TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 04 Cze 2017 22:47 #546076

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Szkoda, że już rh przekwitają
Nie zobaczę ich u Ciebie i w Wojsławicach. Albo to będe resztki
NO trudno
Ale ciesze się, że zobaczę twoje kloniki
Mój garnet poszedł do gruntu. Zobaczymy jak sobie poradzi.
Mm jeszcze olbrzymią donice i zastanawiam się, czy by tam nie posadzić kolejnego


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 05 Cze 2017 07:55 #546113

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
Witaj Dalu :flower1: dawno tu Mnie nie było :happy: , Życie' :hearts: powtarzam za Alinką żyjesz jak w raju, a cieszy to bardzo bo ten raj same sobie tworzymy . Osoby lubiące kwiaty są szczęśliwe i tak jest z nami :happy: chociaż na chwilkę zapominamy o całym świecie :fly: POZDRAWIAM :bye: :

Ogród w cieniu cedra 05 Cze 2017 11:49 #546163

  • Agusiek
  • Agusiek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 196
  • Otrzymane dziękuję: 183
Dalu, byłam ,widziałam spacerowałam po Twoim zaczarowanym ogródzie. Nie wiem czemu ,ale tak mi się kojarzy z zaczarowanym ogrodem :)
Ogród wśród jabłoni

Pozdrawiam Agusiek

Ogród w cieniu cedra 05 Cze 2017 21:36 #546318

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agusiek, miło, że wpadłaś :kiss3: Dla Ciebie kilka aktualnych fotek:
Czerwcowy busz

czerwcowybusz.jpg


Pierwsze piwonie

piwoniedrka.jpg


...i najwcześniejsza w moim ogrodzie róża Golden Showers

ragoldenshowers.jpg


Olgo, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko jest na dobrej drodze i będziesz częściej bywać na forum :) Tak jak napisałaś, ludzie kochający kwiaty są szczęśliwsi :hearts: A już Ci, co kwiaty sami uprawiają nie muszą tęsknić do raju, ani o nim marzyć - sami sobie ten raj tworzą...
Kwitną liliowce żółte. A jak ładnie pachną!

liliowcete-3.jpg


Moje ulubione bodziszki. W realu bardziej niebieskie, wręcz lazurowe

bodziszkiniebieskie.jpg


Naparstnica

naparstnica.jpg


Gosiu, ten rok nie był u mnie dobry dla Rh i azalii. Zima im nie zaszkodziła, wiosenne przymrozki również, a załatwiły je kilkudniowe majowe upały i susza. Po raz pierwszy zdarzyło mi się, że pąki po prostu nie otworzyły się nie dlatego, że przemarzły, ale się "zagotowały" :eek3: Na szczęście nie wszystkie, bo chyba bym się zapłakała :(

widoczekzrh.jpg



azaliajappena-4.jpg


Zastanawiasz się, czy kupować nowego klonika do donicy? Kupować!
Azalia japońska Melina z klonikiem Little Princess

azaliamelina-4.jpg


Do zobaczenia, Gosiu!

Alinko, od Twojego wpisu minęło ładnych parę dni, a z deszczem u mnie nadal krucho...Dzisiaj włączyłam już zraszacze, bo co bardziej wrażliwe rośliny już zwiesiły główki i straciły wigor. Trzeci rok z rzędu będzie makabrycznie suchy? Nawet nie chcę o tym myśleć :mad2:
Na stoliku zmiana dekoracji - niezapominajki zostały zastąpione przez pięknie pachnący heliotrop

heliotropnastoliku.jpg


A na koniec - niespodzianka! Pierwsze czereśnie :dance: Własne, niczym nie pryskane, jeszcze niezbyt słodkie, ale pyszne, aromatyczne. Niestety, szpaki są tego samego zdania ;)

czerenie-5.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, wiosna19-58, grula, Łatka, CHI, agabeata, Agusiek

Ogród w cieniu cedra 05 Cze 2017 21:50 #546324

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19263
  • Otrzymane dziękuję: 79614
Dalu, na te Twoje czereśnie narobiłam sobie apetytu już będąc w pracy - jak je rzuciłaś na stół kuchenny ;) .
No widzisz - a u mnie z różanecznikami wprost odwrotnie, dawno nie było tak obfitego kwitnienia - może po fatalnym roku zeszłym.
Golden Showers też mam - to chyba pierwsza lub druga moja róża, nadal bardzo ją lubię, już choćby za słoneczny kolor. Uważam, że urocza jest w każdym stadium - nawet, a może nawet zwłaszcza tak mocno otwarte kwiaty, jak na Twoim zdjęciu.
Lato się pomału robi, prawda?
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2017 21:50 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Ogród w cieniu cedra 06 Cze 2017 18:43 #546516

  • jadwiga1
  • jadwiga1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • miłośniczka wszystkich kwiatów
  • Posty: 833
  • Otrzymane dziękuję: 768
DALU :bye: jak ja lubię podziwiać takie ogrody tyle pięknych nasadzeń no i wszystko pięknie rośnie
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
ogród Jadwigi i Henryka

Ogród w cieniu cedra 14 Cze 2017 00:04 #548308

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Dalu, teraz to na mur beton było podlewanie :) Czy lilie zaczynają już u Ciebie startować?

Ogród w cieniu cedra 14 Cze 2017 13:39 #548374

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Alinko, no, niestety - historia lubi się powtarzać :( Znowu jest u mnie sucho - deszcz nie padał ze trzy tygodnie. To już trzeci taki rok; chyba przyjdzie przerzucić się na rośliny pustynne i stepowe ;) A póki co - podlewam i trzymam się za kieszeń :angry:
Lilie już zaczynają, a jakże!

lilieazciemne.jpg



liliebiaewdonicy.jpg


Jadziu, dzięki za miłe słowa :kiss3: I kilka widoczków z ogrodu:
Rodgersja w objęciach przywrotnika

rodgersjaiprzywrotnik.jpg


Fioletowe gwiazdeczki czosnku

czosnek-2.jpg


Czerwcowa zieleń

miskantizielewVI.jpg


Aniu, czereśnie z naszych dwóch drzew już prawie zjedzone :) Nawet ich sporo było, a pamiętasz, jak się bałam po majowych przymrozkach, że z owoców nici...Mam jeszcze truskawki...w donicy. Ale pyszne isłodziutkie :flower2:

truskawki-2.jpg


Rododendrony i azalie są już wspomnieniem :( Teraz cieszą głównie róże i jaśminy. No i bujna, mimo suszy, czerwcowa zieleń :flower1:

raaugusta-2.jpg



jamin-3.jpg



widoczekpergoliVI.jpg


I na koniec mój kochany biały kwiatuszek - oto Ptyś, jeszcze przed wizytą u fryzjera :oops:

ptywdrzwiach.jpg


Kilka ostatnich dni było bogate w różne wydarzenia :) Również te towarzyskie :drink1: A więc miałam wielką przyjemność gościć wspaniałe dziewczyny - Ewę-Sierikę, Izę-Tamaryszka, Małgosię-Margo, Isię i Jolę. Sami wiecie, że spotkania ogrodników z definicji są udane i zawsze pozostaje niedosyt, że za krótko, że za mało...Dzięki, dziewczyny, za wizytę! Wstawię fotki, jeśli się zgodzicie.
W prezencie dostałam tomik poezji pani Anny Kuhnn-Cichockiej z dedykacją Autorki. Jeszcze raz dzięki.
Uwielbiam Jej nastrojowe wiersze...

czekam na ciebie
w ogrodzie
gdzie ścieżki błądzą w trawie
i jeszcze kwitną słowa
pachnące miodem
siądziemy
w cieniu gruszy
z kolorów dojrzałego lata
zrobimy zapasy na zimę
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2017 13:41 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Tamaryszek, jadwiga1, sierika, wiosna19-58, grula, Łatka, CHI, słowikowo

Ogród w cieniu cedra 24 Cze 2017 11:51 #550516

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Dalu! Dziękuję jeszcze raz za przemiłe spotkanie, tak, jak napisałaś - za krótkie. Bardzo się cieszę, że mogłam zobaczyć Twój ogród i poznać Cię osobiście.
UWAGA czytelnicy tego wątku! Wszyscy wiemy, że zdjęcia mogą upiększać rzeczywistość, ale przekonałam się na własne oczy, że ogród Dali jest piękny naprawdę - nastrojowy, przyjazny, pełen tajemnic i wdzięku. Każdy tu czuje się dobrze, bo stworzyli go dobrzy ludzie.
A przechodząc na poziom bardziej praktyczny - czy jesteś zadowolona z obieli? Czy po kwitnieniu jest ładnym krzewem czy zwykłym krzaczorem, jak np. dla mnie żylistek?
Zaskoczył mnie kolor różanecznika Percy Wiseman, kremowożółty, u mnie ma różne odcienie różu.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"

Ogród w cieniu cedra 29 Cze 2017 21:33 #551816

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Izo, dzięki za miłe słowa i życzliwą ocenę mojego ogrodu :kiss3: Cieszę się bardzo, że Ci się podobało :)
Wiem, wiem - ogród uprawiamy głównie dla siebie, tak, żeby nam się podobał, żebyśmy to my dobrze się w nim czuli, ale...Jeśli inny ogrodnik, miłośnik roślin, ktoś, kto kocha ogrody i zna się na nich, pochwali i doceni nasze dzieło, jest to szczególnie miłe i cieplutko robi się koło serducha :hearts:
Obiela jest zjawiskowa w czasie kwitnienia - ma mnóstwo ślicznych, białych kwiatuszków, ale po kwitnieniu nie wyróżnia się niczym specjalnym. Jej główna wada to nieciekawy, powiedziałabym bałaganiarski pokrój - od głównego palika wyrasta na boki mnóstwo sterczących, stosunkowo długich gałązek.
A co w ogrodzie? Otóż właśnie wróciłam z urlopu i zastałam ...busz, bałagan :angry: Czeka mnie mnóstwo roboty, a tu pada i pada...Podczas mojej nieobecności najpierw było bardzo sucho i gorąco, a teraz od paru dni pada i wieje; ochłodziło się też znacznie. Na szczęście mój ogród ominęły gwałtowne zjawiska atmosferyczne - burze, wichury i gradobicia.
Dzisiaj M. zainstalował kupioną niedawno wielką beczkę na deszczówkę - 360 litrową. To już coś! Razem z pozostałymi 200 litrami będę miała jako takie zabezpieczenie. Niechby mi chociaż wystarczyło na podlewanie kwiatów w donicach i skrzynkach :garden1:
Kilka zaległych fotek:
Portreciki

zocienie.jpg



dzwonekniebwysoki-2.jpg



rasymphatie-2.jpg



czosnkiprzekwite.jpg



ostrka-2.jpg


...i trochę szersze widoczki

renapergoli-3.jpg



wielkajabo.jpg



iglakiiwrzosyVI.jpg


A na tej plaży jeszcze wczoraj wypoczywałam...

Callellaplaa.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Alina-277, gosiap32, sierika, wiosna19-58, Łatka, słowikowo

Ogród w cieniu cedra 29 Cze 2017 23:10 #551858

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Daluniu , witaj po urlopie :flower1:
Cieszę się , że wypoczynek się udał i cało , zdrowo wróciłaś do domku
Ja w sezonie nie wyobrażam sobie zostawić ogrodu chociaż na dobę , umarłabym :laugh1:
Chłonę każda chwilę a odpoczywać , podróżować będę zimą
Beczki na deszczówkę to dobra inwestycja , też mam i nie wyobrażam sobie życia bez takiego zapasu ciepłej , odstanej wody
Po urlopie busz ? powiadasz to nic innego mi nie zostaje , jak tylko życzyć
Miłego ogrodowania :bye: :bye: :bye:

Ogród w cieniu cedra 11 Lip 2017 22:11 #554632

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu, przepraszam, że wpadam do Ciebie dopiero teraz
Czas niestety nie jest moim sprzymierzeńcem
W tym roku mam go wyjątkowo mało
Ale za to czas spędzony w Twoim ogrodzie pozostanie na długo w mojej pamięci
Było cudownie zobaczyć nie tylko piękny ogród, ale i niesamowitą okolicę w której mieszkasz
No i ten wieczór spedzony w Waszym towarzystwie ...
To spotkanie było zdecydowanie zbyt krótkie.

Ogród w cieniu cedra 10 Wrz 2017 21:38 #564250

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dalu, co słychac u Ciebie i w Towim ślicznym ogrodzie, odezwij się :)

Ogród w cieniu cedra 10 Wrz 2017 22:44 #564268

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Przyłączam się do zapytania i prośby sieriki. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Ogród w cieniu cedra 11 Wrz 2017 14:56 #564347

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Podglądam i podglądam.... ja mało zaglądam ale Ty jeszcze mniej... czy zrezygnowałaś z Oazy? powiedz gdzie Cię szukać..Pozdrawiam..

Ogród w cieniu cedra 19 Wrz 2017 22:59 #565442

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Dalu, daj znać gdzie można odwiedzać Twój ogród. Pozdrawiam!
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"

Ogród w cieniu cedra 25 Wrz 2017 13:28 #566212

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Izo, aktualnie zwiesiłam swoją aktywność na forum i mój ogród można oglądać...na żywo :)
Serdecznie zapraszam zainteresowanych :drink1:
Po wielu latach aktywności na forach ogrodniczych nastąpiło u mnie "zmęczenie materiału" :( Od jakiegoś czasu z ulgą nie robię zdjęć każdej roślince z osobna i wszystkim razem, nie zapisuję nazw nowych kwiatków, nie próbuję zapamiętać jak nazywają się dziesiątki tulipanów, które teraz sadzę, nie patrzę na ogród forumowymi oczami, po prostu :comp:
Z przyjemnością przeglądam forum, to i inne, oglądam fotografie, ale już bez tego wewnętrznego imperatywu, że muszę się włączyć, odpowiedzieć, pokazać, skomentować, pochwalić...
Nie wykluczam, że kiedyś (może już zimą) wrócę do aktywności forumowej, ale na razie muszę odpocząć. I mój ogród też.
I ja również serdecznie Cię pozdrawiam :bye:

Alinko, nie zrezygnowałam z Oazy, codziennie , w miarę wolnego czasu, tu zaglądam, ale zawiesiłam swoją aktywność. Ile to już lat pokazuję swój ogród na różnych forach? 9, 10? Tak czy siak, na pewno za długo i czas już dać odpocząć od siebie i moich roślinek ;)

Krysiu, Ewuniu, wszystko wyjaśniłam wyżej :flower2:

Gosiu, często wspominam nasze czerwcowe spotkanie. Było tak miło! Ja jednak jestem człowiekiem starej daty i mimo że doceniam zalety internetu, forów tematycznych i społecznościowych, nade wszystko cenię sobie realne życie, prawdziwe przyjaźnie i spotkania na żywo.
Do tego dochodzi rodzina, która mnie potrzebuje (zwłaszcza dwuletnia wnuczka), praca charytatywna z chorymi dziećmi, która zabiera sporo czasu w tym prawdziwym życiu i daje mnóstwo prawdziwej satysfakcji :hearts:


fontankaVII-2.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, Baptysja, zielonajagoda, CHI

Ogród w cieniu cedra 25 Wrz 2017 21:19 #566283

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dalu, dziekuję za uspokojenie nas, rozumiem Twoją decyzję. Masz rację, prawdziwą satysfakcję daje wspieranie naprawdę potrzebujących,
w realnym życiu, czasem jednak dobrze wracać choć na chwilę.... :)
Za tę wiadomość podziękował(a): dala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.879 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum