TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 30 Lip 2015 06:27 #392401

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Piękne lawendokosy :)
Ale najbardziej urzekły mnie cisy z hakonechloe i konwalnikiem. lubię to! Konwalńik szybko Ci rosnie?
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 30 Lip 2015 11:38 #392433

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu, w sprawie Twoich obserwacji nt wiosennych drzewek wspomnę o swoich..
ROk temu przesadzałam berberysa Erecta od Aguniady w sierpniu. Stracił wtedy wszystkie liście, w tym roku żyje i się zazielenił, ale liście znacznie mniejsze niż mają inne berberysy, brak też nowych przyrostów. Ten rok to moim zdaniem budowanie korzeni i może za rok zacznie porządnie wyglądać.

2 klony sadzone rok temu wiosną na etapie rozwijających się liści. Jeden z klonów po godzinie od posadzenia był przesadzany :silly: Efekt był taki, że ten spokojnie rosnący klon rozwinął normalne liśćie, a ten przesadzany miał je o połowę mniejsze.
W tym roku obydwa klony mają już liście jednakowe.

Wydaje mi się, że Twoje drzewka ten sezon przeznaczają na budowę systemu korzeniowego a dopiero od przyszłego roku popracują nad koroną- w tym najważniejsze, że żyją, przyjęły się a zapewne odwalają ciężką pracę :hug:

Niecierpliwa Kasiu jesteś.. oj Kochana..ucz się tej cechy ode mnie :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Lip 2015 21:38 #392571

  • Figaro
  • Figaro's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 20
Jestem zachwycona roślinami, zdjęciami, ogrodem i produkcją lawendową - bukieciki i wianek cudne. Mam dwa krzaczki lawendy pod jedną różą przy tarasie, ale kwiaty mają małe i marne, bo lawenda nie chce współpracować z gliniastą, mokrą ziemią. Więc jednocześnie zazdroszczę Ci tej bujnej lawendy ;)
Właściwie to przybył mi trzeci krzaczek, przypadkowo wiosną - jak kupowałam miętę imbirową i estragon, wkrótce okazało się że pani z targu sprzedała mi lawendę właśnie zamiast estragonu i ta lawenda rośnie teraz obok cebuli i marchwi w skrzyni warzywnej:). W upały jakoś niezręcznie było ją przesadzać.
I jeszcze jestem zazdrosna o aminka White, bo mój marny i spóźniony spożyty został przez ślimaki, więc proszę zbierz skrupulatnie nasiona, które niechybnie się pojawią we wrześniu w dużej ilości.
Jednocześnie zawiadamiam, że niedługa relacja z angielskiego ogrodu znajduje się na znanym Ci wątku. :bye:


IMGP4136.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2015 21:46 przez Figaro. Powód: niewstawienie zdjęcia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, broja

Ogródek Robaczka 30 Lip 2015 22:25 #392590

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiek - super wytwory lawendowe ! Ja w tym roku zrobiłam kilka wrzecion i gdyby nie to, że to zajmuje trochę czasu to więcej bym wyprodukowała. Ślicznie pachną i nic się z nich nie sypie!
Ogród jak zawsze zachwyca :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Lip 2015 22:35 #392595

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Cudne zdjęcia a lawendowa obwódka .... :thanks: klękajcie narody- wianek cudny :eek3: uwielbiam takie ręczne robótki. Ach lato trwaj :lev:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Lip 2015 23:00 #392604

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, Twój ogród o każdej porze roku zachwyca
Właśnie takich nasadzeń brakuje mi u mnie/
Mam za mało kwiatów.
Napisz mi proszę kiedy chciałabyś przyjechać.
Nocleg oczywiście zapewniony.
No i musimy ustalić marszrutę.
Ja też bardzo chętnie pojadę do ZP
Myślę, że Iza też
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Lip 2015 23:11 #392608

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Oczywiście podziwiam lawendowe obwódki, są piękne nawet po ścięciu :bravo: wyroby lawendowe też masz świetne :bravo:
Pięknie masz zawsze i o każdej porze roku można się czymś zachwycić :drool:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Lip 2015 08:58 #392651

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kasiu, czy lawenda nie odstrasza trochę robaków ogrodowych z róż i innych roślin?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Sie 2015 00:16 #393059

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Weekend przyszedł niespodziewanie, po całotygodniowym kołowrotku w pracy, a że mamy od wczoraj gości, pewnie minie równie niepostrzeżenie ;-)
Ogród w miarę ogarnięty, choć momentami wieje nudą...róże dopiero zbierają się do drugiego kwitnienia, a nie wszystkie też będą spektakularne.
Powoli rozmyślam nad jesiennymi przeróbkami - największa szykuje się na tarasowej, gdzie będę musiała wykopać ogromne róże :jeez:
Ale będą też inne korekty kompozycyjnych niewypałów i oczywiście..poszerzanie rabaty ;-) Jedyna, która została bez wyraźnej obwódki to angielska, więc tam mogę korygować przebieg linii i zyskać nieco miejsca na drobne byliny i cebule.
Zastanawiam się też nad odmianami tulipanów jakie posadzę jesienią i... mam ochotę na soczyste pomarańcze :woohoo:

Zaległe odpowiedzi:

Madżenko, konwalnika posadziłam w ubiegłym roku, jakoś latem. Nie miał szans jeszcze poszaleć, ale zauważyłam, że się mnoży od korzeni i wypuszcza małe przyrosty w pobliżu rośliny matecznej. Z tego co czytałam, przypala się na słońcu, więc lepiej znaleźć mu nieco zacienioną miejscówkę. U mnie rośnie od strony płn-wsch.
Czytałam, że jesienią się "zatrawkujesz" jeszcze bardziej :woohoo:
Monia, zdaję sobie sprawę, że ponad 2,5m drzewo niemal bez korzeni, sadzone prawie w maju..wymaga czasu :rotfl1: Ale i tak niecierpliwa jestem :funnyface:
Gabi, witaj kochana po angielskich wojażach! Czekam na te relacje z niecierpliwością, a zajawka (Great Dixter??) zapowiada prawdziwą ucztę dla zmysłów :lev:
Aminka oczywiście mam dzięki Tobie. Skrupulatnie siany zimą, na ciasnych parapetach, chuchany i dmuchany wczesną wiosną, hartowany i następnie wysadzany na rabaty. Przerósł moje oczekiwania i..planowaną wysokość, więc zasłania wszystko z tyłu :laugh1: Ale z jeżówkami mu do twarzy.
Nasionka oczywiście zbiorę :hug:
Z lawendą u mnie było podobnie bo również mam ciężką glinę w ogrodzie. Ale rośnie na lekko podwyższonej rabacie, podsypywana popiołem, wapnem i żwirem.
W ostatnim odcinku GW, Monty Don sadził żywopłot lawendowy z nowej części ogrodu - aromatycznym zakątku. Wykopał rów na głębokość ok. 40-50 cm, wysypał na dno gruz (cegły,kamienie), potem sporą warstwę żwiru i na to sadził lawendę. Podmokła glina w Longmeadow też nie sprzyja środziemnomorskim krzewinkom, ale pomysł rozsądny - więc może jest to jakaś opcja na lawendę u Ciebie?
Ściskam mocno :kiss3:
Monia, a ...co to są wrzeciona? :dazed: Jakieś girlandy czy cuś? :think:
Edytko, dziękuję! Żywopłocik lawendowy nawet po cięciu wygląda nieźle, a teraz czekam na drugi rzut kwiatów!
Wianek bardzo prosty w wykonaniu, spróbuj koniecznie.
Gosiu, dzięki kochana...na zdjęciach widać jakieś kolory i trochę kwiatów, ale w realu jakoś tak łyso teraz u mnie :dry:
Już pisałam u Ciebie, że może 20 sierpnia się wybiorę...czy byłoby ok? Pod koniec sierpnia jadę na urlop, więc stąd taka data...może być?
ZP koniecznie musimy zaliczyć, mam listę bylin do kupienia B)
Majutku, bardzo dziękuję za uroczy komplement, ale ja wciąż widzę miejsca do korekty. To chyba dobrze, prawda? Ogród żyje, zmienia się i fajnie, że kompozycje nigdy nie są statyczne, że wymagają naszej interwencji. Inaczej byłoby nudno.
Nie widzę się w typowo iglakowo-krzewiastym ogrodzie, gdzie niewiele się zmienia poza bryłami roślin, choć kolor liści też może zachwycać.
Czasem brakuje mi plam zieleni, odpoczynku dla oczu w burzy kolorów, ale gdy kolory nieco gasną, jak teraz, ...brakuje mi tego energetycznego koktajlu ;)
Bozi, lawenda na pewno działa repelentnie na mszyce, ponoć na komary też...ale tych (na szczęście!) w tym roku jeszcze nie ma.
Pozdrawiam serdecznie!

ps. Przykładem Markitki miałam zrobić trochę zdjęć ugorów i chwastów, ale jakoś nie miałam weny na takie pejzaże :wink4: więc chwilowo jeszcze kilka innych obrazków:



































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 02 Sie 2015 00:18 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Sie 2015 10:02 #393083

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bo u Ciebie nie ma żadnych ugorów ani chwaścików :devil1: , taka jest prawda :silly:
Nikt zresztą nie poszedł w moje ślady ;) , czuję się mocno odosobniona :tongue2:
Widoczki, które wybrałaś "zamiast" są absolutnie przepiękne :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 02 Sie 2015 10:31 #393091

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martusia nie martw się, ja dziś coś znajdę :kiss3:


Kasiu urocze masz to połączenie jeżówki z trawami :hearts: . Wiem, że ma ono wielu wielbicieli na tym forum, i ja do nich należę. Mistrzostwo świata :bravo: .

Uwielbiam pomarańczowy kolor, więc mocno kibicuję tulipanowym zakupom :hug: . W zeszłym roku kupowałam w benexie pomarańczowe tulipany, które niestety okazały się bardziej malinowo-różowe :tongue2: , więc mam nadzieję, że Ty trafisz na odpowiednie :hug: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 02 Sie 2015 16:43 #393161

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Tak też myślałam, że lepiej było obsadzić rabatę różaną lawendą aniżeli żurawkami. No cóż , obsadzę jeszcze wolne boki lawendą. Czytałam, ze lawenda może być konkurencyjna dla róż w podłożu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 02 Sie 2015 23:39 #393290

  • Lisi Ogon
  • Lisi Ogon's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 51
  • Otrzymane dziękuję: 13
Witaj Kasiu!

Brakuje Ci burzy kolorów i "energetycznego koktajlu"? A na co on komu?
Spójrz na swoje prawdziwe ogrodowe skarby:
1. Wyspę Ślimaków z najwspanialszym drzewem pod słońcem, w środku.
2. Majestatyczne cisowe stożki o niepowtarzalnym kolorze (choć tylko zielonym)
3. Fontannowe trawy (Gracilimusy?) - też (o zgrozo) zielone.

Dzięki temu wszystkiemu Twój ogród ma klasę.

Teraz o tangu. Czy melodyjka w telefonie się liczy?
Hmm, no... liczy się! W telefonie masz jedno z piękniejszych tang (Por Una Cabeza). Ja w swoim aucie mam CD z 32 tangami argentyńskimi w oryginalnym wykonaniu kilku kultowych orkiestr.
Oj, tak, byłoby o czym rozmawiać przy winie...

P.S. Tymczasem burza kolorów i roślinny szał zapanowały w moim kaszubskim ogrodzie.
Tylko błękit wciąga nas
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 03 Sie 2015 00:33 #393292

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kasiu :bye:
U ciebie to dopiero festiwal kolorów, prezpieknych jeżówek :hearts:
Masz dużo odmaian , jak widzę :)
I te kolorowe rabaty :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 03 Sie 2015 09:02 #393317

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ach!!!
U mnie też zaczęły kwitnąć jeżówki, ale dziwnym trafem przetrwały tylko te blade - Meringue i Milkshake. Zniknęła Hot Papaya i jeszcze jakaś jedna różowa, której nazwy nie pamiętam...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 03 Sie 2015 11:48 #393350

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Kasiu, jeżówki świetnie wypełniają kolorem Twój ogród w przerwie kwitnienia róż :) .
Tę samą rolę pełnią floksy, dodatkowo pachną upojnie i ściągają motyle - nie widzę ich u Ciebie?
Aminka miałam raz, kilka lat temu, rzeczywiście piękny, o wiele ładniejszy od swych pospolitych krewnych z bezdroży,
zebrane z niego nasionka już mi niestety nie wykiełkowały, może nie były dość dojrzałe.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 03 Sie 2015 17:37 #393403

  • Ani
  • Ani's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 83
  • Otrzymane dziękuję: 9
Kasiu Robaczku kochany jak ja uwielbiam Twoje zdjęcia i Twój ogród :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 04 Sie 2015 21:54 #393692

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
I ja też uwielbiam :hearts: te łany jeżowek, trawki, morze kwiatów :flower2:
wrzeciono lawendowe to inaczej fusetka albo pałka - niedługo zobaczysz na własne oczy :devil1: tylko żeby takie zrobić potrzeba świeżej lawendy, raczej dłuższych pędów kwiatowych w ilości np. 26 - jak dla mnie optymalna (nieparzysta liczba razy 2 - z parzystej nie wyjdzie), ze 3 m cienkiej wstążki (np. 1,2 cm) i trochę cierpliwości. W necie są tutoriale. W sumie proste. Pachnie super a nic się nie sypie.
Ponownie zachwyciłam się wiankiem lawendowym :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.776 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum