TEMAT: Ogródek Gosi cz. 2

Ogródek Gosi cz. 2 22 Mar 2016 14:00 #447868

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry Gosiu :)
Jak tam prace, udało się zacząć? bo Mazowsze dziś płacze miejscami. Trzymam kciuki za sprawne i szybkie zakończenie "budowy".
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi cz. 2 22 Mar 2016 21:15 #448028

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Martuś, jesteś kochana :kiss3: Mam nadzieję, że z trawnikiem będzie ok.
Czy boisz się takiego porównywania ogrodnika do ogrodu?
Czyżbyś miała coś na sumieniu?
Poprawiłam się, bo m. trochę odpuścił. :)
Zresztą czy ja umiem wprowadzać zmiany? Chyba nie, przynajmniej nie radykalne. Za bardzo się przyzwyczajam.

Ewo, i mi się podoba. :)
Oczywiście co chwila coś zmieniam, ale to chyba taka nasza natura. Ciągle nowe roślinki się pojawiają i jak ich nie mieć? Chyba bardziej zwracam uwagę na to, żeby mieć niż żeby wyglądało :dry:

Evo, czy będzie superowa to się okaże.
Na razie jestem sceptycznie nastawiona

Jolciu, masz calkowita rację. Rosliny zwariowały. Chyba cieplej było w lutym. Teraz raz ziąb, raz słoneczko przygrzewa.
Zaczęli :)

Iwonko, zaczęli, wygoniła ich ulewa. Jutro przyjadą dokończyć


I tu napisze swoje wątpliwości. Jestem na siebie zła. Patrzyłam jak robią i nie widziałam, że źle robią.
Zostawiają za duże fugi. Prosiłam, żeby kładli kamień ściślej. I wydawało mi się jak robili, że kładą, ale po obejrzeniu zdjęć stwierdziłam, że jeszcze są za duże odstępy. Zadzwoniłam i powiedziałam o tym, ale nie wiem, czy poprawią. Jutro mnie nie ma. Będą robili pod nadzorem m.
Chociaż jak zrobili mi schodki i podest tez marudziłam. Może beton musi wyschnąć, żeby ocenić?
Chyba za bardzo czekałam na tę ścieżke i teraz będę niezadowolona ze wszystkiego


003-35.jpg


Potem będzie szła tak


004-37.jpg


Wąskie te rabatki wyszły. Czeka mnie jeszcze darcie darni wokół ścieżki i przed domem
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, edulkot, Krzysia, Marlenka

Ogródek Gosi cz. 2 22 Mar 2016 22:08 #448061

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
A mnie się podoba, że tak wąsko :) Dużych róż tam nie posadzisz, ale inne rośliny jak najbardziej.
Dziś dzwoniła Ewa w sprawie róż, umówiłam się z nią na wysyłkę po świętach. Mnie jedna róża nie sprawi dużo kłopotu, ale inne osoby, które ze mną zamawiały to porządne panie domu i pucują domki. Ja się nie spieszę, przecież zdążę...Jakoś :evil:

Ogródek Gosi cz. 2 22 Mar 2016 22:13 #448066

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ścieżka będzie tonęła w trawach?

Ogródek Gosi cz. 2 22 Mar 2016 22:13 #448067

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Długa ta ścieżka.
Piękna będzie :bravo: zwłaszcza kiedy jej boki obsadzisz roślinami. A zamierzasz coś wsadzić pod tuje ?
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Ogródek Gosi cz. 2 23 Mar 2016 21:23 #448475

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewa, tam róż w ogóle nie będzie bo to strona północna. Same cienioluby. Hosty, żurawki, zawilce itp.
Mają się wylewać na ścieżkę z obu stron. Tak sobie zażyczył m. Nie wiem, co na to rosliny rosnące pod tujami, ale spróbujemy. :)
Ja z Ewą ustaliłam, że albo zeszły tydzień, albo po świętach i przysłała w zeszłym. :)

Bożenko, jeśli trawy to Hakone, bo to cienista strona

Krzysiu, miałam poprowadzić ścieżkę tak, żeby był blisko tuj, ale m. zdecydował, że chce mieć rosliny po obu stronach. spróbujemy. W razie czego zawsze coś płożącego da radę


Dzisiaj nie zdazyłam zrobić zdjęć przed zapadnięciem zmroku. Panowie nie skończyli. Koniec jutro. Po zmyciu zaprawy z części zrobionej wczoraj fuga się zmniejszyła :)
Na razie ścieżka wygląda dziwnie, bo sterczy nad trawnikiem. Mam za niski poziom trawnika w stosunku do polbruku. Po świętach biorę się za dalsze darcie darni pod trawnik. Dopiero potem będzie można ocenić jak ścieżka wyszła.
Z braku zdjęć ścieżki trochę wiosny


001-33.jpg


002-34.jpg


003-36.jpg


004-38.jpg


007-33.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Krzysia, Marlenka

Ogródek Gosi cz. 2 23 Mar 2016 21:29 #448480

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Znam to znam, a jakże :jeez: jak coś nie tak, to tak miało być :blink:
A mój M twardo, że nie tak :happy4: oj jak się cieszę, pierwszy raz w życiu chyba :silly:
Ciekawa jestem zdjęć po zmyciu fugi :lev: Pięknie będzie, jak to obsadzisz, a roślinki już są?

Ogródek Gosi cz. 2 23 Mar 2016 21:41 #448494

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu, piękna alejka sie wyłania z Twoich zdjęć. Fajnie, że będzie się tak wiła wśród roslinności i wydaje mi się, że to świetny pomysł, żeby rośliny wylewały się na nią z obu stron.
Co prawda przy tujach ciężko będzie utrzymać wilgoć, ale skoro to strona północna, to może jakoś dasz radę..
Wydaje mi się, że gdyby rosliny wylewały sie tylko po jednej stronie, a po drugiej byłyby tuje, to nie miałoby takiego uroku.. a tak, bęzie śliczna tajemnicza ścieżka, zachęcająca do podążania.
Super to wymyśliłaś, a ja się doczekac nie mogę końca..i efektu z roślinami :woohoo:

Ogródek Gosi cz. 2 23 Mar 2016 21:52 #448507

  • Magos13
  • Magos13's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 6
Mnie się podoba.

Gosia.
Pozdrawiam Gosia

Ogródek Gosi cz. 2 24 Mar 2016 09:40 #448620

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu, zapowiada się bardzo dobrze, zupełnie niepotrzebnie się martwiłaś, że za duże fugi. Czy przestrzenie między kamieniami maja wysoką fugę, czy będziesz zasypywać drobnym kamieniem?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Ogródek Gosi cz. 2 24 Mar 2016 19:46 #448775

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Za dużo martwisz się, poczekaj aż posadzisz rosliny i daj im czas na rozrost, wtedy one wyjda na pierwszy plan, zmiękcza kontury i będzie super. :hug:
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2016 19:46 przez sierika.

Ogródek Gosi cz. 2 25 Mar 2016 16:17 #449043

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Gosieńko :) - jak najmniej zmartwień i jak najwięcej uśmiechu i pogody ducha .....

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ogródek Gosi cz. 2 25 Mar 2016 22:05 #449202

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jolu, część roślinek już jest. Część trzeba dokupić. Szczególnie hakone.
Na efekt trzeba będzie poczekać przynajmniej rok. Na razie musi wystarczyć tylko wyobraźnia :)

Monia, masz rację, ze lepszy efekt wizualny będzie z roślinami po obydwu stronach, ale jak wiesz tuje sa zabójcze.
Nie tylko chodzi o wodę, ale i o to, że ich korzenie oplatają się wokół korzeni rosliny i zaduszają ją. Ale spróbować mogę. Czymś okrywowym zawsze mogę obsadzić, a im wiele do szczęścia nie trzeba. Jestem bardzo zdziwiona, że m. chce mieć rosliny posadzone wokół. Zawsze unikał tworzenia nowych rabat.

Gosiu, ale się cieszę, że do mnie zajrzałaś :dance:
Mam nadzieje, że wszystko w porządku u Ciebie

Iwonko, zaraz ocenisz, czy będzie dobrze. Fugi zostawiłam najmniejsze jakie można było. Za dużo kłopotu z kamyczkami w przestrzeniach.

Ewo, Ty to człowieka potrafisz do pionu postawić :happy:
Tak jest. Już się nie martwię. Trochę to potrwa zanim rosliny będą, a co dopiero rozrosną się, ale przecież ogrodnik musi być cierpliwy. :lev:
Tylko, czy ja jestem? Gdybym była, to nie kupowała bym roślin impulsywnie. :happy:


Aniu, bardzo dziękuję :kiss3:

A teraz oceńcie sami jak to wyszło. Zaznaczam, że ścieżka wisi nad trawnikiem, bo mam jakieś 5 cm różnicy w poziomie. Dużo ziemi trzeba nawieźć :dry:


009-35.jpg


010-34.jpg


017-34.jpg


018-38.jpg


019-34.jpg


021-28.jpg


025-30.jpg



A tu przykład, że majstrzy nie myślą. Nie mogli odjechać od rabaty?
Szczególnie, że im zwracałam uwagę, żeby jeśli to będzie koniecznie odsunęli się, żeby nie niszczyć roślin. Roslin nie zniszczyli, ale położyli kamienie tuż obok


014-32.jpg



Nie będę składała życzeń w poszczególnych wątkach, bo zazwyczaj nie zdążam wejść do wszystkich ;:196 dlatego korzystając z okazji chciałam złożyć tutaj wszystkim radosnych, pogodnych świąt Wielkiej Nocy. Żeby te święta wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha i spokój. Odpocznijcie i nabierzcie sił do pracy w ogrodzie :D
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, edulkot, majowa, Krzysia, Adasiowa, Marlenka

Ogródek Gosi cz. 2 25 Mar 2016 22:48 #449221

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
No tak, nad ścieżką będziesz musiała jeszcze popracować. Jak tam jest cień, to dały by radę funkie ale chyba nie pasują do traw. Karmnik lubi cień ale sporo by kosztowało obsadzenie nim ścieżki. Do traw przydało by się coś kolorowego. Na różaneczniki czy azalie chyba za mało miejsca :think:

Ogródek Gosi cz. 2 25 Mar 2016 23:13 #449229

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
To jest daleko od traw, więc hosty pasują i właśnie one tam będą. Obok posadzę inną trawkę Kakonechloe.
Planuuje też zawilce, brunerry, ale i bukszpany i cisy.
Coś wymyslimy :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Ogródek Gosi cz. 2 25 Mar 2016 23:56 #449233

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Wyszło fajnie :) masz rację, jakie kamyczki pośród kamieniami :crazy:
Ja widzę, że wielu wykonawców woli kamyczkami zasypać, a co :supr: a Ty się potem martw człowieku :silly:
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi cz. 2 26 Mar 2016 02:02 #449235

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu, ja się co prawda nie znam ;) ale myślę, że wyszło super..a z roślinami będzie bajecznie! Już teraz urokliwie to wyglada, a jak się jeszcze wszystko rozrośnie.. no bomba :woohoo:

Ja się martwię tylko, czy nie za wąsko :dry: Będziesz pewno musiała pilnować, żeby rośliny nie wylały się za bardzo :P bo szkoda byłoby zasłonić ścieżkę.. Na pewno coś rosnące po bokach zmiękczy kształt ostrych kamieni..a skoro planujesz np hosty, to przecież liście są nieco uniesione..czyli kamienie będzie widać.
Tak sobie głośno myślę, nie gniewaj się ani nie pomyśl, że krytykuję cokolwiek.. Ścieżka serio urocza!

Goś, rób ten trawnik i sadz, bo strrrrasznie ciekawa jestem efektu końcowego :dance:

Zdrowych pogodnych świąt życzę. Dużo odpoczynku i radosnych chwil :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi cz. 2 26 Mar 2016 07:12 #449251

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Trafiłam prawie na inaugurację nowej ścieżki :) Coś pięknego!! Jak ja uwielbiam taki kamień!! Niech się schowa bruk z kamienia polnego i inne ceglane ścieżki :wink4: Wspaniale Ci się skomponowało ze schodami!

Ja bym się tam specjalnie nie bawiła w dosypywanie ziemi i równanie tam terenu. Jak zaczniesz kopać doły pod rośliny, to pewnie każdej dasz trochę kompostu, albo obornika, albo lepszej ziemi pod stopy, a tą wykopaną wysypiesz bliżej krawędzi ścieżki i samo się wyrówna.
Chociaż - nie pomyślałam - wybierzesz tam darń, to też jednak obniży bardziej rabatę... Chyba, że nie wybierzesz a nakryjesz kartonami, miejsca między roślinami. Ja tak robiłam. Pod nimi w dość krótkim czasie zrobiła się piękna pulchniutka gleba.
Teraz też tak zrobiłam w warzywniku. Powiększyłam go, a nowe kawałki (trawnik) nakryłam czym się dało. Do maja, kiedy zamierzam posiać tam ogórki ziemia będzie czarna i pulchna.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.499 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum