TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 18 Sie 2016 21:02 #497358

  • kingal7
  • kingal7's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 60
Witaj.
Piękny ogród - no i faktycznie figowiec i oleandry wielkie:)
Czym okrywasz figę?
Ja w tym roku tez posadziłam do gruntu kilka odmian- a za rok chcę posadzić owocujące duże drzewko.
Tylko martwię się o zimowanie.
Ty masz ogród osłonięty od wiatru.. a moje tuje dopiero do połowy ogrodzenia dorastają..
Mam jeszcze pytanie - odnośnie kann- wykopujesz je na zimę ? czy zostawiasz w gruncie?
Pozdrawiam Kinga :flower2:
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2016 21:04 przez kingal7.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 19 Sie 2016 10:05 #497423

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
Witaj Dalu :hearts: nie odpowiedziałam na pytanie ,czy ostróżki kwitną tak bficie drugi raz, nie to są nowe nabytki posadzone w czerwcu ,kupiłam je w bylinowy raj , przepiękne krzaczki , rozrośnięte jak widać .moje drugi raz też kwitną ,ale nie tak obficie , pewnie dla tego że po obcięciu pierwszego kwitnienia, nie podsypałam nawozem .Lubię wszystkie kwiaty, jedne więcej ,drugie mniej, do tych pierwszych należą ostróżki :flower2: w Krakowie od rana upał :flower1: Pozdrawiam :bye: :bye:

Ogród w cieniu cedra 21 Sie 2016 15:53 #497753

  • agabeata
  • agabeata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 217
Piękne hortensje i lilie :bravo: i ketmia też
Gratuluję ślicznego ogrodu :)

Ogród w cieniu cedra 21 Sie 2016 16:09 #497761

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Dalu jak tam dzisiejsze odpoczywanie?
Pada u Ciebie jeszcze?

Ogród w cieniu cedra 21 Sie 2016 17:20 #497776

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, padało od wczesnego ranka do 15.00 :garden1: I to tak solidnie, więc jestem very happy :)
Ale pieski nie chciały nosa wyściubić; dopiero jak przestało padać wyszliśmy na mały spacerek i na obiad B) W niedzielę zazwyczaj nie gotuję ;) No, chyba że przyjeżdżają dzieci :)

budfiolzmotylem.jpg



Agnieszko, witam w moim ogrodzie i dziękuję za miłe słowa :kiss3:
Dla Ciebie sierpniowy widoczek:

drkawVIII.jpg


Kingo, figowca oczywiście okrywam na zimę agrwłókniną. Nie kwitł jeszcze, ale w zaprzyjaźnionym ogrodzie dwa domy dalej rośnie kilkunastoletni okaz, który już kilka razy owocował. Wszystko zależy od zimy - jeśli jest łagodna, drzewko kwitnie i owocuje, jeśli mocno mrozi - wiosną musi odbijać od korzeni i nici z owoców.
Kanny oczywiście wykopuję przed zimą i przechowuję je w piwnicy. Potem na początku maja idą od razu do gruntu i od lipca nieprzerwanie kwitną :flower1:

kanny-4.jpg


Oleander w tym roku kwitnie niezbyt obficie :( :( Trochę odchorował zimowanie - coś mu nie pasowało :think:

oleanderisoneczniki-2.jpg


Olgo, ja też bardzo lubię ostróżki, ale nie mam ich zbyt dużo...Mam za to kilka krzaczków hortensji ogrodowych i fakt - to są kapryśne panny i nie zawsze kwitną, a jeśli już to kilkoma kwiatkami :flower2: Bukietówki są niezawodne!

hortkyshifloksy.jpg


Gosiu, no nie wiem, nie wiem :think: U mnie nie padało od początku sierpnia i ogród wyglądał już jak obraz nędzy i rozpaczy :angry: A co ja się nabiegałam z konewkami i wężem :garden1: O rachunku za wodę to wolę nie myśleć :evil:
Ketmie u mnie rosną i kwitną bez problemu, mało tego - rozsiewają się na potęgę! Powinny być posadzone w zacisznym miejscu w pełnym słońcu :idea1:

ketmiazbl-2.jpg



Iwonko, stolik w kąciku cienistym służy nam już ładnych parę lat i mam nadzieję, że jeszcze posłuży! Oprócz tego, że jest ładny, jest niesłychanie wygodny i na tyle duży, że może przy nim biesiadować 6-8 osób :drink1:

Marysiu, oprócz hortensji dębolistnej moją dumą jest wielka hortensja kosmata. W tym roku znowu ucierpiała z powodu suszy i nie pomogło nawet obfite podlewanie - listki zaczęły jej podsychać :(

hortAsperanatlezieleni-2.jpg


Hano, dla Ciebie jeszcze takie ujęcie dębolistnej:

hortdbipinkannabel.jpg


I na koniec z życzeniami miłego niedzielnego wieczoru mała zagadka - ktoś wie, co to za kwiatek?

lejceszblkwiat.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Tamaryszek, Isia, agabeata

Ogród w cieniu cedra 21 Sie 2016 17:36 #497786

  • agabeata
  • agabeata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 217
Naprawdę piękna ta ketmia :) co do hortensji to już postanowiłam, że w następnym roku i u mnie będą. Są śliczne. Skorzystam z Twojej rady i zacznę od bukietowych. Dziękuję za widoczek :)
Pozdrawiam :bye:

Ogród w cieniu cedra 21 Sie 2016 17:47 #497794

  • kingal7
  • kingal7's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 60
Dziękuję. Pozdrawiam

Ogród w cieniu cedra 23 Sie 2016 15:49 #498179

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale mi się podoba to ujęcie z hortensją kosmatą
Mówisz, że hibiskusy się rozsiewają?
U mnie na pewno nie będą, byle tylko przetrwał

Ogród w cieniu cedra 25 Sie 2016 18:28 #498535

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
dala wrote:

I na koniec z życzeniami miłego niedzielnego wieczoru mała zagadka - ktoś wie, co to za kwiatek?

lejceszblkwiat.jpg
Hmm...kielichowiec to to nie jest. Krzewuszka również nie...

Ogród w cieniu cedra 26 Sie 2016 19:54 #498697

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Bożenko, ani kielichowiec, ani krzewuszka :idea1: Dość rzadka roślina, właściwie krzew, kwitnie całe lato takimi ciekawymi kwiatuszkami :flower2: Tak wygląda:

lejcesteria-3.jpg


Gosiu, ja mam siewki hibiskusów w całym ogrodzie :angry: Tępię je, bo dwa wielkie krzaczorki wystarczą mi aż nadto!
A teraz zaczyna się czas wrzosów. W zeszłym roku, w wyniku suszy straciłam kilka z mojego wrzosowiska. Ale już dosadziłam nowe; teraz trzeba poczekać, aż urosną. A Ty masz wrzosy w swoim ogrodzie?

wrzosowisko.jpg


Kingo, taki kwiatek urósł w moim ogrodzie ;) Niedługo powędruje do domku, bo nie lubi temperatury poniżej 15 stopni:

kwiatdoniczkowywogrodzie.jpg


Agnieszko, sierpień to czas hortensji :flower1: teraz są najpiękniejsze i gwiazdują w ogrodzie:

widoczekzKuyushiu.jpg



widoczekzAnabellewVIII.jpg



hortensjeKuysh.jpg


Schyłek lata...Pogoda zrobiła się piękna, jest dużo słoneczka, mało deszczu (sucho!), ale ogród wygląda jeszcze ładnie, chociaż wyczuwa się już tę nutkę nostalgii, charakterystyczną dla końcówki lata. Ta poranna mgiełka...

widoczekziglakami.jpg


Doniczkowe w większości trzymają się dobrze, chociaż surfinie już wylądowały na kompoście. Smagliczka jest nadal piękna:

smagliczka-2.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Tamaryszek, Isia, Bozi, jolifleur

Ogród w cieniu cedra 26 Sie 2016 20:06 #498703

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ja też już widzę pierwsze ślady jesieni :dry:
Słońce jest jakieś inne, powietrze, poranne mgły, ciemniejsza zieleń liści, powoli przebarwiają się krzewy ...

To rzeczywiście piękny okres dla hortensji, zwłaszcza w cienistym ogrodzie jak Twój. Jest bajkowo :)

Ogród w cieniu cedra 26 Sie 2016 20:26 #498713

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
Witaj DALU :flower2: piękną masz ketmie mnie różowa w tym roku zmarzła została mi tylko biała ale nie kwitnie tak ładnie jak TWOJA
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

Ogród w cieniu cedra 29 Sie 2016 12:10 #499253

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
dala wrote:

widoczeksierpniowy.jpg


[/attachment]


jaki uroczy ten widok...Pieknie masz w tym swoim sierpniowym ogrodzie.
W tym zakątku z budleją i rzędem rozchodników musi nieźle brzęczeć od zapylaczy, przy ładnej pogodzie.

U mnie też potwornie sucho. Wczoraj zaczęlam podlewać i pewnie jeszcze przez dwa dni będe to robiła. Moja kopana studnia wody ma troche na dnie. Masakra. Nawet nie chę mysleć o rachunkach za wodę wodociągową.
Ewa

Ogród w cieniu cedra 29 Sie 2016 20:05 #499320

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dalu, ciekawa ta roślina, o którą pytała Bożena. Znasz może jej nazwę? Bo takie kwitnące cały sezon, to zawsze mile widziane w ogrodzie :) I kolor liści też ciekawy.

Ogród w cieniu cedra 29 Sie 2016 21:18 #499346

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Niestety, nie rozwiązałam zagadki :oops:

Ogród w cieniu cedra 29 Sie 2016 21:58 #499371

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Bożenko, ta roślina to lejcesteria :flower2: Rośnie w moim ogrodzie już dwa lata i naprawdę jest efektowna i bezproblemowa. W czasie ostrych zim przemarza, ale po ścięciu pięknie odbija od korzeni, podobnie jak budleja.

Ewuś, odpowiedziałam już Bożence, a lejcesterię polecam z całego serca - zwłaszcza ta o złotych listkach pięknie się prezentuje w ogrodzie :)

Ewuś (Ave), u mnie nadal sucho :angry: W sierpniu raz, dosłownie raz padał deszcz :( Podlewam i podlewam, ale ze strachem myślę o wizycie pana wodnika ;) Szkoda mi roślinek i ogrodu, bo zaczyna wyglądać coraz gorzej...
Dzięki za miłe słowa - ja też lubię ten fragment ogrodu :kiss3:

Jadziu, mam dwie duże ketmie i całe mnóstwo siewek ;) A ponieważ ketmie to spore krzaki, to siewki lądują u znajomych, albo na kompoście, bo u mnie już nie ma miejsca. Ale lubię ketmie za porę kwitnienia :flower2:

Dorotko, jesień już czeka za drzwiami, chociaż pogoda ciągle piękna :) Słonko świeci, deszcz nie pada, większość ludzi cieszy się z takiej pogody, tylko ogrodnicy i rolnicy czekają na deszcz :garden1:

Kilka fotek z sierpniowego ogrodu:
Drugie kwitnienie róż

rethefairy-2.jpg


Widoczek

widoczekzpelargoniamiimisk.jpg


Jeżówki, lobelia i rozchodnik

jewkiilobelia.jpg


Języczka

jzyczka1.jpg


Raz jeszcze wrzosy

wrzosowisko1-3.jpg


Fontanka

fontanka.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Isia, sierika, Dorota15, zanetatacz, agabeata

Ogród w cieniu cedra 29 Sie 2016 22:01 #499373

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Fontanka urokliwa :hearts:
Po ilu latach kwitną ketmie?

Ogród w cieniu cedra 30 Sie 2016 05:48 #499416

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Pięknie Ci kwitną wrzosy. Takie dorodne kępy. :dance:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.812 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum