TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 20:44 #377086

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Doris, ptaszunio pozował aż miło :)
Pres. Lincoln pachnie cudownie, jak większość starych róż...zakwitł bardzo obfici na wygiętych pędach, ale piwonie go zasłoniły zupełnie po deszczu..muszę zadziałać jutro z sekatorem ;-) Do wieczora utrzymała się wilgotna i chłodna aura, ale i tak wyskoczyłam na krótki spacer w polarku i gumiaczkach ;-)
Gosiu, dziękuję :kiss3:
Ogród sprawia mi mnóstwo frajdy i mimo, że wciąż dostrzegam materiał na zmiany, widzę postępy i to cieszy ;)
Madżen, obczaję ten środek, dzięki. Gdybym liczyła to co ubijam, to myślę, że poszło by w setki spokojnie. Masakra jakaś. Będę oblewać trawnik nicieniami na jesieni, może wyjedzą larwy tej zarazy...bleeee :sick:
Heidi Jest fajna, ale ma długą przerwę i brzydkie liście. Jedną eksmitowałam do donicy, drugą ścięłam na zero ale ...odrosła ;-)
Gdybyś chciała kolejne dwie to na jesieni mogę Ci wysłać.
Pozdrawiam :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 21:30 #377109

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Heidi Ci podpadła :laugh1:
No kwiaty ma cudne,i zapach...ale u mnie też długo czekałam na powtórkę kwitnienia....aż w końcu wylądowała u sąsiadeczki :happy4:
Ty chodzisz w polarku....no nie ogarniam,,,u nas dopiero się deczko ochłodziło...smażalnia na całego była :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 21:48 #377121

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Kasiu :)
A ja myślę, że Ci projektanci niejednego mogli by się od Ciebie nauczyć! :hearts: Tak więc Twoje wrażenia po powrocie były tylko potrzebą przewartościowania wszystkiego, wrócenia do codzienności, ale jakże pięknej!
Nasze ogrody rosną, zmieniają się i starzeją, nie są tworzone na potrzebę chwili. Tam wszystko musi wybuchnąć pełnią na ten konkretny, krótki czas, a natura rządzi się jednak innymi prawami.

Róże Ci już kwitną?? U nas nic... jedynie dzikie dziś widziałam kwitnące na skraju lasu. Pierwszego bądź 2 lipca będę 1 dzień w Poznaniu (docelowo jadę za Wrocław) , może tym razem uda nam się spotkać :) Będę się jeszcze odzywać, o ile będziesz na miejscu w tym czasie.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 21:56 #377128

  • goni@k
  • goni@k's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 318
Robaczek wrote:
Gosiu, dziękuję :kiss3:
Ogród sprawia mi mnóstwo frajdy i mimo, że wciąż dostrzegam materiał na zmiany, widzę postępy i to cieszy ;)
Gołym okiem widać w Twoim ogrodzie pasję ogrodniczą.
Ogród powinien sprawiać radość i być odzwierciedleniem duszy właściciela, i tak właśnie jest u Ciebie :)
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2015 21:58 przez goni@k.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 22:05 #377136

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Niszczylistkę niszczę ręcznie.....niestety, na szczęście łatwo ją wyłapać ale ilości są straszne, nie uzywam chemii do niczego bo i tak coraz trudniej o pozyteczne owady.....u mnie 35 dzisiaj... :tongue2:
Ogród lśni urodą jak zwykle........ :thanks:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 22:24 #377150

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Calypso poleca orędowniczka walki eco ze szkodnikami na naszym forum :)
Bayer ma zatwierdzone materiały potwierdzające bezpieczeństwo dla organizmów pożytecznych....
Heidi obserwuję, jakby co to będe chetna i podzielę sie moja nie zidentyfikowaną NN , której mam 6 szt :)
Nicienie stosowane przez dwa sezony ograniczyły mi populacje opuchlakow, aczkolwiek dzisiaj widziałam świeżą koronkę wygryzioną w hortensji limelight i laurze wawrzynolistnym.... Więc wojny jeszcze nie wygrałam. Na trawnik polecam walec z kolcami... Systematycznie M wałuje tarwniczek, napowietrza i przede wszystkim ekologicznie uśmierca pędraki, rolnice i larwy komarnic...

Dziekuje za piekną relacje z Chelsa. Aczkolwiek moim faworytem byl Marcus z geometrycznym ogrodem, tutaj mocno skrytykowany więc siedziałam cicho w czasie relacji:)
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2015 22:33 przez Madżenka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 22:28 #377153

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku Kasiu......nic innego nie napiszę, tylko......cuuuudownie :hearts: :hearts:
oj tam zaraz chłodna pogoda......ja latałam dziś z mamą po mieście, nawet jak grzmiało i błyskało...no 17 stopni to nie chłodno ale przyjemnie, ale nie powiem, że pogoda mi plany pokrzyżowała bo dziś chciałam wędzić sery....a tak.....zakupy i lody w Puszczykówku :yummi:
musimy się jakoś zgadać na jakieś pogaduchy, bo mi tego brakuje, co Ty na to? :kiss3:
Asię to siłą zaciągnę......do bagażnika i już.... :devil1:
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2015 22:29 przez Shirall.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 22:46 #377159

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Doris, wychodzę z założenia, że każda rabata wymaga takich czy innych zmian w sezonie, a na małej przestrzeni każda roślina powinna "zasłużyć" na swoje miejsce ;-)
Już pozbyłam się sentymentów, że każdej róży mi żal i jeśli nie pasuje do całości albo przerasta pod miarę idzie pod sekator :evil:
Na jesieni będą pewnie kolejne wykopki, jeśli podołam ;-)
Lucynko, to bardzo miłe, co piszesz, dzięki :kiss3:
Nie porównuję naszych ogrodów do tych na Chelsea, bo to jednak zupełnie inna liga. Część z tych projektów i realizacji będzie miała drugie "życie" w nowych lokalizacjach, więc będą miały szanse sprawdzić się w realiach "prawdziwych" ogrodów. Na prawdziwe przewartościowania mojego ogrodu nie mam jeszcze odwagi bo musiałabym przeprowadzić zbyt wiele eksmisji na raz ;-) Będę dojrzewać powoli i może coś się wykluje :wink4:
Oczywiście, zaproszenie masz otwarte, jak tylko będziesz w okolicy. Na razie nie mam planów na początek lipca, będziemy w kontakcie.
Gosiu, cieszę się bardzo, że tak odbierasz mój ogród. Zawsze chciałam, żeby był po prostu "mój", przyjazny i osobisty...Miejscem, w którym dobrze się czuję i to jest najważniejsze, a że nie wszystko "gra i buczy", to sprawa drugorzędna ;-)
Sieriko, ja też zbieram to robactwo ręcznie, ale to niestety syzyfowa praca. Po kilkanaście robali siedzi w jednym kwiatku i ciągle przylatują nowe :jeez:
Po deszczu było ich mniej, więc skorzystałam z okazji i wybrałam się na małą sesję po południu B)

































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2015 23:07 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Keetee, Margo2, Bozi, Amarant, majowa, constancja

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 22:58 #377169

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marzenko, starałam się opisać każdy ogród i pokazać na zdjęciach, ale ocenę zostawiam oglądającym. Moje indywidualne wrażenia i gust to jedno, a zdjęcia i relacja to drugie. Być może na żywo oceniłabyś ten ogród nieco inaczej, zwłaszcza na tle pozostałych. Nie ma co gdybać, czas wybrać się na Chelsea!
Dzięki za info o tym środku, poczytam. Wertykulację z nacinaniem trawnika mamy 2 razy w roku, ale widać za rzadko....trzeba nad tym popracować ;-)
Martuś, chętnie się umówię, tyle że akurat czerwcowe weekendy mam zaplanowane już wszystkie, bo spodziewam się gości praktycznie co tydzień. Może w lipcu się uda? :hug:









































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Bozi, Gabriel, Amarant

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 22:58 #377170

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Zgadzam się z Lucynką
Myślę, że możesz być dumna ze swoich ogrodowych osiągnięć.
Cieszę się, że spektakl różany się zaczyna :dance:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 23:01 #377172

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Dzięki. :kiss3:
Już mi tęskno było do tych widoków. Jak tak patrzę co Te róże u Ciebie wprawiają to już się boję. :rotfl1:
Ale u mnie na piachu to za jakieś 30 lat będę się o to martwić..... albo już i nie ja. :think:
Cudnie jest Kasiu! Wszystko gra, buczy i robi dzyń, dzyń choćbyś nie wiem co nam wmawiała. :idea1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 23:04 #377174

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
spoko.....no to lipiec :kiss3: :kiss3:
jarzmianek zazdroszczę niemiłosiernie :oops:
moje owszem są ale.....podżarte przez ślimaki....zaś o jeżówkach to w tym roku zapomnę :mad2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Cze 2015 23:19 #377181

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Kasiu, rzadko oglądam Twój piękny ogród, bo mój internet słabo daje radę z otwieraniem Twoich zdjęć - straaasznie długo to trwa. Cieszę się, że mogłam dzisiaj znów zagościć wśród Twoich roślin :hearts: . Powiedz mi w jaki sposób pielęgnujesz Eden Rose? Ja cieszyłam się ogromnie, że moja Edenka urosła wspaniale w zeszłym sezonie, osiągając dobre 2 metry. Ponadto bez szwanku przetrwała zimę i nie cięłam jej praktycznie wcale wiosną. Nawet przygięłam pędy, żeby układały się w miarę poziomo oczekując spektakularnego kwitnienia :woohoo: . Ku mojemu zdziwieniu zawiązała pojedyncze pąki, podczas, gdy w zeszłym sezonie kwitła całymi kiściami :( . Zastanawiam się, co zrobiłam nie tak :dry: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Cze 2015 07:55 #377210

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Kasiek ogrom kwiecia w Twoim ogrodzie zachwyca! Czosnki karatawskie w bodziszkach świetnie się prezentują.
Jarzmianki posadziłam rok temu w trzech odmianach i ... dwie z nich (te o kolorowych kwiatkach) szalenie zasmakowały ślimakom :mad2: Zanim się zorientowałam opędzlowały kwiaty, mam nadzieje, ze następne jeszcze wyjdą. Na razie obsypałam niebieskimi granulkami i pilnuję.
Twoje róże już szaleją, u mnie na razie pojedyncze kwiaty, ale ciepła aura ma się utrzymać więc spodziewam się wybuchu lada moment.
Pozdrawiam z upalnej nadaj Małopolski :bye:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Cze 2015 09:37 #377230

  • halszka
  • halszka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 246
  • Otrzymane dziękuję: 296
Witaj Kasiu,
Widziałam Twój ogród na żywo jeszcze przed początkiem spektaklu różanego i wtedy już była bajka, a teraz po prostu dech zapiera :woohoo: . Masz cudnie, bajkowo, pięknie.
Róż na rabacie przy tarasie nie eksmituj, tam jest taki cudowny różany gąszcz. Może przytnij je solidnie po kwitnieniu i powtarzających jeszcze na wiosnę z wycięciem kilku głównych pędów, żeby trochę przerzedzić i krzaczki uformować. I odmłodzić ;) .
Jaka to trawa rośnie wśród tego fioletowego czosnku? Uroczo wygląda, taka delikatna.
Biała rabata :hearts:
Fotki zjawiskowe.
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam
Halina
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Cze 2015 17:41 #377334

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Kasiek...a powiedz jak zachowuje się u Ciebie jęczmień grzywiasty ? Wysiał się ? ja kupiłam nasionka na Ebayu...wysiałyśmy z dziewczynami, mam już fajne kępki...ale kłosków niet...u Ciebie już są :search: ?
Twój Eden cudownyyyyyy :hearts: mój klęka...chyba będę go musiała wykarczować :cry2: nie wiem why..... :sad2:
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2015 17:45 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Cze 2015 12:26 #377570

  • Barabella
  • Barabella's Avatar
Kasiu.... kajecika nie wystarczy na zapisywanie różanych piękności....... Cudny ogród pokazałaś :) Pozdrawiam :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Cze 2015 18:16 #377644

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Pięknie Kasiu skomponowałaś sobie rośliny w ogrodzie .Róże oczywiście przodują ilością i urodą :dance: Ja zawsze z wielką przyjemnością przebywam w Twoim ogrodzie :dance:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.653 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum