TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 11 Kwi 2015 20:41 #357055

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ten niebieski zawilec jest uroczy :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 12 Kwi 2015 17:05 #357332

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Bozi :kiss3: oj jest....uwielbiam go :hearts:

dziś wojny z działką cześć kolejna, czyli druga i jak wczoraj mamy remis.....róże przycięte ale nie obyło się bez ofiar..... dłonie mam tak pokaleczone, że strach, nogi to samo, zaś o podartej bluzce to nie wspomnę, tak mnie Robin Hood nie chciał wypuścić.....bo zamiast mu przyciąć fryzurkę zainteresowałam się sasanką, która właśnie rozkwitła i się zemścił.....gałąź zahaczyła o bluzkę, ja się podniosłam i tylko usłyszałam trzask........jaka piękna dziura :rotfl1:
a potem to wszystkie się czepiały....spodnie, bluza.....ech :rotfl1:
jeszcze kilka róż zostało do poprawki.......

zaś teraz historyjka o upartej biedronce i równie upartej, szalonej mnie....
aaaaaa......idź sobie, nie odwrócę się.......możesz mi tak zdjęcie zrobić...ooooo

no to może z profilu? Ten mam ładniejszy.....

eeee....niech Ci będzie......


a tu takie tam....






Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, chester633, Bozi

Moja działka :) 12 Kwi 2015 22:18 #357491

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale już u Ciebie się kwieci
Na róże to był już czas najwyższy. Liście masz na nich już duże, lada moment a paki zaczną się tworzyć.
Moje daleko w tyle, ale fakt, że ja te górne pędy, na których były większe listki, bardzo skróciłam.
A jaka masz wielką teraz działkę, bo nie pamiętam?

Moja działka :) 13 Kwi 2015 17:09 #357707

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Marta!
Biedronki są, więc pewnie mszyce też? :evil:
Uporałaś się piorunem z tym cięciem, teraz będzie juz z górki! Tylko ubierz się na cebulkę, zeby róże miały co z Ciebie zdzierać bez bulwersowania sąsiadów :laugh1:
Pozdrowionka wariacie :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Moja działka :) 13 Kwi 2015 17:28 #357713

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Gosiu :kiss3:
też skróciłam te górne pędy, ale już pozostałe listki są duże......zaś niektóre pąki są uśpione.....oczywiście jak co roku Cafe jeszcze śpi......choć coś tam się budzi.....ja jej dam spać :evil:
a działka wielkościowo się nie zmieniła, jak było 198 m2 tak jest :wink4:

Kasiu :kiss3:
eeeeee żadnych mszyc nie ma, spoko....a jak się tylko pojawią to zaraz znikną.....Substral jest już przygotowany a poza tym biedronek jest masa i są baaardzo głodne więc niech jedzą :whistle:
hahaha akurat sąsiadów nie było ale następnym razem to się chyba ubiorę w strój pszczelarza :rotfl1:
pozdrowionka czarodziejko-czarownico :kiss3: :hug:

Moja działka :) 16 Kwi 2015 15:24 #358743

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Pytajć o wielkośc działki chciałam porównać z tym 122 m nowej, czy Ci się wszystko zmieści.
Rozumiem, że to 122 bez domu liczone?

Moja działka :) 24 Kwi 2015 21:53 #361280

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Gosiu tak, bez domu....tyle ma ogród :)
z tego co się orientuję to i tak do sierpnia nic nie ruszymy bo przecież Werki ślub ale zaraz potem, jak najbardziej, żeby w przyszłym roku już mieszkać tam albo rezerwować......żeby tylko nic tfu tfu nie pokrzyżowało bo tego mieszkania to ja już mam dość, zaś moja stara działka zostanie tam gdzie zostanie, nie będę miała zamiaru jej sprzedawać bo to zawsze dobre miejsce by tam być a poza tym zawsze będę miała 2 miejsca do popisu :wink4:
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek

Moja działka :) 24 Kwi 2015 22:19 #361296

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jak ja kocham taką pogodę......dziś w słońcu było ponad 25 stopni i to słonko :cool3:
taką pogodę to tygryski lubią najbardziej zaś jutro ma być jeszcze cieplej :dance:
i jutro mam zamiar spędzić cały dzień na działce, skosić trawnik i ogarnąć rabaty bo zaczynają zarastać tych paskudnym podagrycznikiem.....grrrr....znowu przelazł od sąsiada i to akurat na rabaty różane :mad2:
zaś potem laba.....muszę wygrzać moje kości, naładować rozładowane baterie słoneczne i odpalić może wędzarnię :yummi:

zaś dziś byłam tylko na godzinę by sprawdzić co i jak no się nacieszyć bo jest czym :dance:











no i nasi sprzymierzeńcy z mszycami...w tym roku mszyc nie widać tfu tfu



Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi

Moja działka :) 25 Kwi 2015 18:21 #361416

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Biedronki maja już co jeść na różach.

Moja działka :) 25 Kwi 2015 21:54 #361518

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Hej Martuś :kiss3:
Śliczne zdjęcia sasanek :hearts:
Czytam ,że plany domowe wciąż aktualne ,życzę Wam szybkiego finału ,żebyś mogła na przyszłą wiosnę szaleć na nowym miejscu :)

Moja działka :) 25 Kwi 2015 22:53 #361569

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Bozi...hihi u mnie mszyc nie ma :wink4:
Oluś, hej hej :kiss3: :hug:
dzięki :oops: zaraz inne dam bo dziś to dopiero były cuuudne :hearts:
oj tak, jak najbardziej plany domowe aktualne, mama, ja i Michał jesteśmy jak najbardziej na tak, tata pewnie też skoro z nami oglądał ostatnio dojazdy do Dąbrówki, okazało się też, że są pociągi kursujące co godzinę i ze stacji to zaledwie 15 minut pieszo, zaś pociąg dojeżdża na Poznań Główny a stamtąd to raptem 2 przystanki do szkoły mamy lub 15 minut pieszo zaś do mnie to już 4 i jakieś 25-30 minut pieszo czyli jak dla mnie bomba :whistle:
Grześ i Werka już na wszystko powiedzieli :rotfl1:

dziś piękny dzionek był i cudne spędzone 6 godzin.......uważałam ze słońcem by sobie nie spalić pleców i ramion no i co.......nic z tego nie wyszło....nos piegowaty na maksa, zaś reszta czerwona, jeden plus, że nic nie piecze :silly:
i jeszcze dziś uruchomiłam wędzarnię i pierwsze kiełbaski się już wędziły :yummi:
praca wre i został jeszcze warzywnik do ogarnięcia i rabaty różane do uporządkowanie i uzupełnienie kory, jak dobrze pójdzie to jutro skończę ;)
zaś teraz koniec gadania tylko niech się roślinki pokażą...


Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bozi

Moja działka :) 26 Kwi 2015 20:07 #361872

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Kolorowa wiosna u Ciebie!
Popracowałaś dziś w ogrodzie?
Mi jeszcze sporo roboty zostało, ale dzięki pewnym posunięciom zyskałam miejsce na nowe nasadzenia. Tylko z nadmiaru szczęścia nie wiem jak je wykorzystać :jeez:
U Ciebie też już są mszyce :mad2: ?

Moja działka :) 26 Kwi 2015 20:17 #361880

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Asiu :kiss3:
oj dziś nie poszłam bo najpierw planowałam coś innego zrobić ale jak to bywa plany się pokrzyżowały no i siedziałam w domu, ale za to poprzesadzałam domowe kwiaty no i obiad mam na jutro czyli zaraz po pracy lot na działkę i warzywnik B)
kończę o 10:50 więc na działce będę przed 12 :wink4:
oooo to super, tylko pokaż jakieś zdjęcia :kiss3:
u mnie mszyc nie ma, na razie tfu tfu.... i nich tak pozostanie :evil:

Moja działka :) 26 Kwi 2015 20:19 #361885

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Ja już czuje , jak Ty w tym nowym ogródku zaszalejesz !!! A z działki tez pewnie nie zrezygnujesz i będziesz działać na dwa fronty ?

Moja działka :) 02 Maj 2015 10:04 #364004

  • beatab
  • beatab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 180
  • Otrzymane dziękuję: 49
Marta a czy ten nowy ogród musi być w Poznaniu - u nas 37km od Poznania - piękne działki za 35-40tys. lub domy do kupienia, a z dewoloperami i katalogami to trzeba bardzo uważać, bo można miec kredyt bez domu; Gmina ostatnio sprzedała mieszkanie w Ośrodku zdrowia 68m za 135tys. :bye:
www.gmina-skoki.pl/
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2015 10:14 przez beatab.

Moja działka :) 02 Maj 2015 11:09 #364013

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ewelina hehe no pewnie zaszaleje no i na bank z działki rezygnować nie będę bo jakbym musiała poczekać na mamę to tylko tam :)

Beatko no to są co prawda okolice Poznania no i dojazd ekstra.....Zaś 37 km to już za daleko no i nie działki bez domu, rodzice są już zasadzie starzy na to mimo, że czują się młodzi ale wiadomo jak to ze zdrowiem bywa.....jak juz jedynie taki właśnie domek szeregowy bo nam się najbardziej podoba. ...a spoko, znamy tego developera bo tam właśnie mieszka brat Grzesia z rodzinką i sobie chwalą :)

Moja działka :) 02 Maj 2015 17:17 #364058

  • beatab
  • beatab's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 180
  • Otrzymane dziękuję: 49
Marta to bardzo ważne - bo syn mojej koleżanki (Warszawa) został z kredytem 500 tys. bez mieszkania - a wszystko było takie piękne na strzeżonym osiedlu. U nas jest też teraz modnie, że rodzice kupują domek na wsi a dzieciom zostawiają mieszkanie w Poznaniu. Dojzd też bardzo dobry - pociąg co 0,5h. Moi synowie jeżdżą do pracy do Poznania - krócej niż przez Poznań. :bye:

Moja działka :) 02 Maj 2015 17:33 #364059

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Beatko wiem, że się martwisz i chcesz dobrze :kiss3: :hug:
ten domek co nam się podoba nie jest aż tak drogi i nie biorę kredytu sama, tylko na 3 osoby ale i tak jeszcze nic nie wiadomo, bo tak dopiero po ślubie Werki zaczniemy się już na poważnie rozglądać a poza tym nie mamy nikogo z rodziny w Skokach a w Dąbrówce owszem i to też jest plusem, poza tym mieszkanie i tak nie jest nasze tylko wynajmowane przez naszą rodzinę od 4 już pokoleń i za dużo kasy pochłania a tak....owszem plusem jest to, że jest w centrum, wszędzie blisko ale to nie to....nic na to nie poradzę, że zakochaliśmy się w Dąbrówce.....i to wszyscy, nawet tata ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.935 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum