TEMAT: Martowy ogród o krok od cienia :)

Martowy ogród o krok od cienia :) 25 Mar 2016 08:15 #448923

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Iryski śliczne i tyle odmian :eek3: Szkoda tych "zgniłych" ale czy zgniły czy nornice je pożarły musiałabyś spróbować wykopać cebulki. Jeśli to nornice to cebul nie będzie ale jeśli to efekt podmarzania to wykopanie cebul może je uratować, bo mogą wygnić całkowicie. A może to efekt nadmiaru wody.
Mimo wszystko u ciebie wiosna jak malowana :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród o krok od cienia :) 25 Mar 2016 10:27 #448949

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Witaj Martulu :)
Alez ta niby zima długo była :( och ... dobrze że już jej koniec :dance:
Na Twoim balkonie , bardzo mi sie podoba ;)
a to dlatego , że u mnie to samo :rotfl1:
Troszkę tylko asortyment w skrzynkach inny .
Życzę Ci tego cienia jak najbardziej :)
ale obiecaj, że czasami wyjdziesz na słoneczko popatrzeć :rotfl1:
:bye: :bye: :bye:
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2016 10:40 przez Zuza.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 25 Mar 2016 11:01 #448961

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ale się Pani rozpisała :lol: piękne iryski, piękne, słowo daję :happy-old:
Cienia się dokupi, tylko kiedy znowu wyrośnie :think:
Kolejny tydzień .... w robocie :silly:
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2016 11:02 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 25 Mar 2016 16:25 #449051

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Martusiu - przyjmij, bardzo proszę, wiosenną i wielkanocną wiązankę :kiss3:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 25 Mar 2016 16:38 #449062

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Serdeczne życzenia zdrowia i spokoju /z umiarem/, niech ogród rośnie i kwitnie :hug: :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 29 Mar 2016 09:07 #449991

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Otwarciem wątku faktycznie przywołałaś piękną pogodę wiosenną. No, może przyszła dopiero po tygodniu, ale jest. :hearts: Szkoda, że podziemie odwala u Ciebie wrogą robotę. U mnie łasica znad pobliskiej rzeki definitywnie się z gryzoniami rozprawiła. :club2:
Twój balkon,jak zresztą co roku zapełnia się rarytasami. :search: Ciemierniki cud, miód , malina. :supr3: Rzucili gęsto do marketów w całej Polsce, jednak na mój dziki zachód nie dotarły. :mad2: Zamówiłam więc w szkółce, sadzonki przyszły dorodne, ale tylko jeden sierotka z kwiatkiem. Na resztę kwitnienia przyjdzie poczekać do następnej wiosny.
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2016 09:33 przez Baptysja.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 29 Mar 2016 11:28 #450017

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Piękne ciemierniki... szkoda, że nie ma na Forum takiego wątku "Uwaga ! rzucili..." i tu nazwa sklepu/marketu... może i ja bym się załapała na jakieś, bo ostały mi się tylko dwa ciemierniki, i chyba im smutno :rotfl1:

Skrzyneczka balkonowa - łakomy kąsek... oj będzie się u Martuli działo w tym sezonie :)
Ewa
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 29 Mar 2016 21:10 #450196

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Marta, była tylko kwiaciarnia, najbliższy ogrodniczy prawie pięćdziesiąt kilometrów dalej i, prawdę mówiąc, staram się go unikać, bo panuje tam nieustający festiwal bałaganu, niekompetencji i, co najtrudniej zdzierżyć, braku dbałości o rośliny. Czasem mam wrażenie, że to pralnia brudnych pieniędzy - przecież w ten sposób się nie da na życie zarabiać :mad2:
Ależ się u pani szykuje uczta epimedialna :hearts: Wiosenne cienioluby są w ogóle niebywałe: kwitnie sobie takie epi lub inny irysek i gwiżdże na zawieruchy, dla niego już jest wiosna i już ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 31 Mar 2016 22:53 #450984

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Cudne kwiatki! Ja planowałam dziś kupić bratki i stokrotki, ale takie nędze były, że sobie odpuściłam. Za to skusiłam się na brzoskwinię :) a wczoraj kupiłam lilaka pełnego w Biedrze. Mam nadzieję, że odmiany będą się zgadzały, bo poprzednio zakupiona brzoskwinia to niewypał.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 01 Kwi 2016 22:19 #451406

  • wpoldo5tak
  • wpoldo5tak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 36
Wpisuję się, bo ciekawa jestem tego parcia na cień :rotfl1:
Trochę to ja rozumiem i popieram, ale dostałabyś świerki i thuje na wąskich paskach ziemi z każdej strony i już inaczej byś śpiewała. Byłabyś Martą krok do słońca :rotfl1:
:bye:
Pozdrawiam,

Dominika


Ogródek na Łużycu :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 02 Kwi 2016 16:01 #451537

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A cóż to Martuś ,przysnęłaś ??? :ohmy:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 02 Kwi 2016 22:29 #451687

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ewa, a ty kiedy otworzysz swój wątek jak rodki zakwitną?
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2016 22:30 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 03 Kwi 2016 21:08 #451998

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Bożenko,nic dziwnego, że mogłaś tak pomyśleć, liście tak różnorodne :) Epimedia znoszą suszę, nawet nie lubią mieć za mokro, więc chyba nie musisz się martwić :)
Witaj, Aniu, miło, że zaglądasz i cieszę się, że w końcu to się opłaciło :lol: Widziałam twojego ciemiernika, bardzo ładny :)
Vituś, no widzisz, mówiłam, że doczekamy :lol: Co prawda, długo to czekanie trwało, bo zakładałyśmy wiosnę już w marcu :) Ja dopiero w bardziej sprzyjających okolicznościach pogodowych wzięłam się do roboty, jakoś powoli się rozkręcam ;)
Miłek amurski jakoś marnie, kwitł, jak padało i deszcz spłukał całą jego urodę... A te pełne dopiero startują, jeden się nawet wysilił na dwa kwiatki! :lol:
Z tą Francją to było trochę zachodu ;) :lol:
Piotrek, wykopałam te cebulki, miazga... One ruszyły już pod koniec lutego i te marcowe przymrozki je załatwiły, wściekłam okrutnie, bo to angielskie iryski, cudne odmiany... Nic to... To mnie wzmocni :rotfl1:
Zuza, pełne balkony wiosną... Czyż jest coś piękniejszego, niezależnie od asortymentu? ;) A co jest u Ciebie? Chciałabym móc to zobaczyć w Twoim wątku :) Cień potrzebny, a słońce nie ;) Ja nienawidzę słońca, zaszyję się w moim cieniu, jak już będzie i nie wyjdę :)
Jola, cień zamierzam dokupić już w najbliższych dniach, taki prosty i niewyszukany w postaci szmaragdów :) No właśnie, szkoda mi pieniędzy na większe sztuki, uzbroję się zatem w cierpliwość :)
Aniu i Haniu, bardzo dziękuję :)
Mario, bo to było takie działanie wyprzedzające ;) No mamy wreszcie tę wiosnę, nawet jeśli cenę jej zmagań z zimą przyjdzie nam zapłacić... :)
Ja też poproszę taką łasicę! Na razie wznowiłam podsuwanie nornicom posiłków, wreszcie nie pada, one tylko suchy prowiant jedzą ;)
Jestem dumna z mojego balkonu :rotfl1: , targam skrzynki z namaszczeniem wręcz ;) Ale już chyba przymrozków nie będzie... Nie wiem, czy radość z zakupu tych ciemierników przerodzi się w przyszłą radość z ich kwitnienia... Ciemierniki u mnie jakoś nie za bardzo...
Beata, powiem Ci, że ja też patrzeć spokojnie nie mogę na pewne zaniedbania wobec roślin w szkółkach czy sklepach, jak coś leży, to postawię, no i w zasadzie do tego się ograniczam :lol: , ale nie mijam, prawda? :lol:
Też mam apetyt na tę ucztę epimedialną i mam nadzieję, że żaden przymrozek w tym nie przeszkodzi... Kwiaty epimediów są niestety, wrażliwe na przymrozki, na zawieruchy gwiżdżą, przed przymrozkiem klękają ;)
Aguśka, niemożliwością jest wiosną oprzeć się zakupom... Żadna dyscyplina na tyle silna nie jest, nie ma sensu w ogóle czegoś takiego zakładać ;) Brzoskwinia i lilak to dobry początek na początek ;)
Dominika, syty głodnego nie zrozumie ;) Ale masz rację, pewnie inaczej bym śpiewała ;) , gdybym wraz z cieniem miała na całej połaci ;) korzenie tui... Ale marzy mi się taki cień rozłożysty, acz niekrępujący swoimi korzeniami wzrostu innych roślin, korzenie palowe to jest to! ;)
Nowinko, no pozbawiłaś mnie możliwości ciętej riposty, zakładając dziś wątek! :rotfl1:
Bożenko, dobrze powiedziane i w odpowiednim momencie! :lol:

Nie śpię, nie śpię ;) Trochę działam :) Wczoraj uczynny sąsiad wyciął wszystkie uschłe tuje i cyprysiki, oj dużo tego było, pół dnia cięłam na mniejsze kawałki i paliłam w moim pięknym palenisku :lol: Ogień pod niebo sięgał, sikawka w pogotowiu obok leżała, ale nie było potrzeby jej użycia, bo moje piękne palenisko ;) jest też super bezpiecznym paleniskiem :)
Spełniło się też moje marzenie ;) , upiekłam ziemniaki! :lol:
Wszystkich, których zapraszałam na ziemniaki pieczone na kulkach, uspokajam, kulek jeszcze nie paliłam :)
Kwiecień jest najbardziej stresującym miesiącem dla ogrodnika, uważam... Ten obchód i wypatrywanie, co już wychodzi, a co jeszcze nie, sprawia, że zanim się człowiek do roboty weźmie, to już go kręgosłup boli :rotfl1:

No to wiosenne kwiatki :)

'Alida'

DSC_0226-3.jpg


Jedyny ocałały 'Rhapsody'

DSC_0225-2.jpg


Piękna kokorycz, za którą pięknie dziękuję :hug:

DSC_0236-3.jpg



DSC_0232.jpg


DSC_0231-2.jpg


DSC_0234.jpg


DSC_0233-4.jpg
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2016 21:10 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, t-x, DANA, Bozi, Amarant, VERA, Krzysia

Martowy ogród o krok od cienia :) 03 Kwi 2016 21:11 #452000

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Oj kokorycze mnie ostatnio kręcą :lol: , proszę o więcej :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 03 Kwi 2016 21:15 #452002

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marta, jak ktoś ma samą maliznę, to po wypatrywaniu kręgosłup go boli :P
Ja wypatruję pączków głównie na wysokości (magnolie, śliwa wiśniowa, morela), więc takich problemów nie mam ;)
Wczoraj ambitnie popracowałam, robotę podgoniłam, ogród już wygląda jako tako...
Dzisiaj też dałam sobie w kość, bo przez trzy godziny spacerowałam po Wrocławiu B) Dobrze, że pogoda była śliczna - chwilami paradowałam nawet w krótkich rękawkach :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

Martowy ogród o krok od cienia :) 03 Kwi 2016 21:16 #452005

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Marta, epimedia wychynęły kiełki z ziemi :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 03 Kwi 2016 21:35 #452023

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Już ostatnio miałam pytać ;) , skoro tak dzielnie się schylałaś, to pewnie już masz jasność jak tam floksy :whistle: ...
Temat został zablokowany.

Martowy ogród o krok od cienia :) 03 Kwi 2016 21:48 #452032

  • lelumpolelum
  • lelumpolelum's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 456
  • Otrzymane dziękuję: 468
Marta, czy ty gdzieś nie rzuciłaś hasła, żeby okrywać epimedia włókniną? Właśnie sobie patrzyłam i Bozi ma rację, wyłażą :) Fragmentów włókniny mam multum, akurat byłaby okazja je dobić ale się zastanawiam: okrywać na noc i rano zdejmować, czy narzucić raz i niech się dzieje wola nieba?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.494 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum