TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 12 Paź 2015 19:51 #407381

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Plany sobotnie nie uległy zmianie :woohoo: , więc spokojnie możesz wykopki poczynić :P
U mnie też przymrozki załatwiły prawie wszystko. Marcinki jednak mają się dobrze :lev: . Co prawda nie wszystkie zakwitły, ale jeszcze jest nadzieja :tongue2: .

Nie zamawiałam nic u Pana Tomka tej jesieni. Mocno się zastanawiam, czy coś brać, bo nie mam przygotowanej rabaty i już na pewno nie zdążę :( . No chyba, że jakiś mega power we mnie wstąpi :tongue2: .

Dziś trochę działałam. Wykopałam pacioreczniki. Posadziłam część cebul. Jutro działam dalej, chyba, że śnieg mnie zaskoczy :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 12 Paź 2015 20:50 #407401

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
A u mnie już dzisiaj śnig spadł - wczoraj pięknie i kolorowo, choć zimno a dziś wietrznie, śnieżnie i zimnica okrutna.
Mróz był chyba tutaj mniejszy, marcinki jeszcze kwitną.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Paź 2015 21:03 #407405

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Marta - u mnie, chociaż tak kolorowo jak u Ciebie jesienią nie jest to też już po ptokach..... tyle, że ogród załatwiony przez zwały śniegu - obecnie w ogrodzie leży wartstwa po łydki :(
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Paź 2015 21:03 #407406

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Zachwycona jestem tymi łanami marcinków u Ciebie :jeez:
Czytam, że trawy rosną lepiej u Ciebie w słabszej glebie. O zgrozo ja sadząc trawy nosiłam obornik i glinę, solidnie mieszałam z tym co jest żeby lepiej rosły. Okazuje się że chyba niepotrzebnie, zobaczę w przyszłym sezonie :(
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Paź 2015 23:36 #407454

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Taka czerwona chryzantema czai się u mnie z rozwinięciem. Ciekawe czy zdąży :think: Zapowiedzieli śnieg z deszczem na jutro.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 12 Paź 2015 23:55 #407455

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, ja te Twoje kotlety mogę całą zimę wcinać :yummi:
Proszę mi tu nie majaczyć o zamykaniu wątku :club2:
Zawsze można powspominać i poknuć plany na kolejny sezon, a poza tym na pewno masz w zanadrzu jakies foto-relacje z metamorfozy ogrodu... :whistle:
U mne tez zimno i mży, a rachunek za wodę niestety juz dostałam :tongue2:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 13 Paź 2015 21:21 #407667

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Ojtam, ojtam... wątek zamykać.
Można - tak nie dawno.
Można - a pamiętacie. Można - chciała bym.
Można tyle nawyczyniać wieczorową porą :)

Melduję, że u mnie też już po jesieni - śnieg... dużo mokrego śniegu...
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 13 Paź 2015 21:36 #407678

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Ja w listopadzie dopiero będę miała czas, aby dokładniej przeczytać, pooglądać i pogadać.Nie zamykaj!
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 13 Paź 2015 22:14 #407692

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Przyszłam podpatrzeć Twoje liliowce, a szczęka mi opadła na widok lilii :woohoo: . Chyba jednak włożę jakiś wysiłek w to, żeby przygotować im podłoże i posadzę parę sztuk :whistle: .
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 14 Paź 2015 16:45 #407796

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Martuś ,u mnie też już niewiele zostało .Bida w kraju :cry2: No ale przecież pogaduchy na forum też się liczą .Chociaż ja sama też myślę o zamknięciu furteczki na jakiś czas .Ale póki co ,odgrzewajmy co się da :hug:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 19:14 #408091

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marysiu jeszcze dziś mam świeże fotki ;) , słoneczko mnie zmobilizowało do poszukania jakichś aktualnych obrazków :P
Ale czas kotletów nadchodzi nieubłaganie :jeez: , mam mnóstwo fotek nie publikowanych, tylko które to są :rotfl1: , niestety nie oznaczam tych, które pokazuję ;)
Dziś temperatura całkiem przyjemna, gdyby nie ten wiatr :evil:

Haniu ale Ty szybka z tą patelnią :silly: , to był żart nawiązujący do niektórych wypowiedzi naszych koleżanek :evil: , żeby nie pokazywać palcem :devil1:
Porządnego deszczu wciąż nie było, ledwo jakaś mżawka, oczywiście śladu na ziemi nie zostało :jeez: . A ja już wylałam całą deszczówkę :dry:

Dorcia róże wykopane, spakowane w bagażniku :P , także krokusy i liliowiec Grape Velvet. Czy coś jeszcze obiecywałam? Mów szybciutko :lol:
Power wstąpił? Róże jakieś zamówiłaś? Bo jeśli tak, to pilnie potrzebuję numer zamówienia :happy3:
Wyobraź sobie, że moje marcinki też ocaliły pączki :woohoo: , zmarzły tylko rozwinięte kwiatki, więc niektóre jeszcze kwitną :P


DSC_8256.jpg



DSC_8246.jpg



DSC_8234.jpg


a ten od Pawła jest niezniszczalny :lol:


DSC_8235.jpg


Elu niby tak niedaleko mieszkasz, a różnice pogodowe mamy ogromne :huh: , nie żebym ci tego śniegu zazdrościła :happy3: , ale mniejszego mrozu to i owszem :dry:

Moni śnieg pewnie już zszedł do tej pory, jak to teraz wygląda? Z pewnością mocno nawodnione :happy4:

Dorotko serdecznie witam nowego gościa w moim wątku :bye:
Marcinki liźnięte przymrozkami jednak się nie poddają :lol: , ja jestem uzależniona od kolorów (chociaż nie wszystkich :happy3: ) , dlatego mam ich tak dużo :silly:
Mnie samą zaskoczyła kondycja traw na "gorszej" połówce rabaty :think: , ale ponieważ większość traw mam dopiero sezon/dwa, to trochę za krótko, żeby wyrokować co naprawdę lubią.

Bożenko u mnie niektóre chryzantemy na pewno nie rozkwitną :( , pączki nawet koloru nie mają, a jeszcze mróz je potraktował. W ogóle też w tym roku strasznie późno wchodzą w kwitnienie, na przykład taka biała miniatura, która zwykle zaczyna w lipcu (!), teraz wygląda zaledwie tak


DSC_8230.jpg


Kasiu żebyś tylko niestrawności nie dostała :rotfl1:
No co zrobić, coś trzeba będzie odgrzewać ;) , w wolnej chwili jakieś metamorfozy też pokażę, Twoje mnie rozwalają :woohoo:
Rachunku za wodę nadal brak :whistle: , może wcale nie przyjdzie :woohoo: :rotfl1:

Iza dajesz bardzo dobre rady :silly: , ciekawe czemu zatem sama znikasz na długie miesiące :lol: . Mam nadzieję, że zimą pokażesz wszystkie letnie zaległości :hug: . Jak tam po śniegu? Straty oszacowane :huh: ?

Ewa no wiesz, ja się staram cały sezon bywać w miarę regularnie ;) , też bym sobie w długie zimowe wieczory coś poczytała, a nie tylko zapewniała lekturę innym :devil1: . Mam nadzieję, że skoro będziesz miała czas, to też jakieś kotleciki odgrzejesz :lol:

Edyta no tak, przecież całe lato Cię nie było :devil1:
Spakowałam Ci trzy odmiany macierzanek ;) , na samym dole najzwyklejsza o większych listkach, kwitnie na fioletowo, na niej leży Alba, czyli białe kwiatki, a na samej górze miniaturka :P . Jak zapomnisz, to sobie tu jutro zajrzyj :happy3:

Ewcia niełatwy sezon za nami :unsure: , najpierw susza, teraz przedwczesne przymrozki i nadal susza :hammer: , ale jak się pozamykamy, to będzie nam jeszcze trudniej :hug: . Swojej furteczki też nie zamykaj :hug:





Słoneczko mnie dziś zmobilizowało do wyjęcia aparatu i poszukania jakichś pozytywnych odsłon ogrodu :P

przebarwione azalie wśród liliowców

DSC_8247.jpg


szkoda, że tak mało traw zdążyło się wykłosić :huh:

DSC_8243.jpg


Clara czy nie-Clara :silly:

DSC_8241.jpg


kwintesencja jesieni :hearts:

DSC_8240.jpg


pierwsze nasadzenia na wielorybie, który został wydeptany w tarasy dla łatwiejszego podlewania ;) , kamienie targałyśmy z Niną osobiście z pobliskich nieużytków :tongue2: , ten największy musiałam najpierw doturlać jakieś 100 metrów bez gwarancji, że go w ogóle uniosę :crazy:


DSC_8250.jpg



DSC_8251.jpg


tylko trawka ciągle jak w maju :evil:


DSC_8254.jpg



Jutro ostatni szkółking w tym sezonie :silly: , z jednej strony bardzo się cieszę, a z drugiej szkoda, że to już koniec sezonu :huh:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku, chester633, anabuko1, Amarant, edulkot

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 19:30 #408095

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
:kiss3: Dziękuję, za taki mobilizujący i optymizmem zarażający wpis, piękne zdjęcia, no po prostu chce się żyć :hearts:
Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie pod każdym względem udany :)
Zdjęcia wklejaj, kto tam pamięta czy te kotlety już były czy nie :happy3:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 20:07 #408109

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Z góry dziękuję za macierzanki :kiss3: . Zdziwiło mnie zestawieni azalii i liliowcami :blink: . U mnie azalie rosną na rabacie wrzosowej i nie sądziłam, że mogą dawać radę w innym towarzystwie :silly: .
Dla mnie kwintesencją jesieni jest to zdjęcie :hearts: .markita wrote:

DSC_8243.jpg

Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 20:11 #408113

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
A ja jeszcze wczoraj patrzyłam u siebie na kwitnące floksy :woohoo: . Ta najstarsza kępa od babci jest nie do zdarcia :happy3: . W środę przywiozłam wielgaśną piwonię :woohoo: i posadziłam w pobliżu tej od Ciebie :kiss3: .
Jak tak przelecę wzrokiem po moim ogrodzie to prawie na każdej rabacie coś od Ciebie mam :hearts: - i wcale nie mam na myśli werbeny :happy3: .

Ty już mi nic nie wykopuj :happy3: - ja i tak ledwo ogarnę to co przywiozę. Temperatury obecnie panujące zachęcają mnie do robótek ręcznych, a nie ogrodowych :P . Ja to zmarźlak jestem niesamowity :oops: .

Już się nie mogę doczekać jutra :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 21:00 #408121

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Sprawozdanie ze szkółkingu musi byc oczywiście ;) ;) , wiadomo , że ja czekam na spis poczynionych zakupów .

Piękne marcinki i trawy :bravo: :bravo: mój jeden z marcinków przeczekał mroźne dni w pąkach i dopiero zabiera się za otwieranie kwiatów ............. kilku chryzantemom zmarzły nawet liście i juz wiadomo , ze pąków nie otworzą :placze: :placze: ............. a jest tak sucho , że miałam problem z wykopaniem dołka pod hosty :jeez: ( w nocy pokropiło ale nawet śladu tego deszczyku w ziemi nie ma :( )
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 21:13 #408126

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Marto nawet po przymrozkach u Ciebie ciągle pięknie i jesiennie kolorowo :bravo:
U mnie marcinki ledwie otwierają pączki bo ciągle sucho, dopiero troszkę podlało, ja oczywiście nie wszystko podlewałam tak jak Ty więc kwitnienia mam dużo skromniejsze :wink4:
Bardzo ładnie zregenerował się trawnik, a kocik na nim wygląda ślicznie :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 21:42 #408135

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jakoś nigdzie nie natknęłam się na informacje ,gdzie to znowu się spotykacie? Może tam gdzie będziecie natkniecie się na azalię pontyjską? Jestem bardzo nią zainteresowana.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 21:57 #408143

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Romo Ty też szukasz prawdziwej pontyjki :woohoo: ja już dałam sobie spokój bo od kilku lat nigdzie jej nie spotkałam :(
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.420 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum