TEMAT: Oazowy ogród ,,,, na piasku

Oazowy ogród ,,,, na piasku 20 Lut 2013 07:46 #126639

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dainty Bess od dawna na liście na pierwszym miejscu ale nigdzie nie mogę jej dopaść :(
W nocy znów dopadało białego. A poprzedniego jeszcze cała masa. Wiosno gdzie ty!!!
Elf mnie jakoś nie pociąga :(
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***


Zielone okna z estimeble.pl

Oazowy ogród ,,,, na piasku 20 Lut 2013 08:56 #126669

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Zachwycająca 'Dainty Bess', od razu rozpoczęłam poszukiwania zakupowe i co i nic, nigdzie niedostępna. :( Zdradź proszę źródło swojego zakupu.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Oazowy ogród ,,,, na piasku 20 Lut 2013 09:55 #126686

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Iza nie wiedziałam,że masz takie piękne róże i odmiany :whistle:
Cardinal twój chyba sporo liczy lat?
Czy masz angielkę Grace?
Wspaniale łączysz róże z bylinami...clemki,jeżówki,żurawki,wszystko to lubię :hearts:

Oazowy ogród ,,,, na piasku 20 Lut 2013 10:31 #126700

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Też się zachwyciłam cudną "Dainty Bess", a tu dziewczyny mnie ostudziły, że nigdzie jej nie ma :(
Powiedz chociaż, pachnie ona? :flower1:

Oazowy ogród ,,,, na piasku 22 Lut 2013 22:09 #127946

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Iza, Twoja różyczka cudna.
Ja zamówiłam podobną Jacqueline du Pre.
Coraz bardziej podobają mi się takie delikatne, skromne w swojej prostocie różyczki

Oazowy ogród ,,,, na piasku 24 Lut 2013 21:35 #128701

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Iza, z tymi różami rzecz jest zastanawiająca... Jak te gusty różane się zmieniają... Kiedy wydawało mi się, że już się zdecydowanie po stronie "talerzykowatych" określiłam, kolejny zwrot następuje! Jak kiedyś nie chciałam pylników w ogóle widzieć, tak teraz ich widok nie wydaje się znów taki nieznośny! :rotfl1: A z drugiej strony i talerzykowate rozwichrzone historyczne też nęcą... Ot, różane dylematy! ;) Ostatnio się tyle naoglądałam... I już wiem, że nic nie wiem... Co gorsze nie jestem w stanie wybrać, odróżnić nawet od siebie tych historycznych! Je trzeba chyba mieć, patrzeć na nie własnymi oczami, żeby się z nimi oswoić... No ale najpierw trzeba wybrać! :unsure: Dramat prawdziwy! :dry:

Oazowy ogród ,,,, na piasku 26 Lut 2013 22:17 #129486

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Joluś, bo ona taka... dziewczyńska :) Wdzięczna bardzo, ale kolor w pąku baaaardzo krzykliwy. Zaskoczył mnie ten dziwny mocny róż...

Dorotko, nie spotkałam tej róży w polskiej ofercie.Pytasz gdzie wiosna? Ano, w planach ;) Śniegu ubywa, tegoroczna zima powoli odchodzi do przeszłości.

Gosiu, nie pamiętam czy ona od Sipa czy od Petrovica... Można dołączyć do zbiorowych zamówień z zagranicy i tą opcję wybieram, albo pokusić się o własne zamówienie - podobno jest to wykonalne, ale nie próbowałam. Proponuję szykować listę na lipiec - bo chyba już wtedy zaczyna się sezon zamówień na jesień- i dołączyć. Mogę nadstawić uszu i bacznie się przyglądać.... Mam ?

Aniu, tak jakoś się nazbierało troszkę krzaczków :) Kardynał to jedna z pierwszych róż w ogrodzie, więc lat może mieć ze 6. Traktujmy to jako wielkość szacunkową, bo czas u mnie rządzi się swoimi prawami i płynie.... inaczej . Grace mam, jest młodziutka. Co wiedziałam napisałam w naszej encyklopedii - o o tu ale wiedza to niewielka...

Marto, no nie ma tej róży w krajowej ofercie, ale jest dostępna u sąsiadów... Psiakostka... nie pamiętam zapachu... Skupiłam się na tym co widzę... Nadrobię - właściwie to już niebawem ;)

Goś, no mają te róże w sobie coś... Prostota z bogatym wnętrzem ;) Jacqueline du Pre i mnie uwiodła. I skusiłam się na nią pomimo tego, że doświadczony różomaniak odradzał tą odmianę jako chorowitą i nieefektowną... Ale opinia niepolecającego uległa zmianie po minionym sezonie- Jacqueline du Pre zabłysnęła i w tamtym ogrodzie. Zawsze mówię, że z różami nigdy nic nie wiadomo na pewno...

Martulu, dramatu nie ma... Zbieraj się ze mną na wyprawę różaną na południe Francji, z pewnością coś wybierzemy do Martowego... No a jak nie... to w ciemno zamówienie trzeba montować. Na jesień Martulu, na jesień :)

Nie zaglądałam przez parę dni, widzę, że na forum tęsknoty coraz większe. A mi szefostwo wydatnie pomogło przetrwać ten czas... W nagrodę, że ładnie i sprawnie robię w pracy co do mnie należy postawiono przede mną nowe zadania... Znacie ten manewr szefostwa... No i czas mi bardzo prędko płynie...

No to co... Prosta o bogatym wnętrzu :)

Jcqueline du Pre

JacquelineduPrerose.jpg


JacquelineduPrekrzew.jpg


JacquelineduPrepk.jpg


JacquelineduPreVIII12.jpg



Oprócz błękitnego nieba nic mi więcej nie potrzeba... oprócz....


2602AcernegundoFlamingo.jpg


2602AcerplatanoidesCrimsonSentry.jpg


2602rugosainiebo.jpg


2602rugosa.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Oazowy ogród ,,,, na piasku 27 Lut 2013 13:10 #129649

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Piękna ta Jcqueline du Pre , dla mnie najładniejszą moją różą była przypadkowo kupiona Sweet Pretty ale niestety po tamtej zimie wymarzła i będę szukać takiej o podobnych kwiatach
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik

Oazowy ogród ,,,, na piasku 27 Lut 2013 13:21 #129655

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Dramaty... tęsknoty... jakież to porywy uczuć niespodziewane wzbudzić w nas potrafią różane klejnoty! A może to ta zima... uprzykrzona :think:
Błękit nieba nader kojący, ale jakiś... nierzeczywisty :unsure:
Będzie taki? Już niedługo? Obiecujesz? :kiss:
Pozdrawiam - Gosia

Oazowy ogród ,,,, na piasku 27 Lut 2013 15:38 #129690

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Róze cuuudne :)Zachody słońca prześliczne,,,,uwielbiam zachody ,ne są takie piękne,niepowtarzalne,,i te koloryty ummmm :)Piesio i kotek śliczne :wink2:

Oazowy ogród ,,,, na piasku 27 Lut 2013 20:05 #129782

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Jak miło ze strony szefostwa! ;) Izulu, w pracy trzeba zachować pewną ostrożność i powściągliwość w ujawnianiu swoich możliwości ;) , bo najgorzej jak człowieka docenią! :rotfl1: Taka mądra po szkodzie jestem! :rotfl1:
Ty chcesz mnie na południe Francyi ciągnąć? Oj, chyba jednak w ciemno, no może tak nie do końca ;) trzeba będzie to zamówienie klecić!
Takie niebieskie niebo to ja toleruję tylko wiosną, latem to już takie z chmurkami wolę!

Oazowy ogród ,,,, na piasku 27 Lut 2013 20:25 #129790

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Marta, z chmurką, że niby deszcz?
A przecież nie zawsze z takiej chmurki pada.
Ja tam wole słoneczko. Tyle czasu go brak.

Izuś, to mnie pocieszyłas, że różyczka wzięła się w sobie i poprawiła,Ja ją wzięłam w ciemno, bez wczesniejszych badań.

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Mar 2013 18:16 #132714

Jzuniu a jaką różę masz w awatarku?

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Mar 2013 18:42 #132731

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Dokładnie o to samo chciałam zapytać - co to za ślicznotka w Twoim Izko awatarku :hug:

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Mar 2013 18:50 #132739

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Izuniu jak zawsze można liczyć u Ciebie na przepiękne widoki..... uwielbiam Twoje zdjęcia :thanks: Jcqueline du Pre przepiękna..... taka delikatna, subtelna, zero krzykliwości a uroku mnóstwo..... piękna :P

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Mar 2013 21:30 #132802

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Co było a nie jest nie pisze się w rejestr... Już odpowiadałam,to się powtarzać nie będę :comp:
Izo, Margolko w awatarze róża Cardinal de Richelieu. Cudna, kwitnąca bardzo wcześnie galijka - jedno kwitnienie ale bardzo obfite i na dodatek w niecodziennej barwie. Polecam :)
Agnieś, miło mi Cię widzieć a zwłaszcza słyszeć, że sprawiłam przyjemność :hug:

Mili moi... Błękitami i niebieskościami czarowałam wiosnę. Napasła się nimi awaria... Przedwiośnie ociąga się straszliwie. Ponoć nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody, ale fotografie chyba można przesłać ponownie...



0203niezapominajka.jpg


0203przetacznik.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2013 21:35 przez aleb-azi. Powód: problem ze zdjęciami

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Mar 2013 21:39 #132806

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Mam problem z wklejaniem zdjęć... ot, chyba przesilenie .... wiosenne.
Nic a nic nie wchodzi...
No i jak tu czarować wiosnę :flower2:
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2013 21:42 przez aleb-azi.

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Mar 2013 21:41 #132807

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
o bardzo podobaja mi się te niebieskości,zwłaszcza te niezapominajki ślicznie wyglądają :bravo:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.616 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum