TEMAT: Ogród Aguniady cz. 4

Ogród Aguniady cz. 4 01 Wrz 2015 13:29 #399270

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Robaczek wrote:
(...) ale to potwierdza tylko moją teorię, że jesteś prawdziwą superwoman :lol:
A w rzyció! ;-)
Wczoraj miałam pomoc w cięciu - sama nie dałabym rady, bo ani sprzętu ani tyle sił (i ta temperatura!).
Nie wstyd mi jednak przyznać się do wspomożenia, bo i w sumie chyba nic w tym złego?
Sama zrobiłam mnóstwo pracy na miarę własnych możliwości i podsumowując całość mogę z radością powiedzieć, że ogród się uporządkował był, przejaśniał i jak sama zauważyłaś, w końcu widać to, co w założeniach było ;-) Jestem w końcu zadowolona, że roślinność nabrała kształtów i została ujarzmiona. Nie, żebym dążyła do założenia formowanego, w żadnym razie, ale konkretne cięcia odmładzające są co jakiś czas niezbędne.
Pamiętasz pewnie mój dół po wizycie u Pawła-chestera, który akurat tych zabiegów pilnuje jak oka w głowie.
Efekt u mnie na teraz był tak naprawdę ostatnim dzwonkiem - wiele z krzewów iglastych miało wewnątrz pełno suchych igieł...
Dlatego tak się cieszę z wykonanych zabiegów.
Cieszę się, Kasik, że Ci się podoba!
Pozdrawiam :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 4 01 Wrz 2015 13:49 #399274

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie na jutro prognoza przewiduje 29* :evil: :hammer: , jakieś przelotne opady przewidziane są w drugiej połowie tygodnia, przypuszczam, że w całej Polsce. Ale ile tego deszczu spadnie w rzeczywistości :pinch: , o ile w ogóle u mnie coś spadnie :pinch:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 01 Wrz 2015 19:51 #399324

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Marta, ja dziś padam na twarz z gorąca... wyszłam do ogrodu dwa razy, w tym teraz i jestem cała mokra... jest przeokropnie duszno, nie do życia.
Jak nie spadnie deszcz, to ja nie wiem...
U mnie jutro ma być 23st.
Tęsknię za chłodem i swetrem...

A w ogrodzie kwitną dzielżany, niektóre róże, jeżówki, monardy przekwitają, ślicznie werbeny dokazują, a trawy zaczynają dzierżyć palmę pierwszeństwa...
No i nie zapominam o wrzosach, hortensjach i rozchodnikach :hearts: EDIT: byłabym zapomniała: grzyby mi rosną pod brzozami jak szalone!
Zapraszam do zerknięcia...



























Ostatnio zmieniany: 01 Wrz 2015 19:52 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 01 Wrz 2015 22:34 #399371

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Aguś no i pięknie masz po tych porządkach :bravo:
Taki schludny i uporządkowany wydaje się teraz ogród, a że grzyby rosną to nie dziwota, wszak podlewanie ciągle pracuje więc mokro mają. :garden1:
Mnie czeka przycinanie ale z tego gorąca to ciągle odkładam, troszkę przycięłam jabłonki bo brak słońca w środku powodował braku rumieńców na jabłuszkach. Resztę krzewów i drzewek musi czekać, oby nie do wiosny :pinch:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Wrz 2015 22:25 #399787

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A ja myslałam, że grzybów w tym roku nie bedzie
Znaczy się jest nadzieja.
Chociaż u Ciebie może sa podlewane?
Korzystanie z pomocy to wcale nie wstyd
Ja nawet zazdroszczę. Nie mam kasy na takową
A dzisiaj wyjątkowo by mi sie przydała. Walczyłam z juką 1,5 godziny
Wszystko mnie boli
Ale rabata rozchodnikowa prawie skończona
Ale będe miała zwiedzanie :woohoo:
Miałam rację, że to najładniejszy czas w Twoim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Wrz 2015 23:47 #399804

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Super spotkanie Wam się szykuje :woohoo: Gosiu.. świetnie trafiłaś z terminem!! Miałam okazję podziwiać ogród Agnieszki w sierpniu- cudowny czas gdy w pełnej krasie są trawy, hortensje..

Agnieszko- wiem, że jesień to Twoja ulubiona pora roku i widać to po doborze roślin- największą chyba uwagę przykładasz do tych gatunków, które pełnię urody osiągają w drugiej połowie lata.
Nie ujmuję oczywiście nic wiośnie czy wczesnemu latu u Ciebie..ale to sierpień i wrzesień jest czasem, gdy w pełni można docenić urodę Twojego ogrodu :hearts:

Mnie jesień nastraja melancholijnie..a wręcz smutno- co wynika z nadchodzącej zimy. Jednak ogród sierpnia i września pokazuje się jak dla mnie z najlepszej strony. Może to wynika z tego, że sporo jest traw i dopiero teraz osiągają one swoje najlepsze chwile. Wcześniej cieszę się liliami, azaliami, kwitnącymi krzewami..ale ciągle też zerkam na trawy w oczekiwaniu na kłosy bo to one są dla mnie najfajniejszą ozdobą. Siłą rzeczy cały sezon czekam do sierpnia, żeby ogród w pełni się rozwinął..po czym we wrześniu zaczynam się smucić, że zima za pasem :crazy:
Złota polska jesień, słońce o otulających promieniach, przebarwiające się liście- ma to swój ogromny urok..swoistej dojrzałości w przyrodzie. Gdyby tak jeszcze ktoś chciał obiecać, że na Święta spadnie śnieg, a przedwiośnie z krokusami zacznie się od lutego :funnyface:

Pozdrawiam i życzę super udanego spotkania :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 08:04 #399829

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...a w Warszawie podlewa, lalalalala :dance:

Dzień dobry, jak się macie?
Ja nieźle, chociaż czuję jakieś ćmienie w głowisi...
Nie może mnie jednak boleć do środy, a najlepiej do następnej niedzieli. Da się? ;-)

Widziałam dziś naocznie, jak ogródek chłonął wszystkimi mackami tę rzęsiście sączącą się z cudnej burej szmaty wodę...
Może jak wrócę, będzie już soczyście - czekam na to :)

A póki co, życzę Wam udanego dnia.
Wszak dzisiaj piątek, piąteczek, piątunio!

Kto jutro będzie na Zieleni to Życie?
Ja chyba śmignę z samego rana.
Będę wypatrywać znajomych twarzy ;-)

Moniko, bardzo dziękuję za odwiedziny :kiss3:
Rzeczywiście, nie ukrywam, że w ogrodzie chyba o tej porze roku najładniej - przynajmniej tak mi się wydaje.
Cieszę się, że Tobie też się podobało.
Gosia jeszcze u nas nie była, a że przyjeżdża w trzyosobowej delegacji ;-), to tym bardziej nie chciałabym zawieźć oczekiwań.
Jednak po tak długotrwałej suszy szału nie ma, ale oby roślinki trzymały poziom.
Melancholijne nastroje lubię i wręcz się w nie otulam jesienią... perspektywa zimy już od jakiegoś czasu mnie nie mierzi - wydaje mi się, że prawami natury powinny się rządzić pory roku, a co za tym idzie, rytm człowieczej i zwierzęcej interakcji z przyrodą. Wyobraź sobie, że przez cały rok mielibyśmy chodzić tak nakręceni, jak wiosną.
Nie da się, no chyba, że wzorem naszych południowych braci, mielibyśmy prawo do sjesty ;-)
Pozdrawiam i dziękuję za miły wpis!
Gosiu, czekam na Was niecierpliwie :)
Szału nie będzie, bo niektóre rośliny zmęczone upałami, ale ugoszczę Was z sercem i serdecznością :)
Czytałam o Twojej walce z jukką - okropne korzenie! Szkoda, że nie miałaś męskiej ręki/nogi do dyspozycji.
Odpocznij dziś, zwłaszcza, że... no właśnie, pada u Ciebie?
Pomocy fachowej w ogrodzie potrzebowałam, bo nie posiadam takiego sprzętu, który przyciąłby mi porządnie krzaczory.
Jestem zadowolona z tej akcji i pewnie za rok ją powtórzę :)
Czekam na Twoją rozchodnikową.
Miłego!
Majutek, ano porządki wreszcie zrobione, a ja bez zażenowania spoglądam na ogrodowe zakątki.
Te wszystkie cięcia są niezbędne - widzę, że jak się tego regularnie nie robi, to rośliny brzydko zaczynają się starzeć i nie są efektowne, jak na to wskazywałyby ich cechy. Mam to z głowy i cieszę się.
Ty się oszczędzaj, moja droga, bo i tak na głowie masz ogrom obowiązków...
Pada? :)
Jak głowa? Mnie nie bolała co najmniej miesiąc... aż chce się żyć!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 08:25 #399830

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie popadało z rana, Twoja chmura większa ;) , ale i tak nie narzekam, bo przecież wczoraj też troszkę deszczu spadło :lol: . Może jesień nie będzie taka sucha jednak :silly:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 08:28 #399832

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
No nie, ja zaraz zzielenieję (a może zrudzieję jak moje trawa) z zazdrości. Znów pada? a u mnie oczywiście znów nic. Wczoraj jakaś mżawka, w nocy grzmiało ale nie padało, a teraz słońce wychodzi i błękitne niebo.
Ja od wczoraj czuję się byle jak, złapałam anginę, gardło pęka, głowa tez niezbyt, niezbyt. Szkoda wielka bo plany miałam wielkie na weekend a tak ryzykować jakimiś męczącymi robotami raczej nie będę.
Miłego spotkania - zazdraszczam bardzo :oops:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 08:32 #399833

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ja będę, ja będę :dance: biletu powrotnego nie kupowałam więc będę miała baaardzo dużo czasu :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 09:04 #399838

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aguś :hug: pełnia szczęścia: piątunio, deszcz, głowisia na miejscu i spotkanie forumowe, czego można chcieć jeszcze? :happy: Chyba też złapię za sekator, ale dopiero, jak skończę rozpieszczanie Lenia :happy:
Dobrego dnia :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 13:43 #399896

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aga, na wystawie rozglądaj się za Daglezją z Ryk, mają być.
U mnie pada oszczędnie :unsure:, chyba pójdę popielić :think: .
Udanego weekendu :bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 21:21 #399961

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aguniada wrote:
Kto jutro będzie na Zieleni to Życie?
Ja chyba śmignę z samego rana.
Będę wypatrywać znajomych twarzy ;-)

Ja najprawdopodobniej będę, więc - w razie czego- do zobaczenia :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 21:35 #399966

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
W nocy popadało więc ogród odżył choć mogłoby być tej wody więcej. Głowa od środka nocy do południa gdzieś sobie leżała odstawiona :jeez: ale jest wyraźnie lepiej i już planuję jutrzejsze darcie darni wszak najwyższy czas zabrać się za konkretną robotę :flower:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 23:39 #399991

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór,

Polacy naprawdę dobrze zagrali - szkoda, że na Niemców wciąż jesteśmy za słabi, ale wstydu nie było. Była waleczność, bardzo dobre przyjęcia piłki, kondycja, niezła technika... Tylko skuteczności zabrakło. Ale cóż, pamiętajmy, że graliśmy przeciwko mistrzom świata, a bilans dwumeczu jest i tak dla nas niezwykle korzystny.

Popołudnie spędziłam w ogrodzie... zaopatrzyłam się w ozdobne kapusty (ależ miałam woń w aucie!), piękne astry w odcieniach ciepłego fioletu i lekkiego różu (duże kwiaty) i cudowną rozplenicę o niezwykłych paskowanych, rubinowych listkach.
Będę działać :)
Czeka mnie zresztą znowu sporo pracy. Trzeba zrobić różne mniej przyjemne czynności, typu przepierzenie roślin w oczku wodnym i oczyszczenie dna z mułu.
Chcemy wyczyścić kostkę na podjeździe, umyć taras, skosić trawnik...
A jutro rano Zieleń to Życie.

Majutek, ogrody bardzo odżyły! A i głowisie się ponaprawiały - można działać przez weekend :)
Co będziesz robić? Idę zerknąć na plany...
Moniko, jakby co, to będę Cię szukać wzrokiem, ale obawiam się, czy o godzinie o której będę ja, Ty jeszcze nie będziesz się przekręcać z boku na bok :wink4:
Kasiu, Daglezji oczywiście nie pominę... jeśli będę miała wenę, to zrobię relację z wystawy... Aparat gotowy :)
Miłego weekendu i spotkania!
Haniu, upragniony piąteczek nastał, a wraz z nim chwile wolności...
Krótkie, ale zawsze to coś i można wykorzystać czas tak, jak się lubi najbardziej...
Leń wypięlęgnowany? ;-)
Marta, to się zapewne zobaczymy :)
Ja będę rano i raczej na krótko, ale znajdziemy się.
Dorotko, ano popadało i to całkiem słusznie! Z wielką przyjemnością obserwuję dobroczynny wpływ wody z nieba na spragnioną przyrodę...
Wszystko się ożywiło!
Tobie też mam nadzieję coś skapnęło?
Przykro mi, że choróbsko się przyplątało... życzę szybkiego wykurowania się... może w niedzielę będziesz już mogła coś zdziałać?
U mnie spotkanie za tydzień - zdążysz, jakby co :)... Buziaki!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 23:58 #399995

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aguniada wrote:
Moniko, jakby co, to będę Cię szukać wzrokiem, ale obawiam się, czy o godzinie o której będę ja, Ty jeszcze nie będziesz się przekręcać z boku na bok :wink4:

ależ ja zamierzam być na otwarciu bram :whistle: ..chyba, że zaśpię :funnyface:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 04 Wrz 2015 23:59 #399996

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Do zobaczenia zatem :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 05 Wrz 2015 15:35 #400047

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wystawa, wystawa i po wystawie ;-)

Było jak zwykle, czyli bez szału, ale przyznaję obiektywnie, że w tym roku było sporo więcej ciekawostek do obejrzenia, niż w latach ubiegłych...

Za chwilę spróbuję napisać relację, a póki co, dziękuję Agacie-francesce, Monice-Sz, Marcie-shirall i Violi za miłe spotkanie :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.623 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum