TEMAT: Ogród w cieniu cedra

Ogród w cieniu cedra 02 Lip 2018 22:21 #616346

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu, jaka szkoda, że czas nie pozwala Ci na pokazywanie ogrodu
Chociaż bardzo dobrze Cię rozumiem, bo ja także w tym roku jestem totalnie w niedoczasie
Może jeszcze kiedyś uda nam się spotkać, bo ja bardzo miło wspominam wizytę :kiss3:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu cedra 25 Lut 2019 19:15 #644831

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dalu, macham do Ciebie :flower1: czy zaczynasz juz sezon? Pozdrawiam serdecznie.

Ogród w cieniu cedra 27 Lut 2019 17:48 #645209

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewo, miło, że pamiętasz :hearts:
Sezon w tym roku zaczęłam wyjątkowo wcześnie - już w połowie lutego, ale pogoda od dłuższego czasu sprzyja pracom porządkowym w ogrodzie. Roboty mam huk, a sił jakby coraz mniej, więc muszę dawkować sobie pracę. Przyjęłam zasadę "codziennie po godzince", no może ciut dłużej ;) I tak sobie dziubię - na razie przycinam, wycinam, porządkuję; liści na rabatach póki co nie ruszam, bo jednak boję się większych przymrozków. W końcu to nadal luty!
Do grubszego przycinania drzew i krzewów biorę jednak pomocnika, bo nie dla mnie skakanie po drabinie, a i mój M. specjalnie się do tego typu prac nie pali.
Powolutku zaczynam też nawozić - na razie zalałam wodą g...końskie od zaprzyjaźnionego hodowcy i przygotowałam kompost. Mam też kilka worków obornika granulowanego i Magiczną Siłę do kwasolubów. Jak tylko zapowiedzą deszcze - biorę się za karmienie roślinek :garden1:
W ogrodzie widać już pierwsze oznaki wiosny - nabrzmiałe pąki moreli, kwitnące irysy żyłkowane, ciemierniki i krokusy...
A co u Ciebie? Praca wre, czy jeszcze ogród śpi? Również pozdrawiam :bye:

Gosiu, wybacz, że odpowiadam dopiero teraz, ale niedawno obudziłam się ze snu zimowego ;)
Ja również często wspominam nasze fajne spotkanie i mam nadzieję, że może to powtórzymy. Zdaje się, że szykuje się jakiś zjazd?
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2019 17:51 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amlos, Łatka

Ogród w cieniu cedra 27 Lut 2019 19:57 #645242

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79584
Dalu, cieszę się bardzo, widząc Twój nowy wpis ogrodowy.
To jestem spóźniona w stosunku do Sobótki - albo moje irysy żyłkowane przysnęły... ;)
Masz rację, powoli musimy się przerzucać na takie ogrodnictwo "slow". Ale czasem ta godzinka wymyka się spod kontroli i jakoś tak robią się dwie - Tobie też? :lol:
A co u kudłatych?
Pozdrawiam Was cieplutko :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, CHI

Ogród w cieniu cedra 28 Lut 2019 19:21 #645460

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu, każdy ogrodnik wie, jak trudno jest "wyskoczyć" do ogrodu na godzinkę B) Z tej godzinki często robią się dwie, albo i trzy :huh:
Głowa i serce są szczęśliwe, a biedne ciało krzyczy, że ma dosyć!
Dzisiaj nie miałam za wiele czasu (ciągle uczę), więc na szybko udało mi się posadzić kilka pięknie kwitnących wrzośców (wymieniam ogromne stare egzemplarze, które słabo już kwitną)i prymule, które przekwitły w domu, więc poszły do gruntu :flower2:
Na jutro miałam w planie uporządkować rabatę z hortensjami bukietowymi, ale zdaje się, że syn już mi zorganizował czas, ponieważ przywiezie moją trzyletnią wnuczkę :hearts: A z Alusią nie ma mowy o pracach w ogrodzie, chociaż chyba powolutku będę ją wciągała w swoje hobby :flower1:
Pieski mają się dobrze - dzisiaj zaliczyły wiosenne SPA, czyli kąpiel, strzyżenie, czesanie. Są w końcu bialutkie, piękne i pachnące :) Fotek nie mam żadnych; muszę się zmobilizować i coś tam cyknąć...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI

Ogród w cieniu cedra 16 Mar 2019 21:39 #648646

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu, spotkanie jest, ale niestety nie bedzie mnie na nim, nie mogę w maju ruszyć się z domu. Spotykamy sie w czerwcu pod Kielcami,

Ogród w cieniu cedra 17 Mar 2019 12:46 #648726

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Witaj Dalu ! Z radością zajrzałam dziś do Ciebie po dłuuugim czasie. Będę przez kilka miesięcy w domu i mam nadzieję "zaliczyć" stopniowo rozwijającą się wiosnę w ogrodzie.Pracy jest sporo , bo ostatnio zaniedbałam ogród . Chętnie też pobędę u Ciebie - przecież ten Twój sobótkowy ogród jest jednym z moich ulubionych !

Ogród w cieniu cedra 02 Maj 2019 18:17 #655396

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
B)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2019 23:03 przez dala.

Ogród w cieniu cedra 02 Maj 2019 18:17 #655397

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, Ewelinko, miło, że zajrzałyście!
Ja ostatnie dni miałam bardzo pracowite - przygotowywałam ogród do wizyty ekipy Roku w ogrodzie Extra, programy TVP I dla pasjonatów ogrodnictwa. Panowie przyjechali dzisiaj rano - wydawca, prowadzący, kamerzysta i dźwiękowiec.
Trochę było zamieszania, trochę nerwów i stresu, ale ogólnie bardzo fajne przeżycie i duża przygoda. Prowadzący super, pozytywnie nastawiony, fajnie moderujący rozmowę, znawca roślin. Chyba jakoś daliśmy z mężem radę, starając się opowiedzieć o naszym ogrodzie, naszych roślinach, naszym stosunku do ogrodnictwa i filozofii ogrodowania. Ale tak naprawdę jak było ocenicie Wy, widzowie.
Mam nadzieję, że obejrzycie program 18 maja o nieludzkiej godzinie 7.20, albo po prostu w Internecie. Za jakiś czas podlinkuję emisję.
Pozdrawia, serdecznie! :flower1:
Zostawiam kwitnącą właśnie kalinę japońską Watanabe

kalinajapzbl-2.jpg



kalinajap-2.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2019 18:19 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Alina-277, mirek28, jadwiga1, Łatka, CHI, Betula

Ogród w cieniu cedra 19 Maj 2019 22:44 #658287

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Dalciu moja droga witaj :hearts: :hearts: :hearts:
Oglądałam , oglądałam i taka byłam dumna z Ciebie :bravo:
Wypadło fantastycznie , tak naturalnie .
A Ty taka fajna , młoda i chyba gaduła w dobrym tego słowa znaczeniu :hearts: :hearts: :hearts:
Cieszę się bardzo :dance: że jeszcze lepiej mogłam poznać Twój ogród
bo to cudowne , magiczne miejsce :)
Pozdrawiam Dalciu i zdrówka moc życzę :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Ogród w cieniu cedra 20 Maj 2019 13:04 #658354

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Eluniu, dziękuję, dziękuję bardzo za miłe słowa :hug: Było to dla nas duże przeżycie, bo niecodziennie występuje się w TV,która jednak rządzi się swoimi prawami. Dość powiedzieć, że nagranie 10 min. programu trwało 5 godzin i to bez dubli!
Cieszę się bardzo, że Ci się podobało, bo my mamy pewien niedosyt, że tak szybko, tak mało, tak powierzchownie...Prowadzący p. Jezierski to profesjonalista, ale co do pracy kamerzysty mam parę zastrzeżeń. No, ale chyba ja nie jestem obiektywna ;)
Nagranie miało miejsce 2 maja, od tego czasu ogród się mocno rozhulał, zwłaszcza po ostatnich deszczach. Kwitną azalie,niektóre rododendrony, piwonie i róże w blokach startowych, zieleń aż bucha :flower2:

rhblurettia-2.jpg


Gdyby ktoś jeszcze miał ochotę rzucić okiem na Rok w Ogrodzie Extra z naszym udziałem, podaję linka
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, słowikowo

Ogród w cieniu cedra 20 Maj 2019 14:24 #658359

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
Miło było zobaczyć Cię Dalu choćby na ekranie i pospacerować po Twoim pięknym ogrodzie :bravo: :bravo: :bravo:

Ogród w cieniu cedra 20 Maj 2019 20:26 #658404

  • madzia
  • madzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 1798
W przyjemnością się ogląda Ciebie Dalu i Twój cudny ogród :bravo:
Pozdrawiam
Magda

Ogród w cieniu cedra 21 Maj 2019 12:16 #658491

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Zmienił się link do naszego programu - tamten się nie otwiera - więc podaję raz jeszcze
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amlos, Ilona

Ogród w cieniu cedra 23 Maj 2019 14:34 #658879

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15848
  • Otrzymane dziękuję: 12240
Masz rację, Dalu - zajmowanie się ogrodem bardzo relaksuje, a nawet leczy :flower1:

Z dużą przyjemnością zobaczyłam Was w ogrodzie - jednym z moich ulubionych w Oazie :hearts:
Multum zdjęć, które pokazywałaś nam od dawna, nie oddaje tak wiernie jego urody, jak właśnie filmik.
Tu widać całościowo i łatwo porównać ze sobą poszczególne rośliny (np. pod względem wielkości).
I tak znana z fotek kalina, zrobiła na mnie piorunujące wrażenie!!! :lev:
Tu dopiero widać - szczególnie widok z góry - jej ogrom i urodę, CUDO!!! (to Watanabe, tak? :oops: )

Dzięki za udostępnienie filmiku, w TV rzadko tę audycję oglądam. :hug:

Serdecznie pozdrawiam i życzę dalszych ogrodowych radości :bye:
Pozdrawiam - Ania

Ogród w cieniu cedra 23 Maj 2019 17:19 #658894

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19262
  • Otrzymane dziękuję: 79584
Dalu, ja w ogóle nigdy nie oglądam telewizji, od przynajmniej pięciu lat, nawet nie wiem, jak się włącza telewizor, służący wiesz komu do kibicowania skokom narciarskim. ;) . Dlatego miło mi było zobaczyć Was w znajomym mi przecież ogrodzie - inaczej pokazanym.
Przez "Was" rozumiem również dwa białaski, przesyłam im mizianko.

Ogród w cieniu cedra 23 Maj 2019 20:26 #658924

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Dziękuję Dalu za możliwość obejrzenia Twego pięknego ogrodu, film jednak daje całkiem inną perspektywę niż zdjęcia.

Ogród w cieniu cedra 25 Maj 2019 12:12 #659121

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Aniu (Amlos), Aniu Łatko, Ilonko, to fakt - film daje zupełnie inną perspektywę. Sama jestem zdziwiona, że nie poznaję swojego własnego ogrodu. Zdjęcia były kręcone na początku maja, dzisiaj, po trzech tygodniach i obfitych opadach wszystko wygląda zupełnie inaczej. Kwitną azalie i rododendrony, powoli przekwitają kaliny, róże w blokach startowych...
IMG_20190520_141716812.jpg


IMG_20190520_141601688.jpg


IMG_20190520_141457974.jpg


IMG_20190520_141223716.jpg


IMG_20190520_141111893.jpg


IMG_20190520_140820163.jpg


IMG_20190523_183038342_HDR.jpg
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2019 12:13 przez dala.
Za tę wiadomość podziękował(a): madzia, anabuko1, słowikowo


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.771 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum