TEMAT: Wymarzony.. wciąż dopracowywany..

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 07:43 #468726

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
wbijałam więc szpadel na krzyż w niektórych puntkach.
To jakaś nowa metoda jest :rotfl1: ? Zdradź proszę co to są puntki :funnyface: !

Rozplenice u mnie też były spisane na straty. Już miałam wywalać, ale ponieważ rosną w tulipanach, bałam się, że je uszkodzę. A tu dwa dni temu pojawiły się pojedyncze zielone niteczki!
Daj więc i Ty swoim szansę...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 11:28 #468776

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Moniśka, ja spać poszłam po 5..jakoś ostatnio spać nie mogę- a tak już ładnie zasypiałam :crazy:
Dziś zamówiłam budzenie na siłę przed 10tą, może wieczorem padnę..?

Z szałwii Marcus zadowolona byłam bardzo. To ubiegłoroczny nabytek wakacyjny. Kupiłam przycięte i u mnie powtarzały kwitnienie.
Kolor fioletowy lubię bardzo, w zestawieniu z żółtym wyjątkowo mi się podoba.
Rok temu w sierpniu..
DSC09643-2.jpg


rosły w towarzystwie złoto wybarwionych wrzosów, zmieniłam i teraz w tle mają bażynę, też w złotym odcieniu. Ciekawa jestem tego pierwszego kwitnienia i jego obfitości. Pąki już są :dance:

Jeśli nie znajdziesz w swojej okolicy to daj znać, tuż obok siebie mam Zielone Progi, tam produkują tę odmianę.

To komunia blisko, a Ty zamiast na mopie, to na szpadlu jeździsz :silly:

Cześć Paweł, :hug:
Cyguś mieści się bez problemu.
Śmieszny z niego psiak. Jak wstaję, to on leniwie sie przeciąga, ja przewracam z boku na bok, on przytula i w ogóle nie chce mu się wstawać. W ogóle nie alarmuje, że chce wychodzić po obudzeniu..ale jak już się obudzi :jeez: Nosi zabawki, zaczepia.. ileż radości siedzi w tym małym ciałku!

Asiu..hmmm. puntki to takie specjalne miejsca, które tylko ja potrafię rozpoznać. Coś w rodzaju kwiatu paproci, pojawiającego się o 5 nad ranem :funnyface:

Obyś miała rację z rozplenicami, chociaż ja raczej na nic nie liczę. Nie wykopuję ich jeszcze- kupię nowe, to te wyrzucę..chociaż nadal zaglądam do kępy z nadzieją..

*******
Zdjęcia z obchodu o 5 rano... Soczyście, kolorowo- ogród taki świeży, zmoczony rosą..
IMG_3208.jpg


IMG_3209.jpg


IMG_3212.jpg


IMG_3213.jpg



tu trochę widać zamysł ogrodnika.. Ostatnie kwiatuszki na Laurettach i otwierające się różowe i białe azalki. Z tyłu schowany Rasputin
IMG_3211.jpg


w tle biała plama to biedronkowy Cunningham White..kiedyś urośnie ;) i grabuś :hearts: Wciśnięte też irysy- w pąkach :woohoo: , a między azalkami 4 lilie, uchowały się szczęśliwie przed Cygusiem.. Posadzone też białe i bordowe tawułki i fioletowy orlik- po sezonie azalkowym było tu mocno nieciekawie, teraz powinno się coś dziać
IMG_3214.jpg


paprotka Ursula's Red z broniącymi ją zasiekami :silly:
IMG_3210.jpg


Nieciekawa dziś pogoda..chociaż potrzebna. Pada deszcz spokojnie i równo, a wg prognoz taki ma być cały dzień. Nawet zbytnio nie rozpaczam- odpocznę trochę, może coś w domu porobię porządkowo..
Tymczasem zmykam na miasto :bye:
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2016 11:29 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, Adela

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 15:59 #468825

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Moniko, 5 rano w ogrodzie :jeez: , to pewnie nawet dla skowronków za wcześnie. Ale wiadomo, wcześnie rano najlepiej rośliny wyglądają, co widać na załączonych zdjęciach. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 16:09 #468830

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kamienie pod poidełkiem można skleić bezbarwnym silikonem akwarystycznym. A nie myślałaś żeby z tego miejsca zrobić skalniak zwieńczony poidełkiem?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 16:16 #468832

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Azalki ładnie wyglądają ,pączków dużo .To jest dopiero widok ,jak one kwitną .Ja to bym na ten czas zamieszkała w ogrodzie i wcale nie wychodziła .Ale by kleszcze z komarami miały używanie :rotfl1:
Szałwię Markus też sobie kupiłam ,mam jedną .Ciekawe ,czy się tak wysiewa ,jak te inne :think:
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 18:02 #468867

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Monisiu o 5 nad ranem przebudzam się często,ale żeby po ogrodzie hasać o tej godzinie? Muszę Ci przyznać , że roślinki na zdjęciach cudne.Szałwia , o której rozmawiałyście ładniutka.A ona jednoroczna , czy wieloletnia? Azalie cudnee , napatrzyć się nie mogę. :tongue2: Miłego :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 19:44 #468895

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Inuś, ptaki darły się bardzo..Lubię takie odgłosy puszczy ;)

Bożenko, a ja myślałam, że to już jest skalniak :silly:

Ewciu, na temat szałwii się nie wypowiem. Ja rozpoznaje tylko siewki bratków.
Zresztą przypomniałam sobie, jak kilka lat temu posadziłam u Mamy sasankę.i co roku denerwowałam się, że jakaś marchew mi wyrasta na rabacie. Po kilku latach kapnęłam się- tzn na forum zobaczyłąm siewkę.. że to sasanki były.. także wiesz- pytanie o siewki to nie do mnie :rotfl1:

Na serio mówiąc, podpytaj Markitę, Ona ma Marcusa dłużej..sieje się też u Martusi wszystko na potęgę, więć pewno będzie wiedzieć :hug:

Kasiu, ja o 5 wypuszczałam Cygusia przed snem..a że było dość ciepło i nawet słonecznie, to zrobiłam z przyjemnością rundkę. i dobrze, bo dziś prawie cały dzień pada.

Szałwia Marcus to bylina. Zakwita w czerwcu..czy pod koniec maja. Po kwitnieniu trzeba ściąć-ale jeszcze nie wiem co..chyba same kwiatostany, zostawiając liście :think: i zakwitnie ponownie w okolicach końca lipca/sierpnia.

Moje krzaczki już się szykują..
IMG_3215.jpg


*****
Popadało do południa, wiatr osuszył mokrą trawę, zabrałam się za koszenie. Zdarzyłam skosić 1/4..i znowu pada. To dobrze- rozsypałam jeszcze nawóz pod drzewa i krzewy- jakiś kupiłam, z którego sypaniem miałam poczekać na kwitnienie krzewów do maja.
Tak więc podsypane, rozpuszcza się, a ja odpoczywam :lev:

Co słychać na rabatach..? Od wczoraj niewiele się zmieniło :silly:

Wyniosłam poidełko z OBI i uznałam, że chyba jest nieco za głebokie. Położyłam więc na dnie kamień, żeby ptaki mogły na nim stanąć, mocząc nogi do kolan, napić się i pokąpać. Bez kamienia chyba byłoby to niemożliwe, bo poidełko to taka wanienka dość głęboka.
IMG_3217.jpg


na mini wrzosowisku zapowiadają się obfite plony poziomkowe
IMG_3216.jpg


na głównym wrzosowisku sytuacja się rozkręca :dance:
IMG_3221.jpg


IMG_3219.jpg


Satomi
IMG_3240.jpg


IMG_3241.jpg


Schneegold nieco później. Kupiona rok temu- Zośka zmasakrowała połowę pąków- w tym roku mam szanse zobaczyć krzaczek w pełnej okazałości
IMG_3242.jpg


Marcel Menard
IMG_3235.jpg


pierwszy kwiat otwarty przy samej ziemi, więc podziwiam z należnym szacunkiem- prawie na kolanach ;) Powoli pękają też pozostałe :hearts:
IMG_3236.jpg


Ochłodziło się a i prognozy nie zapowiadają jakiś extra wysokich temperatur. Z jednej strony szkoda, bo dłużej się będzie wszystko działo..ale może to i lepiej- dłużej radośc będzie dozowana :lol:

Acapulco też się zapowiada cudownie :woohoo:
IMG_3231.jpg


Catawbiense jeszcze nie myśli o kwitnieniu..
IMG_3250.jpg


Palibin
IMG_3227.jpg


berberys Ottawski
IMG_3230.jpg


IMG_3248.jpg


tulipanowe ostatnie kolorki
IMG_3225.jpg


IMG_3224.jpg


w oczekiwaniu na.. np tego orlika- pierwsze kwitnienie u mnie, więc ciekawa jestem
IMG_3229.jpg


irysy.. Podzieliłam sie kępa z Mamą i Sąsiadką- u Nich kwitły, moje resztki nie..to też będą pierwsze kwiaty u mnie
IMG_3222.jpg


sosenka samosiejka.. własnoręcznie sadzona :P Zawsze zachwycałam się ogrodami w Konstancinie, Komorowie, Magdalence.. przez te cudowne ogromne sosny. Nie dane mi było kupic takiej zalesionej działki..więc namiastkę sama sobie robię..chociaż z jedną sosenką
IMG_3249.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, nelu-pelu, Adela

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 19:59 #468905

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kilka roślin, które popadają nieco w zapomnienie w obecnym szale rodkowo-azalkowym..

macierzanki
IMG_3218.jpg


IMG_3243.jpg


IMG_3246.jpg


tawułka Goldflame
IMG_3244.jpg


IMG_3245.jpg


ognik na rabacie trawiastej niedługo obsypie się białym kwieciem. O trawach na trawiastej się nie wypowiadam :jeez: Żyją miskanty- Zebrinus i Silberspinne, proso Prairie Sky..a 3 rozplenice raczej nie :cry3: Czekam..czekam- nadzieja umiera ostatnia :jeez:
IMG_3228.jpg


bez Eva
IMG_3233.jpg


urocze młode przyrosty na jałowcu Limeglow
IMG_3238.jpg


widoczki ogólne..
IMG_3223.jpg


IMG_3232.jpg


IMG_3237.jpg


IMG_3247.jpg


IMG_3239.jpg


Pogadajcie ze mną trochę- co sądzicie o moich kulkowo-cisowych rozważaniach? O kwestii odpuszczenia z kulkami, bo nie będą pasować na rabacie w towarzystwie swobodnych kosówek, berberysów i rododendrona :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, inag1, Adela

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 21:00 #468945

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O kulkach cisowych wiem niewiele ;) , ale wspomniałaś o szałwii Marcus, więc się poskarżę, że ta akurat się nie sieje :huh: . Dlaczego? Kompletnie nie rozumiem :jeez: . Nie sieje się też biała odmiana szałwii omszonej, wszystkie siewki różowe lub fioletowe. Plumosa też by mogła, ale gdzie tam :silly: , jednym słowem te atrakcyjniejsze nie chcą się siać :evil:
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 21:12 #468953

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Cóż.Ja w kwestii cisowych kulek tez nie pomogę-bladego pojęcia o nich nie mam :silly: Ale mam za to pytanko-ta macierzanka może rosnąc w normalnej ziemi ogrodowej , czy należy jej zrobić mieszankę np. z piaskiem?Azalia Satomi śliczna u Ciebie,moja zaledwie kilka kwiatków, ale to nowy nabytek.Poczekam , aż będzie taka jak u Ciebie.A to o 5 wypuszczasz Psiurka? to jesteś usprawiedliwiona :happy3: Dla Niego wszystko.Miłego wieczoru :hug:
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 21:16 #468957

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Monika-Sz wrote:



Wyniosłam poidełko z OBI i uznałam, że chyba jest nieco za głebokie. Położyłam więc na dnie kamień, żeby ptaki mogły na nim stanąć, mocząc nogi do kolan, napić się i pokąpać. Bez kamienia chyba byłoby to niemożliwe, bo poidełko to taka wanienka dość głęboka.
IMG_3217.jpg

Rosną na skalniaczku jakieś rośliny? Dasz zdjęcie ze zbliżeniem?
Widzę, że masz sporo macierzanek. Również kilka posadziłam wczesną wiosną.
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 22:33 #469009

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dobrze, że do mnie zajrzałaś, bo naprawdę bym przegapiła otwarcie
Z tym czytaniem to jest różnie. Uwielbiam Cię czytać, więc zajmuje mi to sporo czasu, i to jest najgorsze, bo za wiele go nie mam :tongue2:
Nie wyrabiam.
Dlatego cieszę się, że załapałam się na początek :)
Trawnik to Ty masz w porównaniu z moim zabójczy.
U mnie raczej się zwija niż rozwija. Szlag mnie trafia, bo tyle pracy w niego włożyłam i na próżno. Trzeba było się słuchac innych, którzy mówili, że ziemi porządnej trzeba nawieźć.
W ogóle ogród prezentuje się coraz lepiej. Robi się taki elegancki. I tu widać różnicę w naszych charakterach
Ty się zastanawiasz nad każdym szczegółem, ja idę na żywioł. I takie są nasze ogrody.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 22:39 #469012

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuś..z szałwiami to na pewno spisek na miarę tego z żarówkami :funnyface:

Serio mówiąc.. szkoda-mogłaby się siać. Często chyba jest tak, że rośliny się nie sieją, a jeśli już,to bywa, że wracają do matecznej i nie powtarzają swoich cech :think:
Pozostaje więc z biegiem czasu dzielenie kępy?

Kasiu, azalka jest u mnie chyba 3ci rok, ale dostałam od Aguniady już nieco podrośnięty krzaczek, więc miałam fory :hearts: Moim nabytkiem ubiegłorocznym jest Schneegold.

Psiak o 5 już dawno spał ;) To ja siedziałam do tej godziny, a że zawsze wypuszczam go, zanim pójdę spać, to akurat była 5 rano :silly:

Cyguś przyzwyczajony do późnego wychodzenia o dziwnych porach, a w ogóle nawet jak wcześniej się kładę, to on i tak rano mnie nie budzi w potrzebie wyjścia na ogródek. Mąż wstaje rano do pracy i Cygusiek nigdy nie jest wypuszczany- śpi dalej, podobno nawet zbytnio się nie budzi i nie kręci. Mój typ psa :silly:
Czasem tylko coś go denerwuje na ulicy i ujada w oknie balkonowym w sypialni, ale wołam go do siebie i dosypiamy jeszcze trochę :P

Bożenko, zapraszam CIę do pierwszego mojego postu w tym wątku- powitalnego. :hug: Tam są interesujące Cię zdjęcia- zbliżenie i pokazane dwie roślinki, posadzone dla urozmaicenia.

Ja nie mam zacięcia skalniakowego i żadnych w tym temacie ambicji. Potrzebowałam mieć poziomy stabilny kamień do postawienia poidełka i konstrukcję na tyle zaklinowaną kamieniami, żeby psiak sobie krzywdy nie zrobił. To tyle..

Gosiu, przypomniałam sobie Twoje besztanie mnie, więc uznałam, że Ciebie powiadomię oficjalnie :kiss3:

Trawnik ładny na zdjęciach, na żywo rozczarowuje. Puste miejsca widzę nadal.. Niektóre są mojej produkcji, bo niedawno robiłam przeszczepy ;) i to jestem w stanie na razie zaakceptować. Denerwuje mnie bardzo nierówny kolor- miejscami soczyście zielona i szybko rosnąca, a miescami bardziej blada i znacznie wolniej rośnie.
Ja chyba nigdy nie dojdę do ładu z tą trawą :jeez:
Ciebie podziwiam za upór,że tak o to walczysz! Ja mimo wszystko liczę, że dosypanie nawozu w czerwcu przyspieszy zarastanie i może wreszcie wyrówna kolor, chociaż obawiam sie, że różne odcienie to poletka nasypanych jednorodnych nasion z mieszanki. Czyli pokpiliśmy mieszanie w worku nasion.. Staraliśmy się, siewnik dodatkowo też łopatkami mieszał..i taka klapa :hammer:

Nawiązując do Twojego porównania naszych ogródków.. Ty jesteś spontaniczna i żywiołowa, ja jak widać tak nie umiem, więc jestem sztampowo nudna ;)
Dobrze, że kłótliwego charakteru na rabatach nie widać :rotfl1:
Rozmyślam nad każdym miejscem, sadzę coś, po czym dochodzę do wniosku, że jest źle. Sama z sobą nie mogę wytrzymać w tym marudzeniu.
Chociażby te cisowe kulki..od jesieni uważałam, że to świetny pomysł- usilnie kulek szukałam, kupiłam w końcu drapaki do jakiegos formowania.
Tydzień temu nawet kulki namierzyłam w ogrodniczym w cenie do przełknięcia...ale kulek mi się odechciało.
Dwa dni temu mnie olśniło, że chyba nie pasują..
Jak tu wytrzymać takie planowanie rabat :crazy:

Cieszę się, że jesteś :hug:
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2016 22:48 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 22:47 #469016

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Monia - ogród piękny ... mam córce coś zaplanować i będę zgapiać od Ciebie :oops: Masz rękę i oko do dobierania roślinek. :thanks:

Co do kulek to... mogę powiedzieć jak to było u mnie - zaczęłam formować niektóre krzaczki, ale na rabatach gdzie wszystko rośnie "po swojemu" to one były jak... ból zęba :happy: więc teraz rosną jak chcą i... jest mi z tym lepiej.
Jakbym miała więcej formowanych to one by sie w to lepiej wpasowały, ale z drugiej strony od razu je było widać... bo takie niepasujące. :laugh1:
Ale prawda jest taka, ze to fajne co się komu podoba :bye: Ale Ci pomogłam, co ? :happy4:
Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 23:02 #469021

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ewciu..takie pochwały dla mnie.. Ojej, ależ mi miło się zrobiło. :kiss3: Na wyrost to jednak.. :oops: DUża w tym Wasza zasługa.. a też ja je ciągle przerabiam, coś przesadzam, dosadzam.
Robię to trochę na wyczucie w stylu "brakuje mi tu czegoś płaskiego/strzelistego/kolorowego. Mimo wszystko mam wrażenie, że nieudolnie mi to idzie. Z drugiej jednak strony żadne chyba rabaty nie są zrobione raz na zawsze, a wciąz udoskonalane. Problem w tym, że mi sie co jakiś czas przestaje podobać to, co sama wymyśliłam
Taki ze mnie ogrodnik z nerwicą szpadla :happy3:

Jeśli jednak coś się Tobie spodobało, to zgapiaj na zdrowie- to największa pochwała, jeśli mogę kogoś zainspirować :hug:

Z kulkami, wbrew pozorom- pomogłaś!
Zaczynam mieć dokładnie to samo odczucie.. że by nie pasowały.
Mam co prawda na dwóch rabatach szpalery z kulistych tuj Miriam..ale one rosną tak same, nie formuję ich i nie mają wyglądu sztywnego.
Wydaje mi się, że gdybym nawet kupiła gotowe kulki i sama pilnowała kształtu już nadanego..to one by głupio wyglądały na rabacie, gdy reszta swobodna. Gdybym może w innych miejscach miała takie kulki rozrzucone, to wszystko by jakoś grało i widać by było jakąś myśl.
Taka wrzutka jedna na cały ogród, to chyba jednak głupio.. :think:
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2016 23:04 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 14 Maj 2016 23:14 #469028

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Hej Moniś !
Ach, Cyguś mój ukochany :hearts: uwielbiam fotki tego Psotnika i lubię czytać o Jego poczynaniach - cudowny jest :hearts:

Ogród prezentuje się bardzo elegancko i pięknie :) czytam jednak, że masz wątpliwości co do wcześniejszych przemyśleń, pomysłów...Kochana ! Wszyscy (albo większość) je mamy ! Wyluzuj trochę :) -jest pięknie :hearts: nie "zbadzisz" tego ! Spokojnie ! Zaufaj sobie ! To co do tej pory stworzyłaś jest super ! A co do kulek vs. swobodne kształty ...hmmm...to może właśnie bardzo fajnie wyjść ! Najpiękniejsze kompozycje ogrodowe, które przyciągają wzrok oparte są często na kontrastach: koloru, kształtu, faktur....nie zniechęcaj się. Przyroda potrzebuje czasu aby pokazać swoje piękno i moc...:) Buziaki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 15 Maj 2016 00:37 #469054

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Moniś,
Moni napisała to co chciałam Ci powiedzieć, nie będę powtarzać zatem.
Moja droga, więcej wiary w to co robisz, bo popatrz na własne zdjęcia; już jest łądnie
a będzie jeszcze ładniej! odwagi.
Jak się ma Cygusia to goście niekonieczni... Masz ubaw na co dzień. :happy4: :happy4:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony.. wciąż dopracowywany.. 15 Maj 2016 08:14 #469076

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia,cokolwiek chciałabym napisać,zostało już napisane :thanks: .Do Twojego ogrodu zaglądam od pierwszych dni jego powstawania i jestem pod ogromnym wrażeniem,że tak szybko wygląda na całkiem dojrzały.Kwitnienia azalii trochę Ci zazdroszczę,moje w tym roku nie zakwitły a jeśli to pojedynczymi kwiatkami :( nie wiem co im się stało.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.414 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum