TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 10 Kwi 2017 18:41 #534351

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Dalu ile u Ciebie kwitnących drzew :woohoo:
I ta korona cesarska!
Nazwa piwoni faktycznie "ciężka' ;)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 15 Kwi 2017 13:28 #535257

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Zeberko, lubię ten czas, kiedy w ogrodzie kwitną drzewa owocowe i ozdobne. Chodzę wtedy z głową w chmurach...Teraz śliwy już przekwitają, podobnie czereśnie, kwitną za to grusze i lada moment jabłonie :flower2: Mam na myśli te "owocowe", bo jabłonki i wisienki ozdobne właśnie są w pełnym rozkwicie :hearts:
Kolumnowa Amanogawa

amanogawakwzbl-2.jpg


Kiku - Shidare Zakura o parasolowatej koronie

kikushidare.jpg


...i ozdobna jabłonka w duecie z wisienką

jaboiamanogkwiaty.jpg


Aniu, w czasie kwitnienia czereśni było bardzo zimno...Ale mam nadzieję, że chociaż trochę owoców będzie. Niebawem zapowiadają nocne przymrozki, nawet u nas, więc z kolei obawiam się o owoce moreli. Taka to już dola ogrodnika - ciągle coś :angry:
Dla Ciebie rozkwitający właśnie Rh drobnokwiatowy Azurika. Aparat nieco przekłamuje kolor - w rzeczywistości jest fioletowy z nutką niebieskiego w późniejszej fazie

rhdrobnokwiatowyazurika.jpg


Elu, ziarnopłon mam wszędzie, dosłownie wszędzie, nawet na trawniku :evil: Pokrywa mi grubą warstwą wszystkie rabaty. I jak mam z nim walczyć? Za dużo, żeby go wyrywać, chemii w ogrodzie nie stosuję. Musiałam go polubić i wmówić sobie, że jest piękny, ma ładne listki i śliczne kwiatki, takie malutkie słoneczka. Za parę tygodni zniknie i nie będzie po nim śladu...
O, o - widzisz dziada między tulipankami?

tulipkiiazurika.jpg


Wszystkim Oazowiczom i ich Bliskim życzę miłych, spokojnych, pogodnych Świąt Wielkanocnych!!!

psizb.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Alina-277, Bozi, elzbieta1, olga1234, Łatka, zeberka363

Ogród w cieniu cedra 15 Kwi 2017 13:46 #535260

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Zapowiadają się kwitnące Święta :flower1: Oby taki nastrój trwał jak najdłużej :hug: A przy okazji muszę się walnąć patelnią, dlaczego nie kupiłam tego niebieskiego rododendrona w ubiegłym roku :club2: Dlaczego wydawało mi się, że będzie różowy :club2: Bardzo dziękuję za fotkę i rozwianie kolorystycznych rozterek :happy:
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2017 13:47 przez Hiacynta.

Ogród w cieniu cedra 15 Kwi 2017 14:08 #535266

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19264
  • Otrzymane dziękuję: 79621
Dalu - dziękuję za Azurikę, a szczególnie - z psi ząbek; wyjeżdżając zostawiłam rozchylające się pąki moich.
To samo z sakurą, która u mnie jest dużą kobitą.
Amanogawę mam tutaj, młodziutką - dziecko ledwie zrzuciło brązowe łuski z pączków, nie wiadomo, czy wyprodukuje choć jeden kwiatek.
Czereśnia - niby owocująca w lipcu - też dopiero co wysuwa białe czubeczki płatków. I dobrze - w związku z tym ochłodzeniem. Zimni ogrodnicy przyspieszeni?
Mam nadzieję, że przymrozki jednak odwołają i zwłaszcza wiśnia i magnolie nie oberwą.

Ogród w cieniu cedra 16 Kwi 2017 22:16 #535443

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
U mnie czereśnie własnie kwitną
Jestem ciekawa, czy ta pogoda im nie zaszkodzi

Wesołych Świąt

Ogród w cieniu cedra 21 Kwi 2017 20:07 #536446

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, oj, chyba jednak pogoda zaszkodziła kwitnącym czereśniom :cry3: Nawet w moim, bardzo zacisznym ogrodzie, przespacerował się jęzor mrozu :evil: Dostało się też kwiatom młodziutkiej magnolii Nigra, listkom hortensji Aspera i dopiero co kupionym do skrzynek niecierpkom :(
Fotka magnolii jeszcze sprzed ochłodzenia

magnolianigra-3.jpg


Aniu, przymrozków jednak nie odwołali i trochę strat jednak będzie...Wegetacja w ogóle uległa zahamowaniu - pączki się nie otwierają, kwiaty nie przekwitają...Można się dłużej nacieszyć ich pięknem :flower2:
Cały czas cieszą oczy prymule. U mnie jest najwięcej samosiejek - białych i kremowych, ale mam też takie szlachetniejsze. W Twoim ulubionym kolorze:

prymulapom-2.jpg


Alinko, pąki się nie otwierają, bo od tygodnia zimno piekielnie :devil1: Ale ogród w takiej fazie też jest piękny...
Tulipanki tulą się, bo im zimno:

tulipanypom.jpg


Na kwiaty kaliny i laurowiśni czekamy, a klonik cały czas zachwyca:

klonlaurowiniaikalinapki.jpg


Ale mam już dosyć tej paskudnej pogody! A poprawy nie widać na horyzoncie :think: Chyba dopiero majówka będzie jako taka...Gdy mam chwilkę czasu, próbuję wyskoczyć do ogrodu i coś porobić, ale pracuję bez żadnej przyjemności, Jak ja nie lubię wiatru! Kiedyś też tak ciągle wiało?
A ogród, tak jak zimą, podziwiam zza szyby.
Kwitnie, nie zważając na pogodę, niezawodny złotlin:

zotlin-4.jpg


...i miesięcznica, której nasionka w zeszłym roku rozsypałam po całym ogrodzie i teraz ją mam ...wszędzie ;) Ale lubię ją.

miesicznica.jpg


Pięknie pachną kwiaty mahonii

mahoniakwiaty.jpg


...a piwonia majowa pokazała już pączki

piwoniamajowapczek.jpg




I na koniec "Pożegnanie z forsycją"

forsycjawidoczek.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Bozi, elzbieta1, olga1234, Łatka, słowikowo, zeberka363

Ogród w cieniu cedra 21 Kwi 2017 20:14 #536451

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dalu, masz pięknie mimo paskudnej pogody, chyba zmroziło mi hortensję Sargenta... :jeez:

Ogród w cieniu cedra 21 Kwi 2017 21:09 #536475

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Dalu u Ciebie też przeszedł mrozik?/cóż zima zapomniała sypnąć śniegiem i mrozem to wiosna nadrabia..nie ma jak było kiedyś za młodych lat w lejka na bosaka się biegało z wiadrami i krótkim rękawkiem ,ale zimy były srogie i jak śnieg stopniał to zrobiło się ciepło ..a dziś ani zimy ani lata..niby ocieplenie klimatu ....śliczny kolor magnolii..

Ogród w cieniu cedra 21 Kwi 2017 21:15 #536478

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Dalu , miesięcznica teraz Ci kwitnie ? Nie miałam nigdy tego cuda , tak jakoś wyszło
Szybko forsycja Cię opuszcza a jeszcze tak niedawno wypatrywaliśmy jej z utęsknieniem.
W tym roku jakoś wszystko przekwita nie wiadomo kiedy , nawet nie widziałam porządnie rozkwitniętych krokusów bo mało tego słońca u mnie było .
No nic , liczymy na ciepły maj :bye:

Ogród w cieniu cedra 23 Kwi 2017 15:04 #536856

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Miesięcznica piękna-też bym ją chętnie rozsiała :)
Mój złotlin jakoś przepadł....nie ma go,a był...co prawda był mały....ale czary czy cuś????
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Ogród w cieniu cedra 23 Kwi 2017 20:37 #537007

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agnieszko, miesięcznica raz posiana w ogrodzie, pozostaje w nim na długo :flower2: Sieje się łatwo i wszędzie, a potem bardzo wcześnie, bo już w połowie kwietnia zakwita ślicznymi, fioletowymi kwiatkami...
Złotlin też jest bardzo ekspansywny i trzeba mocno trzymać go w ryzach. Zimą zdobi ogród swoimi licznymi, mocno zielonymi pędami, wczesną wiosną jest z nim trochę pracy, bo trzeba powycinać suche pędy, a w kwietniu obsypuje się tysiącami małych, żółtych, pomponikowych kwiatków. Tak wygląda teraz, jeszcze nie wszystkie pąki się rozwinęły:

zotlinkwitnie-2.jpg


Eluniu, miesięcznica kwitnie własnie teraz i to jest fajne, bo ślicznie ożywia ogród :flower1:
Forsycja przekwita, magnolie przekwitają, albo mają zniszczone przez mróz kwiaty, drzewa owocowe przekwitają...Szkoda, że akurat jest tak zimno, bo pszczoły niespecjalnie się garną do pracy ;)
U mnie dzisiaj pogoda była baaardzo zmienna - na przemian słońce, deszcz, wiatr, ciężkie chmury. No i ta zimnica, brrr :evil:
Na pocieszenie - ogniste tulipanki, które dzielnie prężą się mimo niesprzyjającej aury:

tulipanywkcikus.jpg


Alinko, co robić - na pogodę nie mamy wpływu, możemy się denerwować, przeżywać, ale co ma być i tak będzie :think: Taka już dola ogrodnika...My płaczemy nad każdym kwiatkiem, a co mają powiedzieć ci, co żyją z uprawy roślin? Współczuję sadownikom, bo akurat kwitną drzewa owocowe, a przymrozki musiały zrobić swoje :(
Błękitna rzeczka

szafirki-3.jpg


Ewuś (Sierika), pogoda nas tej wiosny na razie nie rozpieszcza, ale kwiaty jakoś dają radę...Zresztą nie tylko one - maleńkie kloniki też oparły się przymrozkom. Na fotce kilkunastocentymetrowy klonik atropurpureum

klonikatrowIV.jpg


Błękitno-biały duecik na poprawę humorów

szafirkiiprymula.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Bozi, Baptysja, sierika, elzbieta1, Dorota15, olga1234, Łatka, słowikowo, Agusiek

Ogród w cieniu cedra 27 Kwi 2017 16:19 #537765

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Dalu! Wiosna u Ciebie cudna, jak zawsze zachwycam się kwitnącymi drzewkami, których mi brakuje. A wrzośce masz niesamowite! Chyba zlikwiduję swoje nędzne wrzosowisko. Masz racje, że wrzosowate słabe są bez wody. U mnie pierisy nie radzą sobie najlepiej. Laurowiśnię obserwuję z zazdrością, moja wymarzła wielki temu.
W Warszawie cały czas zimno, wiesz, że mróz zniszczył mi kwiaty magnolii? Bieda.
I melduję, że mam sporo padalców w ogrodzie.
A co do ekspansywnego ziarnopłonu - czy on nie szkodzi bylinom na rabacie?
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"

Ogród w cieniu cedra 27 Kwi 2017 19:05 #537795

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Daluniu , Ja tak się cieszę wiosną że pogody staram się nie zauważać :)
Tulipany w tym chłodzie pięknie dojrzewają do kwitnienia , już sam pąk zdobi
chłonę te widoki całą sobą :dance:
Tulipanki Twoje urocze ale ten stoliczek , krzesełka też wabi moje oczy .
Ja sroka na takie detale w ogrodzie
Szafirki masz :bravo: :eek3: Ależ one fotogeniczne
:bye:

Ogród w cieniu cedra 29 Kwi 2017 22:31 #538270

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Moja czereśnia chyba się uratowała, ale zastanawiam się, czy miał ją kto zapylić
Przecież przy tej zimnicy żadne owady nie latały
Zobaczymy, czy owoce się pojawią

Ogród w cieniu cedra 30 Kwi 2017 13:36 #538343

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Witaj Dalu, w Twoim bajecznym ogrodzie jak zawsze jest cudnie :flower2: i na szczęście nie za wiele strat z powodu przymrozków. :)
Nic nie wspomniałaś o piątkowej śnieżycy, czyżby Ślęża zatrzymała śniegowe chmury?
U mnie w ciągu 2 godzin spadło więcej śniegu niż przez całą zimę, połamało parę ostróżek, reszta wygląda
żałośnie, ale się podniesie.
Pozdrawiam i życzę miłej, słonecznej niedzieli :hug:
Pozdrawiam Elżbieta

Ogród w cieniu cedra 30 Kwi 2017 22:16 #538414

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Dalu znalazłam mój złotlin-co za karzełek....teściowa go przycięła...na pewno w tym roku nie będzie kwitnął...
Gosiu ja na mojej czereśni i wiśni pszczółek nie widziałam...owoce chyba na bazarku będzie trzeba kupić...na mleczach dziś sporo robotnic siedziało-niech miodek produkują! Ja miodek z mniszka będę robić bez ich pomocy :silly:
Moje kloniki palmowe ze straganiku nie chcą wzejść...a tak na nie liczyłam...w szkółce podrośnięta sadzonka to min.50zeta...
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2017 22:18 przez zeberka363.

Ogród w cieniu cedra 02 Maj 2017 14:41 #538742

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Zeberko, ja mam teraz kłopot z moimi wielkimi złotlinami z powodu ...bardzo obfitego kwitnienia ;) Otóż ciągle pada deszcz i te biedne kwiatki nabrały tyle wody, że krzewy leżą na ziemi, brudne, sponiewierane, przy okazji łamiąc roślinki, które rosną w pobliżu :angry:
Pszczółki u mnie też na razie strajkują - jest za zimno na ich aktywność. Szkoda, bo akurat kwitną jabłonie. Widok piękny, ale jabłuszek chyba z tego nie będzie :cry2:

jabokwitnie-2.jpg


Ja kilka kloników kupiłam za grosze, ale dwa lata temu to były malutkie sadzonki. Dzisiaj już coś widać...Uwielbiam te roślinki za pełne uroku listki.
Little Princess

klonlittleprincess-2.jpg


Emerald Lace


klonemeraldelace-2.jpg


Elu, miło Cię gościć znowu w moim ogrodzie :) Niestety i mojego ogrodu pod Ślężą nie ominęła piątkowa śnieżyca :angry: Na szczęście, śnieg szybko stopniał i nie zdążył poczynić wielu strat. A wyglądało to tak

zimawiosn-3.jpg


Przykro mi, że u Ciebie połamały się ostróżki...Ale jest jeszcze dość wczesna wiosna, więc może odrosną i zakwitną :flower2:

Gosiu, u mnie też nadal zimno i mokro; na razie szanse na owoce są niewielkie...Cóż nam pozostało? Cieszyć się pięknym kwitnieniem drzew owocowych i ozdobnych.
Kwitnienie jabłonki Royalty

jaboRoykwiaty-2.jpg


...i wisienki Brilliant

winiabrilliant-2.jpg


Eluś, też staram się jakoś pocieszać...Na przykład, że tulipanki kwitną i kwitną :flower1: Głównie podziwiam je przez okno, bo pada i zimnica okrutna, ale cieszą oczy i duszę.

tulipanyprzyplocie.jpg


A ich ogniste kolorki łagodzą błękity niezapominajek, szafirków i ułudek

niezapominajkiitulipany.jpg



uudkabrunera.jpg


Jak już jesteśmy przy maluszkach, to jeszcze pokażę śliczniutkie listki i kwiatuchy epimedium z życzeniami miłego i słonecznego weekendu :bye:

epimediumkwiatzbl.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, elzbieta1, Gosia352, Łatka

Ogród w cieniu cedra 02 Maj 2017 17:05 #538758

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Piękne te koloniki-mi najbardziej podoba się ten bordowy między tulipankami :)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.780 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum