TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 19 Lip 2015 09:38 #389318

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Kasiu, ależ miła niespodzianka - foty załadowały się ekspresowo :)
Jeżówka GD dużo lepiej wygląda u Ciebie, niż na fotkach w sklepach internetowych. Wcześniej nie zwracałam na nią uwagi, a widzę, ze warto.
U mnie dzś niesamowita duchota i z przyjemnością poleżała bym na takim hamaku w cieniu ;)
A jak tam lawendokosy ? U mnie w trakcie ;)
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 19 Lip 2015 20:20 #389490

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
:Kasiu jestem ciekawa czy wybrałas sie do Rosarium i czy poczyniłaś zakupy.

Mam nadzieje, ze nawałnice ominęły Twoj ogród
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Ostatnio zmieniany: 19 Lip 2015 20:20 przez Madżenka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Lip 2015 21:50 #389538

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu :kiss3: :kiss3:
za dzisiejszy dzień i spotkanko w Rosarium no i za te lody.....rajciu :yummi: :hug: :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Lip 2015 23:02 #389587

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasia zabrała swoje lody? :hearts:
Cały czas wspominam pobyt.
I cały czas tkwi mi w głowie obraz Twojego obelisku i różyczki, której nazwy nie pamiętam :oops:
Cały czas myslę, gdzie by tu u mnie wcisnąć taki obelisk.
Jak długo ona będzie kwitła?
jeszcze raz dziękuję :kiss3:
I Liczę na sierpniowe odwiedziny
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Lip 2015 23:32 #389593

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Kasiu :bye:
Piękne ujęcia kwiatuszkowe.Z duża przyjemnością się je ogląda. :bravo:
Jeżówki piękne i ta = jarzmianka ładna.
Ja dopiero w tym roku kupiłam sobie dwie jarzmianki.Biała kwitła,a różowa jeszcze nie ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Lip 2015 20:39 #390014

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry!
Ufff...jak dzisiaj było gorąco....właśnie popadało i powietrze wreszcie nieco lepsze, ale dotychczas duchota zniechęcała do jakichkolwiek prac ogrodowych. A jest co robić po burzach :jeez: Resztki róż do obcięcia, schnąca lawenda leży na ziemii i czeka na lawendokosy, jarzmianka i przetaczniki aż proszą o przycięcie, jeżówki padły pod ciężarem deszczu... :pinch:
Jakoś tak smutno się zrobiło pod koniec lipca, bo w ogrodzie niewiele się dzieje i nawet widok kwitnących zawilców średnio mnie cieszy. Wszak to znak nadchodzącej jesieni..nie za prędko?
Zdjęcia będą więc archiwalne, sprzed kilku dni.

















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata, Isia, Amarant, VERA, edulkot, Krzysia

Ogródek Robaczka 21 Lip 2015 20:49 #390017

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czy ta trawka z jeżówkami to dmuszek jajowaty? Dmuszka sobie wysiałam wiosną, ale mój ma kłoski na krótszych łodyżkach :think: , a może to nie on :dry:
W ogrodzie pokazały się tygrzyki :unsure: , one zdecydowanie wieszczą koniec lata :cry3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Lip 2015 20:55 #390020

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Moni,Cyguś ma wyszukaną dietę :P Musisz poletko poziomkowe mu założyć :wink4:
Jeżówka jest w objęciach aminka i jęczmienia grzywiastego z cudnymi pędzelkami ;-) To moje ubiegłoroczne odkrycie, po tym jak Constancja podsunęła mi cudną inspirację :lev:
Redukcje różane na rabatach mają wprowadzić nieco więcej oddechu, ale też miejsca na..byliny ;-) Mam nieustanną korbę na tym punkcie, zwłaszcza jak przeglądam oferty szkółek :crazy:
Wiolu, witaj! Moja lawenda czeka,...aż przeschnie ;-) Od jutra planuję zacząć cięcie, bo już jest mocno zaawansowana i przekwita. Żal mi bzyków bo wciąż się uwijają przy niej pracowicie, ale może przeniosą się na jeżówki.
Jeżówka GD jest naprawdę niesamowita. Zaczyna od koralowego odcienia w pąku, przez malinowy bo zgaszony amarant. Bardzo wytrwale i obficie kwitnie i trzyma pokrój idealnie. Polecam!
Januszu, udało się zmniejszyć foty, dziękuję za dobre chęci i pozdrawiam serdecznie!
Madżenko, byłam w Rosarium, ale zakupów nie czyniłam ;) Z prozaicznej przyczyny - miejsca brak.
Ty natomiast przeczysz fizyce, naginasz czasoprzestrzeń i wciąż wypełniasz rabaty :woohoo:
Stale śledzę zmiany (przesadzanie i wymianę trawek, duety różano-bylinowo-trawiaste) i ogólnie wartką akcję Twojego ogródka :silly:
ps. Spotkałam Danusię i Leidę u Chodunów! Jaki ten świat mały..2 miesiące temu na Chelsea, teraz w Radlińcu :rotfl1:
Martuś, ja również dziękuję za towarzystwo :kiss3:
Gosiu, po wizycie w Rosarium zaprosiłam dziewczyny na lody różane do mnie ;-)
Po upałach na polach różanych trafiłyśmy na gwałtowną burzę, ale udało się szczęśliwie wrócić do domu :jeez:
Nie wiem o której róży myślisz? Billet Doux może na angielskiej?
Postaram się odwiedzić Was w sierpniu, choć może nieco wcześniej niż pod koniec, bo planuję wyjazdowy urlop od końca sierpnia. Dogadamy się jeszcze :kiss3:
Aniu, dziękuję za odwiedziny!
Jarzmianki są przecudne i takie fotogeniczne! Mogłabym je fotografować bez końca :hearts:
Bardzo wytrwale kwitną (od maja), a po ścięciu powtórzą jesienią :bye:

No to jeszcze trochę kotlecików



















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 21 Lip 2015 20:55 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, Amarant, VERA, edulkot, majowa, terlica, Krzysia, agaros

Ogródek Robaczka 21 Lip 2015 21:25 #390032

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Jak to dobrze zajrzeć w odpowiednim momencie; nie wiedziałam, że jarzmianki można przyciąć, sądziłam, że przekwitły i będą zasychać. Dziękuję Kasiu za tę wiedzę :kiss3: jutro przytnę swoje. Takie widoczki możesz pokazywać w nieskończoność, nigdy się nie znudzą.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Lip 2015 21:38 #390036

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe deszcz po południu powiadasz? :rotfl1:
a ja z mamą akurat na działce byłyśmy i potem do domu chodu...ale i tak przemokłyśmy całkowicie :rotfl1:
a miałam Ci pisać i skleroza....pociąg Juliet miał spore opóźnienie i dopiero po 23 wyjechała z Poznania, właśnie z powodu tych burz ale napisała mi, że dotarła :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Lip 2015 21:52 #390040

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Kasiu, cudne masz te łany jeżówek? Czy wszystkie odmiany, które masz, sprawują się tak dobrze, jak choćby 'Meringue', bo to ona? ;) Gdybyś mogła się podzielić swoimi obserwacjami... Niekoniecznie tu ;)
Rugi różane i korba na byliny? Cóż ja mogę powiedzieć? ;) Tylko przyklasnąć! :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Lip 2015 22:16 #390052

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, tak - ta trawka to dmuszek jajowaty. Wysiałam wprost do gruntu wiosną i jest już całkiem spory, a kłoski się wydłużają z czasem. Posiałam też później do donicy i jeszcze wygląda jak młoda pszenica ;-) Może Twój się dopiero rozpędza :hug:



Iwonko, ja jarzmianki tnę regularnie i wciąż zakwitają kolejne. W ubiegłym roku miałam kwiaty od maja do października. Zostawiam część przekwitłych kwiatostanów, bo dają obfity samosiew, a inne przycinam. Pożółkłe liście też - wypuszczają kolejne.
Dziękuję za serdeczny wpis. Mogę się schować z tymi fotami przy Twoich, ale bardzo mi miło, że zaglądasz :kiss3:
Marta, wiem, że Juliet kwitła na dworcu strasznie długo, rozmawiałam z nią. Chciałam ją zabrać z powrotem o 10, ale protestowała stanowczo solidaryzując się z innymi podróżnymi ;-) Całe szczęście dotarla do domu cała i zdrowa, ale pewnie nieziemsko zmęczona :unsure:
Martamko, jeżówki lubię i to bardzo, ale nie wszystkie jednakowo ;-)
Na tej rabacie mam Meringue, Milkshake, Coconut LIme i Mozarella - ale już mocno się pogubiłam które są które :dazed:
W każdym razie część leży po deszczach, a inne trzymają pion, choć gwoli uczciwości dodam, że wszystkie kwitną obficie i wytrwale.
Postaram się je jakoś uporządkować jutro i może uda mi się zidentyfikować odmiany.
Powoli zaczynają też kwitnienie rutewki, które kupiłam pod wpływem inspiracji Twoim ogrodem! Wciąż wątłe z nich malizny, ale zasłużyły na uwagę, więc postaram się obfocić ;-)



Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 21 Lip 2015 22:23 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, Isia, chester633, Amarant, VERA, edulkot, wxxx-a, Krzysia

Ogródek Robaczka 21 Lip 2015 23:10 #390080

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ach..czyli nie koperek ;) :funnyface:

Oferty szkółek przeglądaj na zdrowie.. :whistle: ile radości z tego będziemy mieć wszyscy w przyszłym roku w Robaczkowym ogrodzie :kiss3:

Jęczmień grzywiasty jest super- te okazałe pędzelki rewelacyjnie komponują się z jeżówkami:woohoo:

Ależ u Ciebie na zdjęciachbogato.. prawdziwe łany..wszystkiego :lol:

Ściskam i jesteśmy w kontakcie :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2015 09:48 #390139

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Bardzo lubię Twoje zdjęcia Kasiu :hearts: i cieszę się, że zmniejszyłaś je nieco, bo przy moim słabym internecie niejednokrotnie mogłam je oglądać jedynie połowicznie :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2015 16:47 #390244

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kasiu, masz może szerszy plan z Butterfly Kisses?
Zdjęcia jak zwykle :hearts:.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2015 17:16 #390254

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Kasiu, jak zwykle cudnie u Ciebie :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lip 2015 23:46 #390378

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Cudnie i sielankowo, aż chce się odpocząć w tym hamaku ......cudowne jeżówki....moje jeszcze młode w tym roku zainwestowałam i kupiłam jeszcze 4
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lip 2015 09:17 #390998

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kasiu pytałaś u mnie o podpory dla róż... moje mój M spawał sam ;) - to nic nadzwyczajnego, takie proste druciaki, ale ja takie lubię :oops: .

Czy Twoja glicynia powtarza kwitnienie? Bo ku mojemu zaskoczeniu (i ogromnej radości :happy4: ) moja znów zaszczyciła mnie dwoma kwiatami :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.566 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum