TEMAT: Ogród Aguniady cz. 4

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 08:39 #400179

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Asia, aleś sobie termin wybrała na zwiedzanie wschodu! Dwa miesiące upału a Ty teraz kiedy sie zanosi na deszcze :jeez:

Dorotko, to pewnie dzięki temu, że się tam wybieram zanosi się na opady. Ja już takiego pecha mam w życiu.... :happy3:

Aguś, hmmm...to może ja swojego też ciachnę :think: . Ma podobne objawy. Suchy w środku na wiór (już myślałam, że choruje).
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 08:40 przez asia2.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 08:42 #400180

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Zwolnienie może i by się przydało, ale nie mam sumienia. Dopiero byłam na urlopie, niedługo znów idę a robowy masa. SZefowa posyła dziecko do pierwszej klasy i teraz się urlopuje, nie ma kto pracować :( Jakoś dam radę.
Obiad? wczorajsza zupa fasolowa (dzieci lubią zupy więc zawsze gotuję na dwa dni) a drugie sama nie wiem. Chyba dla chłopców będą kieszonki schabowe z pieczarkami zapiekane odrobiną żółtego sera a dla mnie z pomidorem. No chyba, ze mi coś fajniejszego wpadnie do głowy.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 09:18 #400185

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Przed chwilą napisalam wiadomość.. Ciekawe,gdzie pofrunęła.. Niedzielne pozdrowienia przesyłam i czekam również na bluszczyk,bo i ja widziałabym go w donicy u mnie na schodach..ciekawa jestem,jak u niego z zimowaniem...Pewno marnie..
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 09:21 #400186

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Asiu, po niedawnej operacji cięcia w moim ogrodzie widzę naocznie, że samo skracanie korygujące, dla urody, nie wystarcza. Trzeba regularnie rośliny odmładzać, dla ich zdrowia przede wszystkim. Uroda przychodzi wówczas niejako przy okazji, bo przecież dzięki temu, krzewy się zagęszczają, nie tracą energii na zasilanie gałęzi starych czy zbyt wiotkich. Także moja droga, do dzieła (no, może już nie teraz ;-)).
Życzę dobrej pogody, a po powrocie relacji i z urlopu i z ogrodu :kiss3:
Dorotka, rozumiem trudną sytuację w pracy. Sama wielokrotnie nie mogę pójść na chorobowe, bo tyle akurat się dzieje... Człowiek trochę strzela sobie w kolano takim postępowaniem, ponieważ jednak zwykle odbija się na naszym zdrowiu to poświęcenie, ale wiemy, jak jest...
Obiad brzmi smakowicie! Ja jednak nie mam ochoty na mięso, więc tak jak mi rano chodziło po głowie, tak zrobię.
Pofiskarsowałam w trawniku... ech, ileż tego znowu się nasiało dziadostwa...
Moniko, bluszczyk może i by przezimował, ale ja traktuję jednorocznie :)
Może napisałaś wiadomość w innym wątku? Kiedyś chyba Dorcia albo Aguskac szukały swego posta, a był zupełnie gdzieś indziej ;-)
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 09:23 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 09:38 #400190

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Nie wiem jak to zrobilam, ale wyslalam jakąś wiadomość techniczną.. Siedzę na Tel i zanim sie kapnęłam na malym ekranie ze cos nie tak, to już poszło..tylko nie wiem gdzie..Pewno Roma znajdzie..hihi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 10:24 #400196

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Monika, napisałam u Ciebie i też nie ma :think: ale kiedy chciałam drugi raz i kliknęłam odpowiedz to widziałam swój wpis, w dziale Mój ogród też pojawia się napis
Ostatni post przez Krzysia
06 Wrz 2015 10:00

to chyba jakiś problem na form.

Agnieszko, dzięki za relację :thanks: piękne zdjęcia :bravo: . Oczywiście czytałam też punkt widzenia Moniki :thanks: , na szczęście nie każdemu musi podobać się to samo, bo wyglądalibyśmy jak Chińczycy w czasach Mao :devil1: .

Przedogródek z kołami zębatymi i drutem zbrojeniowym skojarzył mi się z relacjami Robaczka z tegorocznego Chelsea Flower Show, ale to dobrze, że nasi fachowcy inspirują się nowinkami światowymi. Ten konkretnie nie w moim guście, może dlatego, że podobnego żelastwa u mnie pod dostatkiem :devil1: .
Pięknie prezentują się natomiast kompozycje z wazami.


P.S. Monika, ja bluszczu mam pod dostatkiem, ale czasami sadzę go do donicy plastikowej i dopiero do ceramicznej przy schodach, na zimę wyjmuję plastikową i dołuję w ziemi, a wiosną do donicy, robię też tak z lawendą i innymi roślinami, które chcę zachować na kolejny sezon.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 10:28 przez Krzysia.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 10:26 #400197

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia-chyba znalazł to ktoś przede mną i usunął zaraportowanego przez Ciebie posta :P
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 19:28 #400315

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jak mija dzień.. Ja chwile podziałałam, ale deszcz mnie wygonił i wiatr. Wiało dziś tak, że na spacer poszliśmy niejako z poczucia obowiązku, żeby w domu nie siedzieć.. :jeez: Dobrze, że chociaż ogródek "się" podlał ;)
Miłego wieczoru!

Krzysiu- Twój post był niewidoczny, bo otwierał nową stronę.. Zdarzało się tak od 100 strony, teraz za częło się wcześniej.. :angry: Pomysł z donicą fajny- dzieki!

Odnośnie wystawy- ja się nastawiałam na wrzosy bardzo- i tu się równie bardzo rozczarowałam ;) zarówno stoiskami jak i kiermaszem, do tego dołączyła się niezbyt zachęcająca postawa niektórych wystawców i stąd moja ocena niezbyt optymistyczna. Myślę, że spróbuję jeszcze za rok- traktując to jako wypad towarzysko- estetyczny, a nie ostrząc sobie zęby na kiermasz, po którym się o wiele więcej spodziewałam. Nie wiedziałam też, że stoiska są do sprzedania po 16- inaczej bym może zaplanowała wypad na targi, bo jak kiermasz nieciekawy, tak na niektórych stoiskach stały skarby piękne!
Żałuję, że nie miałam więcej czasu na podziwianie kompozycji, bo niektóre urzekające- Szmit się baaaardzo postarał, również przedogródki urocze- z jednego mam inspirację dla siebie :dance:
W sumie najwiekszym rozczarowaniem było zachowanie niektórych wystawców i hostess, siedzących z naburmuszonymi minami- były stoiska, od których wręcz odpychało...

Romciu- dziękuję ;)
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 19:46 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 19:43 #400320

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór :bye:

Ależ pięknie podlało, lalalala :dance: I ochłodziło się na tyle, że mam ochotę w kominku rozpalić ;-)
Narobiłam się dziś w ogrodzie jak dziki osioł. Usunęłam od wczoraj wszelkie chwasty - zarówno na rabatach, jak i w kostce granitowej.
Skosiłam trawnik, zrobiłam obrzeża... oczyściłam co nieco oczko wodne z zarośli. Niedługo czeka nas większe czyszczenie i dzielenie wodnej rośninności
Jeśli ktoś chętny, proszę o kontakt.
Udało się też oczyścić narzędzia, taczkę i umyć trzy okna.
PanM wyczyścił myjką ciśnieniową podjazd, alejki, tarasy i ogrodzenie, co w sumie zajęło mu pół dnia...
Ogród przejrzał, a ja jestem zadowolona, w dodatku robota mi się w rękach pali, co oznacza trwalszy powrót ogrodowej energii :)
W związku z tym nie zrobiłam dziś obiadu i nie przyznam się, co jedliśmy :funnyface:

Moniko, dzień minął bardzo pracowicie... po południu z przerwami padało, więc roboty wykonywane były z doskoku, ale i tak bilans jest pozytywny.
Teraz zasłużony (oj, bolą plecy) relaks pod kocykiem ;-)
Coś nie tak z humorem?
Romciu, pozdrawiam :)
Krzysiu, na wystawie jak dla mnie było ok... tam ogólnie szału nie ma, ale w tym roku wiele aranżacji chwyciło mnie za serce.
Jednak pełnia późnego lata pozwala na takie przygotowanie stoisk (zależy jaką kto ma kocepcję: minimalistyczną czy na bogato), że można się różnymi połączeniami roślin i elementami ogrodowej architektury zachwycić.
Ja mam w sercu to, co rudawe, burgundowe, amarantowe i falujące na wietrze :)

Miłego wieczoru!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 19:50 #400324

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Robot nie kobieta :jeez: Co ty na Duracellu lecisz? :rotfl1:
Ja ruszam od jutra, jak tylko pogoda pozwoli i moje gardło. Dziś zrobiłam listę prac koniecznych, długa jest :(

Będziesz dzielić białą lilie wodną? Jeśli tak to poproszę kawałeczek.
A co tam jeszcze u Ciebie rosnie?
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 19:56 #400328

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ech zazdroszczę, bo u mnie nic tylko leje i leje :mad2:
jakby było mało to jeszcze tak wieje, że łeb urywa.....ech....może jutro się uda wyjść i posadzić zdobycze :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 19:58 #400329

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotka, op* się całe lato niemal, więc teraz gdy w końcu się ochłodziło, dostałam poweru.
Zaczęło się nieśmiało i niechętnie, ale teraz mnie roznosi wręcz... inna sprawa, że mam pewną motywację ;-)
Co jest na Twojej liście prac?
Będę dzielić lilie, bo zarosły mi niemal całą powierzchnię wody. Mam też rozpław sercolistny, który ładnie na fioletowo kwitnie, irysy wodne (żółte kwiaty), sitowie, pałki wodne i trawy bardzo wysokie (zapomniałam jak się to-to nazywa). Wyjdzie w praniu, co uda się podzielić, ale mam Cię na uwadze :)
Marta, u nas późne popołudnie w sumie też było nieciekawe, ale... nic mnie dziś powstrzymać nie mogło ;-)
Może jutro będzie cieplej? Tego życzę :hug:
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 20:00 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 20:00 #400331

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aguniada wrote:
W związku z tym nie zrobiłam dziś obiadu i nie przyznam się, co jedliśmy :funnyface:

Mc'D :whistle: Ja dziś tak się zajęłam ogródkiem, że z tej właśnie restauracji zaproponowałam obiad :funnyface:

Czy to wszystko, co wymieniłaś we wstępie, to zrobiliście dziś :blink: Nieźle.. Ja dziś rano zawiozłam P na basen, w drodze powrotnej zakupy, przesadziłam i posadziłam sporo roślin, zaczełam zabawę w kompostowanie, posprzątałam w całym domu i byłam z siebie dumna, że tak zagospodarowałam dzień..a tu się okazuje, że bimbałam totalnie ;)

Ty już pod kocykiem..? Ja uparcie zatrzymuję chwile :P siedząc z krótkim rękawkiem i bosymi stopami

EDIT.. z humorem wszystko świetnie. Marudzenie wynikało z nieciekawej dziś pogody- wietrznie, zimno, deszczowo..brrr...
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 20:03 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 20:05 #400333

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Monika, od wczoraj te czynności... poza tym, fiskarsowałam trawnik ;-)
Nie, to nie był McD's :P Nie jadam!
Wcale nie bimbałaś, tylko zrobiłaś tyle, ile Twój ogród wymagał akurat...
Przypomnij sobie, że podczas gdy Ty całe lato szalałaś, to ja nie robiłam nic...
Ja już pod kocykiem, bo w sumie przez cały dzień trochę mnie wywiało... zresztą, ja tak lubię (a stopy bose niemal cały rok ;-))
Dobrze, że z humorem dobrze, chociaż źle, że weekend się skończył..
Ja mam wtorek wolny, więc tydzień ciut krótszy...
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 20:07 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 20:06 #400334

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aguś,
Dzięki za relację z wystawy - czuję jakbym tam była i to bez jazdy 600 km ;-)
U nas cały dzien leje z przerwami, zimno i wieje....brrr..ale dzien osłodziły mi wizyty u Ani-Adasiowej i Asi2 :-D
Ogrodniczkom żadna pogoda nie straszna...a Ty jesteś tego żywym dowodem! Znowu popracowałaś solidnie! Wpędzasz mnie w kompleksy..
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 20:07 #400335

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Aga, kawałeczek rozpławu poproszę, reszta nie na moje mikrooczko.
Ja też bimbałam całe lato ale jakoś takiej werwy nie dostałam :(
Na liście przede wszystkim cięcie. Potrzebna mi pomoc bo to raczej prace na wysokościach a ja mam tego... lekki zawrót głowy :oops: Tak więc synu się ofiarował. Jutro popróbujemy. Poza tym chwastowanie - strasznie wszystko zarosło, przesadzanie, opróżnienie kompostownika i cała masa drobniejszych a nie mniej ważnych prac :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 20:09 #400336

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Robaczku drogi, chyba Ciebie poproszę o relację z ogrodu Asi - uparciucha jedna nic nie pokazuje ;-)
Pozdrowienia dla wszystkich Pań!
Wiesz, że jak dobrze pójdzie, to będę w Posen z Sarcią?
Damy znać, może będziesz miała chwilę na spotkanie...
Na wystawie było całkiem całkiem! Może za rok przyjedziecie z Asią?
Ja Ciebie w kompleksy? No proszę Cię... toż Ty tytan pracy jesteś...
Dorotko, zapisane, pamiętam :)
Moje oczko w sumie nie jest małe, ale to, co wodne rośliny w tym roku wyprawiają, przyprawia mnie o lekkie przerażenie...
Wodery już czekają więc na późniejszą jesień... będę brodzić...
Prac masz do wykonania mnóstwo... ja w desperacji ostatnio też korzystałam z pomocy i cieszę się, bo wszystko w końcu mam porządnie przycięte..
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 20:11 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 06 Wrz 2015 20:16 #400341

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Moniko, nikt niczego nie usuwał, po prostu zgłosiłaś post do moderacji, zamiast odpowiedzieć, a moderatorzy i ja dostaliśmy taką dziwną informację
Wysyłający skargę: Monika-Sz (Monika)
Powód skargi:
Treść skargi: Poranne pozdrowienia.Bluszczyk tez mnie interesuje..w tym
juz raczej nie,ale w przyszłym roku planuję mieć go w donicy na
schodach.Ciekawa jestem,jak u niego z zimowaniem..pewno kiepsko..
.Dobrego dnia!U nas dzis pizza domowej roboty,nic wiecej mi sie nie chce,
bo robotę nam..
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.347 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum