TEMAT: Mój zakątek ....

Mój zakątek .... 28 Sie 2015 01:09 #398484

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Anusiu- powoli oswajasz nowe miejsce :hug: Jak odnajdujesz się w zwiększonym dystansie do pracy..? Mi się mocno czas skurczył, zamiast 10min jadę 50 w jedną stronę :silly: ale zawsze sobie z Mężem powtarzamy, że jak już dojedziemy to jesteśmy u siebie, w błogiej ciszy, krok od lasu..na swoim kawałku ziemi :dance: Nie ukrywam- czasem jednak te dwie godziny w plecy wkurzają :jeez:

Pudłami nierozpakowanymi sie nie przejmuj zupełnie! Na spokojnie wszystko zrobisz, szkoda się zamęczyć. My nadal część rzeczy mamy poupychane w pudłach albo po jakiś kątach- brak szaf wnękowych, więc nawet gdyby mi się chciało :P to nie mam gdzie wszystkiego rozpakować.
Dopiero co "dorobiłam" sie mebli w salonie i może wreszcie przywiozę komplet obiadowy mój ślubny, który do tej pory stoi u Mamy :crazy: a dodam, że mieszkam ponad rok.
Anulka- masz czas...nie "spinaj sie", lepiej podelektuj nowym ogrodem, może zacznij snuć plany rabatowe :whistle: Właśnie..plany.. Dlaczego- ja się pytam- nie ma jeszcze fotek nowego ogrodu i listy planów z nim związanych :happy-old:

Ściskam i gorąco życzę, abyś na nowym miejscu szybko poczuła się prawdziwie "u siebie w domu" :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Mój zakątek .... 28 Sie 2015 23:41 #398689

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
olga1234-Oluś Co raz mniej kolorków.Susza trawi , skraca kwitnienia.A i lato pomału chyli sie ku końcowi,Także bogactwo kolorów i kwitnień jest coraz mniehsze :(
Ale póki ,co coś tam jest ;) Tak to wszystko mam na prawie 7 arach i z 1, 5 za siatka też użytkuje ;)
Na działkę jak jadę to mieszkam, nocuję w tym domku.Prawie wszystko tam mam. :)
ale praca, dzieci szkołę ( to w mieście)Teraz tylko najmłodszy kończy 3 gimnazjum .
Może kiedyś tam na stałe zamieszkam.Tam jest cudnie, spokojnie, natura.. :hearts:
markita-Martuś;Aguniada-Aguś Witacie !! Jeszcze nie ten czas na stałe na działkę.Może kiedyś on przyjdzie ;)
Tak mam nowy ogród ,, raczej do tworzenia :jeez:
Skoro tak chcesz to patrz, nic kolorowego, zieleń i, pusta i śmietniki .
Pracy,ża hoo hooo .Daję sobie 3 lata i będzie ładnie :)

Rzut na nowy teren - bałagan , i nic więcej :(



jest jakiś skalniak, a raczej podstawa, resztę trzeba stworzyć i jedna odmian funki w kilku sztukach, do przesadzenie trochę

Jest jakaś róża( na działce znalazłam ze 3. czy 4) i tawuła ??




Od ulicy osłaniają wysokie tuje




I na razie tyle- druga strona ogrodu- działki jest katastroficzna :jeez:

Adasiowa-Anuś Nie mam czasu, nawet przejrzeć takich stron z liliami.Może coś we wrześniu już będzie lżej.
Bałagan jeszcze mam nie okiełzany .Książek i przyborów , zeszytów różnych jeszcze dla synia najmłodszego ( 3 gimnazjum) nic nie kupiłam :jeez:
Z hortensji to Vanilke mi przypaliło,reszta może być ;) Jeżówki w większości ok,Ze 2 tez podpieczone te , które rosną bardziej na słońcu :dry:
Fiona już się zaaklimatyzowała. ja jeszcze nie .wiesz co ... :(

Monika-Sz- Moniś Czasu i tak mi brakowało.a teraz dłużej na dojazdy, na zakupy, bo sklepy nie przy nosie jak tam miałam.ale cóz,, z czasem chyba się przyzwyczaję :)
bałagan wszędzie.Ale cóż można zrobić rankiem i późnymi wieczorami ?
Trudno, może jeszcze z miesiąc i będzie lepiej. ;)
Jak widać po-delektować się nowym ogrodem jeszcze nie ma co.ale coraz więcej rodzi się pomysłów,Już kilka roślinek kupiłam do niego Hortensję limelight, 2 jezówki NN.Wrzos.
Dziękuję za wsparcie każde dobre slowa. :kiss3:

Dziś byłam na działce, echtam inne zycie, inne oddychanie, myślenie ,, i wole te kolorowe , moje zakątki :hearts:


Hortensja Bobo


Chyba ostanie



Ten NN - zawsze kwitnie późno

Takie też mam- pyszne śliweczki.Na wiosnę ta śliwa kwitnie wcześnie, różowo.Liście ma ciemne bordowo- brązowe :wink:



Jeżówka -Hot Lava

Jeżówka Alba




Nowa NN

Szkoda,że tylko nieliczne zostały

Ostatnio zmieniany: 28 Sie 2015 23:43 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, affa, Amarant, VERA, Monika-Sz, Krzysia, Adasiowa, olga1234

Mój zakątek .... 29 Sie 2015 07:42 #398696

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
No, no nie jest tak źle w nowym miejscu :) Coś tam już masz, co można wykorzystać :) Myślałam, że tam całkiem goło ;)

A na działce kwitną VCi jeszcze liliowce ? :supr3: To zazdroszczę, bo u mnie już ani jeden. Smutny ten mój ogródek się zrobił. Nasadziłam dalii bardzo licząc na kolorek pod koniec lata ale słabo kwitną a większość to wcale. Mało kolorowo u mnie ale u Ciebie koloru nie brakuje :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 29 Sie 2015 11:12 #398718

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aniu nowa działeczka super, aż się prosi o piłę,nożyce i sekator :garden: - i już będzie pięknie - kręgosłup ogrodu już jest i to wyrośnięty :woohoo: , dasz sobie radę...pa,pa...czekam na wieści z ,,nowego'' frontu ogrodowych przemian.... :bravo: .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 29 Sie 2015 12:09 #398724

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Aniu :hearts: nic się nie przejmuj pudłami, ja tak mam od dwóch lat, a teraz nastąpiło apogeum :ouch: wyrzuciliśmy stare meble z dwóch pokoi na dole, nowe pojawią się po skończeniu remontu, nie muszę pisać, że przez lata obrastaliśmy w rzeczy. To wszystko kłębi się pod nogami, dziś i jutro mam zamiar opanować sytuację na tyle, żeby dało się przeżyć przez najbliższe miesiące, choć wolałabym pójść do ogrodu :garden: .

Aniu, co prawda ogród nie Twój, ale tak jak pisali moi przedpiśćcy, nie zaczynasz od pustyni, co się nie podoba wytniesz, co się nada zostawisz, albo wymienisz w późniejszym terminie, dosadzisz, przekopiesz trawniki... zrobisz po swojemu. Masz już to co najważniejsze- cień :rotfl1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 29 Sie 2015 15:45 #398739

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aniu Twój nowy ogród ma zadatki na piękny ogród .Ja już go widzę oczami wyobraźni .Starsze nasadzenia są bardzo ważne ,a tam już są .Dosadzisz to i owo i będzie pięknie .Zobaczysz ,jak szybko Cię to wciągnie .Ja ze swej strony życzę Ci sił połączonych z radością tworzenia .Uszka do góry :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 29 Sie 2015 22:16 #398810

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, z czasem się przyzwyczaisz i przydomowy ogród urządzisz po swojemu.
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 30 Sie 2015 00:00 #398828

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witajcie kochani :bye: Bardzo uważnie czytam każdy wpis.Za każdy bardzo dziękuję.Już padam Doba za krótka,,
Jutro odpowiem.Dziś ogrodowe z Dębowego zostawiam .

hibiskusowo- hortensjowo





Jeden bylinowy zakwitł ( mam dwa)


hortensja VANILLE-FRAISE

Hortensja bukietowa Sundae Fraise - tegoroczny zakup

Bobo


Adria


Hortensja Limelight


Hortensja bukietowa 'Kyushu'



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Amarant, dagmarazap, VERA, wxxx-a, Krzysia, Adasiowa, olga1234

Mój zakątek .... 30 Sie 2015 08:22 #398849

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Ależ zazdraszczam.... :woohoo: nowe wyzwanie, jak już wprowadzisz się na dobre i przyzwyczaisz do nowych warunków, to zacznie się najfajniejszy czas, a mianowicie czas projektów :woohoo: Wszystko sobie dobrze przemyśl, zaplanuj... o jak chciałabym zaczynać wszystko od początku :flower2: :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 30 Sie 2015 08:31 #398853

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Aniu, gratuluję nowych włości :bravo: :bravo: :bravo: Z istniejącymi już drzewami, ani się obejrzysz a stworzysz prawdziwy eden na ziemi. Pozdrawiam serdecznie, powodzenia :hearts:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 30 Sie 2015 20:58 #398969

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Moja Lime light w tym roku najlepiej kwitnie, zaraz po Anabellkach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 31 Sie 2015 00:01 #399033

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
wiem, ze musi być gorzej żeby mogło być lepiej! "Taką i ja mam nadzieję, ze dam radę z tym wszystkim i z ogrodem też :wink2:

jolifleur-Ewo Dokładnie tak jest jak napisałaś "Coś tam już masz, co można wykorzystać "
Kilka liliowców jeszcze resztkami kwitnie :)
Reszta juz niestety nie.Szkoda :(
U mnie hortensje teraz wiodą prim.co rok to ładniejsze .Szkoda,że tak późno się nimi zaraziłam( dopiero od 3 lat je kupuje )
chester633-Pawle Nowa działka, to jeszcze wcale nie suuper. Nożyce to może przydałby się. Ale czasu brak.
Ale wszystko przede mną jeszcze ;)
Krzysiu; mróweczko;VERKo Witajcie!!
Oj to życie na pudłach to trochę wkurzające,chcesz coś znaleźć i nie wiesz gdzie jest.Nawet w nowych szafkach jak poukładasz to tez dalej szukasz, bo jeszcze się człowiek nie przyzwyczaił, gdzie co jest :crazy: Ja jeszcze nie wiem , kiedy opanują moją teraźniejsza sytuację :dry: Kilka miesc cienistych jest i ciesze się, bo tam już pójdą hosty.Jeszcze mi brak miejsca na nie .ale coś się wymyśli.
Nowinka-Ewuś Każdy ogród może być piękny.Na to trzeba czasu i kasy na roślinki.Ja na to drugie teraz nie mam.cosik z mojej działki podzielę , dosadzę .
Hmm ...Nowinka wrote:
.Ja już go widzę oczami wyobraźni .:hug:
A możesz mi podpowiedzieć, co mówi twoja wyobraźnia w sprawie tego ogrodu.Zawsze czyjaś rada , zwłaszcza tak wytrawnej ogrodniczki, będzie dla mnie cenna.bo ja nie wszystko jeszcze to widzę :(

Bozi-Bożenko Jakos na pewno go urządzę, pomalutku...Najważniejsze, aby go ożywić,rozkolorowić bo tylko tu zieleń panuje. :blink:
Moja Lime light też ładnie kwitnie i Bobo.Dlatego juz nową Limke kupiłam do nowego ogrodu, aby i tam na drugi rok było piękniej :wink2:


















Ostatnio zmieniany: 31 Sie 2015 00:03 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi, Dorota15, Amarant, dagmarazap, VERA, wxxx-a, Krzysia, Adasiowa

Mój zakątek .... 31 Sie 2015 08:36 #399054

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Aniu ani się obejrzysz i będziesz miała nowy piękny ogród. Takie wyzwania dodają skrzydeł i jak znam Ciebie (ze zdjęć) to będzie tam cudnie :) Ja przeprowadzałam się cztery razy i pamiętam, że zawsze cieszyłam się na nowe miejsce (choć żałowałam poprzedniego) - bo to jakby nowy początek. Życzę zdrowia i sił :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 01 Wrz 2015 21:59 #399361

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Pisz co chcesz :) Co mogę i mam to dam :hug: na nowy ogród, żeby był piękny :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 01 Wrz 2015 23:33 #399385

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Dorotko Tak nowe wyzwanie i nowej dużo więcej pracy doszło.Nowe inne życie,,
Ale to nic pomalutku damy radę :)Sucho, upały trawią wszystko, marnieje :mad2:
Wpadnę co drugi, 3 dzień podleje trochę ale i tak nie ogarniam wszystkiego,Hortki marnieją,a najbardziej Vanilka:(
Tak tego deszczu trzeba ze 3 dni :)

Wkopywaliśmy z syniem kilka roślin na nowej działce i szadla nie dało się wbić ,, ziemia strasznie zbita, twarda, .Poczekam na trochę deszczu i następne roślinki pójdą do podziału i na nowe miejsca w nowym ogrodzie :)

Już dziś posadziłam ze 4 funkie, odkopane z swoich z działki.
Trudno było szpadel wkopać.ziemia sucha, jak skałą.Syn szpadel wbijała jak kilof
Resztę roślin będę sukcesywnie po kilka dosadzać.
Już na wiosnę powinno być ładnie,Dzisiaj kupiłam jeszcze ranniki i żonkile.
a oczywiście już ileś tulipanów.Połowa na Dębowy połowa na listopada.(Moja ulica teraz to 11 listopada)
Upały jeszcze trwają.Wracam z pracy późno, Zmęczona i mało czasu na domek
ale pomału , ale do przodu ;)

jolifleur-Ewuś Jesteś kochana.ale wybacz dziś padam, postaram się jutro w nocy, albo pojutrze..Bo rano do pracy...Wracam wieczorem, zakupy, i noc mnie zastaje :dazed:
A ty juz sprecyzowałaś wszystko ode mnie ??













powojnik Carnaby , kwitnie jednym kwiatuszkiem, jale ma jeszcze troche pączków.To tegoroczny zakup :)

a to juz nowe zakupy , posadzone w nowym ogrodzie
Hortensja Limelight

I te jeżówki też , kupione jako NN, może ktoś rozpozna co to za odmian ?




Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, Krzysia, Adasiowa

Mój zakątek .... 02 Wrz 2015 09:33 #399427

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Aniu, zebrałam wszystko razem i wysłałam kilka dni temu maila.
Teraz cierpliwie poczekam na Ciebie :)

Piszesz, że ziemia straszliwie twarda. Może masz gliniastą? Ja taką miałam w pierwszym ogrodzie. Jak była susza szpadla nie wbiłaś ani zielska nie wyrwałaś ale miała też swoje zalety- była bogata i długo trzymała wilgoć. Tam wszystko samo rosło, nie jak teraz ubogo, piachowo i trzeba kombinować co robić, żeby rosło ;) ale za to w największy upał ziemię można przesypywać przez palce i pieli się super ;) Coś za coś niestety.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 04 Wrz 2015 23:05 #399988

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Co dzień coś przybywa coś się zmienia.Dziś zawiesiłam nowe załomy do salonu i już mi się podoba.
Kilka roślin przywiozłam z działki i posadziłam: ze 4 funkie, jukę ; 2 floksy, bergenie, dwa liliowce. Przesadziłam małą sadzonkę milinu, która znalazłam na nowej działce, tylko miejscówkę nie taka miał .I znaku nie ma,ze jakieś roślinki posadziłam.Ziemia tylko z wierzchu mokra, dalej sucho :angry:
A i jeżówki też znalazły miejscówki :)

jolifleur-Ewuś Widzisz, jak z tym moim czasem,, marnie.Ale zaraz tam zajrzę i ci napisze ;)
nie wiem jaką tutaj jest ziemia.ale strasznie , zbita, twarda i i widac,że kiepska,Pełna jeszcze malutkich kamyczków. :angry:

Ziemia na nowym ogrodzie tragiczna, zbita, nijaka. kamieni, małych pełno.Zachwaszczone wszystko.
Kupiłam polepszacz glebowy Humus Active.I mam pytanko. Kiedy go teraz stosować??

Można jeszcze na roślinki dać ?Chcę go dać wszędzie , na trawę też.I na Dębowym też
Czy macie jakieś z nim doświadczenia ?
Na wiosnę dam druga dawkę .Tak będzie dobrze??

Charlotte znowu zaczyna



róża Elmshorn

Róża Kronenburg


Eden rose też powtarza

Hibiskusy bylinowe kwitną

inne zaczynają





Hostkom takie upały nie służyły :dry:

Marmoladka wyjaśniała do białości środkiem

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): markussch01, Amarant, Krzysia

Mój zakątek .... 04 Wrz 2015 23:32 #399990

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
Aniu dawno nie zaglądałam do ciebie a tu tyle zmian :ohmy: życzę żeby CI się dobrze mieszkało na nowym miejscu
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.566 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum