TEMAT: U Doroty 2015

U Doroty 2015 07 Cze 2015 16:42 #376998

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witajcie w upalne, niedzielne popołudnie.
Trochę zeszła mi ta chwila, ale M. wyjeżdżał więc terzeba go było jakos ogranąć, goście, ogród i zwyczajnie nie chciało mi sie do komutera usiąć. Można powiedziec, że mieliśmy pierwszy, prawdziwie letni weekend.
Róże wreszcie zaczęły rozkwitać, nie jest to może na razie jekieś spektakularne kwitnienie, no może prócz Nevady ale juz cos tam koloru widać.

Daga, no niestety. Niebieskich granulek uzyłam i drżę teraz o mojego głupiego, polującego nas jaszczurki kota. Ale po oststnich opadach nie dało sie juz przejśc po trawniku tyle było ślimarów.
Z grupy walacej po oczach zostało w zasadzie wspomnienie. I koniecznośc oberwania resztek :(

Agnieszko, dziękuję. Jeśli oczko sprawia wrażenie naturalnego bardzo się cieszę, tak miało być.
Wydaje mi się, że u mnie komarów nie jest ani mniej ani więcej niż w innych ogrodach. W oczkach z larwami radzą sobie ryby, zarośla to rzeczywiście naturalny azyl komarów ale do rozmnażania potrzebują wody. Więc z powodu obrośniętych ścian tarasu więcej ich nie będzie.
Na razie w oczku masa kijanek, żabki niedługo z nich będą, ale wyemigrują, jak co roku. Mam niedaleko konkurencję w postaci dużych stawów i chyba tam wolą mieszkać. U mnie mam stale wiosna prę ropuch a potem kumkającego pana wabiacego partnerki. Ale na stałe nie mieszka. Za to mam w oczku zaskrońca.

Aszko :kiss3:

Celinko, wiosną dostały nawóz do kwasolubnych z Lidla, lada dzień będę nawozić siarczanem amonu.

Ewo, rzeczywiście klony palmowe potrzebują zacisznych stanowisk, więc decyzja o czekaniu z sadzeniem jak najbadziej słuszna :) Pozdrawiam.

A teraz obiecana trawiasta rabata i kilka aktualności ogrodowych.








Marta, czy to może być Paula? kolor przekłamany, bo zdjęcie robione w południe, później niestety składa płatki

kolor bardziej taki

i inne





ktoś może podpowie co to za odmiana?



Ostatnie różaneczniki

i pierwsze róze




Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2015 16:43 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, Margo2, rm27, DANA, Bozi, Monik, VERA, hanya


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty 2015 07 Cze 2015 20:51 #377094

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Czyżby na ostatnim zdjęciu była Allberich?
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 07 Cze 2015 22:22 #377147

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dorotko, podziwiam ogrom pracy, jaką włożyłaś w wykonanie tej trawiastej rabaty. Cudo.
Wróciłem się aż do cygańskiej spódnicy wstecz bo co zdjęcie to ładniejsze. :thanks:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 08 Cze 2015 09:43 #377232

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witam poniedziałkowo.
Za oknem dalej upalnie, wiem, ze w części Polski popadało i się ochłodziło. U nas może u burza jakaś po południu nadejdzie, bo niebo już lekko przymglone, ale na ochłodzenie chyba nie ma co liczyć.

Bożenko, to Sibelius. Za radą Ulki obcięłam go dość krótko i zapowiada się wspaniale! Będzie chmura kwiatów.
Tak wygląda mniej więcej :)


Romku, przyznam, ze i mnie rabata trawiasta sie podoba. Jest spokojna, elegancka. A pracy rzeczywiście było dużo bo w tym miejscy wcześniej były składowane deski, potem parkowały samochody. Beton - blina ze żwirem. Ciężko było to ruszyć. mam nadzieje że roślinom wykopane dołki wystarczą i nie będą kaprysiły.

Kalina powoli przekwita, muszę tam coś usunąć bo ciasno okropnie/


Migawki ogrodowe








Miłego dnia :bye:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2015 09:45 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, gorzata, piku, Monik, VERA

U Doroty 2015 08 Cze 2015 10:57 #377260

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dorotko piękne różaneczniki piwonie i róże - oczu nie można od nich oderwać :hearts: Nowa rabata rewelacyjna :bravo: Nie obawiasz się, że trawa po pewnym czasie będzie wdzierała się w żwirek?
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 08 Cze 2015 21:07 #377383

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorotko, rabatka tarwiasta bardzo elegancka. Świetnie dobrałaś faktury traw, a obwódka i tujkowe tło dopełnia całości :bravo:
Takie miejsce uspokojenia i refleksji potrzebne jest w każdym kwitnącym ogrodzie, prawda? Muszę jeszcze stworzyć coś takiego u siebie :silly:
Oczko wodne i jego okolice to moje ulubione miejsce u Ciebie, a jeszcze teraz ma tylu mieszkańców! Zaskroniec? :woohoo: Prawdziwa oaza :thanks:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 08 Cze 2015 21:14 #377390

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
witaj Dorotko przepięknie jest w twoim ogrodzie tyloma kolorami mieni się każdy kawałek twojego królestwa , Kolorem urzeka rododendron ,slicznie prezentuje się tez wspaniała polanka żwirowa ,która wita gości od bramy . :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 08 Cze 2015 21:15 #377391

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ależ Dorotko, Sibelius to będzie zapora kwiatowa :supr3: To dopiero gęstwina kwiatów :fly: Z niecierpliwością będę czekała na zdjęcia z kwitnienia.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 08 Cze 2015 21:24 #377400

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Bardzo ładne zestawienie klona palmowego z trawą - Hakonechloa ?
Kiedyś zgapię :happy: Jeśli nie zapomnę ;)

Jutro ,najpóźniej pojutrze spakuję białą firletkę i wyślę do Ciebie , czas na nią :)
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 09 Cze 2015 22:26 #377790

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Widać, że u Ciebie ogród napity. Nie straszne mu upały
U mnie tragedia. Susza niszczy prawie wszystko.
Dopiero dzisiaj popadało pierwszy raz od kilku tygodni.
Sibelius ma niesamowitą masę pączków. Koniecznie zrób zdjęcie jak wszystkie zakwitną
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 10 Cze 2015 15:20 #377935

  • Ewik7
  • Ewik7's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 26
Jak zawsze ślicznie u Ciebie.powiedz co to za odmiana kaliny?
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Cze 2015 08:46 #378206

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Dorota :bye:
Jak zapowiada się dzień? Nastrój i pogoda dopisują?
U nas zrobiło się bardzo ciepło, przyjemnie i słonecznie - to chyba zapowiedź upalnego weekendu :hearts:
Trawiasta pięknie się rozrasta... ciekawa jestem, jak będzie się prezentować w sierpniu.
Ten różowy kwiatuszek przy zdjęciu kwiatu żurawki - cóż to?
Pozdrawiam!
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Cze 2015 10:50 #378228

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witajcie kochani!
Przepraszam, ze się u siebie mało odzywam, ale M zabrał laptopa i ani nie mam gdzie zdjęć zgrać ani po południu za bardzo jak pisać. A w pracy sami wiecie jak jest ;)

Agunia, pogoda piękna, upalnie wręcz. Niestety po ostatnich deszczach nie ma już śladu, sucho znów się zrobiło. A tu trzeba podlewać bo rodki zawiązują pąki na przyszły sezon, róże zaczynają kwitnąć. Tak więc spędzam wieczory z wężem, konewką i opryskiwaczem :rotfl1:
Trawiasta fajnie wyszła, podoba mi się, mam nadzieję, ze będzie się fajnie rozrastać. Wysiało się tam trochę werbeny więc trawy będą miały trochę koloru do towarzystwa, no i rozchodniki.
Kwiatuszek to firletka, chyba poszarpana bo oczywiście opisu nie było. Zachwyciła mnie na zdjęciach Kasi-Robaczka z Chelsa i jak tylko zobaczyłam w ogrodniczym była moja :)
Pozdrawiam :kiss3:

Ewunia, to kalina japońska Mariesi. Dostałam dwa lata temu od koleżanki bo u niej na piaskach nijak nie chciała kwitnąć. U mnie jak widać glina jej bardzo podpasowała.

Gosia, rzeczywiście glina trzyma wodę, ale przy takich temperaturach wszystko błyskawicznie wysycha. Ostatni deszcz, bardzo obfity padał 2 czerwca, od dwóch dni już podlewam.
Sibelius już kwitnie, zdjęcia robię na bieżąco, ale na razie problem ze zgraniem z karty. Musze podłapać chwilę i dzieciaki od kompa odgonić.

Magda, rozpoznałaś bezbłędnie ;) Zgapiaj oczywiście. Połączenie sprawdzone, dobre trzeba korzystać ;)
(nie) dziękuję :kiss3:

Bożenko, zdjęcia postaram się wrzucić w najbliższym czasie. Jakoś. Sibelius już kwitnie, chmura kwiatów nad nim.

Tomku, bardzo dziękuję za miłe słowa. Żwirowa przy wjeździe mam nadzieje sie sprawdzi. Za chwilę przejdzie chrzest bojowy - czereśnie dojrzewają ;) szpaki już się zwiedziały :mad2:
Kolorowo w ogrodzie jest bardzo - przyznam, ze czasem męczy mnie nadmiar kolorów i tęsknię za czystą zielenią. Ale jak zakwitają rodki, azalie a potem róże to chodzę i się zachwycam :)

Kasiek, bardzo potrzebowałam takiego miejsca w ogrodzie. Spokojnego, czystego. Z resztą tamta okolica poniekąd wymusiła takie rozwiązanie. Ziemia tam bardzo kiepska, w większości wymieszana z kamieniem, pozostałości korzeni po rosnących kiedyś owocowych drzewkach, górujące nad śliwa i czereśnia, słowem ciężko coś było wymyślić. A ponieważ trawy upchane po kątach w ogrodzie miały problemy ze wzrostem i wyglądem to padło na trawiasta rabatę.
Kasiu, oczko żyje swoim życiem, nie ingeruję tam zupełnie. Musze co prawda wyłowić dzis glony nitkowate bo na tym upale zaczęły się mnożyć na potęgę ale generalnie nic tam nie robię. To królestwo ryb, ważek, żab i innych wodno-lądowych stworzeń.

Moniko, rabata pod żwirem wyłożona włókniną, zrobiłam tylko otwory na rosliny. Tak więc nie ma obawy o przerastanie trawy, rabata w założeniu ma być bezobsługowa a poza tym nie wyobrażam sobie pielenia w kamieniu. Placyk przy tarasie mam w ten sam sposób wyłożony włókniną i wysypany żwirem i sprawdza się to świetnie. To co ew. się wysieje i wykiełkuje usuwa się błyskawicznie.

Udało mi się odpisać, zdjęć nowych nie ma :( więc kilka kotletów






Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2015 10:51 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Alina-277, Bozi, VERA

U Doroty 2015 11 Cze 2015 17:56 #378301

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Dorka kotlety są mniamniuśne....ale kurcze...ten Sybelius to będzie dopiero czaaad :eek3:
Mój u mnie już zakwitł, ale to mały gnojek ,sadzony jesienią...ale się z niego bardzo cieszę :dance:
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2015 17:57 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Cze 2015 20:41 #378334

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Zgrałam zdjęcia :lol: Gotowi? no to jedziemy. Ostrzegam - będzie dużo :rotfl1:
Na początek Sibelius



niestety słońce nie służy kolorowi tej róży

Pierwszy raz zakwitła La Belle Sultane - śliczna!



Potwór przy studni czyli historyczna niezidentyfikowana piękność


Tutaj tez będzie zabawnie ;)



i takie różne








Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, gorzata, Keetee, Alina-277, Robaczek, Basia, DANA, Bozi, VERA, edulkot, majowa, broja

U Doroty 2015 11 Cze 2015 21:29 #378353

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Szkoda żeby Sibelliuska słońce przypaliło. W przyszłym tygodniu ma się od wtorku trochę ochłodzić i popadać. Będzie można dłużej się cieszyć kwitnieniem róż. U mnie Allberich zaczęła się rozwijać i też podwiędła na słońcu.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Cze 2015 22:01 #378381

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Noooo Dorotka dałaś po oczach :hearts:
Sybeliusa już kocham....muszę go jeszcze na wiochę zamówić :idea1:
Ta La Belle Sultane...fiu fiu...ślicznota...a jakie ma rzęsiory :hearts:
Hej a jak tam się ma Pas de Deux...ciągle wzdycham do tej Twojej....nie mogę upolować tej róży :happy4:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Cze 2015 22:03 #378383

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Obłęd w oczach ale pięknie :supr3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.507 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum