uzyskania odpowiedniego efektu. Teraz Tadziu jest zadowolony i nie narzeka, że jest za szeroka. :P
Jak wstawisz zdjęcie zerknę do Ciebie, może coś obmyślimy. :think:

Floro, :)
wszyscy żyjemy już tylko nadzieją, że ma być ciepło i ślicznie, bez anomalii śniegowych i innych.

Aniu, :hug:
wiosna rzeczywiście dziwna, ale też zima nie była jakaś ciężka. Oby te obudzone wcześniej rośliny nie zniszczyły się od przymrozków.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 10 Kwi 2015 11:09 #356714

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Czytalam Danielo, ze zamawiasz prymule. Moze taka rabata bedzie dla Ciebie inspiracja przy sadzeniu? Ale ...z drugiej strony...nie jestem pewna czy potrzebujesz podpowiedzi, bo Twoje ogrodowe aranzacje sa piekne

PIC_0502.jpg
Ostatnio zmieniany: 10 Kwi 2015 11:10 przez Elżbieta.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 10 Kwi 2015 11:33 #356722

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Oj , pomylilam sie Danielo - To Romcia zamawia , przepraszam za zamieszanie. Ale mysle , ze nie obrazisz sie za ta fotke - juz jej usunac nie moge, za pozno sie zorientowalam
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 10 Kwi 2015 12:19 #356733

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Elu, :hug:
rzeczywiście prymule miała zamawiać Romka.
Bardzo się cieszę, że zamieściłaś akurat to zdjęcie, bo ten zestaw najbardziej mi się podobał. :)
U siebie - jak wiesz - unikam takich powtarzalności na rabatach. Pewnie jakoś nie pasują do mojego ("mojsiego" najbardziej) stylu, choć czasem uciekam się do powtarzania tej samej rośliny w obwódce - szczególnie tam, gdzie mój typowy misz-masz zatacza zbyt szerokie kręgi i chcę widok "uspokoić". :oops:
Cieszę się, że komuś to się jednak podoba.

Jak już podsumowujemy, to za pamięci Elu - w Twoim wątku zapomniałam dodać - że bardzo ładnie się w Hyde Parku zaprezentował kwiatek imieniem Elżbieta. :flower2: Bardzo ładnie wypadłaś na zdjęciu.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 10 Kwi 2015 13:05 #356739

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Nasze male ogrodki wymagaja calkiem innych kompozycji , ale na duzych parkowych terenach takie barwne lany ladnie sie prezentuja. Jesli chodzi o rozowo-niebieski zestaw , to wybieralam do nieprzypadkowo - chcialam dopasowac do Twojego charakteru - i ciesze sie , ze mi sie to udalo.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 11 Kwi 2015 13:13 #356980

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Elu, :hug:
dobrze znasz mój gust.
Nawiązując do mojego pierwszego imienia Violetta - bardzo lubię kolor fioletowy, a także połączenie z różowym. Moje dzieci (szczególnie chłopcy), gdy były małe zamiast mówić kolor fioletowy, mówiły violetowy. ;) :flower2:

Dzisiaj popracowałam w ogródku w Oliwie. Jeszcze ciągle porządkuję rabaty po zimie.

kwitną szafirki


i tulipany botaniczne 'Concerto'






i pierwiosnek ząbkowany




Młode listki wypuszcza Heuchera 'Galaxy' - souvenir od Igora


Rozwijają się pąki złotlinu japońskiego


Pierwiośnik górski


Głodek mchowy - faktycznie malutki jak mech


Zawciąg jałowcolistny


Głodek kantabryjski ma pełno pączków
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 13 Kwi 2015 08:59 #357571

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj Danielo :bye:
Nareszcie znalazłam czas żeby zajrzeć do jednego z moich ulubionych ogrodów :) I jak zwykle jestem oczarowana :woohoo: Wiosna pokazuje cudne kolorki i ile już nowości zakupiłaś...
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 13 Kwi 2015 09:27 #357575

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danielo-magnolii już nie ruszam,dostało mi się za ten pomysł :hammer: Kolorów u Ciebie coraz więcej u mnie jeszcze trzeba poczekać.Od dwóch dni wreszcie forsycja zaczyna robić się żółta :)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 13 Kwi 2015 09:31 #357577

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Danielko! :bye:
pierwiosnek ząbkowany i kolorek ładny i to,że ma takie wyżej umieszczone na łodyżce kwiaty:)
złotlin japoński, kiedyś miałam ( dostałam , jako prezent) pierwszej zimy nie wytrwał :mad2: a u sąsiadki to jest :angry:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 13 Kwi 2015 09:56 #357584

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Moniko, :hug:
bardzo się cieszę, że zajrzałaś. Wiosna mnie bardzo cieszy, choć ciągle sobie zarzucam, że za mało mam wiosennych kwitnień. Inna sprawa, że mój ogród działkowy to jednak ma zimniejszy klimacik i wszystko tam wolniej się rozwija. Te zdjęcia, które pokazywałam ostatnio były z oliwskiego przedogródka. Tu rzeczywiście cieplej i troszkę więcej się dzieje.
Na działce najbardziej pokazowy okres to lipiec i sierpień, potem też ładna jesień.

Romko, :hug:
cieszę się, że daliśmy Ci do myślenia. Tnie się łatwo, a czasem zbyt pochopnym działaniem można drzewko zeszpecić. U mnie forsycja przekwita, aczkolwiek też są odmiany i mogą się nieco różnić kalendarzem kwitnienia. Dla Ciebie zdjęcie mojej magnolii w całości (z wczoraj).



Aniu, :hug:
Złotlin i u mnie biedował, na działce podmarzał i ledwie odbijał po zimie (tak chyba ze 3 lata), aż go zabrałam w zeszłym roku do Oliwy i tu ma się doskonale. Może u Ciebie wymagałby zacisznego miejsca, albo jakiejś osłony na zimę... :think: A pierwiosnki lubię w każdej postaci, no ale ząbkowane rzeczywiście są dostojne.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 13 Kwi 2015 10:19 #357593

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Daniela, piękna ta magnolia! Mojej dopiero pękają paki, ale to dobrze, bo kwiaty nieuszkodzone będą.
Tez planuję poprowadzić ją na drzewko, ale niech najpierw podskoczy, bo na razie to mikrus jest ;)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 13 Kwi 2015 14:01 #357648

  • grazynaG
  • grazynaG's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 42
  • Otrzymane dziękuję: 8
Świetny masz ten ogród:)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 13 Kwi 2015 16:08 #357679

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Danielo jak Ty mówisz, że masz mało wiosennych kwitnień to co ja mam powiedzieć. U mnie nie ma ich prawie wcale. Już trzeci rok planuję jesienią zrobić rabatę z kwitnącymi wiosną i ciągle nie mogę znaleźć na nią miejsca...
Mówisz, że u Ciebie wszystko później się rozwija - to tak jak u mnie. W forumkowych ogrodach tyle już pięknych rozwiniętych roślin, a u mnie ledwie początki. Ale za to wszyscy już zapomną jak to było, gdy roślinki rozkwitały, a my będziemy się dopiero chwaliły :rotfl1:
Cudne kwiaty pokazuje magnolia :woohoo: U mojej zaczynają pokazywać się pączusie, co strasznie mnie cieszy, bo to jej pierwsza wiosenka u mnie i pierwsze kwitnienie :)
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 13 Kwi 2015 20:09 #357797

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Danielo , piękny "violetowy" :happy3: pierwiosnek ząbkowany
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 15 Kwi 2015 21:38 #358460

  • aleksandraW
  • aleksandraW's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 243
Dobry wieczór, Danielo.

Chcę z radością obwieścić, że niebieska ułudka kwitnie! Jeszcze raz dziękuję.
Obydwa ogródki masz śliczne.

Serdecznie pozdrawiam. Aleksandra
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.224 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum